Dodaj do ulubionych

Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centrum ...

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.13, 21:56
Straszliwe brzydactwo
Obserwuj wątek
    • Gość: welarg Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centrum ... IP: *.warszawa.vectranet.pl 08.07.13, 21:57
      Znowu kogoś pogięło, ale nie wiadomo po co.
    • Gość: wawker Re: Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centru IP: *.play-internet.pl 08.07.13, 21:59
      budynek wygląda tragicznie!!!!!!! dziwne że obrońcy klimatu Warszawy milczą jak takie szkaradzieństwo powstaje!!!!!
    • Gość: H Re: Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centru IP: *.dip0.t-ipconnect.de 08.07.13, 22:05
      "Biura na wynajem" - Po jakiemu to ?
    • doktor.habilitowany Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centrum ... 08.07.13, 22:36
      Może nowoczesna, ale z lat 70-tych XX wieku.
    • Gość: eee Przecież cała Chmielna to makabryła... IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 22:43
      Moim zdaniem ten budynek tam pasuje, tam nie ma nawet szeregu podobnych kamienic, kamienica - polomba blok mieszkalny - kamienica itd itd.

      Chmielna jest obrzydliwa i paradoksalnie ten budynek choć trochę ją ratuje.

      Pozdro!
      • arabeska_a Re: Przecież cała Chmielna to makabryła... 28.07.13, 17:07
        Ratuje?! Jak wielkie limo pod okiem na twarzy alkoholika "ratuje" jego twarz. Z ta roznica, ze limo zniknie, a ta czerwona napuchnieta kupa bedzie straszyc przez pol wieku lub dluzej.
    • Gość: seoul-d Wtopa IP: *.205.39.143.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.07.13, 23:05
      Z ulicy fasada wyglada taniuchno, jak jakiś tymczasowy fikusny kontenerowiec firmy deweloperskiej ...
    • mm600 Nowoczesna? 08.07.13, 23:26
      Dziwi mnie, że dziennikarze Gazety opowiadają się jednoznacznie pozytywnie o tym budynku o definitywnie kontrowersyjnej architekturze.
      Drodzy Państwo - brakuje Wam obiektywizmu, a może także brakuje Wam fachowej wiedzy. Czemu nie poprosicie o opinie konserwatorów, architektów, itp. specjalistów o wypowiedź w kwestii, w której nie jesteście ekspertami??
      Moja osobista opinie jest taka, że wygląd na pierwszy rzut oka może się wydawać nowoczesny, ale w rzeczywistości jest całkowicie przebrzmiały i passe. Typowy dla Francji lat 60 i 70-tych, czyli bardzo słaby. A zarzut, że skoro Chmielna i tak nie jest odbudowywana konsekwentnie w linii architektonicznej sprzed wojny to możemy ją dalej urozmaicić uważam za całkowicie bezsensowny. To tak jak by powiedzieć - skoro i tak jest brzydko to zrobimy, żeby było jeszcze brzydziej.
      Zastanawiam się co skłoniło Głównego Architekta / Konserwatora Warszawy do wydania zgody na budowę budynku z taką elewacją...
    • Gość: kolo Okropieństwo... IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.13, 23:32
      Jak w tytule!
      • jestem-z-miasta Re: Okropieństwo... 09.07.13, 08:07
        Jeszcze togo brakowało aby pytać o zdanie konserwatorów!!! ;-)
        Tak na marginesie: zarówno Stołeczny Konserwator Zabytków jak i "Architekt Miasta" (Dyrektor BAiPP) nie mają nic do powiedzenie w sprawie wyglądu budynku. Takie jest prawo.
        Architektura biurowca jest faktycznie archaiczna ale nie znaczy, że jest zła.
    • Gość: crk Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centrum ... IP: *.play-internet.pl 08.07.13, 23:46
      architektura jest całkiem spoko, ale jak można wydać zgodę na budowę parkingu podziemnego przy deptaku?!
      • Gość: Wawiak Re: Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.13, 00:43
        Deptaki to w Ciechanowie, Płocku lub Miedzyzdrojach. Warszawa jest dwumilionowym miastem i tutaj miejsca na deptaczki nie ma. Można ograniczać ruch ale nie zmieniając Chmielna na deptak rodem z powiatowej dziury. Zreszta upadek Chmielnej zaczął się, gdy przerobiono ja na deptak dwadzieścia lat temu. W tym samym czasie ruchliwa Mokotowska i Plac Trzech Krzyży rozwinęły się przejmując sklepy i klientele Chmielnej i Nowego Światu.
        • Gość: wka Re: Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.13, 09:10
          Bzdura. Upadek Chmielnej spowodowany jest budową centrów handlowych w centrum miasta.
          A ludzie chodzą tam bo:
          -wszystkie sklepy czynne są w tych samych godzinach
          -chodząc nikt na nich nie trąbi i nie są roztrącani przez samochody

          "Deptak" z samochodami i taką architekturą to właśnie pasuje do powiatowej dziury.
    • pis_to_pic Pięść do oka. 09.07.13, 00:34
      Ta elewacja tam nie pasuje, wyróżnia się owszem ale nie pasuje. Ponadto uważam, że szybko się zestarzeje, ponieważ nie jest to nowoczesna architektura, która swoją niepowtarzalnością nadaje klimat temu miejscu. Raptem parę metrów dalej 2 lata temu powstał nowy dom handlowy Jabłonowskich, który w piękny sposób otwiera mierzeję Chmielnej, wielka szkoda, że znana firma architektoniczna położyła nacisk na "wyjątkowość".
    • Gość: warszawiak pogięta ale nie nowoczesna IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.13, 00:41
      ... jest bardzo passe, do tego wygląda b. tandetnie, w rzeczywistości o wiele gorzej niż na tej fotce, z byraczkowym "odblaskowym" kolorkiem przypomina fasadę wielkiego burdelu w portowej dzielnicy w Holandii czy w Niemczech i to sprzed lat... a przy tym gzyms - fatalnie "nie zgrany" z gzymsami budynków po obu stronach, robi wrażenie obiektu wstawionego przypadkowo, "na siłę" pomiędzy budynki instniejące, dość przyzwoite, wymagające co prawda remontu... i do tego ten wjazd/wyjzad z garażu - na deptak - feee... to zastanawiające bo ci architekci robią zwykle o wiele lepsze projekty...
    • fo_to_mek Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centrum ... 09.07.13, 01:08
      Wszystko można jakoś wytłumaczyć, ale po co? Kiedyś już się dziwiłem temu nieszczęściu i na dokładkę tam jest podziemny garaż, a Chmielna to deptak
      tkwiatkowski.blogspot.com/2013/04/nie-moge-sie-zdziwic-bo-mnie-boli.html
    • Gość: hip Hispterstwo w architekturze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.13, 08:51
      Powrót mody na brody i inne cuda z lat 70-80. Tylko że hipster niedługo zgoli brodę, zmieni okulary, a ten szkaradny budynek zostanie tam dziesiątki lat.


    • zbiorkom Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centrum ... 09.07.13, 09:15
      Jest to tak pokraczna i nie pasujaca do tego miejsca elewacja ze inwestor powinien wywalic na zbity pysk projektanta a miasto idiote ktory zgodzil sie na takie partactwo wizualne !!!
    • Gość: Zoltar Super IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.07.13, 09:55
      Choć stan Chmielnej woła o pomste do nieba
    • Gość: pasazer Przepaskudny IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.13, 13:06
      Jeden z najbrzydszych budynków jakie powstały w warszawie po 89
    • Gość: burz Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centrum ... IP: *.range86-174.btcentralplus.com 10.07.13, 03:20
      Dla poprawnosci: nowoczesna, pogięta i szklana elewacja w centrum - gotowa (lub: jest gotowa).
    • taka_prawda500 Nowoczesna, pogięta szklana elewacja w centrum ... 10.07.13, 18:04
      Nareszcie coś ładnego w śródmieściu pośród rozwalających się ruder i koszmarków w stylu pseudo-żagla, który pierwotnie miał wyglądać TAK:
      www.propertiesuncovered.co.uk/graphics/Zlota-44.jpg
    • Gość: Zoltar PiSoSłoje tego nie kumają IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.13, 10:18
      Jak to takie pofalowane i czyste a nie wymazane hasłami juderaus i bufetowawon

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka