Dodaj do ulubionych

prosba o porade -do elam, citro,zaw,harry , prendi

04.08.07, 17:37
ZAKUPIŁEM 20 LIPCA jednostki
pionieer akcji za 10 000
pionieer stabilnego za 7 500
i pionieer zrównowazony za 7 500
z mysla ze potrzymam tylko do maksymalnie luty marze 2008
Teraz w tej sytuacji zastanawiam sie np.
czy nie wywalic akcyjnego i zakupic jednostki funduszu pinieznego a reszte
pozostawic bez zmian, czy moze wywalic akcyjny i zrównowazony i zakupic
jeszcze stabilnego, czy moze wszystko przeniesc do pienieznego

prosze o porade i z góry dziekuje
Obserwuj wątek
    • prenditore Re: prosba o porade -do elam, citro,zaw,harry , p 04.08.07, 19:11
      Do szczytu lutowego liczba otwartych pozycji (LOP) na kontraktach terminowych
      serii marcowej rosła wraz z indeksem potwierdzając siłe rosnącego trendu i
      doszła do rekordowej liczby 74000 otwartych pozycji. Potem nastąpiła korekta i
      LOP zjechał do 34000 otwartych pozycji a indeks w okolice 3150. Ponieważ
      wskaźniki wyprzedzające w gospodarce sugerowały dalszy ciąg wzrostu
      gospodarczego, nastąpiło wybicie i LOP rósł wraz z indeksem. PKB wyniosło za 1Q
      7,4%. Przed osiągnieciem ostatniego szczytu na 3900 LOP zaczął sygnalizawać
      słabnięcie trendu wzrostowego - LOP zaczął maleć na wzrostach, a rosnąć na
      spadkach. Uciekło sporo graczy z rynku terminowego.
      Teraz LOP systematycznie rośnie na spadkach potwierdzając siłę trendu
      spadkowego, a wskaźniki wyprzedzające w naszej gospodarce sugerują początki
      spowolnienia. Do tego nakłada się coraz gorsza sytuacja w USA, które niczym
      kamień młyński ciągną resztę świata za sobą.
      Każda hossa ma swój koniec i moim zdaniem ostatnia pięcioletnia hossa się
      skończyła. Nie będzie szybkich, spektakularnych zjazdów jak rok temu w maju,
      ale stały i powolny odpływ.
      Dużym niebezpieczeństwem dla posiadaczy akcji jest to, że wielkie wpływy do
      TFI, to w większej części kredyty i te pozycje stają sie coraz bardziej
      zagrożone i zwiększy się presja na zamykanie pozycji. To co ciągnęło przedtem
      indeksy do góry, teraz może zadziałać w przeciwną stronę.
      Walka o być, albo nie być hossy rozegra się nad dolnycm ograniczeniem kanału
      wzrostowego w przedziale 3400-3500 i przełamanie tego poziomu w dół przy
      rosnącym LOP potwierdzi początki bessy. Do tej pory ostatnie spadki można
      traktować jako korektę. Można liczyć na odbicie od dolnego ograniczenia kanału
      wzrostowego, ponieważ nie spada się bez przerw na korekty, podobnie jak nie
      rośnie się bez przerwy.
      Ci co inwestowali do TFI 4-5 lat temu są zarobieni i mogą zacząć realizować
      zyski, co uruchomi lawinę. Należy zachować szczególną ostrożność z wchodzeniem
      na giełdę.
    • harryportier Dobrze, spróbuję Ci trochę pomóc, ale uprzedzam 05.08.07, 19:50
      ja też się mylę, a ostateczną decyzję podjąć musisz i tak Ty sam.
      Nie będę się powtarzał, jak widzę obecnie sytuację, przeczytaj ten mój post:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=27&w=66985969&a=66991379
      Preferuję wspomniany trójkąt końcowy, ale mogę się mylić - kluczowe będzie
      zachowanie WIG20 w najbliższym czasie poniżej w strefie 3530-3600. Jesli rynek
      tam się utrzyma i ruszy do góry, to prawdopodobieństwo, że mam rację jest duże.
      Brak dużych obrotów w ostatnich spadkach jest lekką przesłanką, przemawiającą
      za tym, że mam rację.
      Ale jesli nie, to spadamy już w bessie. Wtedy pierwszą szanse na większe
      odbicie mamy dopiero w okolicach 3470, a poważniejszą w okolicach 3200-3300.

Nie wierzę w to, że do lutego/marca 2008 będzie hossa. To już pośrednio pozwala
      wyciągnąć najważniejsze wnioski.
      Cóż mogę więcej doradzić? W tej chwili zaczekałbym do testu wspomnianej strefy
      3530-3600. Nie znam portfela tych funduszy (to na ogół jest dość ścisła
      tajemnica Zarządzających), więc nie wiem, jak będą się zachowywać ich
      jednostki, lepiej, czy gorzej od WIG20. Ale ściągnąłem sobie dane z funduszy i
      właśnie oglądam.
      Czy Pioneer akcji to "Pioneer Agresywnego Inwestowania FIO"? Jeśli tak, to jego
      portfel ma wyraźne, dość silne wsparcie w okolicach 60-62 pkt (zł/za
      jednostkę?). Jeśli kupowaleś w lipcu, to jesteś jakieś 3-4 zł/jedn w plecy,
      tak?
      Poczekałbym na odbicie i jesli moja wizja zadziała, to wyrzucałbym w połowie
      września, obojętnie jaka bedzie cena za jednostkę. Ruch końcowy w klinie jest
      bardzo zdradliwy i zaraz po uformowaniu szczytu rynek silnie spada, może nie
      być czasu na spokojną konwersję.
      Ale jeśli spadniemy poniżej 3500 na WIG20 część wyrzuć od razu, a pozostałą
      część na pierwszym odbiciu w górę wrzuć na bezpieczną lokatę. Tobie pozostawiam
      wybór wielkości umarzanych jednostek.I nie płacz nad tym, ze poniosłeś stratę -
      inni poniosą dużo większą - taka jest Giełda. To wbrew temu, co myśli
      przeciętny czlowiek, ani nie jest maszynka do robienia pieniędzy, ani
      szulernia, opanowana przez Mafię, która tylko czyha, by ogolić naiwniaków.
      Pozdrawiam.
      HP
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka