Dodaj do ulubionych

Proszę o kilka podstawowych rad!!!!

15.06.06, 20:57
Zdecydowałem się zacząć grać na giełdzie. Interesuję się tym jako bierny
obserwator od dłuższego czasu. Czekałem na takiego doła giełdowego bo myślę,
że za jakiś czas będzie można tanio kupować i mam nadzieję zarabiać.
Stąd pytania. Czy w mBanku jest najlepsze miejsce tego? Jakie są strony www
gdzie w miarę przystępny sposób początkujący "makler" może nauczyć się
stawiać pierwsze kroki? Jakie są dobre książki naten temat?
No i w ogóle wszystkie takie informacje związane z grą na giełdzie.
Bardzo dziękuję za poważne informacje!
Obserwuj wątek
    • eliot33 Re: Proszę o kilka podstawowych rad!!!! 15.06.06, 21:13
      Jesli jesteś jak piszesz"gdzie w miarę przystępny sposób początkujący "makler"
      może nauczyć się "
      to wybacz ale podejrzewam ze nikt tu nie odwazy sie doradzać.Na pewno nie ma tu
      zadnego doradcy inwestycyjnego.A większosc,prawie wszyscy podejrzewam nie zechcą
      polemizowac z maklerem nawet poczatkujacym.
      PS.Podejrzewam ze popełniłes gafe,ale to się zdarza w ten sposób pradopodbnie
      uwiarygadniasz się,ze jednak jestes początkujący
      • alinka102 Re: Proszę o kilka podstawowych rad!!!! 15.06.06, 21:31
        eliot ! no wiesz ?!
        akurat właśnie JA - postanowiłam zostać doradcą finansowym
        więc nie mów że takich tu nie ma !

eliot33 napisał:

> Jesli jesteś jak piszesz"gdzie w miarę przystępny sposób początkujący "makler"
        > może nauczyć się "
        > to wybacz ale podejrzewam ze nikt tu nie odwazy sie doradzać.Na pewno nie ma
        tu
        > zadnego doradcy inwestycyjnego.A większosc,prawie wszyscy podejrzewam nie
        zechc
        > ą
        > polemizowac z maklerem nawet poczatkujacym.
        > PS.Podejrzewam ze popełniłes gafe,ale to się zdarza w ten sposób pradopodbnie
        > uwiarygadniasz się,ze jednak jestes początkujący
        • eliot33 Re: Proszę o kilka podstawowych rad!!!! 15.06.06, 21:47
          No to nauczaj na co czekasz,udzielaj rad początkującemu a nie mnie informuj.
          Tylko uwazaj zeby na egzaminie nie było jak ponizej.

W Warszawiw był egzamin na doradców inwestycyjnych
          Rozłucki pyta dziewczyne co to są indeksy?
          Dziewczyna kiwa głową,ze nie wie
          Drugie pytanie,czy wie jaki był największy spadek na giełdzie?
          Dziewczyna kiwa głową,ze nie wie.
          Trzecie pytanie ,czy wie do kiedy te spadki potrwają?
          Czwarte pytanie,a czy pani wie chciaż co sie aktualnie na giełdzie dzieje?
          Rozłucki pyta,a skąd pani jest?
          Jo, a Bieszczod panoczku.
          Rozłucki popatrzył na dziewczyne,w okno i tak se w duszy mówi
          Q..ra a,moze by to wszystko zostawic i w bieszczady wyjechać.

Przeżyc dożyc i miec to wreszcie z głowy
          • alinka102 Re: Proszę o kilka podstawowych rad!!!! 15.06.06, 22:03
            pamiętam, oczywiście że to pamiętam:)
            ech...łezka się w oku kręci
            ... bo wtedy właśnie wyjechaliśmy z Wieśkiem do mnie w bieszczady
            i postanowiłam zostać inwestorką i doradcą finansowym

ale ja eliot wyznaję uogólnioną teorię solitonów i chaos deterministyczny
            bo za mało praktyczne te twoje fale
      • jaka7 Re: Proszę o kilka podstawowych rad!!!! 15.06.06, 22:27
        Dzięki bpaczek!
        Napiszcie proszę, czy jako żółtodziób lepiej oddać się w ręce maklera czy można
        z zakupem i sprzedażą akcji poradzić sobie w Maklerze mBanku.
        Chodzi mi o stronę techniczną i szybkość realizacji dyspozycji.
        Nie chcę wchodzić w fundusze tylko stworzyć własny portfel.
        • eliot33 Re: Proszę o kilka podstawowych rad!!!! 15.06.06, 22:45
          Powiem ci tak jesli naprawde chceszju wchodzic to nie rób tego teraz,na pewno ci
          to nie wyjdzie w takim okresie jak teraz.Gdyby nawet dobrze trafiałes to i tak
          zyski nie powinny byc imponujace.Dlatego jak tak bardzo chcesz wejdz jednak w te
          fundusze zawsze to jednak traca one mniej jak indywidualny inwestor.
          Zobaczysz przekonasz się czy od dzisiaj za miesiąc przykładowo fundusze twoje
          bedą na plusie czy nie.
          Po drugie wez zacznij od jakiejs lektury ,staraj sie zrozumiec co sie dziej na
          rynku co sie moze zdarzyć.Dla takich proponował bym cos lekkiego a komleksowego
          wydaje mi sie ze takim jest własnie nie drogi a dobry"sztuka spekulacji"Komara.
          Mnie osobiscie mimo ze juz byłem na giełdzie ponad 2 lata itrafiło mi sie wejsc
          na rynek wzrostowy w jego początkowym okresie 1992 i mimo ze juz czytałem duzo
          gazet ówczesnyc,w kótrych to było pełno nauki"gazeta giełdowa","parkiet" to
          jenak ta ksiazka bardzo pomogła i duzo wniosła wiedzy dla mnie w tym czasie.
          Jest to ksiązka pełna sprzecznosci bo autor stara się spojrzec na rózne zjawiska
          z róznych stron.
          Jedna rada podstawowa,nie spiesz się na rynku są zawsze okazje tak ze nie martw
          się ze ci uciekną.Czy więcej bedziesz umiłą tym łatwiej takie okazje znajdujesz.
          Zapamiętaj raz na zawsze.Na giełdzie zawsze mozna zarobic ,tylko ze zawsze
          trzeba wejsc we własciwym momencie a to juz nie jest takie proste.
          Ale trudniejsze jeszcze jest przed toba jak juz kupusz,to jest naprawde trudne
          odgadnac kiedy z niego wyjsc i jesli tego się nie nauczysz to w ogólnym
          rozrachunku prawie nigdy nie wygrasz.
          Uwierz utrata straconych okazji nigdy tak nie boli jak utrata prawdziwego
          swojego kapitału.
          Wiedz ze na rynku jestes tak długo jak go jeszcze posiadasz.

Co do mbanku to dla początkujących a nawet mało wymagających jest on
          niezły,tylko zeby tak bardzo sie nie zawieszał.W zupełnosci ci powinien
          wystarczyc na najblizszy okres,tylko jeszcze raz powtórze spiesz sie powoli
          nawet nie zdajesz sobie sprawy ile jest na tym rynku min, a szczególnie teraz po
          tej hosie ,po kótrej jest jeszcze mase balonów,które moze i wkrótkim czasie nie
          pękna ale czy jeszce znajdą się tacy co zechcą dalej je pompowac?
    • bpaczek Re: Proszę o kilka podstawowych rad!!!! 15.06.06, 21:55
      Ja korzystam z bossa.pl
      W dziale <edukacja> znajdziesz przystępne opisy i także podaną literaturę. Jak
      sądzę analiza techniczna bęzie Cię najbardziej interesować, a o formacjach
      liniowych i świecowych teksty są zrozumiałe i dla ludzi. Wykresy moim zdaniem
      są najlepiej opracowane pod względem czytelności właśnie na tej stronie, możesz
      sobie dobierać wskaźniki i od razu widzisz co masz. Inna sprawa to kwestia ich
      interpretacji - to już niestety będzie wymagało doświadczenia, licz się z tym,
      że na początku adrenalina będzie Ci skakać i co chwilę będziesz się łapać za
      głowę "co mnie podkusiło, przecież to nie tak miało być..."
      Swoją drogą uważam, że teraz nie czas na kupowanie. Spadki dopiero się
      rozpoczęły, wcześniej wzrosty były zupełnie niewytłumaczalne i to powietrze
      musi ujść z balonu. Tak więc moim zdaniem "dół giełdowy", który Ci się widzi
      jeszcze nie nadszedł, może być parosesyjne odbicie, ale potem spadki powrócą.
      Można zarabiać na spadkach grając kontraktami, ale to zdecydowanie nie jest
      zabawa dla początkującego "maklera". Myślę, że całe wakacje możesz spokojnie
      poświęcić na uczenie się o co tak naprawdę w tym chodzi. Informacji na
      wspomnianej stronie nie zabraknie. Na jesieni możesz wypatrywać swojego "doła"
      a jeszcze lepiej pod koniec jesieni kiedy zazwyczaj zaczyna się "rajd świętego
      Mikołaja" - wtedy sądzę, że początek Twojego inwestowania będzie udany i z
      giełdy się nie wycofasz tak łatwo mimo późniejszych strat :-). Oczywiście jest
      to moja prywatna opinia, mogę się mylić, Ty zrobisz jak chcesz.

PS Była jeszcze giełdowa szkoła, ale nie mam pewności czy jeszcze istnieje i
      czy dobrze pamiętam adres gieldowaszkola.com.pl może ze strony gpw.com.pl
      jeszcze jest link - kiedyś był - to jest teoria dla bardzo początkujących, tam
      raczej nie nauczysz się "łapać dołków". Ale chyba tam napisano pocieszające
      stwierdzienie, że po 7 (siedmiu!) latach gracz nabiera odpowiedniego
      doświadczenia, żeby uzyskiwać zyski większe niż z obligacji i lokat. :-)
      Powodzenia.
      • bpaczek Re: Proszę o kilka podstawowych rad!!!! 17.06.06, 14:31
        > PS Była jeszcze giełdowa szkoła, ale nie mam pewności czy jeszcze istnieje i
        > czy dobrze pamiętam adres gieldowaszkola.com.pl może ze strony gpw.com.pl
        > jeszcze jest link - kiedyś był...

Kiedyś to był darmowy kurs w internecie, fajnie opracowany graficznie, choć
        treści były podane za bardzo po szkolnemu. Teraz widzę pozostała tylko reklama
        płatnych kursów - więc olej to, przecież szkoda pieniędzy na to, co gdzie
        indziej jest za darmo i lepsze. Zresztą na gpw.com.pl jest masa informacji, ale
        za dużo chaosu, trudno zorientować się od czego najlepiej zacząć i w jakiej
        kolejności to sobie poukładać, żeby stopniować wiedzę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka