Dodaj do ulubionych

Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy...

10.12.12, 09:17
Będą ludzie mieli pracę.
Obserwuj wątek
    • satirre Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy... 10.12.12, 09:17
      Pana Jagiełło jest zabawny.
      • rydzyk_fizyk Szkoda 10.12.12, 09:50
        Obecny budynek był jednym z nielicznych przykładów wpasowania się w okolicę.

Oczywiście MPZP dla tego terenu nie ma?
        • kotek.filemon Re: Szkoda 10.12.12, 10:03
          rydzyk_fizyk napisał:

> Oczywiście MPZP dla tego terenu nie ma?

A po co komu MPZP? Jeszcze by człowiek wiedział, co mu wolno budować i nie musiał z kopertą po urzędasach chodzić. W d*pach by się ludziom poprzewracało.
          • Gość: x Re: Szkoda IP: *.free.aero2.net.pl 10.12.12, 11:09
            Cicho sza! Nie po to urzędnicy się trudzą, żeby motłoch marudził.
        • Gość: lo, Re: Szkoda IP: *.asterisc.pl 10.12.12, 15:22
          Ciekaw jestem jakby wyglądał NY lub Chicago jakby amerykanie przejmowali się takimi pierdołami jak wpasowanie w okolice.
      • Gość: korek Jaki znów 'dramat' ?!! IP: 193.110.123.* 10.12.12, 09:57
        Niech sobie jeden z drugim kupi działkę wartą kilkadziesiąt mln pln a potem założy na
        niej ogród dla okolicznych mieszkańców ! Czy w tym mieście można cokolwiek zbudować aby jakiemuś pieniaczowi nie przeszkadzało ? Zawsze jest coś .... a to ze starówki widać, a to księdzu dobrodziejowi przeszkadza .... Jak tu żyć !!
        Pismak larum podniósł ale chyba sam w te brednie które wypisuje nie wierzy a panowie
        'architekci od siedmiu boleści' niech się sami wykażą jakimś wiekopomnym dziełem
        zamiast tylko ujadać, psy szczekają karawana jedzie dalej panowie :)
        • rydzyk_fizyk Re: Jaki znów 'dramat' ?!! 10.12.12, 10:26
          Przecież nie ma dramatu - kupił i wybudował.
          • Gość: max Re: Dramat to jest robienie sensacji z niczego IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 10:41
            Tandeciarze w wybiórczej
          • Gość: korek Re: Jaki znów 'dramat' ?!! IP: 193.110.123.* 10.12.12, 11:34
            a teraz zburzy i wybuduje jeszcze raz .... płaci to się bawi ROTFL
      • anna-dark Budujcie w dół-macie w Wa-wie doświadczenie :-) 10.12.12, 13:25
        Budujcie w dół-macie w Wa-wie doświadczenie :-)
        • alik-w-plomieniach Re: Budujcie w dół-macie w Wa-wie doświadczenie : 11.12.12, 00:59
          Kto ma doświadczenie? Urzędasy? Doświadczenie w pogłębianiu dna nie pomoże...
    • t.t Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy... 10.12.12, 09:19
      Czy nazwanie budynku "Saski Point" to wyraz kompleksów czy kretynizmu autora pomysłu?
      • Gość: miecio Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 09:58
        >Czy nazwanie budynku "Saski Point"

bo takie tryndy, polski jest bee, polski to tylko używają chamy a nie dyrektory i byzmesmeny i jak to by brzmiało saska kropka czy saski punkt, co innego point, od razu czuć to coś, to gó....o. Jeszcze trochę to ulice zaczną przerabiać na strity
        • anna-dark Mam nawet propozycję-Jewish Street dla Village St 10.12.12, 13:28
          Mam nawet propozycję-Jewish Street dla Village Street...

Gość portalu: miecio napisał(a):

> >Czy nazwanie budynku "Saski Point"
          >
          > bo takie tryndy, polski jest bee, polski to tylko używają chamy a nie dyrektory
          > i byzmesmeny i jak to by brzmiało saska kropka czy saski punkt, co innego poin
          > t, od razu czuć to coś, to gó....o. Jeszcze trochę to ulice zaczną przerabiać n
          > a strity
      • Gość: [...] Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 10:03
        > Czy nazwanie budynku "Saski Point" to wyraz kompleksów czy kretynizmu autora pomysłu?

Myślisz, że jedno wyklucza drugie?

• Gość: w-wiak Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: 212.160.99.* 10.12.12, 11:18
        Raczej crescent... Kompleksy.
      • wj_2000 Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy 10.12.12, 11:37
        Tuż obok, przy Królewskiej jest jeszcze "Saski Crescent". Co zabawne w Anglii takie zestawienie oznaczałoby (nazwaną "Saski") uliczkę lub zaułek w kształcie sierpowatym, lub półkolistym, w każdym razie zaokrąglonym. Mogłoby też być oznaczeniem szeregu domków ustawionych wzdłuż łuku. Tu w Warszawie oznacza JEDEN budynek o rożkowatym kształcie (więc cień sensu ta nazwa ma, ale tylko cień). Dla mnie to pretensjonalność skrzyżowana ze słabą znajomością angielskiego.
      • gangut Ich kasa, ich nazwa 10.12.12, 12:28
        Oni budynek zbudowali i za niego zapłacili, a Ty (i ja - żeby było jasne) możemy sobie na to ponarzekać w internecie. Tylko co to zmieni?
    • asperamanka Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy... 10.12.12, 09:21
      I to jest właśnie warszawska paranoja. Brak MPZP dla większości obszaru miasta, kompletna bezczynność władz miejskich w kwestii roszczeń reprywatyzacyjnych, i urzędnicze "niedasie" powodują, że inwestor, który raz połozy łapę na terenach inwestycyjnych, już robi z nimi co chce.

W tym konkretnym przypadku mamy obraz kwintesencji problemu. Inwestor chce rozwalać względnie nowy budynek, a tymczasem po drugiej stronie Królewskiej, po placu po pawilonach sięgającym Świętokrzyskiej, w miejscu potencjalnie najlepiej skomunikowanym w mieście, bo na przecięciu dwóch linii metra, hula wiatr. I długo jeszcze będzie hulał, bo tam są "roszczenia", a na zburzenie istniejącego budynku i postawienie nowego inwestor za chwilę dostanie wuzetkę, która wprawdzie nakazuje dostosować planowany budynek "do istniejącej sąsiedniej zabudowy", więc się go dostosuje. Gabarytami i wysokością. Do "sąsiedniego" PKiN.

Za 5 lat będzie lament, że 20-piętrowy budynek w tym miejscu psuje perspektywę Traktu Królewskiego od strony Wisły, mimo że odbudowany Pałac Saski go "zasłoni", podobnie jak Plac Unii psuje perspektywę Belwederu, ale będzie po ptakach.
      • Gość: kooler Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 10:07
        Nie tylko roszczenia sa na tym sralniku. Przeszkoda w budowie jest tez tunel i stacja metra, bez prawa o wlasnosci warstwowej ani rusz. To z koleji jest w rekach nierobow na wiejskiej ktorzy od 20 lat walkuja w kolko temat gejow i aborcji.
        Obok stoja szafy ozzb i centrum krolewska, budynki ok 50 metrowe wiec to do nich budynek bylby dopasowany a nie do pajaca.
        Jedyne co budzi watpliwosci to ilosc az trzech wiez, powinna byc tylko jedna w narozniku.

> I dług
        > o jeszcze będzie hulał, bo tam są "roszczenia", a na zburzenie istniejącego bud
        > ynku i postawienie nowego inwestor za chwilę dostanie wuzetkę, która wprawdzie
        > nakazuje dostosować planowany budynek "do istniejącej sąsiedniej zabudowy", wię
        > c się go dostosuje. Gabarytami i wysokością. Do "sąsiedniego" PKiN.
    • www.likwidacja-barier.pl Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy... 10.12.12, 09:29
      Czy tylko mi się to wydaje absurdalne??

www.likwidacja-barier.pl
      jesteśmy również na FB
    • Gość: njliber Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.12, 09:31
      Poważnie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska się zgodziła? A nie trzeba przypadkiem robić przejścia dla niedźwiedzi w kierunku metra na placu Bankowym?
      • Gość: hejka Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.internetia.net.pl 10.12.12, 10:28
        po co>? W Warszawie białe niedźwiedzie chodzą po ulicach i są zadowolone.
    • Gość: Wojtek Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.12, 09:34
      Obecna zabudowa Sciany Wschodniej nie budzi sprzeciwu mieszkancow Warszawy To naprawde jest ladna perspektywa. Ale Pani Atrchitekt Ten nowy pomysl Pani to po prost u WRZÓD na pieknej Dupie Sciany Wschodniej i bedzie to pole olbrzymiej kleski tej pracowni!!!!!!!!!My nie chcemy HONG KONGU w WARSZAWIE Wynocha z Warszawy
    • Gość: do ipta bzdure IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.12, 09:39
      ipta naPiSał:

> Będą ludzie mieli pracę.

bzdura. Banki właśnie wywalają 5 tys. ludzi.

prezesi i tzw. doradcy-okradcy będą mieli większe gabinety
    • Gość: niechwiedza Warszawa w rankingu: stolica IP: *.play-internet.pl 10.12.12, 09:40
      niechwiedza.pl/obiekty/id/714 oceniaj Warszawę
    • Gość: arktur jeżeli to projektuje biuro Kuryłowicza IP: 193.105.35.* 10.12.12, 09:45
      to pewnie mają już klepnięte
    • Gość: robi dramat - to polska zaściankowość ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.12, 09:48
      dno
      • Gość: albert Re: dramat - to polska zaściankowość ! IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 10:17
        Dobrze powiedziane + dziennikarska chałtura i głupota
    • tdf-888 Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy... 10.12.12, 09:51
      i już lament w gazecinie, że się coś wyższego buduje i nie robi tego zaden architekt z biura starego zakonu?
    • Gość: robert jak można protestować przeciw rozwojowi miasta ?! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.12, 09:52
      tego nie rozumiem
      • Gość: ewa Re: jak można protestować przeciw rozwojowi miast IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 10:19
        W wybiórczej jak widać można, ważniejsze dla nich od rozwoju miasta jest chałturzenie i stawianie na "dramat", nie dziwne że sprzedaż spada, mam nadzieje że spadną na dno i dzinnikarzy poślą na bruk
    • lisa2 Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy... 10.12.12, 09:54
      Nie zgadzam się.

Gdyby jeszcze inwestor chciał sprzedać obecny budynek i z dodatkiem tych pieniędzy gdzie indziej wybudował sobie nową siedzibę, to jeszcze bym zrozumiała, ale on chce zburzyć budynek w pełni sprawny technicznie, nowy - ma dopiero niewiele lat i nie wymaga remontu kapitalnego - to już dodatkowe koszty.

Te koszty przełożą się na straty firmy i podrożenie usług - wszelkie koszty zostaną przełożone w koszty firmy i dodane do ceny usług - w konsekwencji za wszystko zapłacą klienci firmy. Nie można tłumaczyć tego, że to właściciele zrzucą się na koszty wyburzenia, bo oni też skądś pieniądze na to będą musieli zdobyć, a ci właściciele też skądś pieniądze będą musieli wziąć - oczywiście znowu koszty przerzucą na swoich klientów. Tak czy inaczej zapłaci społeczeństwo w cenach usług i towarów sprzedawanych społeczeństwu.

Zgodziłabym się, gdyby został zburzony jakiś gmach, który przeżył już swoje i jego remont kapitalny przekroczyłby koszty nowego, ale w pełni sprawny budynek?

Zwykłe marnotrastwo.
      • Gość: pm Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.12, 12:56
        "Saski Point nie spełnia naszych potrzeb "

a no to przecież można kupić budynek gdzie indziej. teraz ponoć jest dużo pustych przestrzeni biurowych na rynku. tylko przebierać.
    • Gość: xxx A może BRE wróci do domu? IP: *.toya.net.pl 10.12.12, 09:57
      To może niech BRE bank wróci do łodzi skąd pochodzi?
    • Gość: max Co za kretynów zatrudnia ta gazeta IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 09:57
      Co inwestycja to robienie sensacji, i ten żałosny poziom, że o dopisaniu słowa dramat w tytule nie wspomne. Czas najwyższy przewietrzyć redakcje bo jest dramat, dziennikarski dramat
      • tdf-888 Re: Co za kretynów zatrudnia ta gazeta 10.12.12, 10:08
        debilizm na maxa,
        coś budują - dramat
        coś wycinają - masakra
        czarny kot - upiorny
        burzą stary sklep - tragedia, kultowy, skandal

tylko żagiel żyda - przepiękny, no i najwęższy dom świata, taaaa..
        • Gość: pablo Re: Co za kretynów zatrudnia ta gazeta IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 10:13
          Lecą na sensacje bo im sprzedaż spada :))
    • ukrai-niec Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy... 10.12.12, 10:07
      Ostatnio w prasie pięknoduchy narzekały, że wieżowiec budowany w miejscu Super Samu spaprał prespektywę Belwederu od strony Łazienek. Mam rozwiązanie - podwyższyć Belweder! Rozebrać Belweder, zbudować 10 pięter w stylu Belwederu, a na nich zrekonstruować oryginałny Belweder. Wszyscy będą zadowoleni!
    • Gość: Rom Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.12, 10:19
      No i pięknie. Nie rozumiem skąd się bierze ta histeryczna niechęć do wysokiej wielkomiejskiej zabudowy. Zgadzam się z panią Kuryłowicz w 100%. Poza tym kocham wieżowce!
    • ukos Okazja do wzięcia w łapę za odblokowanie? n/t 10.12.12, 10:20
      • Gość: bal Re: Popieram panią Kuryłowicz a nie wybiórczy motł IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 10:23
        Wyższa zabudowa w tym miejscu jest jak najbardziej wskazana
        • rydzyk_fizyk Re: Popieram panią Kuryłowicz a nie wybiórczy mot 10.12.12, 10:38
          Od wyższej zabudowy to jest wygwizdów dla niepoznaki zwany placem Defilad.
          • Gość: bruno Re: Popieram panią Kuryłowicz a nie wybiórczy mot IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 10:44
            Plac Defilad to tylko mała część centrum miesta na którym powstaną 4 wiezowce więc nie żartuj, pani Kuryłowicz powinna robić miejskie plany a nie Ci nieudacznicy, którym ratusz daje zlecenia
    • Gość: Piotr Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 10:46
      Jestem za. Warszawa ma prawo posiadac wlasne city, z wysokimi biurowcami w scislym centrum. Jestem tez za maksymalnie wysoka zabudowa okolic PKiNu. Chcialbym zeby powstaly tam nowe uliczki w cieniu drapaczy chmur. Chcialbym by panorama Warszawy wzbogacila sie o nowe wiezowce. Nie zycze sobie zadnych rozleglych wiejskich terenow w centrum miasta, nie liczac parkow. Skwery u zbiegu ulic to zly pomysl. Skwery tego rodzaju moga byc w Skierniewicach, Siedlcach i Pasleku, ale nie w centrum stolicy.
    • Gość: Mixer Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 10:54
      Jestem za, uważam także że należy wyburzyć w centrum miasta istniejące tam blokowiska - koszmarną pozostałość po koszmarnym PRLu. Niech osiedle za żelazną brama zamienią w cokolwiek - albo w biznesowe city albo w park byle te koszmarne budynki zniknęły.
      • Gość: rządź się swoim Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.12.12, 14:32
        Gość portalu: Mixer napisał(a):

> Jestem za, uważam także że należy wyburzyć w centrum miasta istniejące tam blok
        > owiska - koszmarną pozostałość po koszmarnym PRLu.

Rozumiem, że właścicielom i lokatorom mieszkań w burzonych budynkach sfinansujesz lokale na swój koszt, idioto?
    • stoik_dn Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy wy... 10.12.12, 10:56
      W Polsce brakuje wizji! Brakuje ludzi pokroju choćby przedwojennego Kwiatkowskiego, męczymy się w okowach przyzwyczajeń. Czy warto burzyć nowy biurowiec, jasne że jako inżynier racjonalnie powiem że nie, ale ten problem dotyczy całości spojrzenia, np w architekturze podoba mi się wizja miast wzdłuż osi, czyli os komunikacyjna z obowiązkowym szybkim pociągiem i kanałami medialnymi i na przemian strefy przemysłowo biurowe i sypialnie. Taką oś można sobie lekko wyobrazić pomiędzy Łodzią a Warszawą. Jakość życia by się polepszył, poprzez łatwiejszy dostęp do pracy, wypoczynku itd... wiele negatywnych zjawisk dzisiejszego świata by zniknęło (korki, częściowo redukcja emisji brak możliwości obcowania z naturą). Jeżeli jest jakiś sens regulowania architektury to właśnie taki aby ta regulacja przeniosła nas do przyszłości, aby nasze dzieci mogły żyć lepiej niż my i patrzeć z dumą na wizje ojców tak jak dzisiejsi mieszkańcy trójmiasta patrzą na po części zrealizowaną koncepcję w tym szczególnie w Gdyni. Efekt jest taki że dziś budząc się rano w miejscu gdzie latem dwa bociany szabrują na polu u sąsiada, a zimą sarenki podgryzają żywopłot, jadę 25 min "dor to dor" do pracy w Gdyni pokonując 35 km w jedną stronę, niedługo kolej metropolitalna pozwoli części z nas ogóle zrezygnować z samochodu, podobnie wieczorem do filharmonii na Ołowiance mam 20 minut lub 15 minut do dowolnego z wielkich centrów handlowych. Jednocześnie czasy te są równe niezależnie czy mieszkam koło sarenek czy w centrum np Gdańska. Oczywiście nie chcę apologizować trójmiasta bo jest ono efektem ścierania się różnych wizji ale jakby przemyśleć sprawę od nowa, to po co w ogóle budować biura w Warszawie? Zbudujcie Warszawę aż do Łodzi i biura będą niskie, a ludzie w nich pracujący szczęśliwsi, nie jesteśmy Hongkongiem, nie mamy ograniczeń przestrzennych w stosunku do liczby obywateli, mamy szansę żyć wygodnie i zdrowo. Po co nam duże miasta?
      • Gość: Paweł Pseudodziennikarski bełkot IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 11:01
        Dawno nie czytałem tak bezczelnie zmontowanego tekstu, żałosne
        • stoik_dn Re: Pseudodziennikarski bełkot 10.12.12, 11:37
          ?
        • stoik_dn Re: Pseudodziennikarski bełkot 10.12.12, 11:46
          Mój umysł zmontował go bezczelnie pół godziny temu z 34 lat doświadczeń na tym padole, kilkunastu lat doświadczeń fascynacji pogłębionych studiami - naukami ścisłymi tudzież, 10 lat zamieszkiwania w trójmieście minus 3 wyjazdowe! Nie zgodzę się z Tobą że żałosne to właściwe słowo dla nazwania procesu który odbywa się w każdej głowie, tak nasze opinie i poglądy są w większości efektem zbieranych doświadczeń zapisywanych w podświadomości czasem trochę okraszonych wpływem świadomości ale rzeczywiście mózg zawsze dokonuje montażu tyle że chyba nie ot to Ci chodziło a jakaś niska uszczypliwość przyszła Ci na myśl - no cóż takie doświadczenia życiowe ma Twój mózg ja ich nie mam stąd nie załapałem na początku, musiałem uruchomić świadomość :-)
          • Gość: greg Re: Pseudodziennikarski bełkot IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 11:51
            Tyle lat doświdczeń i takie brednie :)) Polecam sprobować sie w innej dziedzinie
            • stoik_dn Re: Pseudodziennikarski bełkot 10.12.12, 12:04
              Tak z ciekawości możesz jakoś konkretnie nazwać te brednie! Jeżeli oczywiście rozumiesz słowo brednia! Jestem ciekw , człowiek ciągle się uczy
              • miastowiec-ze-wsi Re: Pseudodziennikarski bełkot 10.12.12, 12:34
                Nie jest w stanie. Nie wymagaj zbyt wiele od takich. Znają standardowy zestaw słów: brednie, jesteś głupi, bzdury gadasz. A na marginesie podoba mi się twoja koncepcja tyle, że ona ma już wile lat i się nie sprawdziła. To klasyczny amerykański model rozlewania się miast (city sprawl), który okazuje się mało wydajny, generuje zatory transportowe i podraża funkcjonowanie. Zauważ, że koszt obsługi infrastruktury z tym związanej jest ogromny. Powoduje znaczący wzrost operacji transportowych bo nie jesteś w stanie na całej linii budować: szkół, przedszkoli, domów kultury itd. Tym samym prowadzi to do budowy monokulturowych osiedlowisk, które wszelkie potrzeby muszą realizować poprzez dojazdy po każdą najdrobniejszą rzecz. Natomiast jeśli masz na myśli budowę wzdłuż linii kolejowej i jednocześnie dobrej drogi miasteczek a więc większych skupisk ludności z pełną infrastrukturą społeczną, handlową i usługową to jestem ja najbardziej za. To model niemiecki - bardzo zdrowy, chroniący krajobraz i przestrzeń, dający ludziom miłe miejsce do życia (Warszawa jest koszmarem w którym ludzie siedzą tylko z powodu pracy natomiast warunki życia są fatalne). Dodam jednocześnie, z ew tym niemieckim modelu miasta tez są przyjemne i nikt nie dostaje świra na punkcie wieżowców - dba się o równowagę zabudowy do terenów zielonych i preferuje ludzką skalę zabudowy. No ale kompleksy robią swoje więc wielu chce wieżowców a jak je będzie miała - tysiące setki to stwierdzi, ze nie o to im chodziło.
                • Gość: kooler Re: Pseudodziennikarski bełkot IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 13:30
                  Faktycznie porownywanie szesciokrotnie mniejszego miasta czy czegos co jest tez normalnoscia w Polsce czyli mniejszych miast polaczonych drogami i liniami kolejowymi ze stolica kraju nie jest bzdura...
      • Gość: telten Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.dip0.t-ipconnect.de 10.12.12, 11:45
        "nie jesteśmy Hongkongiem, nie mamy ograniczeń przestrzennych w stosunku do liczby obywateli"

USA też nie są, a jednak zafundowały sobie Manhattan. Budynki w centrach stają się wyższe nie na skutek przemyślanego rozwoju, lecz w wyniku zachłanności inwestorów. Wybudowanie metra kwadratowego powierzchni budynku kosztuje tyle samo przy marszałkowskiej i w Mławie, a jednak wartość tego metra będzie diametralnie odmienna. Stąd parcie do góry aby generować wartość. BRE prawopodobnie sprzeda te nowe biurowce na wolnym rynku.
        • stoik_dn Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy 10.12.12, 11:54
          tak jest bo taki jest rynek, jakby się urzeczywistniła np wspomniana przeze mnie wizja to ceny spadną bo po co płacić więcej skoro w szczerym polu jest taniej i łatwiej. Ale zgadzam się takie centra typu Manhattan to efekt psychicznego uzależnienia - przyzwyczajenia to efekt podobny do kryzysu, żadna bomba nie spadła na Europę a kryzys spadł, ale przecież fizycznie nic się nie stało od wczoraj. Niestety te zmiany w psychice, mentalności pociągają za sobą prawdziwe decyzje i to już zmienia świat i robi kryzys np. ,albo po wybudowaniu tych wieżowców tacy managerowie zrobią wszystko abyśmy nie zmienili warunków rynkowych bo te inwestycje w jeden dzień nie będą nic warte.
          • Gość: kooler Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 12:56
            Jasne wlasnie w takim polu powstala Bialoleka, bylo taniutko, szybciutko i blisko sarenek hasajacych po polanach. Poczatkowo bo na dluzsza mete skorzystali na tym tylko deweloperzy. Teraz mieszkancy stoja godziny w korkach palac litry benzyny. Budzet miasta musi ponosic ogromne koszty budowy kolejnych tras o podwyzszonej przepustowosci,nowych linii tramwajowych i utrzymywac czesto kursujace i przepelnione linie autobusowe.
            • Gość: x Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.free.aero2.net.pl 10.12.12, 13:05
              Białołęka jest w tragicznej sytuacji z tego samego powodu, dla którego za chwilę zaczną się kłopoty z mieszkaniową zabudową "Żoliborza przemysłowego" - miasto zarobiło na inwestorach, ale nikt zawczasu nie pomyślał o zbudowaniu przedszkoli i szkół czy podciągnięciu bezkolizyjnych szybkich linii tramwajowych, gdy jeszcze było na nie mnóstwo miejsca. Oczywiście tego typu rozbudowa infrastruktury miejskiej byłaby wówczas prostsza i tańsza niż obecnie, ale nie dałoby się na niej zarobić... Deweloperzy zgarnęli pieniądze, urzędnicy [przemilczę], a kłopoty zostały.

• Gość: __ Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: 212.191.78.* 10.12.12, 13:11
        Daruj, ale próbowano już na świeci budować miasta z wyraźnym podziałem na strefy: biurową fabryczną, mieszkalną itp. I nigdzie nie powstało z tego prawdziwe miasto - zawsze tylko coś co próbuje udawać. Z resztą nawet w Polsce tak budowali i teraz musimy się męczyć z różnymi białołękami, urynowami i innymi pomyłkami na końcu świata. Utopie niestety rzadko działają.
    • Gość: gosik Re: Ja też popieram inwestycje banku IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 11:03
      Trzeba sie rozwijać, ta inwestycja będzie lepsza od tego co jest teraz
      • miastowiec-ze-wsi Re: Ja też popieram inwestycje banku 10.12.12, 11:59
        Jak na razie to rozwija się w tym kraju tylko Warszawa. Kosztem całego kraju w wyniku koszmarnego centralizmu panującego w tym kraju. W tym sensie PRL trwa w najlepsze. sztucznie utrzymywana przewaga jednego miasta nad innymi.
        • Gość: romek Re: Ja też popieram inwestycje banku IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 12:04
          W Wielkiej Brytanii też jest PRL ??, we Francji też ??, w Hiszpanii też ??
          • miastowiec-ze-wsi Re: Ja też popieram inwestycje banku 10.12.12, 12:15
            Wielka Brytania - Londyn stała się miastem globalnym obsługuje transakcje globalne, Paryż podobnie zresztą tam panujacy centralizm został przykrócony dopiero w latach 80-tych bo stwierdzili, ze sytuacja jest chora, w Hiszpanii Madryt nie jest miastem molochem i jest wiele równorzędnych ośrodków jak Barcelona, Bilbao itd. W Polsce przewaga Warszawy nie polega na żadnej grze globalnej lecz na sztucznym politycznym centralistycznym utrzymywaniu publicznych instytucji oraz firm z udziałem skarbu państwa. Niemożność załatwienia niczego w regionach decyzyjność w Warszawie zdecydowała że na początku lat 90-tych firmy zagraniczne były zmuszone otwierać w Warszawie swoje oddziały bo gdzie indziej się nie dało z przyczyn czysto urzędniczo-administracyjnych. Kiepskie zatem te porównania. Jednym słowem Warszawa jest jak polip wysysający soki i de facto nie wytwarzający bogactwa państwa a jedynie wysysający bogactwo z państwa. A na marginesie czemu nie pokazać przykładu Niemiec - pewnie dlatego, ze boicie się tego przykąłdu, któego zastosowanie skończyłoby warszawskie eldorado.
    • Gość: jakostak Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 11:21
      Zgadzam się. Ta awersja do drapaczy chmur w centrum miasta udziela się głównie ludziom o wiejskim pochodzeniu. W Warszawie takich mamy mnóstwo, niestety. Gdyby to od ludzi wiejskiego pochodzenia zależało to w środku miasta zrobiliby pastwisko dla krów a ulicami przepędzaliby owce i kury. Gęsta i wysoka zabudowa wywołuje u nich uczucie klaustrofobii. Z powodu ich postaw, zachowań, kultury, tradycji, obyczajów Warszawa coraz częściej nazywana jest Wieśniawą.
      • Gość: x Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.free.aero2.net.pl 10.12.12, 11:34
        Nic prostszego niż zwyzywać kogoś, kto inaczej myśli, od wieśniaków. Jestem rdzennym warszawiakiem (babcie i dziadkowie mieszkali w Warszawie jeszcze przed wojną), ale jakoś nie umiem czuć się z tego powodu lepszym od osób przyjezdnych.

Chamem z urodzenia można być równie dobrze w stolicy, jak na wsi.
        • Gość: jakostak Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 11:46
          A ja się czuje lepszym warszawiakiem od ludzi ze wsi. Czuję się gorszym chłopem od ludzi ze wsi. Na wsi nie narzucam miejscowym swoich wielkomiejskich zwyczajów. Ludzie ze wsi, przyjeżdżając do Warszawy, nie szanują jej tradycji, historii, kultury. Próbują narzucać własne wiejskie obyczaje. Taka jest różnica.
          • rydzyk_fizyk Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy 10.12.12, 12:09
            To raczej wieśniak będzie uważał, że o "światowości" miasta decydują drapacze chmur.

Zresztą akurat Warszawie wcale nie zaniża średniej europejskiej, nie mylić z Azją.

en.wikipedia.org/wiki/List_of_tallest_buildings_in_Europe
          • miastowiec-ze-wsi Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy 10.12.12, 12:43
            Widocznie twoja warszawskość polega na braku tolerancji, nieakceptowaniu odmiennych poglądów, lekkim kompleksie i w ogóle wszystkim czego trzeba się wstydzić a nie chwalić.
            • Gość: jakostak Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 15:16
              Ale przyznasz, że przesiedlenie części osób wiejskiego pochodzenia na obrzeża miasta poprawiłoby nieco sytuację? Mogliby tam sobie zorganizować pastwiska, rozległe skwery u zbiegu ulic, otwarte przestrzenie, a to wszystko w otoczeniu niskiej wiejskiej zabudowy. Czuliby się jak u siebie w domu. A centrum miasta zostawiliby mieszczuchom i wszyscy byliby szczęśliwi.
              Jak widzisz jestem tolerancyjny i wiem co jest dobre dla każdego.

Warszawa nie ma już prawie historycznej zabudowy, a to oznacza, że nie będzie już miastem o architekturze neogotyckiej czy renesansowej. Mamy szansę niemal od podstaw stworzyć miasto na miarę XXI wieku, nowoczesne, wysokie, w stylu miast australijskich.
              • Gość: x Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.free.aero2.net.pl 10.12.12, 16:38
                Rywalizujemy twardo o laur dla najprzykładniej budującego wieżowce miasta Europy! Warszawa - Istambułem Północy! Warszawa - Moskwą Zachodu!

:))
      • Gość: PW W centrum Londynu nie widziałem wieżowców... IP: *.polskieradio.pl 10.12.12, 12:13
        ...a jednak nikt nie powie, że nie jest to światowa metropolia. Za to centrum Londynu ma urok, którego próżno szukać w Warszawie czy na Manhattanie.
        I nie, nie mam nic do drapaczy chmur. Można ich postawić nawet setkę na Służewcu, który stał się biurowym centrum miasta. Po co niszczyć centrum Warszawy z jej historycznie niższą, kameralną zabudową dzięki której przyjemnie tu przyjść na spacer, do kina, kawiarni czy parku...
        • Gość: max Re: To idź do okulisty IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 16:43
          Ponad 200 metrowe budynki trudno przegapić, a jeszcze trudniej nowy ponad 300m wieżowiec w centrum Londynu
          • Gość: :) Re: To idź do okulisty IP: *.dynamic.mm.pl 10.12.12, 17:18
            Nie trzeba wizyty u okulisty, by zauważyć, że w ciągu paru minut wysłałeś trzy posty, podpisując się trzema różnymi nickami. Jeśli robisz to w ramach hobby, to w porządku, ale jeśli na zlecenie, to przyłóż się bardziej, bo za taką fuszerkę nikt nie zapłaci.
    • Gość: x Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.free.aero2.net.pl 10.12.12, 11:27
      Jaka polska przywara? Przecież w żadnym cywilizowanym europejskim kraju tak nie jest - spróbuj wybudować wieżowiec pośrodku Paryża... To właśnie brak planów zagospodarowania i samowola inwestorów charakteryzują polską rzeczywistość. To u nas każdy stawia sobie, na co ma ochotę, wiesza reklamy dowolnej wielkości itd.
      • Gość: wawa Re: Dziennikarska prowokacja ??? IP: *.adsl.inetia.pl 10.12.12, 11:37
        Ten tekst wyglada na dziennikarską prowokacje w kiepskim stylu ?? jakies inne biura architektoniczne daje wam koperty pod stołem ?
        • Gość: x Re: Dziennikarska prowokacja ??? IP: *.free.aero2.net.pl 10.12.12, 11:44
          Nie wiem, dlaczego uważasz mnie za dziennikarza.

Natomiast dla uniknięcia spekulacji o prowokacjach wystarczy wprowadzić jawny, powszechnie wiadomy i obowiązujący wszystkich inwestorów plan zagospodarowania. Z jakiegoś powodu dotąd takowego nie uchwalono - przed 67 laty skończyła się wojna, 23 lata temu mieliśmy wolne wybory, a stosownych przepisów nie ma, i nie ma, i nie ma. I długo jeszcze nie będzie. To na pewno wina prasy!
      • Gość: kooler Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 12:09
        W Paryzu mozna spokojnie wybudowac wiezowiec, malo tego juz stoi ich tam duzo a szykuje sie wiecej. To co twierdzisz to efekt tego ze centrum stolicy Francji przetrwalo wojne w przeciwienstwie do naszego i na wiekszym obszarze jest taka a nie inna wysokosc zabudowy. Co najlepsze ten podany przyklad powstal przez rozlegle wyburzenia historycznej zabudwy w xix w przez barona Haussmana( w niektorych miejscach przypominalo to stopien zniszczenia Warszawy). W jej miejscu postawiono sporo wyzsze bezowe kamienice wzdluz tak charakterystycznych alej.
        Teren ktory chce zabudowac bank ma w najblizszej okolicy jeden(!) przedwojennny budynek wiec darujmy sobie odwolania do miast pelnych historycznej zabudowy.
        • Gość: x Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.free.aero2.net.pl 10.12.12, 12:39
          Ale ja nie odnosiłem się do kwestii historycznej zabudowy, tylko do postu sugerującego, że w Polsce każdy ma budować, co zechce, na swoim gruncie. Otóż w praktyce tak - niestety - często jest, lecz nie świadczy to o żadnej europejskości, tylko o wielowiekowych tradycjach polskiego sobiepaństwa. W cywilizowanych krajach Europy nie tylko wysokość zabudowy, ale także wygląd fasad czy rozmiar reklam podlegają konkretnym uregulowaniom, i to w praktyce, a nie jedynie w teorii.
          • Gość: kooler Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.dynamic.chello.pl 10.12.12, 13:31
            To z tym sie zgodze.
        • Gość: j Re: Zburzą nowy biurowiec, żeby wybudować 3 razy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.12, 13:31
          Gość portalu: kooler napisał(a):
          <W Paryzu mozna spokojnie wybudowac wiezowiec, malo tego juz stoi ich tam duzo a
          > szykuje sie wiecej. To co twierdzisz to efekt tego ze centrum stolicy Francji
          > przetrwalo wojne w przeciwienstwie do naszego i na wiekszym obszarze jest taka
          > a nie inna wysokosc zabudowy. Co najlepsze ten podany przyklad powstal przez ro
          > zlegle wyburzenia historycznej zabudwy w xix w przez barona Haussmana( w niekto
          > rych miejscach przypominalo to stopien zniszczenia Warszawy). W jej miejscu pos
          > tawiono sporo wyzsze bezowe kamienice wzdluz tak charakterystycznych alej.

W Paryżu w ujęciu administracyjnym (ok 2mln mieszkańców), nie można praktycznie budować wieżowców- jest to prawnie zabronione. Centrum wysokościowców la defense, administracyjnie nie należy do Paryża.

• Gość: raa tak, wieżowce są w Paryżu i to w centrum IP: 212.160.172.* 10.12.12, 13:31
        ...dzielnicy biznesowej La Defense

budowa czegokolwiek w okolicy wierzy Eiffla, Luwru, Łuku Triumfalnego nie ma sensu,
        bo są tam głównie same zabytki (stare kamienice itp.)
        a i dojazd jest wygodniejszy do La Defence
        • Gość: raa oczywiście WIEŻY, zamyśliłem się ;) IP: 212.160.172.* 10.12.12, 13:32
          oczywiście WIEŻY, zamyśliłem się ;)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka