Dodaj do ulubionych

Grube ryby przyłapane na insider tradingu

24.10.11, 14:01
ciekawe co na to pan Kazio z Londynu
Obserwuj wątek
  • who_cares Grube ryby przyłapane na insider tradingu 24.10.11, 14:07
   Kiedy pracowałem w IBM strasznie śmieszyły mnie przysyłane co kilka miesięcy obowiązkowe szkolenia o konieczności zachowania informacji poufnych w tajemnicy. Obowiązkowe dla wszystkich, nawet tych których jedyna wiedza to ile kawy wypija piętro biurowca. A tu proszę , panienka rozchyla szparkę i bach , sam wiceprezes śpiewa wszystko podczas penetracji. Pewnie jego sekretarka wypełniała te szkolenia a on w tym czasie obracał exmiskę :) Wkur... mnie ta hipokryzja korporacyjna oj wk......
   • nowytor5 W ogóle afera Orlenu to fajowa sprawa 24.10.11, 14:15
    Afera Orlenu (znana też jako Orlengate) – tak nazwana przez dziennikarzy publikacja w Gazecie Wyborczej opisana 5 kwietnia 2004 roku. Związana z zatrzymaniem 7 lutego 2002 roku przez UOP prezesa PKN Orlen Andrzeja Modrzejewskiego. W celu wyjaśnienia afery w maju 2004 r. Sejm powołał komisję śledczą[1].

    Modrzejewskiego zatrzymano na polecenie prokuratury. Akcję zatrzymania koordynował Ryszard Bieszyński, dyrektor Zarządu Śledczego Urzędu Ochrony Państwa. Akcja już wówczas wzbudziła duże kontrowersje: krytykowano jej przesadną spektakularność oraz moment przeprowadzenia, w przeddzień posiedzenia rady nadzorczej spółki. Na kilka godzin przed rozpoczęciem posiedzenia rady Modrzejewskiego zwolniono, a rada nadzorcza Orlenu odwołała go ze stanowiska prezesa.

    W 2004 roku Wiesław Kaczmarek ujawnił w wywiadzie dla Gazety Wyborczej opublikowanym 2 kwietnia, że rzeczywistym celem zatrzymania prezesa Orlenu była chęć jego odwołania i tym samym zablokowania wartego 14 mld dolarów kontraktu na dostawy ropy. Zdaniem Kaczmarka, który ujawniając kulisy zatrzymania Modrzejewskiego chciał oczyścić się z zarzutów o pozaprawne działania w czasie urzędowania na stanowisku ministra Skarbu, decyzję o zatrzymaniu podjęto w gabinecie premiera w trakcie nieformalnego spotkania, w którym obok Kaczmarka udział wzięli premier Leszek Miller, minister sprawiedliwości Barbara Piwnik i szef UOP Zbigniew Siemiątkowski.

    Po publikacji wywiadu sprawą zajęła się katowicka prokuratura. Odrębne postępowanie wszczęła sejmowa komisja ds. służb specjalnych. Ustaliła ona, że UOP wywierał naciski na prokuraturę. Zaprzeczyła temu ABW. W kwietniu 2004 roku komisja ds. służb specjalnych zaproponowała, aby do wyjaśnienia sprawy powołać specjalną komisję śledczą. Decyzję taką Sejm podjął 28 maja 2004 roku, a pierwsze posiedzenie komisji ds. Orlenu odbyło się 6 lipca 2004 r.

    W trakcie prac komisji ujawnione zostały nowe wątki w sprawie.

    21 października 2004 ujawniono notatki Agencji Wywiadu, w których opisane zostało spotkanie Jana Kulczyka z Władimirem Ałganowem w lipcu 2003 w Wiedniu podczas którego polski biznesmen podobno miał powoływać się na swoje wpływy u prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w sprawie korzystnej dla Rosjan prywatyzacji Rafinerii Gdańskiej.

    10 listopada 2004 komisja otrzymała sporządzone przez ABW stenogramy z podsłuchu 160 rozmów telefonicznych lobbysty Marka Dochnala. Dochnal miał negocjować z ministrem skarbu Zbigniewem Kaniewskim sprzedaż Rosjanom ważnych firm energetycznych w Polsce. Do ministra skierować miał Dochnala poseł SLD Andrzej Pęczak, który miał współpracować z lobbystą w zamian za luksusowy samochód. Nagrane zostały jego rozmowy ze współpracownikiem Dochnala Krzysztofem Popendą, w których poseł negocjuje z nim szczegóły wyposażenia samochodu.

    W czerwcu 2006 roku sąd uniewinnił Modrzejewskiego z zarzutu ujawnienia poufnej informacji Wieczerzakowi, zaś w grudniu 2006 sąd uwolnił Modrzejewskiego i Wieczerzaka od kolejnych zarzutów (niegospodaraności w IX NFI).
    pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Orlenu
   • 1_facet Dokladnie 24.10.11, 14:23
    To jest tylko czubek gory lodowej.

    Nastepnym walkiem jaki bym polecal sprawdzci jest tzw High Frequency Trading, czyli wysysanie pieniedzy.
   • magma2012 Ledwie czubek góry lodowej 24.10.11, 15:28
    Tu wywracają CAŁY kontynent, a tu mi podaja drobne płotki.............


    Atak spekulacyjny banków i funduszy hedgingowych Wall Street i City of London przeciwko europejskim krajom, bankom i euro osiąga szczytowy moment. Obecny kryzys europejski nie wynika z fundamentów gospodarczych, ale stanowi cynicznie zaplanowany atak przeprowadzony przez anglo-amerykańskich finansistów, których filozofią jest tradycyjna strategia Beggar My Neighbor - „Zrzuć ciężar na sąsiada”. Celem jest przesunięcie epicentrum światowego kryzysu gospodarczego i finansowego z Londynu i Nowego Jorku na Europę kontynentalną - ta operacja częściowo się już udała. Londyn i Nowy Jork eksportują do UE swoją własną depresję gospodarczą spowodowaną derywatami. Robią to za pomocą swapów ryzyka kredytowego (CDS), skorumpowanych agencji ratingowych i całego wachlarza brudnych sztuczek finansowych. Nie mamy tu do czynienia z normalnym funkcjonowaniem rynków - mamy do czynienia z otwartą wojną gospodarczą.

    Zombie-banki z Wall Street obrały za cel doprowadzenie do chaotycznego rozpadu strefy euro z zamiarem wykupienia później starego kontynentu po okazyjnych cenach. Szakale z City of London starają się doprowadzić do rozbicia strefy euro, aby w ten sposób tchnąć nowe życie w dogorywający funt brytyjski i zamaskować fakt, że Wielka Brytania jest bardziej zbankrutowana od większości państw członkowskich UE. Anglo-Amerykanie dążą również do zniszczenia euro jako ewentualnego konkurenta dla dolara w roli światowej waluty rezerwowej, w której ustalana jest cena ropy naftowej, prowadzona działalność międzynarodowych instytucji kredytowych i spełniającej wiele innych funkcji. Dolar jest aktualnie tak słaby i niestabilny, że może przetrwać tylko dzięki upadkowi wszystkich innych walut alternatywnych.


    blog.ekonomiapolityczna.pl/2011/10/04/europa-musi-walczyc-przeciwko-atakowi-spekulacyjnemu-usa-i-wielkiej-brytanii/
    • magma2012 Re: Ledwie czubek góry lodowej 24.10.11, 15:52     brytyjski premier zasugerował, że w przypadku zmian traktatowych podyktowanych dążeniem do zabezpieczenia strefy euro, których chce Berlin, Londyn powinien skorzystać z okazji i wyznaczyć cenę swego poparcia dla zmian traktatowych, upominając się o zwrot niektórych prerogatyw przekazanych Brukseli.


     Mówicie nam, że euro wzbudza w was nienawiść, a chcecie ingerować w nasze spotkania - cytuje agencja Press Association słowa Sarkozy'ego pod adresem Camerona.


     www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sarkozy;poklocil;sie;z;cameronem,134,0,948358.html
     >
     >
     > Atak spekulacyjny banków i funduszy hedgingowych Wall Street i City of London p
     > rzeciwko europejskim krajom, bankom i euro osiąga szczytowy moment. Obecny kryz
     > ys europejski nie wynika z fundamentów gospodarczych, ale stanowi cynicznie zap
     > lanowany atak przeprowadzony przez anglo-amerykańskich finansistów, których fil
     > ozofią jest tradycyjna strategia Beggar My Neighbor - „Zrzuć ciężar na są
     > siada”. Celem jest przesunięcie epicentrum światowego kryzysu gospodarcze
     > go i finansowego z Londynu i Nowego Jorku na Europę kontynentalną - ta operacja
     > częściowo się już udała. Londyn i Nowy Jork eksportują do UE swoją własną depr
     > esję gospodarczą spowodowaną derywatami. Robią to za pomocą swapów ryzyka kredy
     > towego (CDS), skorumpowanych agencji ratingowych i całego wachlarza brudnych sz
     > tuczek finansowych. Nie mamy tu do czynienia z normalnym funkcjonowaniem rynków
     > - mamy do czynienia z otwartą wojną gospodarczą.
     >
     > Zombie-banki z Wall Street obrały za cel doprowadzenie do chaotycznego rozpadu
     > strefy euro z zamiarem wykupienia później starego kontynentu po okazyjnych cena
     > ch. Szakale z City of London starają się doprowadzić do rozbicia strefy euro, a
     > by w ten sposób tchnąć nowe życie w dogorywający funt brytyjski i zamaskować fa
     > kt, że Wielka Brytania jest bardziej zbankrutowana od większości państw członko
     > wskich UE. Anglo-Amerykanie dążą również do zniszczenia euro jako ewentualnego
     > konkurenta dla dolara w roli światowej waluty rezerwowej, w której ustalana jes
     > t cena ropy naftowej, prowadzona działalność międzynarodowych instytucji kredyt
     > owych i spełniającej wiele innych funkcji. Dolar jest aktualnie tak słaby i nie
     > stabilny, że może przetrwać tylko dzięki upadkowi wszystkich innych walut alter
     > natywnych.
     >
     >
     > blog.ekonomiapolityczna.pl/2011/10/04/europa-musi-walczyc-przeciwko-atakowi-spekulacyjnemu-usa-i-wielkiej-brytanii/
  • cold Grube ryby przyłapane na insider tradingu 24.10.11, 15:01
   Ciekawe, że wśrod zatrzymanych nie ma nazwisk z kręgów międzynarodowej finansjery od wieków w diasporze, a za to 2 osoby pochodzenia polskiego.
   Inna sprawa, że od dawna wiadomo że tylko insiderzy moga zarobic powazne pieniądze, a reszta ochłapami sie bawi, i czerpie satysfakcje z dwucyfrowych zysków, gdy liczy sie tak naprawde 3 cyfrowe przebicie.
   Szacunek dla rolników, a dla handlarzy papierami wartosciowymi pogarda.
  • pimpek.corp Jakie grube ryby ? To drobne płotki ! 24.10.11, 15:54
   Ich grzech polegał głównie na tym że zamiast - jak grube ryby - okradać zwykłych obiwateli - próbowali okraść rzeczone grube ryby. Gdyby kradli tak jak bankierzy kradną to po złapaniu za rękę w trakcie kradzieży nie dostali by wyroku tylko bailout.
  • dwig01 Grube ryby przyłapane na insider tradingu 24.10.11, 19:09
   Raz na jakiś czas trzeba kogoś złapać ale wszyscy doświadczeni gracze wiedzą, że tacy ludzie zawsze są obecni na giełdach jednak ich ruchy można "wyczytać" dzięki AT. Trzeba tylko praktycznego podejścia do tego rodzaju analizowania rynku. Właśnie dlatego dwa lata temu postanowiłem dzielić się swoim doświadczeniem co czynię to do dzisiaj.

   Dariusz Bartłomiejczak
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka