Dodaj do ulubionych

Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę pl...

08.07.13, 10:07
..wystarczyłoby zrobić fajny park , dosadzić drzew i zlikwidowac parkingi
Obserwuj wątek
  • hrabia_piotr Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę pl... 08.07.13, 10:07
   A miała szansę, żeby ludzie zapomnieli (oczywiście nie wszyscy) o tej jakże przykrej dla niej sprawie. I tę szansę straciła.
   • Gość: World Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę IP: *.lpp.com.pl 08.07.13, 10:28
    PiSowcy tylko czekają na dorwanie się do władzy, by postawić największy pomnik najgorszego prezydenta III RP. Wówczas pl. Defilad będzie wykorzystywany ponownie do defilad jak za dawnych lat, tyle że głównie przez pielgrzymki z Torunia i Częstochowy :)
   • asperamanka Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę 08.07.13, 11:02
    hrabia_piotr napisał:

    > A miała szansę, żeby ludzie zapomnieli (oczywiście nie wszyscy) o tej jakże prz
    > ykrej dla niej sprawie. I tę szansę straciła.

    Miejmy nadzieję, że jeszcze nic z tego poronionego pomysłu nie wyjdzie. Bo pomysł na MSN to po prostu pomysł na robienie dobrze tzw. "środowiskom opiniotwórczym" za publiczne pieniądze, podobnie jak Stadion Legii wcale nie był robieniem dobrze samej Legii.

    Do tego najpierw miało być finansowanie MSN bezpośrednio z budżetu miasta, a teraz - z kredytu komercyjnego.

    W sumie i tak wszystko jedno, skąd się weźmie pieniądze - budżet miasta jedzie na deficycie, czyli te pieniądze na MSN tak czy owak będą pożyczone, i całe to Muzeum kosztować będzie, razem z odsetkami i innymi kosztami finansowymi dwa razy tyle, co sama budowa, plus do tego utrzymanie też nie będzie za darmo, bo przecież nikt nie zakłada, że takie Muzeum na siebie zarobi.

    Nowym Jorkiem czy Paryżem w zakresie sztuki nowoczesnej od stworzenia takiego muzeum się nie staniemy, i zresztą już mamy w Warszawie CSW w Zamku Ujazdowskim przecież, ale za to trochę osób dobrze zarobi i będzie chwalić HGW, i o to w tym wszystkim chodzi.
    • Gość: Natasz Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 11:06
     Dokładnie tak.
     Jest CSW, jest Zatęchła. Po kiego jeszcze MSN? Po cholerę gmach dla teatru, jeśli obok w PKiN są już dwa inne? To się nazywa igrzyska bez chleba, ale cóż, wybory coraz bliżej i bezsensowne gesty dla PRu będą się mnożyć.

     Miejmy nadzieję, że władze Warszawy nie zmarnują szansy by ostatecznie pogrzebać pomysł Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
   • Gość: fkw Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę IP: *.adsl.inetia.pl 08.07.13, 15:19
    Wydała 11 milionów na idiotyczny pomysł Muzeum Sztuki Wspólczesnej doklejonego do PKiN. Teraz chce utopić następne miliony. Idealną siedzibą dla Muzeum Sztuki Współczesnej, tak jak w Londnie (Modern Tate Gallery) są ogromne hale elektrowni na Powiślu, puste od kilkunastu lat o doskonałej lokalizacji obok Centrum Kopernika, Biblioteki Uniwersytetu, nowo wybudowanej siedziby Akademii Sztuk Pięknych i stacji metra Powiśle. Za te podarowane Kerezowi 11 milionów już dawno mogłoby funkcjonować najbardziej atrakcyjne Muzeum Sztuki Współczesnej w Europie. Czy nie ma we władzach Miasta jednego rozsądnego człowieka, który dostrzegłby tą wspaniałą i tanią możliwość? Same durnie i matoły? W PKiN są już od frontu dwa duże teatry, potrzebny obok trzeci? Kto wypełni te sale widzami? Chyba, że będą wystawiały jeden spektakl na tydzień! To, że z dwóch stron PKiN mamy wspaniałe parki a przed Pałacem Agorę na 100 tysięcy osób, to największe atuty Centrum Warszawy, inni mogą tylko pozazdrościć. Tylko trzeba o to zadbać i doposażyć! Czy w NY przyszedłby komuś do głowy pomysł, żeby zabudować Cental Park, albo w Paryżu Pola Elizejskie? Ale pozostawienie tych miejsc w dotychczasowej funkcji, to brak możliwości wypłaty dziesiątek milionów złotych kancelariom handlującym roszczeniami i pozyskania/rozliczenia sie z odpowiednich prowizji.
    www.fkw.strefa.pl/apel.htm
  • Gość: amura.t Bufet będzie? Czas pomyśleć o przyszłości. IP: *.181.254.38.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.07.13, 10:19
   Jak nieudacznicy, którzy nie potrafią połączyć podziemnym przejściem stacji PKP śródmieście ze stacją Metra Centrum mogą składać kolejne obietnice.
  • Gość: Misiek Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 10:20
   Park, w którym od zawsze byli/będą żule i złodzieje? Nie. Nie zgadzam się. To jest ścisłe centrum, tu musi tętnić życie. Warszawa ma wystarczająco dużo terenów zielonych. Brakuje nam ścisłego centrum zabudowanego z głową jak chociażby Berlińskie Centrum Sony.

   Odnoście zaproponowanej wizualizacji. Nie zgadzam się z symetrią i wyglądem obu gmachów. Są to kubaturowe potwory, ciężkie i pokraczne. Spokojnie można je rozbić na mniejsze obiekty o rożnych wysokościach, które pozwolą na poprowadzenie alejek i ulic z lokalami, które ożywią tę część Wwy.

   A psie kupy w parku nadal można sprzątać w Parku Świętokrzyskim.
   • miguell Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę 08.07.13, 12:13
    Tak. Parki są w polskich miastach niepotrzebne bo pojawiają się tam pijacy
    A każdy pijak to złodziej

    Wylać wszystko betonem, zabudować.
    Bez drzew będzie zdecydowanie ładniej.
    • zalobanarodowa Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę 08.07.13, 15:56
     Terasz są drzewa i jest brzydko. To bardzo brzydki park.
    • Gość: eg Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę IP: *.devs.futuro.pl 09.07.13, 12:03
     i zapomniałeś dodać, że deszczówka będzie miała czym spływać :-)
  • Gość: Donald Duck Mam nadzieje, ze Bufetowa odpowie wkrotce za IP: *.17.14.vie.surfer.at 08.07.13, 10:26
   miliardy pieniedzy podatnikow wyrzucone w bloto.
  • the_incognito Gronkiewicz-Waltz nowy pomysł pl. Defilad: teat... 08.07.13, 10:29
   Co za idiotyzm żeby wybudować kolejne muzeum i teatr. Wydarzy się cud, jak to w ogóle na siebie zarobi. I znowu będzie trzeba dofinansowywać z naszych pieniędzy.
   Nie lepiej zrobić jakiś punkt usługowo - rozrywkowo - sportowy. Na pewno są lepsze pomysły niż muzeum.
   • Gość: PanParagraff Re: Gronkiewicz-Waltz nowy pomysł pl. Defilad: te IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 11:47
    Nie chodzi o nowy teatr tylko nowy gmach dla TR Warszawa. Wyobraź sobie, że ten teatr ma zawsze komplet widzów i nie zarabia na siebie, bo zbyt mało osób siedzi na widowni - dlatego potrzebny jest nowy gmach, z większą widownią.

    W tej chwili jest tak, że większość (w każdym razie duży procent) premier tego teatru jest finansowana przez zagranicznych sponsorów. I można powiedzieć - super, niech dalej tak będzie. Tylko to oznacza, że teatr bardzo często wyjeżdża na zagraniczne występy, bo sponsorzy tego wymagają. I warszawski teatr - na który dajemy już teraz duże pieniądze, nie gra w Warszawie tylko w innych stolicach europejskich.

    No ale najważniejsze jest to - że Warszawę stać na takie rzeczy jak teatr czy muzeum. Nie może być tak, że budujemy tylko drogi albo centra handlowe. Chociaż kompleks sportowy, o którym piszesz też by się przydał i chyba są plany, żeby coś takiego zbudować obok miejsca, gdzie będzie teatr i muzeum. Wydaje mi się, że coś takiego ma stanąć tam gdzie kiedyś KDT - ale plany się zmieniają, więc to może też jest nieaktualne.
    • blfddude Re: Gronkiewicz-Waltz nowy pomysł pl. Defilad: te 08.07.13, 22:11
     Budowanie a utrzymanie to dwie inne zagadnienia. Utrzymanie na ogol jest dofinansowywane przez gminy, miasta itd. Wiec nalezy ulozyc rownanie oplacalnosci.
   • archiakcelerator Re: Gronkiewicz-Waltz nowy pomysł pl. Defilad: te 10.07.13, 10:15
    tak, galerię handlową i wesołe miasteczko, które już w tym miejscu stawało,
    skąd ten pomysł, że wszystko musi na siebie zarabiać?!, parki na siebie nie zarabiają (przeciwnie trzeba wymieniać zieleń, podlewać, przycinać) więc je zlikwidujmy!!!, szkoły też na siebie nie zarabiają, więc też je zlikwidujmy! domy starców też nie zarabiają, więc likwidacja! generalnie niech wszystko na siebie zarabia, a jak nie zarabia to do likwidacji! ludzie, którzy nie zarabiają też do likwidacji!!!
  • Gość: urbanista to nie jest nowy pomysł na pl. Defilad... IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 10:31
   ... to zaledwie próba wyjścia z impasu dot. budowy nielicznych obiektów publicznych do realizacji w tym rejonie ! Wiadomo nie od dziś, że ustalenia planu rejonu PKiN są za szczególowe i jakakolwiek zmiana koncepcji organizacyjno funkcjonalnej Muzeum Sztuki i Teatru są niezgodne z ustaleniam planu, które ich dotyczą. Tak więc zmiana planu na jego niewielkim fragmencie wydaje się komieczna, chociaż wcale nie gwarantuje późniejszej realizacji tych obiektów... Problemem zasadniczym dla tego rejonu nie są te dwa budynki, bo one to ok 10 % całkowitej powierzchni zabudowy ustalonej planem. Problemem jest raczej to, że ekipa p. prez. HGW po skrytykowaniu planu odziedziczonego po swych poprzednikach i po jego zmianie (cała poprzednia kadencja), przez kolejne trzy lata nie zrobiła nic, aby wpuścić inwestorów w ten rejon i nic nie wskazuje na to, że ktokolwiek z tej ekipy ma pomysł jak to zrobić, wręcz przeciwnie - wszystko jest robione, aby inwestorzy budowali gdzie indziej np. na Woli...
  • Gość: franciszek chyba nic już nie pomoże... IP: *.warszawa.vectranet.pl 08.07.13, 10:35
   ...kolejna kadencja podczas której rączka rączkę myje. "wizehunek sthacony". jak to leciało?

   "To oni oni wytyczyli granice
   To oni zbudowali mur
   To oni podzielili nas
   To oni patrzą na nas z góry

   To oni mają swoje sprawy
   O których my nic nie wiemy
   To oni wywołują wojny
   Na których to my giniemy
   Nie wierzę politykom..."
  • Gość: 10 tysiecy mkw nowy pomysł na pl. Defilad... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 10:38
   Fajny pomysl, bardzo fajny i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach: "Zamierzamy zgubić 10 tys. m kw., robiąc większe podcienia budynku - zapewnia wiceprezydent Jacek Wojciechowicz", yeah :)
   • zegrz Re: nowy pomysł na pl. Defilad... 08.07.13, 14:40
    Taa bardzo fajny, zwłaszcza, że nie ma w Polsce muzeum, które nie okazałoby się za małe już w momencie ukończenia budowy.
    A potem zawsze większość kolekcji zalega w magazynach.
  • Gość: Warszawiak Nowy pomysł Gronkiewicz-Waltz na pl. Defilad: t... IP: 195.205.254.* 08.07.13, 10:44
   Przecież ten projekt muzeum był beznadziejny. Architekt o takiej sławie a zrobił projekt, który nawiązywał swoim dachem do hal markpolu. Fatalny projekt i dobrze, że Warszawa czeka na lepszy pomysł na plac Defilad. Muzeum jest potrzebne i niech powstanie ale to miejsce zasługuje na architekturę która jest naprawdę dobra. Dach muzeum i budynków przez PKIN'em mogą pokrywać ogrody jak na dachu biblioteki UW. W centrum miasta to byłoby coś. widok na miasto, a w trakcie koncertów na samym placu byłaby tam strefa VIP :)
   A same budynki powinny nawiązywać do samego PKIN. Co z tego, że to socreal. Przecież to jest fragment historii tego miasta, a turystom z zagranicy bardziej podoba się PKIN i plac konstytucji niż nowoczesne biurowce od sasa do lasa.
   • Gość: Natasz Re: Nowy pomysł Gronkiewicz-Waltz na pl. Defilad: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 11:09
    Dobrze mówisz!
    Z jednym wyjątkiem: MSN nie jest potrzebne przy dwóch innych działających galeriach sztuki współczesnej.
  • ksks3 Za późno na jakiekolwiek pomysły ! 08.07.13, 10:45
   Od kilku tygodni bufetowa nieprawdopodobnie się uaktywniła. Tylko, że za późno !
   Pora na ławkę rezerwowych. Nic juz nie pomogą wygibasy.
   • cjk.5004 Re: Za późno na jakiekolwiek pomysły ! 08.07.13, 12:05
    Bufetowa, to mów do swoje matki chamie. Skoro nie nauczyła cię kultury
   • nessuno Re: Za późno na jakiekolwiek pomysły ! 08.07.13, 19:07
    ksks3 napisał:

    > Od kilku tygodni bufetowa nieprawdopodobnie się uaktywniła. Tylko, że za późno
    > !
    > Pora na ławkę rezerwowych. Nic juz nie pomogą wygibasy.

    Jaką ławkę rezerwowych? Do bufetu.
    A w zasadzie to wpierw prokurator, sprawa karna, wyrok i do pierdla.
  • Gość: wawa Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 10:46
   to zdanie normalnego warszawiaka...ale to nie my decydujemy a deweloperka i centra takich okazji nie darują
  • aiczka Nowy pomysł Gronkiewicz-Waltz na pl. Defilad: t... 08.07.13, 10:54
   Pierwszy konkurs na zagospodarowanie otoczenia Pałacu Kultury mieliśmy już w 1992. Od tego czasu temat regularnie powraca (pojawiają się nowe pomysły, które następnie palą na panewce), niezależnie od tego, kto akurat sprawuje władzę:
   eela1.blox.pl/2008/06/Projekt-zagospodarowania-placu-Defilad.html
   Dlatego nie emocjonowałabym się specjalnie tą kwestią. Sensacja będzie dopiero, kiedy któraś decyzja zostanie wreszcie wprowadzona w życie.
  • Gość: mały sklepik Nowy pomysł Gronkiewicz-Waltz na pl. Defilad: t... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 11:15
   A lokale użytkowe Śródmieścia to dla kogo Waltzowa trzyma? Z uczciwej sprzedaży mogą być spore pieniądze dla Warszawy. Uchwała nr 636 z 22 listopada 2007 i zarządzenie nr 1151 z 9 stycznia 2008 to akty prawa miejscowego do natychmiastowej poprawki. Tak uznaniowe i korupcjogenne prawo miejscowe nie powinno pozostawać w obiegu prawnym. Ustawki na najem, duże remonty na koszt miasta a po 3 latach wykup. Lodziarnia.
  • Gość: Roslina Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę IP: *.warszawa.vectranet.pl 08.07.13, 11:20
   Podpisuję się pod tym pomysłem obiema ręcami ;) Tym bardziej, że z teco co mi wiadomo, nie ma ugody z byłymi właścicielami. Więc budowanie w tym miejscu jest pozbawione sensu.
  • Gość: kooler Nowy pomysł Gronkiewicz-Waltz na pl. Defilad: t... IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 11:28
   Coz sprawa tego muzeum idealnie pokazuje rzady prezydenta miasta z bankowa przeszloscia.
   Pierwszy projekt duzego gmachu kosztujacego okolo 500 mln z budzetu uwalono po to by powstaly dwa osobne o lacznej mniejszej kubaturze za kredyt bankowy ktorego splata wyniesie ok 600 mln. Tak wlasnie sie robi interesy...
  • Gość: wawiak Jaki kryzys ?!!!!!!!!!!! IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 11:30
   Warszawa dalej płaci haracz złodziejskiej sitwie - co roku miliard złotych . HGW nawet dooooopy nie ruszyła , aby zatrzymać tę massssakrę , która rujnuje budżet stolicy . To jest jeden most przez Wisłę - co roku , albo teatr i muzeum - co roku . Jaki kryzys ? To okupacja prowadzona przez sitwę wydrwigroszy z PO i cwanych chłopków z psl . Nie gadajcie o kryzysie , tylko haraczu dla władzy .
  • Gość: sprzeciw21 zamiast marnotrawstwa HGW, wybierz SIS i Koronę. IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.07.13, 11:49
   Dość wydawania publicznych pieniędzy przez HGW na nikomu nie potrzebne w dobie kryzysu projekty. Zamiast rządów marnotrawstwa, podwyżek i bałaganu HGW i PO, zamiast partyjnych gierek, wybierz tych którzy walczą w obronie mieszkańców czyli STOWARZYSZENIE INTERESU SPOŁECZNEGO (WIECZYSTE) i jego lidera Daniela Alain Koronę.

   Weź udział w sondzie wyborczej Serwis21 na prezydenta Warszawy serwis21.blogspot.com
  • Gość: Piotr Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 12:04
   Lepiej milczec niz przedstawiac taki "plan". Zenujace.
  • Gość: miastoludzi mam pomysl da HGW IP: *.adsl.inetia.pl 08.07.13, 12:22
   jeden pomysl, INFRASTRUKTURA ROWEROWA w srodmiesciu.
   tak jak HGW zrobila, to nie da sie jezdzic legalnie po ulicach warszawy.
   namaluj pasy wszedzie, i bedziesz mogla budowac opery i teatry...
   • Gość: margo Re: mam pomysl da HGW IP: 195.117.71.* 08.07.13, 12:28
    Wszystko pięknie tylko kto za to zapłaci? Oczywiście obywatele- kolejnymi podwyżkami. Wydaje mi się, że w dobie horrendalnych warszawskich cen budowanie za publiczne pieniądze kolejnych muzeów aby upodobnić się na siłę do znacznie od nas bogatszych miast zachodnich jest poważnym nieporozumieniem.
    Może by dla odmiany pani prezydent pomyślała nie o artystach i środowiskach twórczych tylko zwykłych obywatelach, którym funduje ciągłe podwyżki wszystkiego bo podobno na nic nie pieniędzy...
  • Gość: wawa Małpo remontuj ulice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 12:37
   Rób coś od podstaw!!!
  • Gość: wawa Re: Gronkiewicz-Waltz ma nowy pomysł na zabudowę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 12:37
   to zdanie normalnego warszawiaka...ale to nie my decydujemy a deweloperka i centra takich okazji nie darują
  • idzielas Brak wizji to podstawowy błąd. 08.07.13, 13:07
   Oto mój krzyk.
   Jestem rodowitym warszawiakiem paradoksalnie kochającym i nienawidzącym swojego miasta.
   Kochającym wiadomo za historię, swoje miejsce, nienawidzącym za wieczny nieład, brak estetyki i brak szacunku dla mieszkańców. Krew mnie zalewa, kiedy po raz kolejny jak zwykle z wirtualnych wspaniałych wizji g... wychodzi. Kolejne ekipy rządzące nie potrafią konsekwentnie zająć się przyrzeczeniami.
   Po raz kolejny proponuję, żeby za obietnice spełnione czy niespełnione rozliczać, dawać przykład kolejnym włodarzom, że za swoje czyny ponosi się sromotne kary albo dostaje nagrody. Jak do tej pory tylko Stalinowski Plan odbudowy stolicy i BOS byli konsekwentni. Potem chaos. Niestety, choć daleki jestem od pisania laurek komuchom, to należy się uznanie za podniesienie miasta z niewyobrażalnych ruin. Wielkim błędem było postawienie pamiątkowego kloca (PKiN)w stylu carskim w centrum (choć Sowieci proponowali rejony Huty Warszawa). I od tamtego punktu historii mamy problem. Od 60 lad od oddanie do użytku Pałacu mamy w centrum wygwizdów, wiejską polanę. Tak wiejską, gdyż z miastem to miejsce nie ma nic wspólnego. Miejsce pochodów, czasem bazar, targ, ugór, lewy parking czy dworzec busików z Ukrainy jak z prowincjonalnego miasteczka. Nie, ja mam tego serdecznie dosyć, dosyć, dosyć. Tu się nic nie wydarzy póki nie pojawi się człowiek z wizją, konsekwentnie realizujący swoje pomysły. Brakuje nam takiego Steva Jobsa który nie zważając na podpowiedzi bojących się wiecznie PR-owców i doradców korporacyjnych zbuduje a w zasadzie odbuduje nam do końca nasze miasto. Tu potrzeba myślenia globalnego. Zostało jeszcze pole, właśnie pole do popisu. Ścisłe centrum , nawet z gigantycznym budynkiem w środku da się okiełznać. Znamy przedwojenne zdjęcia, plany zabudowy tego kwartału. Pragnę Państwu zakomunikować, że gdyby odbudować przedwojenną tkankę miejską tego miejsca z oryginalnymi ulicami i budynkami poczulibyśmy się jak w normalnym Europejskim mieście. Naszym mieście. Gwarantuję, że tak by się stało. Jeżeli tak kochamy przedwojenną Warszawę to dlaczego do niej nie wrócić. Jest jeszcze szansa. Potrzeba tylko chęci i determinacji.
   Kłaniam się.
   Warszawiak ze Starej Ochoty

   • irasiad_the_dog Re: Brak wizji to podstawowy błąd. 08.07.13, 13:42
    Choć nie jestem rodowitym warszawiakiem to tak samo leży mi na sercu dobro tego miasta, mojego miasta. Podpisuję się pod wszystkim co Pan napisał obiema rękami! Również mam dosyć tego, że traktuje się nas niczym bezmózgie stworzenia, które wystarczy omamić kolejnymi obietnicami wyborczymi serwowanymi niczym zjełczałe kiełbaski na letnim festynie. Warszawa potrzebuje działania, odwagi i determinacji, a nie kolejnych obietnic śmieciowych. Zaryzykuję tezę, że centrum Warszawy jest jednym z najbardziej wartościowych terenów inwestycyjnych na świecie i wieloletni marazm w tym temacie to marnowanie gigantycznego potencjału Warszawy, które zakrawa o pomstę! Śmiem również stwierdzić - niestety - że spora część mieszkańców stolicy przyzwyczaiła się do tego, że centrum to step mongolski i - o zgrozo - nie widzą w tym nic zdrożnego. Podobnie jak nie widzą nic złego we wszędobylskich reklamach i bannerach, które tylko utrwalają wizerunek naszego kraju jako wielkiego bazaru.
   • blfddude Re: Brak wizji to podstawowy błąd. 08.07.13, 23:44
    idzielas napisał:

    >. Zostało jeszcze pole, właśnie pole do popisu. Ścisłe cent
    > rum , nawet z gigantycznym budynkiem w środku da się okiełznać.

    Idzielas, ja bym proponowal jeszcze bardziej sprawe uproscic i w tym samym podniesc walory okolicy a wiec rozebrac Pajaca. PkiN to paskudstwo architektoniczne szczegolnie pod znaczeniem rozleglej powierzchni podoklejanych budynkow. Co kolwiek sie teraz tam chce postawic jest poprostu "wpasowywaniem puzzli" do istniejacego balaganu przestrzennego PKiN. Sadze ze jest to szczescie w nieszczesciu ze do tej pory nic nie powstalo na Placu Defilad i bedzie szansa rozwalenia daru Stalina tak samo jak Cerkiew na Placu Pilsudskiego po odzyskaniu niepodleglosci, i wkoncu bedziemy mgli przewrocic przedwojenny prostopadly charakter przecinajacych sie ulic jak np Zlota itd.
  • irasiad_the_dog ŻENADA 08.07.13, 13:28
   Dla mnie jest to główny powód żeby głosowac za odwołaniem HGW. Miała tyle czasu co żaden inny prezydent stolicy, druga kadencja powoli mija. Przez 7 lat nie tyle, że nie udało się pchnąć zabudowy Pl. Defilad, ale wręcz cofnięto się! Przez biurokrację nie ma już bardzo dobrego projektu Kereza, będzie nowy (może, nie wiadomo, pewnie będzie tysiąc innych przeszkód proceduralnych po drodze), a centrum Warszawy dalej wygląda jak mongolski step! Żenada!
   • Gość: JK Re: ŻENADA IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 15:26
    irasiad_the_dog napisał:
    > Dla mnie jest to główny powód żeby głosowac za odwołaniem HGW. Miała tyle czasu co żaden inny prezydent stolicy, druga kadencja powoli mija. Przez 7 lat nie tyle, że nie udało się pchnąć zabudowy Pl. Defilad...

    Naprawdę uważasz, że nie było ważniejszych rzeczy, które należało zrobić przez te 7 lat? Ja mogę wymienić ich sporo, część nawet już działa, część jest w trakcie. A Pl. Defilad jest akurat jednym z czynników, które mało wpływają na polepszenie życia ludzi w W-wie. Dla mnie to w dzisiejszych czasach byłyby wyrzucone pieniądze, które można było przeznaczyć na coś bardziej potrzebnego. Jak to jest główny powód odwołania HGW to jak ważne dla naszego życia są te 'mniej główne'? Ale oczywiście każdy ma prawo do swoich priorytetów.
    • irasiad_the_dog Re: ŻENADA 09.07.13, 00:33
     Inaczej, uważam, że przełamanie obstrukcji i rozwiązanie kwestii centrum pozwoliłoby: 1. ucywilizować Warszawę przez likwidację stepu w centrum i może to dla Ciebie dziwne ale dla mnie to jeden z najważniejszych problemów, bo o resztę ważnych dla mnie spraw potrafię zadbać sam; 2. pozyskać wielki zastrzyk środków finansowych na rozwiązanie innych problemów miasta, w tym tych ważniejszych dla Ciebie. Klasyczne 2 pieczenie na jednym ogniu.

     Ten teren jest najzwyczajniej warty fortunę ale nic nie wskazuje na to, że HGW ma jakikolwiek pomysł jak te pieniądze zdobyć.
    • Gość: urbanista Re: ŻENUA IP: *.dynamic.chello.pl 12.07.13, 20:15
     Co za brednie ! Ustalenia planu miejscowego rejonu PKiN wyraźnie określają, że 85 % zabudowy w jego granicach to inwestycje komercyjne, a nie publiczne ! Nie podejmujac żadnych działań, żeby ułatwić inwestowanie w tym rejonie (bo plan to 1/8 kroku ! w tym kierunku) p. Prezydent powoduje straty Warszawy w niezapłaconych podatkach CIT i PIT, które generowały by inwestycje w tej okolicy o szacunkowej wartości ok. miliarda Euro ! Pomijając niewymierne straty na tzw. "image'u", które ponosi Warszawa z taką zawstydzającą dziurą w samym środku miasta "ozdobioną" czymś w rodzaju sowieckiej cerkwi...
   • miu_zalogowana Ufff, udalo sie! 08.07.13, 17:37
    Wycofanie sie z budowy gmaszyska, ktorego bryla jednoznacznie kojarzy sie z hipermarketem jest jednym z najwiekszych sukcesow HGW. To byla odwazna decyzja. Gratuluje. Nie zaprzepascmy jej! Nie stawiajmy w tym miejscu budynkow, ktore sa rzadko odwiedzane lub odwiedzanie przez niewielkie grupy osob (teatr, nawet najlepszy).

    Czy Polska ma zbiory sztuki nowoczesnej godne Centre Pompidu? Czy do Warszawy jak do Paryza przejezdza rocznie niemal 30 milionow turystow, ktorzy ozywia i zaludnia gigantyczny plac przed wielkim muzeum sztuki nowoczesnej?! NIE. I to za caly komentarz!

    Oto najlepsza ziemia w Polsce, bezcenna, cudownie polozona miedzy trzema stacjami metra, trzema dworcami kolejowmi, dwoma liniami tramwajowymi ma stac sie PUSTYNIA?! Cos takiego tylko Polak moze wymyslic.
  • Gość: miu Slow brak. IP: *.fbx.proxad.net 08.07.13, 13:54
   >..wystarczyłoby zrobić fajny park , dosadzić drzew
   Czy chaszcze w sercu miasta to jakas obsesja "warszawiakow"? Przeciez tam juz jest park a z drugiej strony gigantyczny skwer. I co??? Zieje pustka! Nikt nie chce przebywac w takim miejscu. Halas, smrod, spaliny oraz MENELE.

   Kiedy wiejski warszawiak zrozumie, ze miasto to miasto, a nie step i chaszcze w najdrozszej lokalizacji w Polsce?!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka