Dodaj do ulubionych

Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg...

IP: 78.30.119.* 28.06.13, 15:33
5 tys. ludzi
347 stanowisk postojowych dla samochodów
110 miejsc dla rowerów

;)
Obserwuj wątek
  • Gość: rost Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... IP: 217.153.206.* 28.06.13, 15:40
   ciekawe, że na 4 zdjęciu Słońce zachodzi na południu
  • Gość: Zyga Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... IP: *.jmdi.pl 28.06.13, 15:45
   "Architektka" - cóż za fantastyczny przykład poprawności językowo - płciowej. Gratulacje!!!
  • Gość: Piotr Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.13, 15:51
   Piękny!
  • Gość: Jacko Re: Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydki IP: 82.118.72.* 28.06.13, 15:59
   Wyglada super, zadnych udziwnien, powyginanych scian itp. Zeby tylko nie oszczedzali na materialach to bedzie wygladal na prawde niezle
   • Gość: Tyrion_Lannister Re: Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydki IP: 195.8.217.* 28.06.13, 16:06
    żeby tylko nie było jak z "żaglem"; na wizualkach piękna elewacja, a jak jest w rzeczywistości widzi każdy :(
    • Gość: Ochodzki Re: Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydki IP: 82.118.72.* 28.06.13, 17:09
     no wlasnie, w zaglu tez poczatkowo mialo byc super hiper ale zaczal sie kryzys i firma poszla w tanioche, szkoda mi ludzi ktorzy wydali ciezka kase zeby tam mieszkac.
     • Gość: as Re: Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydki IP: *.warszawa.vectranet.pl 29.06.13, 23:39
      przekubaturowana ohyda

  • Gość: Janeczek Re: Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydki IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.13, 16:25
   Po wieżowcu Rondo 1, to najładniejszy budynek! Oby takich więcej w Warszawie, choć jak patrzę na prędkość budowy w Dubaju, Moskwie, NYC, Niemczech to Warszawa jest godna pożałowania.
  • tyberium1111 Nie chcemy żyć w silosach!!! 28.06.13, 16:53
   kolejny modernistyczny kloc-silos zamiast prawdziwej architektury. To modernistyczne goowno to taka wata z kwadracików, którą zapycha się wszystkie wolne dziury. Won z klocami, nie chcemy silosów, żądamy powrotu do architektury!!! Nie chcemy żyć w klocach i silosach!!!
   • Gość: MaxxKolankos Zamilcz kretynie IP: *.warszawa.virtuaoperator.pl 28.06.13, 17:17
    Trollu, i tak nie będziesz miał wstępu do tego budynku, więc życie w silosie ci nie grozi. Siedź w swoim bloku i przenieś swoje frustracje na inny wątek. A nowy biurowiec, który jest naprawdę ciekawy i tak będzie oglądał z okna tramwaju. Co za ludzie...
   • Gość: ree Re: Nie chcemy żyć w silosach!!! IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.13, 16:22
    Święta racja! Podczas gdy inni od kilkunastu lat projektują kreatywnie dla dysku w swoim komputerze, w Warszawie oprócz libeskinda nic ciekawego nie powstaje. Całe zagłębie biurowe na Domaniewskiej to kloce (oprócz Horizon), o Poleczki, pożal się Boże, nie ma co nawet wspominać, bo to poniżej krytyki. Na osi Emilii Plater powstał teraz budynek w wyszukanej formie pudełka na długopis... Zaha niestety nie mogła się zrealizować...
    • Gość: tralalala Re: Nie chcemy żyć w silosach!!! IP: *.warszawa.vectranet.pl 17.07.13, 21:28
     Libeskind to najgorsza KUPA ze wszystkiego co ostatnio wybudowano!
     A miał być piękny budynek...
     www.propertiesuncovered.co.uk/graphics/Zlota-44.jpg
  • Gość: corrrectorrr The sky is the limit. THE. IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.13, 16:55
   The sky is the limit. THE.
  • Gość: gh67 No i cacy. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.13, 16:55
   Po delikatnym liftingu wygląda całkiem sympatycznie, znacznie lepiej niż na "przeciekniętych" kilka miesięcy temu wizualizacjach. Nie podoba mi się nazwa, ale to bolączka prawie wszystkich nowych inwestycji. Budować i nie patrzeć na malkontentów, później czas na UBS i Skanskę, w odwodzie jest też PHN (oby ze zmienionym projektem ;)) - okolice Ronda ONZ zmieniają się naprawdę szybko.
  • mederes Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... 28.06.13, 17:20
   "Sky is the limit "- źle tłumaczone bo dosłownie;jest to idiom i oznacza - bez ograniczeń, wielkie możliwości
  • Gość: MaxxKolankos Re: Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydki IP: *.warszawa.virtuaoperator.pl 28.06.13, 17:20
   Znawca się znalazł.. Pracowałeś kiedyś w dużym biurowcu? Chyba nie bardzo. W żadnych z nich nie ma pokrycia miejsc parkingowych dla wszystkich pracowników bo to nierealne. Stanowiska na parkingu dostaje management i wybrani, inaczej z połowę kondygnacji w drapaczach chmur trzeba było przeznaczać na miejsca na samochody.. Myślisz, że w rondo 1 jest miejsc dla wszystkich? :D
   • Gość: ZZZ Re: Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydki IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.06.13, 20:09
    Ale istnieje liczba samochodów, które mogą przyjąć okoliczne miejsca parkingowe. A te w rejonie są już pozajmowane przez pracowników Ronda1, Atrium, Ilmetu, PZU, Orange.
  • Gość: Mika Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.13, 17:31
   Dobra dobra, "żagiel" też był ładny na wizualizacjach a co wyszło każdy widzi...
  • Gość: płacą im czy tak z płacą im czy tak z czystej durnoty? IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.13, 17:44
   "wyjątkowo brzydki hotel", "kryształowy wieżowiec" - czy ktoś im płaci za te bzdury, czy po prostu pan redaktor aroguje sobie prawo do roli ostatecznego arbitra elegancji?

   mi tam Mercure się podobał. Nie widziałem w nim nic brzydkiego. A tego nowego jeszcze nie widziałem. Na obrazkach może i jest super, zobaczymy czy będzie to samo co z "żaglem libeskinda"
  • gentiana Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... 28.06.13, 17:46
   Jak patrzę na wizualizację to kolejny słońco- zamykacz dla pobliskich okolic. Zielony biurowiec a patrząc na obrys na zdjęciach zajmie całą powierzchnię działki - więc będzie kolejny beton przed bez powierzchni chłonnej dla wody....i krzewów dla wróbli
   Jak takie ekologiczne trendy to chciałabym wmurowania w ściany schronów dla nietoperzy, budek dla jerzyków i na wierzchołku miejsca dla sokołów.
  • zegrz Ciekawe czy ten wysoki budynek 28.06.13, 17:59
   (przynajmniej o 10 pięter za wysoki w tym miejscu, ale HGW ma W-wę w D!) będzie tworzył taki sam martwy punkt w centrum jak Rondo 1 czy WFC?
   Położony przy głównej ulicy miasta budynek do którego przechodzień nie może lub nie ma po co wejść to martwy punkt na mapie miasta.

   -
   • demostenes2 Re: Ciekawe czy ten wysoki budynek 28.06.13, 20:25
    I do Ronda 1 i do WFC można wejść.. nawet w weekend. A na piętrze -1 Ronda jest nawet Carrefour i wyobraź sobie - publiczny, generujący spory ruch pieszych.

    A i dlaczego ten budynek miałby być 10 pięter niższy? W obecnej formie ładnie wpisuje się w sylwetę miasta i bardzo cieszę się, że w końcu obiekt tej skali powstaje dzięki polskiemu deweloperowi. Oby tak dalej!
    • zegrz Re: Ciekawe czy ten wysoki budynek 28.06.13, 22:54
     Owszem przy Rondzie 1 jest część dostępna - w budynku garażu. Tam bowiem włądze i architekci widzą warszawiaków - pod samochodami
     ;)
     Jest za wysoki bo okoliczne budynki nie mają więcej jak 100 m. I zaraz okaże się że można budować ponad 120 m (i więcej) dalej na północ. Mimo że granicą miała być początkowo Świętokrzyska (tam jest koniec Ściany Zachodniej). Rozłażą się te kolosy po mieście bez ładu i składu.
     • smokull Po pierwsze co za bzdura że wieżowce miałyby 01.07.13, 02:05
      byc ograniczone do ulicy Świętokrzyskiej tylko . Przecież budynek TPSA, Westin , Cosmopolitan, już nie mówiąc o wieżowcach przy Towarowej ( WTT, Spire) są dalej na północ. O ile w ogóle miałaby byc taka linia graniczna zabudowy wysokościowej , to powinna to byc to Aleja Solidarności.

      Po drugie w wielu światowych metropoliach ( np. Hongkong) wieżowce wyrastaja w zupełnie różnych częściach miasta , bez ograniczania ich zakresem ulic. I to ma swój urok. W miastach amerykańskich zabudowa wieżowcowa jest co prawda ograniczona do strefy Donwtown ( środmieście ), jednak jest to zazwyczaj dośc szeroki zakres ulic ( na pewno nie dwie przecznice , tak jak chciałbys aby było w Warszawie).

      Po trzecie nie ma żadnego zakazu wstępu do biurowców dla ludności, także do ich wyższych pięter. Musisz tylko powiedziec na recepcji dokąd się udajesz. Jeśli np. notariusz wynajmuje biuro na 22 pietrze , to chyba nie ma zakazu wstępu do niego , jak myślisz ? A to że jest recepcja i pyta się dokąd idziesz to chyba nie jest wielkie ograniczenie w erze terroryzmu.
  • zegrz Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... 28.06.13, 18:03
   PS. A kiedy miasto zrobi w końcu przystanki tramwajowe na skrzyżowaniu Grzybowskiej i JPII?
  • Gość: wanderer Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.13, 18:08
   Wyrażenia typu "wyjatkowy brzydal" mają, w kontekście artykułu, wartość ekspresyjną i wyrażają zapewne stan ducha autora. O gustach, jak wiadomo, ....
   Inna uwaga - każdy budynek z osobna może być piękny (i zaprojektowany nawet przez topowego architekta). Jednak postawione obok siebie domy mogą tworzyć niezborną całość (tu przywołuję kategorią estetyczną "chaosu architektonicznego"). Przykładem może zbudowane po wojnie londyńskie City - poszczególne biurowce są nobliwe, niektóre wybitne, a całość chaotyczna.
  • dinowar I za obrzydzanie Wawy HGW też poleci... 28.06.13, 18:28
   Za wydawanie zgody na takie koszmarki, architektoniczne monstra rodem z Singapuru czy innego Hongkongu.
   • simonh Re: I za obrzydzanie Wawy HGW też poleci... 28.06.13, 21:12
    panie głupek, dowiedz się może lepiej czy to prezydent miasta zatwierdza projekty budynkow zanim napiszesz kolejna brednię !
    • Gość: orient Re: I za obrzydzanie Wawy HGW też poleci... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.13, 10:06
     Nawet przy chorym polskim prawie da się na tyle obrzydzić inwestorowi życie aby zaczął zachowywać się jak cywilizowany człowiek. Tylko trzeba chcieć a nie budować sobie dupochron.
   • dinowar Za wydawanie zgody na budowę odp. urzędasy! 29.06.13, 11:38
    Nie o projeckt idzie, panie mędrzec! Myślenie jest całkiem wskazane, choć niektórzy nie wiedzą o tym.
  • Gość: hehe Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.13, 18:52
   Brzydki wieżowiec stanie zamiast brzydkiego hotelu.
  • Gość: ja Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.13, 19:27
   dla kogo to?
  • Gość: zag Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.13, 20:20
   Podejrzewam, że sąsiadów trafi teraz szlag. Przecież ten kloc zasłoni dostęp do światła słonecznego, mieszkańcom bloku który za nim stoi.
   • Gość: ZZZ Re: Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydki IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.06.13, 21:10
    Sąsiadów trafił szlag już dawno... najpierw mieli rozbiórkę merkurego od rano do nocy, teraz będą mieli budowę, póżniej kloca za oknami. a w międzyczasie PZU zaczęło im walić w okna neonem ze swojego budynku.
  • Gość: esso szkoła Kurźwarelicza jest znana IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.13, 22:21
   prawo.rp.pl/galeria/757962,1,538622.html
   (Autor Projektu tegoż gó...na? = pracownik Ach P.W.)
   budujecie "trumny", byleby jak najtaniej
   Jesteście koszmarem miasta - i nie ma szans, żeby przerwać zabudowę miasta waszymi koszmarnymi wizjami
   Tu Wy chcecie zrobić Cmentarz w Warszawie jak na Brackiej ?
  • Gość: esso Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.13, 22:45
   Pracownie Komuchów Ku-w-yliwiczów powinny być zamknięte w trybie Karnym !
   Dlaczego ?
   ... dziecko w wieku przedszkolnym ma więcej wizji i wyobraźni niż Wy!
   Zaprojektowaliście kolejny prostopadłościan, Gratulacje dla biura i pomysłów rodem z czasów architektonicznej Inkwizycji
   ... to będzie w "CZARNYM" kolorze?
   taki syf - takie śmiercią cuchnące monstrum , jak okolice Ibis Hotel ?
   Gratulacje, :)
  • Gość: Sasiad Ekologia ekologia, ale cierpia jak zawsze sasiedzi IP: *.warszawa.vectranet.pl 29.06.13, 02:46
   jeszcze budowa dobrze sie nie zaczela a juz robole o 4 w nocy napierd.alaja dzwigami i innymi sprzetami budzac przy tym cala okolice... zobaczymy jak rozwinie sie dalej sytuacja, ale moze byc wesolo....
  • gtpress Wieżowiec jak kryształ stanie zamiast brzydkieg... 29.06.13, 03:50
   koszmarkow juz ma Warszawa dosyc, realizowac wizje osob Zmarlych mozna w inny sposob.....wystarczy zrbic obwodnice, by Warszawa przestala sie dusic wokol tego butelkowego szkla

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka