Dodaj do ulubionych

Temat na weekend-Co dalej w następnym tygodniu

16.06.06, 19:42
Prosze o przymyslane wypowiedzi co nas czeka w następnym tygodniu.
Dobrze by było zeby osoby wypowiadające sie nie traktowały tego jako ankiety
ale bardziej jako,wskazówka,pomoc dla dla innych,podzielenia sie swoim
spojrzeniem na rynek z innymi,jako temat do rózmów które by starały sie moze
jednak nas zblizyc wyciagnac jakies wnioski odnosnie rynku a nie
poróznić.Warto tez jakoś uzasadnic swoje wypowiedzi,zeby wykazać czym sie
kierujemy stawiając taką prognoze,jakie metody stosujemy,byc moze bedzie to
jakis sposób wymiany swoich metod na postrzeganie rynku.
Powtarzam starajmy sie wypowiadac,tylko co do najblizszej przyszłosci czyli na
kolejny tydzień

Na początek powiem krótko.Mimo obecnych aktualnie spadków za oceanem i
fatalnego obrazu rynku po takiej sesji(nabitych w butelke znowu chyba cos
przybyło)nie ciekawego obrazu na wykresach świecowych dziennych ,tygodniowych
indeksów i większosci spólek ,które przeglądałem dostrzegam na razie lekka
szanse na wychamowanie a nawet lekki wzrost w przyszłym tygodniu.Być moze nie
od razu w poniedziałek i nie wykluczone,ze z jakims dołem lokalnym w kolejnym
tygodniu.
Swoje twierdzenie opieram głownie na połozeniu wykresów wzgledem wstegi
Bollingera,oraz na zachwanie niektórych szybkich wskazników-pozytywne
dywergencje,oraz na niektórych stany kompletnego wysprzedania.
To tyle postaram sie do niedzieli dokładniej sie przyjrzec rynkowi i niektórym
spółkom,odezwe sie jutro lub pojutrze
Obserwuj wątek
    • eliot33 Re: Temat na weekend-Co dalej w następnym tygodni 16.06.06, 19:52
      Mogą to byc jakies konkretne spólki o ktore zauwazyliscie ,ze zachwuja sie
      ciekawie ,czy to na wykresach czy na sesji,czy poprostu cos wiecie co w według
      waszej opini powinno byc motorem ewentualnego wzrostu.Wiadomo nie wszyscy muszą
      wiedziec wszystko ,więc jesli ktos znalazł jakis ciekawy materiał o jakies
      spólce,który moze byc powodem zachowania tej spólki lepiej od rynku to walcie.
      Prosze tylko tego nie traktowac jako zwyklego marketingu typu kupujcie mieszko
      bo ja ja mam,do takich rzeczy są inne fora tzw naganiaczy na swój towar.
    • elamigo1 Re: Temat na weekend-Co dalej w następnym tygodni 16.06.06, 20:13
      Niesposób gdybać jak się zachowa rynek - nie ankietowo. Będę więc przytaczał
      argumenty. Dopisywał kolejne przez weekend.
      1. Złotówka. Wlazła w trend spadkowy. Sam się niezmiernie z tego cieszę ponieważ
      większość moich aktywów to waluty i dewizy. Dla akcji pl oznacza to małą
      atrakcyjność dla inwestorów zagranicznych - musieliby walczyć również z trendem
      na złotówce.
      2. Wyraźny niezanegowany trend spadkowy krótkoterminowy zarówno na naszym rynku
      jak i właściwie na całym świecie. Wsparcia dla wzrostowego trendu
      długoterminowego znajdują się znacznie poniżej obecbych poziomów wig20. Ja je
      oceniam poniżej 2000 punktów.
      3. Długo utrzymująca się wysoka zmienność zwykle bywa oznaką zmiany trendu -
      skoro mieliśmy hossę to zmieniamy na ........
      4. Spadki na obrotach , odbicia na mniejszych.
      5. Gdzieś czytałem newsa o rekordzie wigometru - to oznaka bessy.
      6. Dzisiejsze wieści (przeczytałem o nich na tym forum) pochodzące z chin.
      Przecież to do cholery wiadomość która powinna zmrozić rynki. Faktem jest że
      deklaracje mogą być odpowiedzią na deficyt usa i pozostaną w sferze deklaracji.
      Nie czytałem źródła - nic więcej nie napiszę.
      7. O wymowie dzisiejszej sesji już pisałem. O tej porze dostępne są już
      komentarze portalu akcje.net (warto suskrybować komentarze - pieniądze
      symboliczne a zwracają uwagę na szczegóły które często umykają - jak korzystam
      na codzień) - przedstawiają ocenę techniczną indeksów - sam nie mam aż takiego
      zaufania by ufać tylko AT ale wymowa komentarzy jest bardzo misia.
      8. Sygnałów w drugą stronę jest niewiele. Utrzymanie wysokiej zyskowności
      niektórych firm. Nie wzrost a utrzymanie zysków jest powodem do hossy?
      Rozwój a nie recesja w usa . O połowę mniejszy niż kiedy były powody do hossy.
      i już?
      Ciąag dalsy nastąpi.
    • elamigo1 Re: Temat na weekend-Co dalej w następnym tygodni 17.06.06, 13:10
      Właśnie przeczytałem artykuł w dzisiejszym elektronicznym wydaniu new york
      timimes'a na temat chińskiej podwyżki rezerw obowiązkowych.
      Warto przeczytać sam artykuł - nie zlinkuje - wymaga bezpłatnej suskrybcji.
      Tu mój komentarz:
      Sama podwyżka nie jest tak istotna jak zwócenie uwagi na bardziej istotny
      problem. Ros(z)pasanie kredytowe chińskich banków przechodzi wszelkie granice.
      System bankowy jest chory. To grozi niewyobrażalnym krachem na skalę globalną.
      Po prostu banki pożyczają na prawo i lewo bez głębszego badania zdolności
      kredytowej. Mają masę złych długów. Póki co to strumień gotówki zza granicy
      pokrywa nieściągalne kredyty z nawiązką. Kasy napływa coraz więcej. Gorzej jeśli
      system się zachwieje. Stąd próba delikatnego chłodzenia. Władze chin nie mają
      innego wyjścia - nie mogą spełnić żądań amerykanów o drastycznej podwyżce juana.
      Muszą to robić stopniowo by nie przekłuwać balonu a spuszczać z niego
      powietrze. Czy im to się uda?
      Sądzę że jakakolwiek informacja z rynku chińskiego będzie miała w przyszłym
      tygogniu fundamentalne znaczenie dla rynków świata - w tym Polski.
      Nie bez powodu informacja była opublikowana wieczorem czasu chińskiego. By rynki
      nie zareagowały zbyt raptownie. Te chińskie.
      Poniedziałkowy poranek zaczynam od oglądania notowań surowców w shanghaju.
      Może być spora niespodzianka. Nie musi. Za mało wypiłem zielonej herbaty by
      domyślać się co może siedzień w głowach chińskich inwestorów. Pamiętać należy
      że to gospodarka na wpół socjalistyczna - niekoniecznie kierująca się zdrowymi
      prawami ekonomii. Coś jak przedsiębiorstwa polonijne w latach 80tych u nas. Niby
      kapitalistyczne, niby przynoszące zyski ale głęboko osadzone w socjalistycznej
      gospodarce i od niej uzależnione. Po upadku socjalizmu z firm polonijnych
      niewiele zostało... Tyle że upadek wielu z tych firm odbywał się w kraju
      odpowiadającym za minimalny udział w globalnym pkb. Chiny są piąta potęgą świata.
      ps. Gdzie można nauczyć się chińskiego???;-)
        • vem Re: Temat na weekend-Co dalej w następnym tygodni 18.06.06, 00:43
          Początek tygodnia powinien być bardzo aktywny o ogromnym obrocie.
          Wystarczy zauważyć ostatni wykres WIG'a 20.
          Raz , ludzie mieli dosyć spadków przyzwyczajeni do ogromnej hossy z ostatnich
          kilku miesięcy.Biorąc pod uwagę spadki od poniedziałku do środy można było
          przypuszczać że kontynuacja nastąpi w piątek.
          Tak się jednak nie stało. WIG20 wystrzelił w górę a to z powodu rosnących
          indexów zagranicznych - dla większości to był wystarczający powód do kupna. To
          była bardzo dobra okazja do wyprzedaży dla drugich , wyprzedaży która i tak
          miała miejsce całą resztę sesji. Można było przypuszczać , że WIG oraz jego
          przyrost będzie ujemny , chętnych do sprzedaży więcej.

Ci którzy mieli sprzedać albo sprzedali , albo czekają cierpliwie na ponowny wzrost.
          Prosiłbym o jakieś komentarze jeśli mój tok myślenia jest błędny , krótko gram
          na giełdzie tak więc sugestie mile widziane.
          • elamigo1 Re: Temat na weekend-Co dalej w następnym tygodni 18.06.06, 16:41
            z jednym masz rację. Każda zwyżka będzie wykorzystywana do dystrybucji akcji
            przez mocniejszych graczy. Dopiero po zanegowaniu sygnałów spadkowych popyt może
            powalczyć. Do tego brakuje sporo elementów a piątkowa sesja to silne
            potwierdzenie słabośći rynku. Sporo będzie zależało od surowców. Może się okazać
            że kghm i pkn będą ciągnęły indeks. Dopóki spółki będą choć ciut rosły to
            inwestorzy nie pozbywają się akcji . Kicha zaczyna się jak w ciągu dnia
            przestaje rosnąć i zaczyna spadać - wtedy sprzedają wszyscy którzy mieli
            założoną określoną warstwę cen sprzedaży. Mamy przykład z piątku i nie tylko.
            Nie wylkuczam podobnego scenariusza w poniedziałek - początkowo wzrosty (choć
            już pewnie bez luki) w wyniku zmian cen surowców w azji(zobaczymy jutro rano) a
            dalej już dystrybucja akcji na zasadzie sprzedaj jeszcze większemu głupcowi niż
            sam byłeś kupując....
            • eliot33 Re: Temat na weekend-Co dalej w następnym tygodni 18.06.06, 16:56
              Tylko mała uwaga do Miedzi dla rosjasnienia tego rynku.
              Na wykresie miedzi powstała duza formacja podwójnego szczytu nastepnie wystąpiło
              wybicie z tej formacji zgodnie ze wskazaniami,pare dni był kontynuowany trend
              spadkowy.Od paru dni trwa rych powrotny w kierunku lini szyji,który jest mocno
              kontynuowany.Po okoł 9% wzroscie ,praktycznie do lini szyji jest jeszcze miejsce
              w granicach 4-5%.Czy bedzie ten ruch kontynuowany bez korekty?zobaczymy w
              poniedziałek
              www.kitcometals.com/charts/copper_historical_large.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka