Dodaj do ulubionych

Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace ruszają...

IP: *.polskieradio.pl 21.07.11, 08:14
Tylko nie zapomnijcie o pubach, klubach i ogródkach piwnych, żebyście nie musieli (jak biedacy z Ursynowa czy Tarchomina) jeździć się bawić do Śródmieścia...
Obserwuj wątek
     • carcharodon.carcharias Chodziło o ... tzw. wizualizację :) 25.07.11, 07:18
      Nie tak dawno widziałem taki jeden 'apartamentowiec' przy którym
      deweloper czy jak go tam zwał zapomniał domalować istniejący od
      zawsze zakład usług pogrzebowych ale nie omieszkał dodać masę
      zieleni a z ruchliwej ulicy zrobić nieomal deptak !! :P
      Będzie natomiast jak zwykle, kilkanaście naćkanych obok siebie
      budynków o kiepskiej architekturze gdzie sąsiedzi patrzą sobie przez
      okno prosto do sypialni, wąskie drogi, brak miejsc do parkowania,
      brak usług + śmierdzący kanałek ze stojącą wodą i rojami komarów :(
      • Gość: Giga-Matt Re: Chodziło o ... tzw. wizualizację :) IP: 193.46.186.* 16.09.11, 14:35
       jestem Wrocławianinem, który lubi Warszawę (ale nie warszawkę) i interesuje sie jej histrią (szczególnie Powstaniem Warszawskim) i dawna oraz współczesną architekturą i urbanistyka Warszawy. Zawsze gdy do Warszawy przyjeźdzam (rodzinnie lub służbowo) poświecam parę godzin na szwędanie sie bez celu po róznych miejscach i zaułkach, topograficznie (bo nie koniecznie ulice) znam centrum Warszawy całkiem dobrze. Warszawa tak jak i Wrocław w wyniku działań wojennych straciła sporo ze swojego dawnego charaktetu i tym samym miastem jak kiedyś już nigdy nie będzie. Przechadzałem się oststnio po okolicach BUDOWANEGO Stadionu Narodowego, mostu Świętkorzyskiego i wzdłuź rzeki Wisły po terenach zielonych. Było to bodajże piątkowe popołudnie w okresie jeszcze wakacyjnym. I poza wędkarzami i lokalnymi menelami nikogo tam nad ta Wisła nie widziałem żeby wypowczywał, grilował czy spędzał czas słuchają śpiewu ptaków i kumkania żab !!

       Więc pytam się - po co komu taki obszar w centrum miasta ? I jaki sens ma robienie go obszarem NATURA 2000 ?? Jeśli to ma dalej stać takie zapuszczone i niczemu de facto nie służące, to moim postronym zdaniem jak najbardziej taka inwestycja jet w tym miescu wskazana ! A szczególnie budowa mariny, nabrzeza z obiektami usługowo-gastronimicznymi, ożywienie tego nabrzeża poiprzez wypozyczalnie sprzętu wodnego. A tramwaj wodny i ewentualna przystań dla żeglugi rzecznej byłby tego idealnym dopełnieniem !! Mi sie ten pomysł naprawdę podoba i dziwie się że jest tu tyle smędzenia i narzekania, zamiast trzymania kciuków za realizację tej Inwestycji ! Mimo utrudnien komunikacyjnych (ale w końcu będzie też metro) sma dzielnica Praga tez by na tym zyskała, stałaby się jeszcze bardzie atrakcyjna, modna i zyskałaby dodatkowy impuls do modernizacji. Wrocław powoli zwraca się do Odry i bardzo duzo juz na tym zyskał, więc Warszawianie nie negujcie takich pomysłów, bo będą one tylko z korzyścią dla Waszego miasta !!
    • Gość: qwerty Re: Nie wiem jak Państwo, IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.11, 13:22
     Gość portalu: mocz-nick napisał(a):

     ale ja nie mam wątpliwości, że prace rozpoczną się za rok i skończą się zgodnie z terminem. Jak zawsze.

     =====================================
     nic tam nie powstanie - inwestor się powiesi jak mu ekolodzy przedstawią listę oczekiwań. to teren przy rzece, więc na pewno znajda się i chronione ptactwo, gady, płazy i ryby.
     i okaże się, że większość z nich to gatunki endemiczne, żyjące jedynie w okolicach portu praskiego, na dodatek mające okresy lęgowe praktycznie przez cały rok.
   • asperamanka Re: Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace rusza 21.07.11, 09:01
    Te 160 - metrowe "dominanty" to jest jedna z małych "ściem" w tym artykule. Skarpa Warszawska na odcinku od Belwederu do Zamku Królewskiego jest najwyższa i ma od 20 do 25 m wysokości. Więc Marriott i ta nowa "dominanta", widziane gdzieś z południa albo północy w równej odległości od obu budynków, o tyle właśnie będą się różnić "optyczną" wysokością, jeżeli same budowle będą tak samo wysokie.

    Mało kto wie, że budowę PKiN pierwotnie rozważano w pięciu różnych miejscach w Warszawie, i w końcu brano pod uwagę poważnie dwie lokalizacje - obecne miejsce, i lotnisko na Gocławiu. Za Gocławiem przemawiał fakt, że blisko centrum, nic tu nie trzeba było burzyć, ani rozbierać masy istniejących piwnic pod fundamenty, łatwiej było dowieźć materiały, i wbrew pozorom doprowadzić odpowiednio wydajne instalacje pod media i zaplanować otoczenie, a za obecną lokalizacją - głównie to, że to jedno z najwyżej położonych miejsc w Warszawie, więc przy tej samej wysokości budynku "dominanta" PKiN byłaby widoczna ze znacznie większej odległości.

    Pozdrawiam.
    • Gość: kub Re: Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace rusza IP: *.dynamic.chello.pl 21.07.11, 11:06
     Dzięki, nie wiedziałem tego. Ciekawa informacja.

     Co do wysokości - wysokość skarpy nie ma nic do rzeczy. Jak na pragę to jest za wysoko. Nie mówię żeby nie budować wyżej w tym miejscu, ale 160 m. to za dużo. Miało być jedno 'city', które teraz rozlewa się na zachód i północ w okolice ulicy Towarowej i za Świętokrzyską. Budowa drugiego na pradze nie ma dla mnie uzasadnienia. Trąci mi brakiem całościowej wizji rozwoju miasta, jeśli pozwolą budować tak wysoko w tym miejscu.
  • asperamanka To powstanie w bieżącej tysiąclatce? 21.07.11, 08:43
   Pamiętam, że na początku lat 1990-tych ogłaszano, że rejon PKiN będzie zabudowany w ciągu 10-ciu lat. Póki co, minęło dopiero 20, więc nic dziwnego, że dotychczas nic nie zrobiono.

   Mam też w domu taki album z początku lat 1950-tych, pokazujący jak miała wyglądać Warszawa za 10 lat. Te wizualizacje wyglądały znacznie lepiej od pokazywanych projektów Portu Praskiego, i o całe niebo lepiej od tych blokowisk, które potem w niektórych miejscach powstały.

   I wobec tego teraz czekam, aż GW zamieści następny tekst sponosorowany, o tym jak to JEMS Architekci wybuduje czwarte, piąte i szóste centrum Warszawy na Łuku Siekierkowskim, Dzikim Zachodzie, i w rejonie megasralni dla piesków koło Dworca Zachodniego. Bo tylko o promocję nazwy tej pracowni zdaje się w tym artykule chodzi.

   A tak na marginesie, szanowna Gazeto, to naprawdę zatrudniajcie dziennikarzy mających pojęcie o mieście, bo obszar o nazwie "Nowa Praga" już w Warszawie oficjalnie istnieje w rejonie Placu Hallera, i raczej nie sądzę żeby mógł powstac drugi pod tą samą nazwą. I na wolnych terenach w środku miasta nigdy nic nie powstanie, dopóki nie będzie planów zagospodarowania tychże, i co ważniejsze, opłat za użytkowanie gruntu w wysokości takiej, że trzymanie ich niezabudowanych będzie oznaczało pójście z torbami w ciągu trzech miesięcy. Co więcej, ta część Pragi była przed wojną dzielnicą żydowską, i zapewne do gruntu zaraz zaczną się roszczenia nie gorsze niz te, które ujawniają się do Placu Defilad w momencie, kiedy tylko tam się planuje coś zbudować. W polskich realiach to kolejne 50 lat obsuwy.
   • joseph.007 Re: To powstanie w bieżącej tysiąclatce? 21.07.11, 08:59
    asperamanka napisał:

    > Co więcej, ta część Pr
    > agi była przed wojną dzielnicą żydowską, i zapewne do gruntu zaraz zaczną się r
    > oszczenia nie gorsze niz te, które ujawniają się do Placu Defilad w momencie, k
    > iedy tylko tam się planuje coś zbudować. W polskich realiach to kolejne 50 lat
    > obsuwy.

    W tej akurat kwestii nie do końca masz rację. Na omawianym terenie na szczęście nie tak wiele znów jest działek prywatnych (głównie wzdłuż ul. Okrzei i Wrzesińskiej), a znaczna jego większość to tereny "od zawsze" komunalne, po dawnym porcie i rzeźni miejskiej. Acz rzeczywiście w polskich warunkach nawet jedna "problemowa" działka potrafi na długo zatrzymać każdą inwestycję...
   • Gość: tim Re: To powstanie w bieżącej tysiąclatce? IP: *.dynamic.chello.pl 21.07.11, 10:05
    > Pamiętam, że na początku lat 1990-tych ogłaszano, że rejon PKiN będzie zabudowa
    > ny w ciągu 10-ciu lat. Póki co, minęło dopiero 20, więc nic dziwnego, że dotych
    > czas nic nie zrobiono.

    Podziekuj urzedasom i ekipom politycznym. Brak uregulowania spraw roszczeniowych, brak prawa wlasnosci warstwowej i ciagle zmiany planow ekip politycznych 'to nasz plan zapisze sie w historii'.
    Elektrim jest sprywatyzowany i na takie banialuki zapewne sobie nie pozwoli.

    > Mam też w domu taki album z początku lat 1950-tych, pokazujący jak miała wygląd
    > ać Warszawa za 10 lat. Te wizualizacje wyglądały znacznie lepiej od pokazywanyc
    > h projektów Portu Praskiego, i o całe niebo lepiej od tych blokowisk, które pot
    > em w niektórych miejscach powstały.

    Komuna. Z reszta plan odbudowy bierutowskiej byl na pol miasta czyli do realizacji na dziesieciolecia w obowiazujacym w tamych czasach socrealizmie co jak wiadomo po smierci stalina poszlo sie chedozyc i powrocil modernizm.

    > I wobec tego teraz czekam, aż GW zamieści następny tekst sponosorowany, o tym j
    > ak to JEMS Architekci wybuduje czwarte, piąte i szóste centrum Warszawy na Łuku
    > Siekierkowskim, Dzikim Zachodzie, i w rejonie megasralni dla piesków koło Dwor
    > ca Zachodniego. Bo tylko o promocję nazwy tej pracowni zdaje się w tym artykule
    > chodzi.

    W drugim akapicie slychac strzaly i byl sponsorowany przez ambasade rosyjska.....
    To nie jemsi zabuduja oni sa od projektowania. Zabuduje elektrim ktory jest wlascicielem dzialki i nie ma on nic w spolnego ani z lukiem siekierkowskim ani okolicami towarowej.
    Artykul nie jest sponsorowany ale jest zwiazany z wczorajszym ogloszeniem planow o ktorych mozna bylo juz przeczytac po paru godzinach na innych portalach wiec nikt nie placil by na gazecie pojawil sie news nastepnego dnia.
    Co z tego, zawsze fajnie popieprzyc sobie glupoty.

    > A tak na marginesie, szanowna Gazeto, to naprawdę zatrudniajcie dziennikarzy ma
    > jących pojęcie o mieście, bo obszar o nazwie "Nowa Praga" już w Warszawie oficj
    > alnie istnieje w rejonie Placu Hallera, i raczej nie sądzę żeby mógł powstac dr
    > ugi pod tą samą nazwą.

    Takich jakich ma czytelnikow, ktorzy czytac ze zrozumieniem nie potrafia. Nazwy wymyslil sobie inwestor a nie gazieta.

    > I na wolnych terenach w środku miasta nigdy nic nie pows
    > tanie, dopóki nie będzie planów zagospodarowania tychże, i co ważniejsze, opłat
    > za użytkowanie gruntu w wysokości takiej, że trzymanie ich niezabudowanych będ
    > zie oznaczało pójście z torbami w ciągu trzech miesięcy.

    Co za belkot nie tylko myslowy ale i stylistyczny.
  • joseph.007 Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace ruszają... 21.07.11, 08:52
   Nawiązujemy do istniejącej obok zabudowy dzielnicy i nazywamy tej rejon Nową Pragą - mówi Miłobędzki.

   Spieszę donieść, że nazwa "Nowa Praga" jest już od ponad 100 lat zajęta - tak nazywa się obszar centralnej Pragi położony pomiędzy linią kolei "petersburskiej" (Warszawa Wileńska - Tłuszcz) a obwodnicą kolejową i ul. Jagiellońską z drugiej strony - to tam gdzie pl. Hallera, ul. Wileńska, Stalowa, Szwedzka, 11 Listopada etc.

   Btw. pomysł na 160-metrowe wieżowce jest żywcem przepisany z pierwszych założeń zabudowy Portu Praskiego, powstałych jeszcze w czasach Gierka. Obecnie nie ma on najmniejszych szans na realizację, bo w planie zagospodarowania już dawno wysokość nowych obiektów na tym terenie ograniczono bezwzględnie do 55 metrów, a rozważano nawet (nie wiem ostatecznie z jakim skutkiem, bo nie śledziłem) obniżenie jej do 30 metrów; przede wszystkim w celu zachowania w krajobrazie lokalnej dominanty jaką stanowią wieże katedry Św. Floriana.
   • Gość: tim Re: Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace rusza IP: *.dynamic.chello.pl 21.07.11, 09:33
    > Btw. pomysł na 160-metrowe wieżowce jest żywcem przepisany z pierwszych założeń
    > zabudowy Portu Praskiego, powstałych jeszcze w czasach Gierka.

    Ba, pomysl na wiezowiec w tamtych okolicach powstal znacznie wczesniej. Sa materialy jak i zdjecia Starzynskiego ogladajacego makiete nowej dzielnicy w miejscu dzisiaj tak zwanego 'otoczenia stadionu narodowego'. Planowano budwe wysokosciowca mniej wiecej w miejscu stadionu.


    > Obecnie nie maon najmniejszych szans na realizację, bo w planie zagospodarowania już >dawno wy
    > sokość nowych obiektów na tym terenie ograniczono bezwzględnie do 55 metrów, a
    > rozważano nawet (nie wiem ostatecznie z jakim skutkiem, bo nie śledziłem) obniż
    > enie jej do 30 metrów;

    Przejdzie przejdzie, plany dla samego portu praskiego nie sa gotowe albo w opracowaniu.
    Poza tym w niedawno zatwierdzone dwa plany dla dworca wschodniego i stadionu sa tak naprawde formalnym zatwierdzeniem wygranej koncepcji na otoczenie stadionu.
    W okolicach teatru powszechnego zatwierdzono wiezowiec max 160. Nie ma wiec zadnych przeszkod by zezwolic na kolejne wysokosciowce sasiadujace z nim.

    > przede wszystkim w celu zachowania w krajobrazie lokalne
    > j dominanty jaką stanowią wieże katedry Św. Floriana.

    Przede wszystkim trzeba bylo o tym myslec przed budowa stadionu. Teraz dominanta dla polowy miasta jest stadion a taki klaster wiezowcow bedzie dobrym odciazeniem dominacji tego molocha.
  • postka Re: Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace rusza 21.07.11, 08:59
   no niestety skończy się zapewne tak, że owszem, bloki przy Okrzei postawią w kosmicznych ilościach a cały pozostały plan szlag trafi bo będzie za drogi. Ja tam już nie wierzę w obiecanki dotyczące portu praskiego i jego fantastycznego zagospodarowania. W tej chwili mam z okna zielono po horyzont i wątpię że to się zmieni. SKąd elektrim na to kasę weźmie???
   --
   --
   [url=http://lilypie.com][img]https://lb3f.lilypie.com/X6xIp2.png[/img][/url]
  • Gość: Architekt Miasta Polacy są mistrzami w prezentacjach wizualizacji! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 21.07.11, 09:01
   Kolejna wizualizacja czegoś co nigdy i tak nie powstanie bo za czyje pieniądze? Kto to miałby potem kupić i kto sfinansować?!
   Piękne zdjęcia i rysunki, tak jak od 20 lat takie same wizualizacje Placu Defilad.
   Nawet wizualizacja Willanowa się nie sprawdziła bo centrum handlowego i tak nie zbudowano.
   Czy w tym kraju nad Wisłą cokolwiek można zbudować według jakiegoś planu i w terminie???
  • Gość: Radek Re: Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace rusza IP: 212.160.91.* 21.07.11, 09:30
   Chyba kogoś pogięło! Wieżowce? W Porcie Praskim? Cała Praga to NISKA zabudowa. Widział ktoś jakieś wieżowce np. w centrum Czeskiej Pragi lub choćby w centrum Torunia?
   Poza tym, cała okolica (Jagiellońśka, Okrzei, Marcinkowskiego, Kępna itp) to bardzo wąskie, jednopasmowe ulice BEZ żadnej możliwości ich poszerzenia. Po zbudowaniu megaosiedla i megabiurowców cała Praga stanie przez to w gigantycznym korku. Chyba znów ktoś nie pomyślał, albo delikwent, który to wymyślił nie zadał sobie nawet trudu, żeby obejrzeć okolice...
  • Gość: mk Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace ruszają... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.11, 09:40
   Niestety, ta wizja jest kiepska. Jems nie popisał się projektem zabudowy terenów za Stadionem Narodowym, powstało blokowisko., Czuję szkołę byłego na szczęście architekta Warszawy który centrum zamienił w osiedle niskiej zabudowy. To samo proponują w Porcie Praskim bloki z wewnętrznymi podwórkami !!!. Bez polotu. Chyba są to architekci z epoki bloków osiedla "za żelazna bramą" które zajęły tereny City i nie przetrwają epoki. Zabudowa tak świetnych terenów musi być dobrze przemyślana. Jeżli JEMS wygrał konkurs, to trzeba go powtórzyć z szerszym udziałem. Wydane będą ogromne pieniądze , a to co zostanie wybudowane będzie latami wizytówką Warszawy. Tam musi powstać coś naprawdę ponadczasowego. Nie spieszmy się z wyborem bo bedziemy później tego żałować. Właściciel Elektrimu chyba nie dopuści do tej żenady architektonicznej.
   • Gość: tim Re: Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace rusza IP: *.dynamic.chello.pl 21.07.11, 12:59
    > Jems nie popisał się projektem zabudowy terenó
    > w za Stadionem Narodowym, powstało blokowisko.

    Nie wiem gdzie ci powstalo blokowisko skoro obok stadionu nic nie ma na razie....
    Same plany tez w ogole nie przypominaja blokowiska

    > To samo proponują w Porcie Praskim bloki z wewnętrznymi podwórkami !!!. Bez polotu.

    Prawidlowo powrot do przedwojennej zasady studni tylko z uwzglednieneim dzisiejszych przepisow, od ulicy przestrzen publiczna, uslugi, handel itp. Wewnetrzny dziedziniec przestrzen prywatna dla mieszkancow lub firm.

    > Chyba są to architekci z epoki bloków osiedla "za żelazna bramą" które zajęły
    > tereny City i nie przetrwają epoki. Zabudowa tak świetnych terenów musi być do
    > brze przemyślana.

    To sie zdecyduj w koncu bloki za zelazna brama czy budynki z podworkami wewnatrz bez plotow bo jedno zaprzecza drugiemu.
    • Gość: obywatel Re: Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace rusza IP: *.bas.roche.com 22.07.11, 10:42
     W "studziennych" kamienicach przed wojną mieszkała biedniejsza część społeczeństwa i w takich miejscach powoli rodziły się patologie. Stąd też architekci powojennej Warszawy, kiedy stawiało się na zabudowę przyjazną WSZYSTKIM obywatelom (a nie tylko tym bogatszym) unikali studni.

     Oczywiście teraz też tak można budować, ale wracając także do targetu takich budynków - osób niezamożnych, których nie stać na normalne mieszkanie. Akurat budowanie "apartamętów" na planie studni wydaje się być jakimś absurdem...
     • Gość: tim Re: Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace rusza IP: *.dynamic.chello.pl 23.07.11, 00:27
      > W "studziennych" kamienicach przed wojną mieszkała biedniejsza część społeczeńs
      > twa i w takich miejscach powoli rodziły się patologie.
      Mieszkała. Duza czesc srodmiescia to byly w ogole dosyc nieciekawe przeludnione i zacofane technologicznie kamienice to bylo przyczyna patologi a nie studnie. Co nie znaczy ze nie mogly przejsc modernizacji.
      Dzieiejsze srodmiescia europejskich stolic jak Paryz, Rzym, itp nadal maja studniowa zabudowe ale slumsow w srodku miasta ciezko szukac. Za to blokowiska na przedmiesciach ktore widac sobie chwalisz to emigracyjny syf na ktory normalny czlowiek sie nie zapuszcza.

      > Stąd też architekci powo
      > jennej Warszawy, kiedy stawiało się na zabudowę przyjazną WSZYSTKIM obywatelom
      > (a nie tylko tym bogatszym) unikali studni.

      No wlasnie unikali, tym unikaniem zapedzili sie w kopletne ropieprzenie miasta blokowiskowym syfem jak ozzb ktory niby oferowal lepszy widok zza okna ale jakosc mieszkan, rozklad, ustawnosc, metraz czy wysokosc jest koszmarna i nie ma najmniejszego porownania do przedwojennych kamienic. Dodatkowo szafy te ustawiane kopletnie bez sensu nie definiuja zadnej przestrzeni, ot stoja bokiem do wszystkiego. Nie wiadomo gdzie linia zabudowy, gdzie jest podworko a gdzie przestrzen publiczna. zaczyna sie odgradzanie parkingow czy innych ternow przynalezacych i robi sie syf. Jednoczesnie z powodu rozrzedzenia zabudowy dochodzi do ekonomicznego rachunku i sprzedazy ternow spoldzielni, zabudowy i utraty wczesniej wspomnianej zalety klitek czyli tego 'widoku'. krotko mowiac pozny 'corbu-modernizm' to przeklenstwo.

      > Oczywiście teraz też tak można budować, ale wracając także do targetu takich bu
      > dynków - osób niezamożnych, których nie stać na normalne mieszkanie. Akurat bud
      > owanie "apartamętów" na planie studni wydaje się być jakimś absurdem...

      Budowanie apartamentow na planie studni z uwzgeldenieniem dzisiejszych norm jest najlepszym rozwiazaniem. Otrzymujemy budynek w przestrzni miejskiej ktory ma sens w swoim ustawieniu, tworzy linie zabudowy i rozdziela funkcje zewnetrzna publiczna od wewnetrznej prywatnej. Wykrzywainie sie na to ze powstaja tansze mieszkania z gorszym widokiem ale z taka sama jakoscia byc moze innym metrazem zalatuje komuna tak jakby wszystkim bez wzgledu na cene nalezalo sie to samo...
  • michal1401 Re: Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace rusza 21.07.11, 09:41
   Unikatem na skalę europejską jest nieuregulowany, naturalny praski brzeg Wisły, wpisany do programu "Natura 2000" I właśnie ten unikat zostaje zgwałcony najpierw niepotrzebnie wysokim i przesadnie dominującym Stadionem Narodowym, a teraz ktoś chce budować 160 metrowe dominanty... Wieśniakom ze słomą w butach wydaje się że jak coś jest wyższe to jest bardziej wielkomiejskie i piękniejsze.
   Nie chcę żeby Port Praski pozostawiony został tylko dla ptaków, ale nie chcę też by budowano tu Manhattan
  • Gość: Kajak Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace ruszają... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.11, 09:43
   A mnie się marzy, żeby przy okazji zabudowy Portu Praskiego, a w szczególności budowy śluzy odcinającej port od wahań poziomu Wisły, połączyć ten port kanałem z jeziorkiem Kamionkowskim. Dało by to fantastyczną możliwość uprawiania sportów wodnych. Przy odrobinie wyobraźni i dobrej woli można by udrożnić kanał pomiędzy jeziorkiem Kamionkowskim a jeziorkami na Gocławiu, uzyskując w ten sposób fantastyczny łańcuch akwenów do pływania kajakiem czy łodzią.
   • joseph.007 Re: Zbudują trzecie centrum Warszawy. Prace rusza 21.07.11, 11:09
    Gość portalu: Kajak napisał(a):

    > A mnie się marzy, żeby przy okazji zabudowy Portu Praskiego, a w szczególności
    > budowy śluzy odcinającej port od wahań poziomu Wisły, połączyć ten port kanałem
    > z jeziorkiem Kamionkowskim. Dało by to fantastyczną możliwość uprawiania sport
    > ów wodnych.

    Kanał taki już kiedyś istniał. Port Praski nie był wszak całkowicie kopany od nowa, ale stanowił adaptację odcinka dawnego starorzecza, tego z którego powstało m.in. jeziorko na Kamionku i od którego wzięła się zachowana do dziś nazwa Saskiej Kępy (tj. wyspy). Podczas budowy portu w latach 20. ubiegłego wieku, utrzymano połączenie go z jeziorkiem kamionkowskim poprzez wąski kanałek przepuszczony pod Al. Zieleniecką, na której powstał ozdobny mostek. Kanał ten miał zostać później elementem miejskich terenów wystawowych planowanych przez Starzyńskiego, ostatecznie jednak zasypano go po wojnie podczas porządkowania terenu pod Stadion X-lecia. Pozostał jednak po nim ślad - ozdobny łuk dawnego mostu przy Al. Zielenieckiej od strony jeziorka.
  • hdtvpolska Fenomenalny zakatek wawy 21.07.11, 09:56
   Koncepcja REWELACYJNA ! Tak trzymać !
   Zresztą powielona z lat 90-tych i pirwszej przymiarki ELEKTRUMu.

   Nie rubta z Pragi dzikiego brzegu , bez regulacji. Śmierdzacego i zgnilego.
   Juz za Gomólki było tam pełne zagospodarowanie.
   Tylko nie budujcie odgrodzenia.
   To ma być żywa tkanka na miarę ACER BRIDGE w OSLO !
   I największa atrakcja turystyczna. Jak w OSLO.

   Nadmienię, ża warszawska starówka to bezwartościowy kit totalny, zreplikowany niechlujnie i tanio.
  • Gość: Franz Proszę zbudować najpierw piersze centrum stolicy! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 21.07.11, 10:13
   Nie zbudowano jeszcze pierwszego centrum a już ktoś marzy o trzecim? Czy to co mamy wokół Dworca Centralnego czyli brudne i zniszczone przejścia podziemne, smród i brud, dziury w chodnikach i dziury w fasadach budynków w centrum to jest standard stolicy kraju 40 milionów obywateli?
   Dlaczego nie powstało nic z tych wielkich planów zabudowy Placu Defilad przez ostatnie 20 lat? Za Gierka przez 10 lat zbudowano Dworzec Centralny, Trasę Łazienkowską, Wisłostradę, Bibliotekę Narodową, Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Zdrowia Matki Polki, odbudowano Zamek Królewski, zbudowano Urzynów i Natolin ...itd itd. TYKO 10 Lat! I to w KOMUNIE!
   • Gość: Zenek Re: Proszę zbudować najpierw piersze centrum stol IP: 212.180.202.* 18.04.12, 19:39
    ŁOŁ! Za Gierka super się budowało bo istniał doskonały klimat finansowy - łatwo pożyczali miliardy dolarów na Zachodzie czy w Japonii, a koszt pracowników sięgał powiedzmy 20 dolarów na miesiąc. Ziemia nie kosztowała praktycznie nic bo wszystko było państwowe. Doskonałe warunki do budowania :D Szkoda, że jakość była najczęściej przeciętna lub poniżej przeciętnej. Także zostań dyktatorem państwa totalitarnego, pożyczaj pieniążki i buduj, buduj, buduj...
  • Gość: urbanista planowanie i rysowanie IP: *.aster.pl 21.07.11, 10:14
   Od lipca 2005 r. trwa (?) sporządzanie projektu planu miejscowego rejonu Portu Praskiego. Projekt ma byc wkrótce wyłożony do publicznego wglądu, a więc jest zapewne prawie ukończony, wydano juz na to projektowanie sporo publicznych pieniędzy... Projekt planu musi byc zgodny z trescią dokumentu polityki przestrzennej Warszawy, czyli tzw. studium, w ktorym w tym rejonie przewidziano co prawda zabudowę wielofunkcyjną i usługowa, z udziałem budownictwa wielorodzinnego ale o średniej wysokosci 30 metrow w samym porcie (w rejonie ulic Sokolej i tzw. Nowojagiellońskiej) i 12 metrow przy Wybrzeżu Szczecińskim. Rysunki JEMSów swietnie ilustrują postawę architektów, ktorzy narysują wszystko, za co zapłaci klient (bo nie nazwę tego klienta inwestorem...), bez względu na to jaka jest polityka przestrzenna miasta i co przewidują plany zagospodarowania. Nie wierzę, że architekci z JEMS nie znaja tych uwarunkowań planistycznych, wiec te "wizje" są swoistą prowokacją, spóźnioną o co najmniej 9 lat... Wiosną 2002 był gotowa "pokonkursowa" wersja projektu planu miejscowego, który faktycznie przewidywał w tym rejonie realizację Centrum-Bis z wysokościowcami i łącznej powierzchni ok. 1,5 metrow kwadratowych, a więc tyle samo, co rysowano w pokonkursowych wersjach zagospodarowania otorzenia PKiN. Projekt planu był nawet wprowadzony do uchwalenia na ostatnią sesje rady b. gminy Warszawa -Centrum, ale obecny klient JEMSów - już wowczas własciciel tego terenu nie zadbał o jego uchwalenie; projekt stosownej uchwały zdjęto z porządku obrad... W kolejnej kadencji nowi "włodarze" z b. wiceprezydentem W-wy i naczelnym architektem miasta definitywnie zablokowali tamten projekt planu i spowodowali wprowadzenie do sporządzanego wówczas Studium W-wy zapisy ograniczające wysokośc zabudowy w rejonie Portu Praskiego ... 5 lat później, tuz przed uchwaleniem nowego planu z zabudową o wysokości 30 metrów pojawiają się wizualizacje i spektakularne tytuły prasowe ... czyżby chodziło tylko o podwyższenie wartosci nieruchomości w PP w związku z olbrzymimi wydatkami klienta w zupełnie innym sektorze gospodarki niż nieruchomości ? I gdzie jest to drugie centrum W-wy, skoro ma byc zbudowane już trzecie ?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka