Dodaj do ulubionych

Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy w...

01.11.11, 16:12
Grecja pokazuje, ze ma jaja.
Obserwuj wątek
    • 1410_tenrok a skąd sie biorą 01.11.11, 18:13
     tacy kretyni jak ty???

     Yumiarze mieli 13,14,15 pensje! Dostawali 100 emerytury! Od momentu przystąpienia do EWG (lat '70) nie oddali nigdy prawdziwge sprawozdania finansowego do Brukseli! Ich przyjecie do EWG było krokiem politycznym Grecy zawsze byli oszustami. Olympiada w Atenach............. ile tam pieniedzy rozkradziono.

     Grecy to wyjątko bezczelny naród, który swoim oszukanstwem doprowadził UE na skraj upadku. Na pohybel greczkom...........

     PS.
     Czytam od dawna interesującą prasę....................... W Polsce - w tym masz rację - prasa i inne media piszą jedynia postkomunistyczne goowno. Jest jednak prasa w innych jezykach misiaczku..................
     • dalton78 Re: a skąd sie biorą 01.11.11, 18:21
      widziałeś/aś może jakieś realne sprawozdanie z wydatków na stadiony/drogi/obwodnice/autostrady? W PL jest po prostu bomba z opóźnionym zapłonem! Jak nie skończymy tego wcześniej stracimy więcej. Ale ja na Ryżego nie głosowałem na szczęście. Dziękuję Wam.
     • trombozuh Pomyśl, jeśli potrafisz 01.11.11, 18:23
      Naprawdę, w tej UE są tacy durnie, że dawali się Grekom wykorzystywać i oszukiwać od czasów EWG? Takie dobrotliwe wujaszki, że dawali im tyle kasy i nie pytali na co?
      No pomyśl, kolego, możliwe to, czy to możliwe? Czy może jednak bardziej prawdopodobne jest, że to ty jesteś kompletnym durniem i niczego nie rozumiesz?
      • 1410_tenrok trombalski, ale ty jesteś misiek 01.11.11, 21:55
       myslałem, przeciwnik polityczny, ale inteligentny. A tu co? KUPA!
       Walisz Trybuną Ludu i za grosz w tobie inteligencji.

       Zacznij od ulubionej ksiązki ksiecia polskich pedałów politycznych: "Ksiecia" autorstwa niesmiertelnego Machiavellego. Wowczas pojmiesz zawiłości tego świata.
       • trombozuh Re: trombalski, ale ty jesteś misiek 01.11.11, 22:19
        Czyli argumenty się skończyły, więc walimy wyzwiskami?
        Książki, dziadku komunistyczny, sam sobie przeczytaj, choć w XXI wieku wiedzę czerpie się skąd inąd. Ale skoro inaczej nie potrafisz, czytaj sobie, bo na razie z tą wiedzą kruchutko.
        I powtarzam kluczowe pytanie: czy w UE i bankach są dobre, naiwne wujaszki które rozdawały tym wstrętnym greckim oszustom kasę bez opamiętania?
        Póki kolego, będziesz tak twierdził, czytaj te swoje książki, a na forach nie zabieraj głosu.
     • dexterek011 Re: a skąd sie biorą 01.11.11, 20:31
      Puknij się w łeb.
      Zgodzę się tylko z tym, że grecy mocno się zadłużali, żeby pokryć deficyt budżetowy, rzędy 7-8% co roku. Cała reszta do bujda. Sprawdź na co Grecy wydawali te pieniądze. Szły one na zbrojenia, spowodowane ciągłym zagrożeniem interwencji zbrojnej Turcji. Grecy jakoś nie wierzą w pomoc NATO w razie jakiegoś konfliktu. Wydatki były w jakiś sposób uzasadnione.

      A teraz sprawdź, w jaka jest wielkość deficytu w Polsce i na co on jest wydawany? Bo co roku mamy deficyt rzędu 12-14%, a wydajemy go na konsumpcję, czyli właśnie wcześniejsze emerytury, wyłudzone renty, i pensje urzędników.

      Widzisz różnicę? Tylko taką, że Grecy mieli powód żeby się zadłużać. My robimy to z głupoty i zadłużamy się dużo szybciej niż Grecy.
  • szynalu Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy w... 01.11.11, 16:36
   Demokracja górą z Rzymem dali radę to i z Unią sobie poradzą
   Polacy powinni się uczyć ale jako że jesteśmy jak tanie sprzedajne kurewki -(no co taką mamy już mentalność) to nie zrozumiemy premiera Grecji

   Nam jeszcze przyjdzie zetknąć się z tymi problemami które ma Grecja tyle tylko że do tego czasu nie będziemy mieli już nic do zaoferowania a słońce i wakacyjną przygodę zawsze się sprzeda Adolf wiedział co robi mówiąc że będziemy narodem robotników czy to się komuś podoba czy nie :) Jeśli jesteś mengerem i zastanawiasz się czemu ty robotnikiem to dobrze przemyśl sprawę bo jesteś na usługach jako robotnik :)
   • dexterek011 Re: Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy 01.11.11, 20:41
    > Polacy powinni się uczyć ale jako że jesteśmy jak tanie sprzedajne kurewki -(no
    > co taką mamy już mentalność) to nie zrozumiemy premiera Grecji

    Wszak obecnie mamy prezydenta, który już kiedyś wyraził swoją opinię o referendach. Powiedział coś w ten deseń: "Ludzie po to wybierają sobie parlament, żeby ten za nich decydował. Wypowiadają się raz na 4 lata a potem decyzje należą do nas"

    Nie mogę teraz na szybko znaleźć linka do tej wypowiedzi, ale poszukam. Był on wtedy marszałkiem sejmu, a sprawa dotyczyła dyskusja nad referendum dotyczącym wprowadzenia € w Polsce. To referendum chciał przeprowadzić urzędujący wówczas prezydent.
  • martica wywalcie wreszcie tych nierobow z UE! 01.11.11, 16:38
   ile jeszcze cala europa bedzie utrzymywac wiecznych rencistow i emerytow?? Ile mozna utrzymywac nierobow ktorzy wiecej czasu spedzaja na strajkach niz na pracy!!

   Ciagna wszystkich w dol - niech wreszcie ktos odwazny sie znajdzie i pozwoli im zbankrutowac a najpiew wywali na zbity pysk z UE i unii walutowej.
   • dalton78 Re: wywalcie wreszcie tych nierobow z UE! 01.11.11, 18:17
    Z całym szacunkiem ale pracuj więcej w tym rozwijającym się kraju dobrobytu a będzie Ci dane. Co ukradli to ich. Oficjalnie jeszcze ostatnio 50 MLD (nie wiem ile dokładnie w całości) im anulowano. Żeby tak w PL miał Ryży jaja i zaczął żebrać. Ale jemu starczy a ci co go poparli jeszcze płacą więc nie ma problemu. Jest super w Polsce. A Grecji tragicznie. Zbierajcie bo też będziecie musili dawać swoim rodzicom na jedzenie i leki. Kwestia czasu.
   • wiesniak70 Re: Grecy walczą o pełne brzuchy 01.11.11, 17:10
    O ile wzrastaly rocznie dlugi Grecji od kiedy sie dowiedzieli, ze beda organizowali Olimpiade? W Polsce chyba podobny mechanizm, bo 13 i 14, oraz roznych dodatkow nie ma a dlug jest :) No chyba ze Polacy to tez lenie, co do Urzedu Skarbowego ida zlozyc PIT na mniej niz 25.oooEUR rocznie - znaczy nei wykazuja sie w pracy ha ha
    • pijanymarynarz Re: Grecy walczą o pełne brzuchy 01.11.11, 18:31
     Dług jest... a rozbydowy infrastruktury to nie widać, nie? Drogi się nie budują, tory się nie modernizują, dworców nikt nie rusza, nowe porty lotnicze, stadiony... Skąd ten dług? Inwestycja kretynie.

     Mieszasz olimpiadę z upadkiem Grecji? A co w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Portugalii? Ci ostatni mają podobny problem do Greków. O upadku trzech pierwszych nic nie słyszałem.
     • dalton78 Re: Grecy walczą o pełne brzuchy 01.11.11, 18:46
      pijanymarynarz napisał:

      > dworców nikt nie rusza,
      Jak nie. W Mieście Łodzi zamknięto:-) To też będzie porażka. Plan: 2011 ogrodzenie. 2012 wyburzenie .... 2014 otwarcie ... Ale to już będą inni rządzący. Powodzenia.
    • smiki48 Re: Grecy walczą o pełne brzuchy 01.11.11, 20:22
     >Kryzys ma głębsze podstawy niż tylko obawy brzuchatych bankierów z Nowego Jorku czy
     > Londynu o pożyczone na lichwę srebrniki.
     akurat główną przyczyną kryzysu FINANSOWEGO są działania bankierów i spekulantów finansowych. Oni wiedzą, że rządy wielu państw nie dopuszczą do ich bankructwa, i dlatego pozwalają sobie na takie działania, których nigdy by nie zaryzykowali gdyby nie mieli parasola ochronnego i inwestowali WŁASNE pieniądze.
   • polololo.ltd Strefa złotego w jeszce większym rozkładzie! 02.11.11, 01:40
    Baran głupi jesteś i tyle. Liczysz na co? Że kochany złoty będzie "finansową arką Noego" w rozszalałym morzu Euro? Euro pozostanie Euro ze swą wartością i kraje strefy Euro ni mają się o co obawiać. Najwyżej trochę się zdewaluuje względem dolara (i tak Euro względem dolara USA jest przeszacowane). Tragiczne losy będą tych którzy w strefie Euro nie są i tak jak Polska pozostają ze swoją narodową "walutą" śmieciową, która tyle jest warta ile ktoś chce właśnie w Euro za nią dać. Gdy przyjdzie prawdziwy kryzys a nie taka zabawa jak dotąd to złoty zanurkuje na poziom którego ŻADEN NBP pod ŻADNYM ZARZĄDEM nie obroni - np. na poziom 7 do 8 PLN za Euro lub więcej. I co wtedy powiecie obrońcy śmieciowej złotówki jak przyjdzie wam za paliwo na stacjach zapłacić 10 do 15 PLN za litr etyliny 95 lub ropy?? Wasze skromne zarobki z poziomu 500 - 600 Euro skurczą się do 100 lub 200!!! Na nic nie będzie was stać, a nędza stanie się powszechna. Naprawdę trzeba być super bliskowzrocznym i bez wyobraźni by nie dostrzegać, że waluta Euro to przede wszystkim kotwica dla finansów państwa i gospodarki (popatrzcie na Estonię i Słowację). Całkowicie pomijam kwestię zadłużenia Państwa Polskiego licząc do PKB, bo dewaluacja złotówki względem Euro wymusi takie cięcia, że się wszyscy z ukochaną złotówką pos.racie na fioletowo! Polska dawno tak jak Słowacja powinna być w strefie Euro, niestety największe szkodniki gospodarcze w historii Polski czyli PiS skierowały nas na ślepy tor. Bez Euro przy prawdziwym kryzysie czeka nas KATASTROFA!
  • krzysiozboj Re: Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy 01.11.11, 17:27
   Nie wieszajcie psów po tych co protestuj ą w Grecji, paradoksalnie jest anm to cholernie na rękę a najgorzej na tym wychodzą sami grecy obok bangsterów. Zarówno Grecy kantowali jak i bangsterzy, teraz jedna strona mówi "sprawdzam" a druga robi w portki.

   Przeciąganie tego skończyłoby się tym że nie Grecja padałaby na kolana przed Europą a Europa pewnie przed Chinami. Politycy od ostatniego kryzysu nie zrobili nic w kierunku poprawy, tylko odwlekli problem i zwiększyli jego skalę.

   Mówicie o Grekach leserach, to samo tyczy Włochów, Hiszpanów, Irlandczyków i w dalszej kolejności Węgrów czy nas.
  • konigin Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy w... 01.11.11, 17:31
   Nieroby i pasozyty. Dopoki egzystowali na kasie z Unii, wyplacali 17-te pensje, mieli rozbuchany socjal, podatki placili praktycznie zerowe, udatnie falszowali raporty, zeby Unia kurka nie przykrecila bylo cacy, teraz kiedy sa na skraju bankructwa i musza nauczyc sie oszczedzac, zaczac pracowac i normalnie placic podatki jest wielki jazgot rozbestwionych leni. A wyrzucic to talatajstwo z Unii i bojkotowac turystycznie (zreszta sa i tak zadna rewelacja).
  • mokos99 Re: Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy 01.11.11, 17:37
   Grecy to złodzieje - socjaliści. Za kredyty prowadzili rozdawnictwo i nie było to "dawanie biednym" tylko wszystkich rozpieszczania. Teraz nadal są bardziej zamożni niż Polacy i Polska a reformowach nie chcą. Po reformach wyszli by wzocnieni, bez wielu bez sensównch m.in. urzędów i kosztów. Ale oni nadal chcą żyć w G.
   Co nie spłacania długów; lichwiarze pożyczli kasę ciułaczy ze swoich krajów. Ludzie na lokaty, rory pchali kasę, inwestowali w "bezpieczne" obligacje i teraz de facto powinni je stracić bo Grecja jak złodziej nie chce ich oddać.
  • sir_fred Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy w... 01.11.11, 17:41
   Rozstrzelać dla przykładu czy co? Najpierw narobią długów, potem żebrzą o pomoc, a jak już ją dostaną, to dopiero zwołują referendum czy przyjąć. Wywalić to z UE i się nie cackać. Niech sobie dalej walą w żyłę kosmiczny socjal a przy tym nie płacą podatków... Jeśli potrafią, oczywiście.
   • trombozuh Re: Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy 01.11.11, 17:59
    ...potem żebrzą o pomoc...
    Kolejny kretyn. Grecy żebrzą o pomoc? Gdzie, kiedy, kto? Jaką pomoc? "Pomoc" dla Grecji? Ta pomoc od początku i do końca oznacza tylko i wyłącznie unijne pieniążki dla banków niemieckich i francuskich. Tych samych, które w swej zachłannej chciwości pożyczyły Grekom kasę na lichwiarski procent, mimo że wiedziały, że Grecja tego długu nie spłaci, bo nie będzie miała za co. Na tym polega "pomoc" dla Grecji. Przeciwko tej "pomocy" protestują Grecy.
    • wj_2000 Re: Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy 01.11.11, 19:15
     trombozuh napisał:

     > Tych samych, które w swej zachłanne
     > j chciwości pożyczyły Grekom kasę na lichwiarski procent, mimo że wiedziały, że
     > Grecja tego długu nie spłaci,

     Pojechałeś po bandzie. W tym rzecz, że kredyty były ZA TANIE, więc Grecy je brali bez opamiętania.
     • trombozuh Re: Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy 01.11.11, 19:37
      Myślisz że w bankach pracują kompletni durnie i pożyczają setki miliardów na taniutki procent tylko dlatego, że ktoś chce brać? Chyba jednak musisz przemyśleć ten temat od początku kolego, bo coś tu się nie zgadza. Wskazówka 1 - w bankach nie pracują durnie, tylko wręcz przeciwnie, chciwi cwaniacy. Wskazówka 2 - kredyty udzielane Grekom już od dawna były najdrożej oprocentowanymi kredytami na świecie. Jak coś wymyślisz, daj znać.
      • smiki48 Re: Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy 01.11.11, 20:27
       trombozuh napisał:

       > Myślisz że w bankach pracują kompletni durnie i pożyczają setki miliardów na ta
       > niutki procent tylko dlatego, że ktoś chce brać? Chyba jednak musisz przemyśleć
       > ten temat od początku kolego, bo coś tu się nie zgadza. Wskazówka 1 - w bankac
       > h nie pracują durnie, tylko wręcz przeciwnie, chciwi cwaniacy. Wskazówka 2 - kr
       > edyty udzielane Grekom już od dawna były najdrożej oprocentowanymi kredytami na
       > świecie. Jak coś wymyślisz, daj znać.
       bankami rządzą ludzie, którzy mając poparcie polityków, wykonują idiotyczne ruchy. Gdyby to były prywatne pieniądze prezesa banku, to on nigdy Grecji by nie pożyczył. Ale miał zapewnienia takiej Merkel, że w razie czego to rząd tę stratę zrekompensuje.
    • sir_fred Re: Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy 01.11.11, 19:46
     Zaraz, zaraz, drogi bucu. Czyli uważasz, że ktoś ich zmuszał do brania kredytów, a co więcej - w dobrym tonie jest nie oddawać długów? Oczywiście, że ta pomoc idzie do wierzycieli Grecji, ale tylko dlatego, że zwyczajnie nie mogą oni odebrać pożyczonych pieniędzy w tradycyjny sposób - zajmując greckie aktywa, przejmując na własność wyspy, itd... Wykup bądź umorzenie czyjegoś długu jest pomocą. A jeśli Grecy jej nie chcą, to proszę o wskazanie - jak chcą dług oddać. Nie chcą? No to na takich ludzi jest jedno określenie: złodzieje.

     Jakoś ci Grecy nie protestowali, gdy przeżerali to co pożyczyli na lichwiarski procent, choć wiedzieli, że nie będą mogli oddać.
     • kontra.punkt To proste: Unia dawała więc Grecy brali 01.11.11, 20:14
      żaden normalny człowiek nie zastanowi się przed wzięciem pieniędzy, jeśli dajacy nie stawia warunków. A Unia nie stawiała, od lat wiadomo było, ze Grecja przejada dotacje unijne a np. hiszpania je inwestuje. tylko że teraz Hiszpania jest w podobnej sytuacji jak Grecja, stąd wniosek dla Greków, że warto było latani lekko zyć za unijne pieniądze. a jak ktos dawał bez ograniczeń to teraz niech się sam martwi, jak tep ieniądze odzyskać. A bardziej poważnie: zapewne Grecja liczy na wyrzucenie z "klubu Euro" by spokojnie wrócić do własnej waluty. Tak się sprawdzają ostrzeżenia Thatcherowej przed wspołną walutą.
      • 1410_tenrok To proste: Unia dawała więc Grecy brali 01.11.11, 22:05
       to jest sedno tego biznesu. Masz rację. Jednak okazuje sie, że nie ma nigdzie nieograniczonych pieniedzy. Od czasu wielkiego kryzysu pitolono, że najlepszym lekarstwem jest drukowanie pieniedzy i hajcowanie nimi w celu napedzenia gospodarki.
       A z kryzysem greckimi przyszło nam stwierdzic, że wiekszosc ksiąg traktujących o ekonomii z lat 1930-2011 nadaje sie, nie nawet nie nadaje sie, aby sie nimi podetrzec.

       Jedynym wyjscie jest ciezka praca i oszczedzanie! Standardowe zasady dobrych protestantów!
      • sir_fred Re: To proste: Unia dawała więc Grecy brali 02.11.11, 07:43
       No, ale jak nazwać człowieka, który bierze te pieniądze i potem nie może oddać. A na propozycję umorzenia części długu i rozłożenia dalszych spłat, pod warunkiem że dłużnik dopilnuje już czy aby na pewno spłaca te resztki, czy też żyje sobie ponad stan, mówi że ma to gdzieś?
       Nie mówię, że każdy z osobna Grek to złodziej, ale jako państwo niestety Grecja obecnie leci sobie w ch...
       Wspólna waluta bez jednolitych standardów - choćby pułapu długu publicznego - oczywiście przestrzeganych a nie tylko wpisanych gdzieś tam, jest niestety słaba.
  • sselrats Bardzo dobry pomysl z tym referendum - niezaleznie 01.11.11, 17:57
   od wyniku.

   Po pierwsze, im wiecej pomocy dostana z zewntrz tym dluzej beda sie wygrzebywac z biedy. Tego moze niekoniecznie nie wie gawiedz na ulicy wyciagajaca reke po wiecej, ale taka jest prawda.

   Teraz: jesli rezultat bedzie na nieprzyjecie pomocy to Grecy beda na swoim. Na biedzie ale swojej. Beda musieli zacisnac pasa, ale to wyjdzie od nich. Ciekawe kto im bedzie chcial pozyczyc jak beda potrzebowali.

   Jeli rezultat bedzie na kontynuacje pomocy i zaciskanie pasa wymagane z zewnatrz to poniewaz bylby to wynik ogolnonarodowego referendum, wszelkie pozniejsze demonstracje mozna bedzie spacyfikowac z uzyciem sily bo beda "antynarodowe".
   • oloros Re: Grecy odrzucą drugi pakiet pomocy? Inwestorzy 01.11.11, 18:15
    prasa w Europie jest jednoznaczna i zgodna - Grecja pogarsza swoja sytuacje - braknie po prostu czasu - dalsze zwlekanie z przyjeciem tej pomocy - to jest zagrania raczej pokerowe rzadu greckioegio doprowadzi do chaosu , zamieszek i wojny domowej - bedzie potrzebna intrwencja sasiadow - Turcy sa wlasciwie gotowi - Grecy teraz wlasnie wkraczaja na droge katastrowy
    i zupelnie nie jest tak ze Grecy sa leniwi i to oni spowodowali caly ten balagan - wkrotce zapomna wszyscy jak do tego doszlo - jak poleje sie krew nikt juz o ty,m nie bedzie pamietal -
  • troward Grecka giełda beknęła dziś 8%, Polska jutro 8% 01.11.11, 18:34
   Papandreu ma przynajmniej honor aby spytać Naród Grecki czy chcą się pyerdolić z tą nędzą która ich oczekuje - ale Europa jest na to oburzona - jak on śmie dawać ludziom głos, co on głupi? Inni chcą na siłę, po chamsku, decydować za Greków. A Grecy w referendum powiedzą fuck the reforms, we are going back to Drahma. I Euro siądzie tzn padnie
   • ateofi Re: Grecka giełda beknęła dziś 8%, Polska jutro 8 01.11.11, 19:24
    A chwileczkę, kto doprowadził Grecję na skraj bankructwa jak nie sami Grecy ze swoimi przywilejami emerytalnymi, socjalnymi oraz unikaniem płacenia podaktów?!! Na dodatek sfałszowali stastystyki długu aby wejść do strefy Euro, niech spadają na drzewo. Polski nie stać, żeby pasożytom pomagać!!!
    • royal_pl Re: Grecka giełda beknęła dziś 8%, Polska jutro 8 01.11.11, 20:11
     ateofi napisała:

     > A chwileczkę, kto doprowadził Grecję na skraj bankructwa jak nie sami Grecy ze
     > swoimi przywilejami emerytalnymi, socjalnymi oraz unikaniem płacenia podaktów?!
     > ! Na dodatek sfałszowali stastystyki długu aby wejść do strefy Euro, niech spad
     > ają na drzewo.

     Bla, bla, bla. A kto Grekom fundował te pożyczki, by mogli żyć ponad stan, mimo że od dawna było wiadomo, że Grecja to bankrut?
     Jakoś nie wierzę w te bajki o sfałszowanych statystykach i biednych, poczciwych, naiwnych niemieckich i francuskich bankowcach oraz politykach, którzy w swojej prostolijności dali się na "kreatywną księgowość" Aten nabrać.
     Jeśli tak było to bardzo źle świadczy to o tych bankowcach i politykach.
     Bardziej prawdopodobne jest to, że zarówno bankowcy, jak i politycy wiedzieli, że statystyki gospodarcze Grecji są "podrasowane" i godzili się na to, bo dobrze na tym zarabiali i wierzyli (poniekąd słusznie), że w razie bankructwa Grecji, kasę za utracone zyski zapłacą im podatnicy. Problem tylko w tym, że nie przewidzieli skali bankructwa (tego, że przy okazji zbankrutują Włosi, Portugalczycy, Hiszpanie...) ani tego, że europejscy podatnicy wcale nie dadzą się tak łatwo.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka