Dodaj do ulubionych

PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl-

IP: *.tnt34.ewr3.da.uu.net 11.11.01, 08:29
Te akcje ruszyly z miejsca i nie zatrzymaja sie przez najblizsze 5 lat.
Pociagna pewnie kilka innych akcji jak TPSA i inne bankowe. Reszta pozostanie
daleko w tyle. PeKaO bedzie jak ten tur, przejmie wszystko co bedzie do
wykupienia. to kolos nie do zatrzymania. Wspomnicie moje slowa.
Obserwuj wątek
      • Gość: mum Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.pressmedia.com.pl 22.11.01, 18:57
        Gość portalu: bateman napisał(a):

> moze i ruszy,pod warunkiem ze i zyski rusza..

A to jest bardzo wątpliwe, bo ludzie wkurzeni coraz wyższymi opłatami uciekają do
        innych banków i już nie wracają, na dodatek ostrzegają wielu innych. Przed dwoma
        laty ok. 10 moich znajomych miało tam konta i ja też, dziś została tylko jedna
        osoba i ona też już rozgląda się za czymś lepszym i przede wszystkim tańszym.
    • Gość: polishAM Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.tnt34.ewr3.da.uu.net 03.12.01, 17:49
      Zasada jest taka, ze banki bezpieczniejsze majace lepsza kapitalizacje oferuja
      drozsze uslugi i gorsze oprocentowanie. Bardziej liczy sie stabilnosc.
      Natomiast slabe banki musza bardziej ryzykownie dawac kredyty wiec na gwalt
      potrzebuja klientow oferujac dobre warunki. Ale licza sie naprawde tylko duze
      banki oferujace rowniez ubezpieczenia itd. Zwracam sie z pytaniem o Kredytbank,
      gdzie on operuje (w jakiej czesci Polski). Esperito Banko Financial jest
      akcjonariuszem Kredytbanku to bardzo dobrze swiadczy o ewentualna przyszlosc.
    • Gość: polishAM Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.nas20.new-york1.ny.us.da.qwest.net 03.01.02, 14:18
      Po wezwaniu na akcje Kredyt banku moja sluszna decyzja byla sprzedaz tych akcji
      i kupno Orbisu ponizej 17 zlotych. Dzisiejsza sesja dowodzi slusznosci moich
      zalozen, ze motorem polskiej gieldy jest PeKaO SA, ktory zaczal hosse na
      gieldzie kilka miesiecy temu dzieki swoim zawrotnym zyskom. Pociagnal za soba
      inne banki miedzy innymi BZWBK, ktore zreszta posiadam. Sprawa TPSA jest
      rzeczywiscie trudna, ale tylko pod wzledem analizy technicznej. Otoz TPSA
      musialby sie wybic grubo powyzej 15 zl i pozostac na tym poziomie dlugi czas
      zeby myslec o powaznych zyskach na akcjach tej spolki. Wtedy powstanie wariant
      podobny do akcji Orbisu, ktory przebil sie i juz podaza do mojej zalozonej ceny
      27 zlotych. Dziekuje za uwage.
      • Gość: xpert Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 20.02.03, 09:25
        Gość portalu: polishAM napisał(a):

> Po wezwaniu na akcje Kredyt banku moja sluszna decyzja byla sprzedaz tych
        akcji
        >
        > i kupno Orbisu ponizej 17 zlotych. Dzisiejsza sesja dowodzi slusznosci moich
        > zalozen, ze motorem polskiej gieldy jest PeKaO SA, ktory zaczal hosse na
        > gieldzie kilka miesiecy temu dzieki swoim zawrotnym zyskom. Pociagnal za soba
        > inne banki miedzy innymi BZWBK, ktore zreszta posiadam. Sprawa TPSA jest
        > rzeczywiscie trudna, ale tylko pod wzledem analizy technicznej. Otoz TPSA
        > musialby sie wybic grubo powyzej 15 zl i pozostac na tym poziomie dlugi czas
        > zeby myslec o powaznych zyskach na akcjach tej spolki. Wtedy powstanie
        wariant
        > podobny do akcji Orbisu, ktory przebil sie i juz podaza do mojej zalozonej
        ceny
        >
        > 27 zlotych. Dziekuje za uwage.

W innym watku piszesz ze inwestujesz srednioterminowo (3lata). Tutaj cos
        bredzisz ze jeden dzien dowodzi slusznosci Twojej strategii. Jestes mitomanem.
    • Gość: polishAM Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.nas20.new-york1.ny.us.da.qwest.net 05.01.02, 16:39
      Po dwoch spektakularnych sesjach czas jest na analize sytuacji panujacej na
      gieldzie. Przede wszystkim nalezy zdecydowanie odrzucic komentarze domow
      maklerskich z czwartku, ze za zakupami stoja fundusze emerytalne. To czyste
      bajki. Poniewaz zakupom towarzyszyl zwiekszony kurs zlotego to oznacza, ze
      pieniadze przybyly od zagranicznych inwestorow. Od Zydow znaczy bo ci
      kontroluja wszystkie grupy inwestycyjne od JP Morgan po Solomon Brothers i
      Merill Lynch. Przypominam, ze te same grupy bardzo agresywnie inwestowaly w
      polskie obligacje czym zreszta zawyzaly polskia walute. Poniewaz jedyna
      intencja jest tu realizacja zysku nalezy sie spodziewac, ze ten kapital tu
      pozostanie jeszcze jakis czas. Od lutego zaczna kupowac fundusze emerytalne.
      Potem fundusze powiernicze. Ostatni jak zwykle beda inwestorzy indywidualni.
      Ile to potrwa nie wiem, ale hossa przed latem na pewno sie jeszcze nie skonczy.
      Nalezy unikac gownianych akcji, ktore nadal wlocza sie gdzies po dnie.
      Przypominam hossa zaczela sie dobre kilka miesiecy temu kiedy dalem
      rekomendacje na kupno PeKaO SA. Sam wtedy zreszta wtopilem w ten interes 60tys.
      dolcy.
    • Gość: PolishAM Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.nas20.new-york1.ny.us.da.qwest.net 18.01.02, 05:12
      Cena Orbisu zbliza sie do zalozonej ceny 27 zl. za akcje. Tak wyceniam ja te
      akcje ale prawdopodobnie rynek przez najblizsze miesiace wyceni je po swojemu.
      Pamietaj inwestorze, rynek ma tendencje przesadnego niedowartosciowania lub
      przewartosciowania akcji. W wypadku przewartosciowania nastapi cos co zawroci w
      glowie nawet najwiekszym ekspertom inwestowania. Ja tymczasem przewiduje
      stabilizacje cen akcji i nawet ich spadek po czym nastapi ponowny mocny wzrost.
      To dotyczy przede wszystkim Pekao SA, BZWBK, Orbis i ewentualnie TPSA. Rowniez
      inne mocne spolki zwlaszcza bankowe podaza w ich slady. Ignorujcie male
      gowniane spolki. Ich los zostal juz dawno zadecydowany. Nie marnuj pieniedzy.
      PAMIETAJCIE TO JA PRAWIDLOWO OCENILEM POCZATEK HOSSY W PIERWSZYCH DNIACH
      LISTOPADA.
    • Gość: polishAM Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.nas20.new-york1.ny.us.da.qwest.net 26.01.02, 21:50
      To nie jest latwe pytanie. Jak oceniac firmy typu Comarch czy Elektrim ?. Ja
      stosuje nastepujaca zasade. Akcje to konkretne byznesy i zeby odnosic sukcesy
      musza kontrolowac nasze zycie lub miec potencjal na to zeby je kontrolowac. Tak
      wiec banki kontroluja aspekty naszego postepowania, TPSA rowniez co zreszta
      wynika z wypowiedzi na tym forum. Orbis ma podobna sytuacje na rynku
      hotelarskim. Czy Comarch i Elektrim sa w stanie podjac sie takiej roli. Bardzo
      watpie ale jezeli odpowiedz bylaby twierdzaca potencjalny zysk bylby zawrotny.
      Wezmy pod uwage firme, ktorej technologia zrewolucjonizowala przyszlosc
      telefoni czyli Qualcomm. Kiedy kupowalem akcje tej spolki, Ericcson twierdzil
      ze format CDMA nadaje sie do smietnika. Dzisiaj Ericson placi Qualcomowi
      olbrzymie oplaty licencyjne za mozliwosc uzywania CDMA. Co wiec dokladnie
      Qualcomm produkuje ?. Nic. Kiedys prukowal handsety i chipsy, dzisiaj sprzedal
      ta dzialalnosc i zyje z oplat licencyjnych i laboratorium. Zarobilem na ich
      akcjach 450%. Ladnie by to swiadczylo o mojej inteligencji gdyby nie fakt, ze
      gdybym powstrzymal sie od sprzedazy siedzialbym dzisiaj na 900% zysku. Ciezko
      jest oceniac firmy high tech nie wspominajac o konglomeracie typu Elektrim.
      Elektrim probowal kontrolowac rynek energetyczny i telekomunikacyjny. Dzisiaj
      inni kontroluja Elektrim. To samo z Bankiem Gdanskim. Ten bank nigdy nie zdobyl
      pozycji podobnej do innych polskich instytucji finansowych i jedyne na co
      inwestorzy moga liczyc to fuzja z innym bankiem.
    • Gość: polishAM Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.nas20.new-york1.ny.us.da.qwest.net 05.03.02, 16:32
      Tak wiec zgodnie ze swoimi przewidywaniami 18 stycznia, nastapila korekta i
      wlasnie dobiegamy jej konca. Cudownie przedstawia sie sytuacja techniczna BZWBK
      i PeKaO SA na, ktorych podwoilismy pieniazki z nawiazka od kiedy rozpoczalem
      ten watek. Orbis pozostaje nadal ponad 20 zl i przygotowuje sie w koncu na skok
      na 27 zlotych. TPSA probuje stworzyc baze przy 15 zlotych i jezeli uda mu sie
      to (pisalem o tym wczesniej) to i on bedzie partycypowal w obecnej hossie.
      Poniewaz to ja prawidlowo ocenilem polski rynek, mianuje sie wiec krolem forum
      gieldy.
    • Gość: polishAM Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.nas20.new-york1.ny.us.da.qwest.net 16.03.02, 00:45
      TPSA-zdecydowanie nie sprzedawac ponizej 27 zlotych. Analiza techniczna to
      szeroki temat. W kazdym razie nie jest to zadna magia, a jedynie matematyczne
      wskazanie czy dane papiery sa w trakcie dystrybucji, czy akumulacji. Ja
      odrzucam wszelkie oscylatory szybkie czy RSI. Mnie ineresuje moving averages
      (50 lub 200 dni), czyli srednia chodzaca czy jak tam to nazywacie. Poniewaz ja
      kupuje i trzymam akcje dlugoterminowo. Jak sie orientujesz MACD przekroczyla
      prosta wiec polska gielda jest w rynku byka. Wprawdzie w listopadzie byla
      jeszcze pod linia jednak jej kierunek wyraznie wskazywal na zmiane trendu.
      Dlatego dalem haslo do kupowania akcji. Obecnie wyraznie ma miejsce kolejna
      akumulacja wiec spokojnie mozemy czekac na kolejne wzrosty.
      • Gość: inwestor Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.aei.ca 21.03.02, 19:54

> TPSA-zdecydowanie nie sprzedawac ponizej 27 zlotych.

Jesli stosujesz a.techniczna to dawno TPSA powinna byc
        sprzedana gdy spadla ponizej 16 zl pod koniec stycznia b.r.
        Logicznym byloby poczekac na sygnal kupna TPSA.
        Dzisiaj 21.III.2002, TPSA 13.7 zl a sygnalu kupna nie widac.
        Czekanie az TPSA sie odbije to zwykly hazard.
        Nie ma w tym zadnej logiki nawet z punktu widzenia
        analizy technicznej. TPSA od poczatku stycznia spadla
        ok 25%.

Analiza techniczna to
        > szeroki temat. W kazdym razie nie jest to zadna magia, a jedynie matematyczne
        > wskazanie czy dane papiery sa w trakcie dystrybucji, czy akumulacji. Ja
        > odrzucam wszelkie oscylatory szybkie czy RSI. Mnie ineresuje moving averages
        > (50 lub 200 dni), czyli srednia chodzaca czy jak tam to nazywacie. Poniewaz ja
        > kupuje i trzymam akcje dlugoterminowo. Jak sie orientujesz MACD przekroczyla
        > prosta wiec polska gielda jest w rynku byka. Wprawdzie w listopadzie byla
        > jeszcze pod linia jednak jej kierunek wyraznie wskazywal na zmiane trendu.
        > Dlatego dalem haslo do kupowania akcji. Obecnie wyraznie ma miejsce kolejna
        > akumulacja wiec spokojnie mozemy czekac na kolejne wzrosty.

Zaufanie jakie masz do analizy technicznej w wydaniu jakie obowiazywalo
        kilkanascie lat temu stawia cie w ryzykownej sytuacji.

Nie wiem, czy slyszales o Nirvana Systems.
        Stosujac optymatyzacje wg Nirvany okazaloby sie ,ze MACD
        w ujeciu jakim podajesz nie jest wiarygodnym wskaznikiem.
        Srednie kroczace sa troche lepsze. Ale i te mozna zastapic
        zwyklymi liniami trendu. Podobnie wyglada sprawa z innymi
        wskaznikami. Zawodowcy stosuja obecnie zupelnie inne
        metody.
        Jak zawodna jest klasycza analiza techniczna
        wystarczy sprawdzic jak sprawdza sie ona w praktyce.
        Codziennie Harry Aloof podaje sygnal kupna konkretnej akcji.
        Zajmuje sie on analiza techniczna od 34 lat.

www.afterhourtrades.com/buyalert.htm

Rezultaty nie sa imponujace. Popelnia on bowiem
        ten sam blad co ty.

Jesli chodzi o PeKaO jak na razie wyglada ono w porzadku, chociaz
        pojawilo sie ostrzezenie. Mamy tzw podwojny top na dziennym
        wykresie przy negatywnych niektorych wskaznikach. Przelamanie lini trendu
        moze spowodowac spadek Pekao do poz 80 - 75 zl.
        Patrzac na tygodniowy wykres Pekao widac,ze poszlo ono do gory
        za szybko. W najlepszym wypadku bedzie tutaj konsolidacja.

Pekao nie bedzie szlo do gory jesli DJ, S&P, WIG bedzie gwaltownie spadac.
        Przewidywanie cen za rok, czy dwa nie ma sensu. Ma ono taka sama
        wartosc jak przewidzenie pogody np w dniu 21.III.2003.
        Kupno to najlatwiejsze zadanie. Sprzedaz jest o wiele trudniejsza.
        Jakie kryteria sprzedazy? Sprzedac gdy spadnie Pekao np 7%
        z obecnego poziomu czy gdy przelamie line trendu czy srednia kroczaca.

Z punktu tzw fundamentals Pekao nie sledzilem.
        Moj nos mowi mi, ze Pekao uzaleznione jest od silnej,stabilnej zlotowki,
        a ta sztucznie utrzymywana na wysokim poziomie nie ma zamiaru spadac.
        Zadaniem bankow (nie tylko NBP) jest utrzymanie silnej zl do czasu
        przystapienia Polski do UE.
        Pozdrowienia

• Gość: polishAM Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.nas37.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 09.05.02, 22:13
          Niestety 16 marca kiedy pisalem ten post TPSA jeszcze trzymalo sie powyzej 15
          zlotych i mialem nadzieje, ze dolaczy do tej hossy. Pisalem wczesniej, ze TPSA
          musi zbudowac baze na cenie powyzej 15 zlotych. To sie nie udalo. Oczywiscie
          nie ma co panikowac, bo jak pisalem wczesnie podstawy naszego operatora sa
          mocne. Przyszlosc 3G technologii opartej na CDMA to wielka szansa TPSA. Cash
          flow i wspaniala plynnosc finansowa stawia naszego operatora w rzedzie
          najbardziej dochodowych operatorow telefoni na swiecie. Jednak analiza
          techniczna nie daje mozliwosci na szybka zwyzke tych akcji w krotkim terminie.
          • Gość: inwestor Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.aei.ca 10.05.02, 17:28

> Niestety 16 marca kiedy pisalem ten post TPSA jeszcze trzymalo sie powyzej 15
            > zlotych i mialem nadzieje, ze dolaczy do tej hossy. Pisalem wczesniej, ze TPSA
            > musi zbudowac baze na cenie powyzej 15 zlotych. To sie nie udalo. Oczywiscie
            > nie ma co panikowac, bo jak pisalem wczesnie podstawy naszego operatora sa
            > mocne. Przyszlosc 3G technologii opartej na CDMA to wielka szansa TPSA. Cash
            > flow i wspaniala plynnosc finansowa stawia naszego operatora w rzedzie
            > najbardziej dochodowych operatorow telefoni na swiecie. Jednak analiza
            > techniczna nie daje mozliwosci na szybka zwyzke tych akcji w krotkim terminie.

21 marca pisalem,ze TPSA nalezalo sprzedac pod koniec stycznia.
            Nadal nie ma sygnalu kupna TPSA. Nawet Intel, Cisco, JDSU, Nortel nie maja szans
            na osiagnacie 50% ceny jaka mialy one latem 2000 r ani w 2003 czy 2005.
            Czyzby TPSA byla swiatowym gigantem o kosmicznych mozliwosciach takze
            w zgromadzeniu dodatkowych mld$ poprzez dobre konekcje z amerykanskimi
            bankami inwestycyjnymi ? Przynajmniej nie wprowadzaj innych w blad.

Podobny los spotka Pekao. Na razie jeszcze sie trzyma. Gdybym byl posiadaczem akcji
            Pekao przy spadku akcji do 105 zl natychmiast sprzedalbym 50% stanu posiadania.
            Przy dalszym spadku w zaleznosci od analizy sprzedalbym reszte.
            Poczekamy na twoje komentarze gdy Pekao bedzie na poz 105 potem 90zl i tak dalej.
            Co wtedy bedziesz zalecal? Czekac ? Jesli tak to jak dlugo? Do jakiego poziomu tolerowac
            spadek akcji Pekao? Do 90zl 70 zl ? Wypowiedz sie teraz na ten temat?
            Przede wszystkim trzeba myslec o ograniczeniu ewentualnych strat a nie wpadac w
            euforie gdy akcja idzie do gory.
            Takiego jasnowidztwa jakie ty uprawiasz nie posiadaja
            nawet najlepsi na swiecie, ktorzy na jednej transakcji potrafia zarobic kilka milionow.
            Sa obecnie akcje na Nasdaq czy NYSE, niedostepne dla inwestorow w Polsce, ktore od poczatku
            2002 r poszly w gore 350% i nadal beda isc w gore przez ok 5 lat. Oczywiscie morony typu
            Rick Santelli ze swoimi pseudo fachowymi komentarzami z CBOT na CNBC , czy Big Lu tego ci nie powiedza.
            Pamietaj, najwazniejsza jest w gieldzie psychologia. Srednia wiedza wystarczy. Jesli zajmujesz sie gielda
            mniej niz 15 lat radzilbym uwazac bo wiele rzeczy znasz tylko z ksiazek. Latwo wowczas ulec presji
            ekspertow i popelnic zasadnicze bledy.
            Czas pokaze kto mial racje.

• Gość: polishAM Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.nas36.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 19.05.02, 10:18
              Alez ja jestem w pelni zainwestowany i caly czas robie pieniadze. W tej chwili
              zyskuje na FAX (American Stock Exchange) oraz EMD (NYSE). To oczywiscie
              obligacje australijskie + poludniowoazjatyckie + poludnowoamerykanskie,
              rosyjskie, bulgarskie i cokolwiek co placi wysokie oprocentowanie i principal.
              To ponad 230 tys $. Wracajac do TPSA. Wszystkie problemy Cisco, JDS Uniphase,
              Jupiter Netw. , Nortel itp. przekladaja sie na zarobek firm telefonicznych
              ktore sa przeciez ich klientami. Oczywiscie tych firm telefonicznych, ktore
              maja duzy cash flow i male zadluzenie. Dlatego odpada wiekszosc firm US jak
              Worldcom czy AT&T. Odpadaja Deutsche Telecom czy France T. lub Vodaphone. Ale
              takie firmy, ktore maja bardzo dobry balance sheet jak British Telecome czy
              nasz operator TPSA sa absolutnie poza problemami jakie dotykaja caly rynek
              telekomunikacyjny. TPSA niestety nie osiagnie sumy 27 zlotych w krotkim
              terminie. Orbis wyraznie walczy z pokonaniem bariery 25 zlotych ( 10 dni temu
              przy cenie 25 zlotych nastapila gwaltowna wyprzedaz). Jednak sadze ze w
              nastepnych tygodniach Orbis przekroczy 25 zlotych i podazy w kierunku ceny 30
              zlotych. PeKaO SA idzie wyraznie w kierunku 150 zlotych w okresie dwoch
              miesiecy. WBK chyba do ceny 100 zlotych. Jezeli ceny wzrosna za duzo, za szybko
              to dam wyrazna zapowiedz sprzedazy. Nie nalezy byc pesymista. Ten rynek nalezy
              do Emerging Market i sporo kasy mozna jeszcze zrobic. Na marginesie, Rick
              Santelli relacjonuje z Chicago Board gdzie handluje sie sporymi pakietami
              obligacji. Biorac pod uwage, ze obligacje i waluta amerykanska dostaje wielkie
              baty, moja decyzja przejscia na Emerging Markets jest jedynie sluszna, poniewaz
              mam zarobek wynikajacy z wysokiego oprocentowania + currency appreciation.
    • Gość: inwestor Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.aei.ca 24.06.02, 17:20

> Te akcje ruszyly z miejsca i nie zatrzymaja sie przez najblizsze 5 lat.
      > Pociagna pewnie kilka innych akcji jak TPSA i inne bankowe. Reszta pozostanie
      > daleko w tyle. PeKaO bedzie jak ten tur, przejmie wszystko co bedzie do
      > wykupienia. to kolos nie do zatrzymania. Wspomnicie moje slowa.

Jesli nadal twierdzisz, ze PEKAO osiagnie przed koncem lipca 2002 150 zl jaka strategie
      maja obrac posiadacze akcji PEKAO? Czekac cierpliwie czy dokupic wiecej akcji ?
      Czasami zastanawialem sie czy nie jestes zwyklym naganiaczem. Jednak doszedlem do wniosku,
      ze to absolutnie odpada z uwagi na poziom twojej wiedzy.
      Cytowaniem egzotycznych symboli moze zaimponujesz innym, nie mnie. Znam takie chwyty.
      Podczas gdy ty byles w euforii co do PEKAO gdy bylo ono na poz 114 zl ja ostrzegalem
      przed rysujacym sie niebezpieczenstwem. Napisalem, ze sygnal sprzedazy bedzie gdy
      spadnie ono ponizej 105 zl. Dzisiaj close PEKAO to 97 zl .
      Aby twoja prognoza spelnila sie PEKAO musialoby w ciagu miesiaca podskoczyc o 54,6%.
      Musisz sie jeszcze duzo uczyc. Twoje 3 -5 lat luznego kontaktu z gieldai jest jedynie wstepem.
      Mylisz brawure z optymizmem. Nie masz zadnej strategii obrony, ktora jest najwazniejsza.
      Pamietaj, ze najwazniejsza to psychologia i "przelaczniki".
      "Przelaczniki" byly juz testowane i spelniaja swoja role.
      Jedynie co jest twoim plusem to to, ze pisujesz sporadycznie. Wiszac non stop na sieci
      zupelnie stracilbys swoja wiarygodnosc. Nie mozna zajmowac sie gielda wiszac non stop na forum.

• Gość: gwardian Re: Miszczu, odkryłeś perpetum mobile???? IP: 195.205.111.* 27.06.04, 15:19
        O guru, to wspaniałe. Ale kto sypie drożdzy do tych akcji?
        PEO jest super. A trend spadkowy na tych akcjach, który zaczął się w VI 2002
        jest jeszcze bardziej super... Niech żyje polishAM (byle z dala od mojego
        portfela...)

Ta wypowiedź okazala się jednym z większych absurdów forum gielda. Ktokolwiek
        posuchal mnie na jesieni 2002 roku, podwoil pieniądze. gwardian, dawniej
        polishAM.
    • Gość: polishAM Re: PeKaO-za rok 130zl-za dwa 240-za trzy 360zl- IP: *.nas37.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 16.11.02, 14:59
      Poniewaz krotkotrwala przecena sie skonczyla mozemy nadal kontynuowac nasz
      marsz w kierunku 200 zlotych. Poniewaz korekta polskiego rynku nigdy nie
      osiagnela 33%, WARSZAWSKA GIELDA NIE BYLA W W RYNKU BESSY wiec nie mialo
      najmniejszego sensu wyprzedawac sie. Mowilem wczesniej ze krotkoterminowe
      korekty techniczne mnie nie interesuja. Z zagranicznych akcji bylem wyprzedany,
      ale teraz kupilem S1 Corp (SONE)-10 tys shares, Superconductor Tech.(SCON)-10
      tys shares oraz po 1500 shares Ahold i AXA. 10 tys Rite Aid Corp oraz Indymac
      (NDE). Cykl dopiero sie rozpoczyna i akcje te potrzymam przynajmniej trzy lata.
      Dla polskich akcji cykl nigdy sie nie zakonczyl ani nie zaczal wiec cierpliwie
      nalezy oczekiwac stosownej ceny. Technicznie wszystko ladnie wyglada z
      wyjatkiem Orbisu ale ten lubi wedrowac parabolnymi skokami i jego sytuacja
      finansowa jest doskonala. Dla zachodniej Europy ta bessa byla bolesna i wielu
      inwestorow nigdy nie powroci na rynek. Dla High Techs. byla to kompletna
      kapitulacja, ale bylo to do przewidzenia juz na wiosne 2000 roku. Tymczasem
      ponawiam call, ze dla polskich akcji wielka hossa jest za pasem i inwestor
      zobaczy w przyszlym roku rzeczy, ktore zaprzeczaja teorii grawitacji.
      • Gość: :) Re: :) IP: *.acn.waw.pl 19.11.02, 17:24
        Z zagranicznych akcji bylem wyprzedany,
        ale teraz kupilem S1 Corp (SONE)-10 tys shares, Superconductor Tech.(SCON)-10
        tys shares oraz po 1500 shares Ahold i AXA. 10 tys Rite Aid Corp oraz Indymac
        (NDE).

Z zainteresowaniem przeczytałem Twoją wypowiedź. Poniżej przentuje Tobie jeden
        z moich portfeli inwestycyjnych z giełdy NYSE. Jak widzisz również zaliczam
        się do zw. długoterminowych inwestorów. Być może zastanawia Ciebie po co
        trzymam w portfelu spólki których stopa zwrotu nie przekracza 15 %???
        Odpowiedź jest prosta . Bardzo lubie otrzymywać dywidendy. Pozdrawiam
        Symbol Cena ilość data
        zakupu zakupu stopa zwrotu
        XRAY 31,27 150 22.07.02 13,59%
        EW 19,79 400 22.07.02 36,79%
        MRK 40,01 200 22.07.02 41,36%
        ABFS 23,00 130 03.09.02 24,30%
        DVN 38,75 80 26.07.02 18,48%
        ANSI 27,20 110 26.07.02 13,42%
        BY 13,80 900 30.09.02 39,86%
        NET 9,30 400 10.10.02 102,15%
        NDC 11,90 200 10.10.02 41,18%
        TLB 20,60 350 10.10.02 43,54%
        CSCO 9,20 200 10.10.02 51,20%
        SHRP 17,15 500 10.09.02 34,11%
        GE 21,40 130 10.10.02 10,28%
        IBM 54,05 70 10.10.02 46,49%
        LIN 17,00 300 10.10.02 45,47%
        DORL 23,55 300 10.10.02 8,87%
        ZBRA 50,25 150 17.10.02 23,36%
        NSDA 6,65 1000 22.10.02 62,11%

Stopa zwrotu z tego portfela wynosi 50,18 % według notowań z zamknięcia z 18-
        11-2002.
        • Gość: polishAM Re: :) IP: *.nas19.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 26.11.02, 05:40
          To bardzo dobry portfel prawdziwych spolek z gwarantowanym wzrostem. Mam na
          mysli Twoj portfel. Jak zauwazyles ja przyjalem inna strategie. Szukam tzw.
          "winnera" w przyszlym cyklu ktory zapewni mi 10 krotna przebitke.
          Prawdopodobnie bedzie to S1 Corp. ale oczywiscie czas to pokaze. Pazdziernik
          byl doskonalym miesiacem do "bottom fishing" i jestem przekonany, ze przyniesie
          doskonale rezultaty. Dzisiaj dokupilem Cendanta (CD), poza tym posiadam
          obligacje (EMD), oraz (FAX) lacznie na sume ok. 100 tys. $. To okolo 33% mojego
          portfolio, ktore zapewnia mi okolo 9 tys $ rocznego procentu. Pozdrowienia.
          • Gość: :) Re: :) IP: *.acn.waw.pl 02.12.02, 17:07

> To bardzo dobry portfel prawdziwych spolek z gwarantowanym wzrostem. Mam na
            > mysli Twoj portfel. Jak zauwazyles ja przyjalem inna strategie. Szukam tzw.
            > "winnera" w przyszlym cyklu ktory zapewni mi 10 krotna przebitke.
            > Prawdopodobnie bedzie to S1 Corp. ale oczywiscie czas to pokaze. Pazdziernik
            > byl doskonalym miesiacem do "bottom fishing" i jestem przekonany, ze
            przyniesie
            >
            > doskonale rezultaty. Dzisiaj dokupilem Cendanta (CD), poza tym posiadam
            > obligacje (EMD), oraz (FAX) lacznie na sume ok. 100 tys. $. To okolo 33%
            mojego
            >
            > portfolio, ktore zapewnia mi okolo 9 tys $ rocznego procentu. Pozdrowienia.
            Od tamtego momentu troszke zmodyfikowaniu uległ skład portfela. Pod koniec
            tego tygodnia podam Tobie wszystkie dane:)
            Pozdrawiam:)
      • Gość: polishAM Re: PeKaO- IP: *.tnt34.ewr3.da.uu.net 19.02.03, 01:04
        PeKaO SA osiagnelo dochod netto ponad 800 mln zlotych za rok 2002, co trudnych
        warunkach makroekonomicznych jest wielkim sukcesem. Biorac pod uwage, ze w Uni
        Europejskiej banki zarejestrowaly olbrzymie straty (np. Deustche Bank), to
        wynik PeKaO SA jest rewelacyjny. W ten sposob bank podniosl dywidende o 38
        groszy do 4 zlote i 18 groszy. W ten sposob nie musze wysylac do Polski
        pieniedzy na oplacenie rejestracji i ubezpieczenia samochodu oraz szeregu
        innych oplat, ktore zabezpieczam rodzicom. 10 tys. zlotych.
        • Gość: :) Re: PeKaO- IP: *.acn.waw.pl 19.02.03, 19:25

> PeKaO SA osiagnelo dochod netto ponad 800 mln zlotych za rok 2002, co
          trudnych
          > warunkach makroekonomicznych jest wielkim sukcesem. Biorac pod uwage, ze w
          Uni
          > Europejskiej banki zarejestrowaly olbrzymie straty (np. Deustche Bank), to
          > wynik PeKaO SA jest rewelacyjny. W ten sposob bank podniosl dywidende o 38
          > groszy do 4 zlote i 18 groszy. W ten sposob nie musze wysylac do Polski
          > pieniedzy na oplacenie rejestracji i ubezpieczenia samochodu oraz szeregu
          > innych oplat, ktore zabezpieczam rodzicom. 10 tys. zlotych.
          mechanizm działania znany mi jest wiec nie musisz mnie do niego przekonywać.
          Nie wiem czy mam uważać ten wynik za rewelacyjny ponieważ nie mam już pewości
          czy jeszcze nie zmienią tych danych tak jak to czynili w ubiegłym roku
          (bodajże trzykrotnie). Co do dywidendy to uważam, że całe szczeście, że ja
          podniesli bo w przeciwnym razie niewiele by ich uratowało przed spadkiem do 60-
          65 pln. Jednak ostatnio znowu "dali ciała" opowiadajac (moja ulubienica
          Wiśniewska) o tegorocznym DWUCYFROWYM wyniku netto. Mnie w szkołach uczono ,
          ze wynik może byc ujemny , dodatni lub zero. Nie wiem co oznacza wynik
          DWUCYFROWY.
          • Gość: polishAM Re: PeKaO- IP: *.dialsprint.net 23.03.03, 07:40
            To ciekawe, Wisniewska uzyla gwary angielskiej "double digit result".
            Zastanawiam sie czy PeKaO SA kupi PKO BP. To tylko moja spekulacja ale warta
            przemyslenia. PeKaO to mocna spolka, trudno znalezc w Europie bank z takim cash
            flow, wzrostem zysku i dochodu. Nie mowiac juz o udzialowcu Allianz, ktory mial
            pierwsza strate od II wojny swiatowej. Ile? Dwa miliardy dolarow. To dopiero
            udzialowiec. Na marginesie, czy ktos z was widzial wyniki Dresdner Bank,
            Deutsche Bank, Deutsche Telecom i France Telecom (udzialowiec TPSA).
            Wielomiliardowe straty, po prostu smiechu warte. Polskie spolki wygladaja
            cudownie na ich tle. Stoimy u progu przelamania trendu bocznego. Czekajmy wiec
            cierpliwie.
            • Gość: :) Re: PeKaO- IP: *.acn.waw.pl 23.03.03, 18:05

> To ciekawe, Wisniewska uzyla gwary angielskiej "double digit result".
              > Zastanawiam sie czy PeKaO SA kupi PKO BP. To tylko moja spekulacja ale warta
              > przemyslenia. PeKaO to mocna spolka, trudno znalezc w Europie bank z takim
              cash
              >
              > flow, wzrostem zysku i dochodu. Nie mowiac juz o udzialowcu Allianz, ktory
              mial
              >
              > pierwsza strate od II wojny swiatowej. Ile? Dwa miliardy dolarow. To dopiero
              > udzialowiec. Na marginesie, czy ktos z was widzial wyniki Dresdner Bank,
              > Deutsche Bank, Deutsche Telecom i France Telecom (udzialowiec TPSA).
              > Wielomiliardowe straty, po prostu smiechu warte. Polskie spolki wygladaja
              > cudownie na ich tle. Stoimy u progu przelamania trendu bocznego. Czekajmy
              wiec
              > cierpliwie.
              poczekaj cierpliwie do konca miesiaca to dowiesz sie co sie dzieje na moich
              amerykańskich spółkach...zyski całkiem, całkiem:):)
              a co do wyników..widziałem, analizowałem i oniemiałem.
              • Gość: polishAM Re: PeKaO- IP: *.nas36.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 11.05.03, 07:00
                A polskie akcje oscylują sobie na poziomie równowagi. Czyżby akumulacja w
                okresie oczekiwania na referendum. Sytuacja makroekonomiczna doskonała ale
                będzie lepsza kiedy EU obniży stopy procentowe. I pomyśleć, że w czasie wyboru
                Kołodki obawiano się o polską walutę. Tymczasem stopy idą w dół, a złotówka w
                górę. To dobry prognostyk.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka