Dodaj do ulubionych

Likwidacja 'podatku Belki' może za 2-3 lata

15.03.07, 14:47
tak, na pewno zaraz po wyborach, jak tylko zmieni sie opcja polityczna. Co za
bzdura. Czy ta Pani wierzy ze ktos sie da na to nabrac??
Obserwuj wątek
    • danek121 Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 14:55
      Niemcy obniżając podatek od firm rekompensują ubytek podnosząc podatek
      od dochodów kapitałowych. My ten podatek chcemy zlikwidować. Wpisuje się
      to w to co robimy od 17 lat, wszystko dla bogatych. Kiedy wreszcie ktoś powie,
      że tak dalej nie można i trzeba skończyć z nieustającym festiwalem
      przywilejów dla bogatych bogatych i wreszcie zacząć normalną politykę dbania
      o wszystkich. Rolą państwa nie jest cholubienie bogatych lecz dbanie o interes
      całego społeczeństwa. Trzeba zmniejszyć obciążenia najniżej zarabjających
      zmieniając system podatkowy. To co się teraz dzieje to skandal.
      • firaneczka Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 15:13
        danek121 napisał:

> Niemcy obniżając podatek od firm rekompensują ubytek podnosząc podatek
        > od dochodów kapitałowych. My ten podatek chcemy zlikwidować. Wpisuje się
        > to w to co robimy od 17 lat, wszystko dla bogatych. Kiedy wreszcie ktoś powie,
        > że tak dalej nie można i trzeba skończyć z nieustającym festiwalem
        > przywilejów dla bogatych bogatych i wreszcie zacząć normalną politykę dbania
        > o wszystkich. Rolą państwa nie jest cholubienie bogatych lecz dbanie o interes
        > całego społeczeństwa. Trzeba zmniejszyć obciążenia najniżej zarabjających
        > zmieniając system podatkowy. To co się teraz dzieje to skandal.

ty wiesz co piszesz?
        to że ktoś posiada oszczędności nie znaczy że jest bogaty tylko zaradny.
        osoba żyjąca od pierwszego do pierwszego sama jest sobie winna (nie dotyczy emerytów) i proszę nie pisać że w Polsce brakuje pracy czy płace są śmiesznie niskie.
        obciążenia fiskalne to trzeba zmniejszyć wszystkim. wprowadzić podatek liniowy bez żadnych ulg i odpisów (wszystkim po równo). przestać płacić pijakom, leniom, nierobom, dzieciorobom i innym pasożytom żerującym na społeczeństwie.
        Nie nalezę do ludzi bogatych (zresztą kto widział bogatego studenta;) ale uważam że podatki powinny być po równo dla wszystkich i jak najmniej socjalu.
        co do podatku "Belki" to oczywiście nie zostanie zniesiony do czasu jak nie ograniczy się socjalu.
        • grych1977 Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 15:24
          ...to że ktoś posiada oszczędności nie znaczy że jest bogaty tylko zaradny...

Chyba Ty nie wiesz co piszesz, mowa tu nie o drobnych ciułaczach i
          oszczędzających !! tylko o osobach posiadających majątki o których wielu z nas
          się nie śniło !!
          • mike_ab i tu jest pies pogrzebany (pies?) 15.03.07, 15:31
            > Chyba Ty nie wiesz co piszesz, mowa tu nie o drobnych ciułaczach i
            > oszczędzających !! tylko o osobach posiadających majątki o których wielu z nas
            > się nie śniło !!

- wlasnie. dopoki nie zaczniesz o tym snic, to nie masz szans zeby do tego dojsc.
            bo skad wizja i determinacja?
            • arfer Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 23:16
              :)

Do tego - podatkiem, który praktycznie nie powoduje jakiegokolwiek pozytywnego
              impulsu - tylko stanowi dodatkową kaskę dla budżetu (a korzyści z dowolnego
              inwestowania byłyby większe).
          • arfer Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 23:15
            Bzdura. To czysty frazes - że inwestować mogą tylko Ci, którzy mają wielkie
            pieniądze. Kiedyś jakoś do nich doszli. Inwestując, odmawiając sobie części
            konsumpcji dziś, by kiedyś mieć więcej.

• danek121 Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 15:43
          Widzę że kompletnie wyprali ci mózg i kopletnie nie wiesz w jakim kraju
          żyjesz. Tylko kraje komunistyczne wprowadziły podatek liniowy zastępując jedną
          utopie drugą. U nas przez 17 lat mnożono przywileje dla bogatych wspólne
          opodatkowanie małżeństw i osob samotnie wychowujących dzieci, likwidacja
          podatku spadkowego a kiedy pojawila się dziura budżetowa to likwidowano ją
          kosztem najbiedniejszych likwidująć ulgi dla dzieci dojeżdżających do szkół,
          czesne. pomoce naukowe, ksztalcenie i doskonalenie zawodowe, obniżono ulgi
          na bilety dla uczniów i studentów, zamrożono renty i emerytury. CIT obniżono
          z40 do19% a ZUS dla przedsiębiorców z 48% do19%. kiedyś jak wprowadzano
          reformę emerutarną to ograniczono składkę do 2,5 średnich i dano 23%
          rekompensaty ale jej nie ograniczono do2,5 średnich i bogaci dostali
          podwyżki. Młodzieńcze dzieci są przyszłością narodów i wszystkie o nie dbają
          przynajmnie te cywilizowane. Trochę mniej egoizmu.
          • arfer Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 23:19
            Gdybym był biedny, wolałbym, by ktoś mi zapłacił o 50 % więcej, niż rozdawał w
            postaci kilkuzłotowego ochłapu dodatek na psa, dziecko, mleko bądź inną
            zapomogę.

Problem tego kraju polega na tym, że zbyt wielu jest takich, którym się z
            urodzenia "NALEŻY". Za sam fakt, że są.

Jeśli ktoś widzi problem w majątku innym, niech sam weźmie się do pracy czy
            nauki.
          • arct Re: Przestać dbać o bogatych???? 17.03.07, 12:25
            Przestać dbać o bogatych???? kto w tym kraju dba o bogatych? Ja się z tym nie
            spotkałem. Bogaci sami potrafia zadbac o siebie.

Zamiast zwyczajowej propagandy chciałbym usłyszeć jakis wazki argument za tym,
            żeby ten podatek płacić zamiast byc stawianym w jednym rzędzie z przestępcami
            tylko dlatego, że zarobiłem na tyle aby jeszcze inwestować na giełdzie.

A już od dłuższego czasu mam dośc tego populizmu i sięgania do mojej kieszeni
            przy CAŁKOWITYM braku jakichkolwiek inicjatyw zmierzających do odchudzenia tego
            państwowego molocha. najłetwiej jest sięgac do kieszeni - ale ja na szczęście
            mam ten wybór i po prostu przestanę płacić podatki w Polsce. Także podatek Belki.

I bawta się same chłopaki w ten wasz narodowy socjalizm!

Za swoje pieniądze możecie tu robić co chcecie.

Już swoją decyzję podjąłem a wielu pewnie będzie takich jak ja, tylko jeszcze
            nie wiedzą jak legalnie tę sprawe ugryźć a ja już wiem. I za dwa miesiące -
            witaj wolności!

• danek121 Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 15:53
          Wyprano ci przez 17 lat mózg. Podatek liniowy istnieje tylko w krajach
          budowniczych komunizmu które zastąpiły jedną utopię drugą. Przez 17 lat mnożono
          przywileje dla bogatych wmawiając , że oni zapewnią szczęście biednym.
          Kiedy ratowano budżet to kosztem najbiedniejszych bogatym nie zabrano nawet
          zlotowki. Dzieci są przyszłością narodów i wszystkie cywilizowane kraje o nie
          dbają. Trochę mniej egoizmu. A jeśli chodzi o socjalizm to zdecydowanie wolę
          skandynawie niż USA. Jak nie wiesz jakie przywileje dla bogatych mamy
          które nie istnieją w cywilizowanych krajach to mogę Ci napisać.
          • y.y Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 17:45
            Człowieku, poczytaj cokolwiek o ekonomii, bo bredzisz jak potłuczony.
            Podatek liniowy wprowadziła np. Irlandia, to jest kraj postkomunistyczny?
            Poza tym, podatek liniowy wprowadziły np. państwa bałkańskie. Jakimi
            budowniczymi komunizmu były nie wiem, bo wcześniej ich nie było, istniał ZSRR.
            Za to przez ostatnie lata Estonia czy Łotwa rozwijały się znacznie szybciej niż
            Polska. Więc może nie chrzań już więcej głupot.
              • odo3 BZDURY 15.03.07, 19:41
                Jednym z haseł wyborczych PiS-u było zniesienie podatku Belki, który oczywiście
                nie został zniesiony i nie będzie, ponieważ drugiego takiego pazernego i
                fiskalnego państwa w Europie nie ma. Te gadania Gilowskiej kierowane są dla
                idiotów bo normalny człowiek w ich obietnice już dawno przestał wierzyć.
                Jeśli ktoś jednak wierzy to nie poda jeden przykład obniżki podatku przez PiS.
                • danek121 Re: BZDURY 15.03.07, 20:06
                  Bardzo dobrze bo trzeba obniżyć podatek najniżej zarabjających bo to oni tworzą
                  szarą strefę i milionową emigrację a nie płacący 40% podatek. Zresztą oni już
                  nie placą ZUS i ich obciążenia są takie same jak tyc\h o minimalnej płacy.
                  Trzeba do tego zmiany systemu na taki jak w cywilizowanych krajach każdy płaci
                  tylko jedną stawkę której wysokość zależy od wysokości podatków. Ponieważ
                  politycy to oszuści to zapewno długo będziemy na to czekać.
                  • ex Re: BZDURY 15.03.07, 21:38
                    > Trzeba do tego zmiany systemu na taki jak w cywilizowanych krajach każdy płaci
                    > tylko jedną stawkę której wysokość zależy od wysokości podatków.

wez mi wyjasnij co tu napisales bo cie nie potrafie zrozumiec.

irlandia ma 12% podatek dla firm, to jest podstawa sukcesu ich gospodarki.
                    do tego 20% i 40% progi dla osob fizycznych, plus ulgi.

co do zniesienia podatku to niestety ale to nie nastapi, z tego powodu, ze za
                    2-3 lata ani gilowska nie bedzie w rzadzie, ani PiS nie bedzie juz u steru.
                    a jesli jakims cudem bedzie, to wtedy juz bedziemy drukowac tyle pieniedzy ile
                    wodz bedzie chcial...
        • usmiecham_sie Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 17:59
          > obciążenia fiskalne to trzeba zmniejszyć wszystkim. wprowadzić podatek liniowy
          > bez żadnych ulg i odpisów (wszystkim po równo). przestać płacić pijakom, leniom
          > , nierobom, dzieciorobom i innym pasożytom żerującym na społeczeństwie.
          > Nie nalezę do ludzi bogatych (zresztą kto widział bogatego studenta;) ale uważa
          > m że podatki powinny być po równo dla wszystkich i jak najmniej socjalu.
          > co do podatku "Belki" to oczywiście nie zostanie zniesiony do czasu jak nie ogr
          > aniczy się socjalu.

Bardzo mądre postulaty! Popieram!

Precz z socjalistami i komunistami typu danek121 (patrz poprzedni wpis... brrr)!
      • anvill Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 15:14
        Dbanie o kogokolwiek nie jest rolą panstwa - każdy sam musi dbać o
        siebie. "Matuszka Rasija" ci się marzy? Ja tam wole sam dbać o siebie bo jak
        inni a zwłaszcza politycy zaczną o "mnie" dbać to trzeba bedzie w zimie w
        sandałach chodzić...
      • twgalba Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 15:15
        Nie masz racji. Z punktu widzenia niszowych , konserwatywnych partii takich jak
        LPR czy SO a niedługo PIS - dla biednych nic nie trzeba robić. Im się wysyła
        bizneskleryka Tadeusza , który jednym słowem ogarnia ten ciemny lud i 3 mln.
        głosów załatwione. Inteligencja , z reguły bardziej zamożna jest dla cymbałów z
        obecnej koalicji nie do opanowania wobec czego myślą , że jak rzucą parę
        srebrników to ich kupią. A będzie jak zwykle . Inteligencja ma ich w d... , oni
        skończą tylko na obietnicach a ciemny lud wybierze jeszcze głupszych od
        siebie.
      • arfer Re: Przestać dbać o bogatych 15.03.07, 23:14
        Wyjedź na Białoruś z taką filozofią. Bogaci mają dobrze, są wykształceni
        (często tylko dlatego, że woleli książkę niż "jeszcze jedno piwko dzisiaj"),
        woleli popracować ciut dłużej i efektywniej, mieli pomysł i nie bali się go
        zrealizować.

Zawsze łatwiej jest siąść i narzekać, że jest źle, a że wszyscy to złodzieje
        (prócz mnie), należy im odebrać i dać innym (czytaj - takim jak ja).

Chore rozumowanie z poprzedniej epoki.

Biedni nie utrzymają państwa, nie spowodują jego rozwoju.
      • soul.brother Re: Socjalistka Zyta szykuje kukułcze jaja. 15.03.07, 18:11
        Może sobie obiecywać! Za 2-3 lata (na szczęście) nie będzie już śladu po pani
        Zycie, niestety pozostanie dziura w budżecie - efeky „taniego państwa”, wynik
        pani nieudolnego gospodarowania i rozdawania kiełbasy wyborczej przez bite 4
        lata. Jak pani nie wstyd? Za nędzna posadę wice-premiera sprzedała pani poglądy,
        i szacunek dla samej siebie.
    • premier_hiacynt_wielki Cholera akurat po wyborach...no nic bedzie trzeba 15.03.07, 16:14
      na PISSdu glosowac;) Bo przeciez przed poprzednimi wyborami obiecywali ze
      podatek zostanie zlikwidowany:))

Wogole bardzo duzo sie mowi obecnie co bedzie za 2 - 3 lata, ze autostrad
      akurat wtedy zaprojektuje sie najwiecej i inne cuda... ale kto w to jeszcze
      wierzy? Chyba GALBA i PALESTRINA:) Moze to Lech i Jarek???:) Albo Edgar w dwoch
      osobach:)
    • usmiecham_sie Likwidacja 'podatku Belki' może za 2-3 lata 15.03.07, 16:53
      Zamiast mydlić ludziom oczy, ze zrezygnują z przychodów w kwocie 1 mld zł rocznie, mogliby lepiej zmienic aktualne przepisy o możliwość odpisu 1% podatku od zyskow kapitalowych na cele charytatywne. Jest to realne i byloby praktycznie nieodczuwalne dla wplywow budzetowych. Obecnie bowiem w PIT-38 nie mozna przekazywac tego symbolicznego 1%.

A takimi tekstami o zniesieniu podatku za x-lat, to mogą karmic elektorat Samoobrony lub LPR-u, a nie myslacych ludzi, ktorzy ciezko pracuja inwestujac. :-/

• wikal Likwidacja 'podatku Belki' może za 2-3 lata 15.03.07, 18:08
      Niech pani nie robi ludziom wody z mózgu! Unia nie ma tu nic do rzeczy, bo to
      podatek nieobowiązkowy. Za to świetny sposób na okradanie obywateli -
      opodatkować zyski z już opodatkowanych pieniędzy. Dodatkowa forsa na głupie
      pomysły władzy. Jestem jednak przekonana, że po przegranych wyborach, gdy
      zacznie rządzić opozycja (pewnie równie pazerna PO), PiS będzie bardzo głośno
      gardłowało za zniesieniem tego podatku i "szlachetnie" broniło nas przed
      zakusami władzy. Cóż, zmieni się punkt siedzenia to i punkt widzenia. Jeśli
      więc pisiaki chcecie byc wiarygodni, to znieście ten podatek chociaż w tym
      roku, przestańcie okłamywać obywateli. Tak obiecywaliscie w kampanii.
            • kot.behemot Re: "A teraz, Drogie Dzieci, pocałujcie misia w d 15.03.07, 22:32
              > Hmm, a jak będzie działać, jak nikt nie będzie płacił podatków?

Możemy się zacząć przerzucać Friedmanami i Hayekami. Ale żeby dyskusję umieścić
              w konkretnej rzeczywistości, parę faktów najpierw:

W USA mieszkałem 8 lat. Z mojej pensji na podatki (dochodowy, Social Security)
              szło ok. 25%. Podatek od sprzedaży: 6%. Przy tym (co może zainteresować
              zwolenników bronienia podatków tezą o "spożyciu zbiorowym) autostrady za darmo,
              żadnych opłat, winiet itp. W mieście, w którym mieszkałem, komunikacja publiczna
              ZA DARMO, jak ktoś nie lubi jeździć samochodem.

Pojechałem do Polski popracować. Z tego, co firma na mnie przeznaczała, na
              podatki i parapodatki szło na dzień dobry ok. 50%. VAT w sklepach i generalna
              drożyzna. Opłaty za to i za tamto na każdym kroku (na przykład prawo jazdy
              kosztuje DROŻEJ niż w USA). Zwiałem z powrotem, aż się zakurzyło, tyle, że
              jeszcze "stratę" zrobiłem na giełdzie, bo uznałem, że dość się sępy nakradły.
              Tyle fakty.

No to teraz możemy po akademicku podyskutować nad tymi Friedmanami i Hayekami,
              jeśli wola.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka