Dodaj do ulubionych

Czy na Trasie W-Z powstanie pas dla autobusów i...

IP: *.tele2.pl 23.09.04, 00:06
2 lata temu rada warszawu wydała kilkadziesiąt tysięcy złotych na projekt
wytyczenia tego pasa! Artykuł na ten temat da sie znaleźć w archiwum gazety
wyborczej! Wystarczy zrealizowac ten projekt!
Obserwuj wątek
    • Gość: ab "pomysł" IP: *.crowley.pl 23.09.04, 10:14
      To nie jest pomysł, tylko populizm. Takie rozwiązanie pociągnie za sobą szereg
      innych problemów, które będzietrzeba rozwiązać, jeśli ten "pomysł" ma się
      sprawdzić. Należy zastanowić sie, co z samochodami - gdzie są parkingi dla
      tych, którzy część swojej trasy postanowią jednak pokonać komunikacją miejską.
      To rodzi kolejne pytanie: Jak przekonać ludzi korzystania z komunikacji. Tu
      może powstac kolejny problem, gdyby bowiem udało się zachęcić czy zmusić ludzi
      do transportu publicznego, to szybko okazałoby się, że jest on niewydolny. To
      tylko najbardziej rzucające się w oczy trudności.
      • d.z Re: Czy na Trasie W-Z powstanie pas dla autobusów 23.09.04, 11:19
        Taki pas to dobry pomysł.
        Nie chodzi tylko i wyłacznie o komunikację miejską ale też o służby techniczne
        miasta (jak pogotowie, pogotowie gazowe, straż pożarna, policja, dyżurny
        techniczny miasta, nadzór TW czy MZA), ktore dzięki takiemu pasowi mogłyby
        szybko docierać do miejsca róznych zdarzeń i zapobiegac tragediom.
        Pas powinien powstać wzorem mostu Poniatowskiego.
        W określonych godzinach środkiem mogłyby poruszać się tylko wyznaczone pojazdy.
        Na poniatoszczaku to jakos funkcjonuje to i na "wuzetce" by mogło.
          • d.z Re: Czy na Trasie W-Z powstanie pas dla autobusów 23.09.04, 13:07
            niech napisała:

> W ktorym miejscu na Moscie Poniatowskiego tak jest?

Dobra masz rację moja wina i biję się w mój głupi łeb.:)
            Pasów dla komunikacji nie ma na moście Poniatwoskiego (nie licząc wydzielonego
            torowiska) tylko na wiadukcie będącym przedłużeniem mostu i aż do ronda z palmą.
            • niech Re: Czy na Trasie W-Z powstanie pas dla autobusów 23.09.04, 13:20
              Zgadza sie. I nie wiem po co jest ten pas. W ogole wydzielania takich pasow na
              dwupasmowkach jest bezsensowne - i niebezpieczne. Zwlaszcza na Poniatowskim - z
              jego wysokim torowiskiem. Propozycja skonczonego kretyna z geesu zeby kierowcy
              weszli do autobusow jest daleko posunieta bezczelnoscia. Niech zlamany chuj
              wejdzie do autobusu i zalatwi dziesiatki spraw ktore codziennie zalatwiam przy
              pomocy samochodu. Niech pojedzie do sklepow do ktorych ja jezdze i kupi
              produkty zawalajace mi caly bagaznik. A potem niech te produkty przewiezie
              tramwajem. Z Marek lub Janek. Jestem za rozsadna ekologia ale zawsze bede
              walczyl z debilizmem.
    • Gość: PTS Re: Czy na Trasie W-Z powstanie pas dla autobusów IP: *.ramtel.com.pl 23.09.04, 19:59
      Taki wydzieleony pas to dobry pomysł - w Kraku w wielu miejscach są ustawione
      specjalne białe krawężniki, które oddzielają tory od pasa dla samochodów.
      Jednym pasem tramawaje i autobusy MPK, drugim samochody i naprawdę widać
      róznicę... Czy ktoś tu teraz wyobraża sobie przejazd tramwajem np. ul.
      Westerplatte, gdyby między tramwajkami kłębiły się auta?? Chyba nie!! Tramwaj
      sobie jeździ bezproblemowo, nie musi czekać w korkach.
    • mkm_101 Re: Czy na Trasie W-Z powstanie pas dla autobusów 23.09.04, 20:45
      Nie powstanie, przynajmniej nie w tej kadencji
      Dlaczego?
      Odpowiedź na stronie ZTM:
      "W związku z decyzją Zarządu Dróg Miejskich
      okres wyłączenia ruchu tramwajowego w tunelu Trasy W-Z
      ulega przedłużeniu do końca października br."

Nic dodać, nic ująć do tej promocji komunikacji miejskiej

Pozdrawiam
      mkm101
      tramwar.republika.pl

• Gość: Andrzej Re: Czy na Trasie W-Z powstanie pas dla autobusów IP: 195.94.206.* 04.10.04, 11:55
      a może by tak zainwestować w mosty??
      a może zamiast wydzielać kolejne pasy dla autobusów najpierw wykożystać te
      które już są i zacząć ganiać tych którym się spieszy i omijają korki tymi
      pasami-jak posypią się kary to miasto będzie miało kase na inwestycje (o ile
      tego nie uradną urzędasy)

co do mostu na trasie W-Z to tam wydzielić chyba już się nie da, tam i tak
      tramwaj jedzie równolegle z autobusem 20km/h i tworzy przy tym korek aż do
      wileńskiego

ps.
      kiedyś słyszałem w TV wypowiedź policjanta który na pytanie czemu się nie karze
      się kierowców jeżdżących pasami z napisem 'BUS' (chodziło wtedy o trase
      łazienkowską) powiedział że gdyby tak robili to wtedy dobiero były by korki -
      chyba coś w tym jest - tylko czemu cierpią na tym ludzie

ps2.
      bez inwestycji to miasto stanie kiedyś w jednym wielkim korku i nie ważne czy
      będą osobne pasy dla autobusów i czy wszyscy będą jeździć komunikacją miejską.
      Miasto się rozrasta, a dróg nie przybywa - tylko jak długo tak jeszcze
      wytrzymamy. Chyba bez rewolucji się nie obędzie.

ps3.
      a co do zagranicznych praktyk to może kierowcy podwozili by znajomych do pracy?
      a nie 1 samochód = 1 człowiek, może by tak 1samochód = 4 osoby?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka