Dodaj do ulubionych

Remont Krakowskiego Przedmieścia wykrakany na zimę

IP: *.acn.waw.pl 18.09.06, 22:07
Wszyscy chcieli dobrze, a wyszło jak zawsze do d... Ale nie ma czemu się
dziwić - w Warszawie mamy samych specjalistów od gadania, planowania i
pokazywania się w tv. Gorzej, gdy trzeba wziąć się do roboty, a całkowicie
fatalnie, gdy przydałoby się kogoś popędzić ze stołka. Wszyscy nieudacznicy i
hamulcowi mogą czuć się bezpiecznie.
Obserwuj wątek
    • nessuno Re: Remont Krakowskiego Przedmieścia wykrakany na 18.09.06, 22:50
      i będzie zgodnie z długą tradycją. Ktoś spieprzy robotę, ktoś inny zainkasuje
      pokaźną sumkę. A później będzie lament, biadolenie i wytykanie przeróżnych
      usterek. Winnego jak zwykle nie będzie. Biedne to miasto,bo nie ma szczęścia do
      porządnego gospodarza,ma za to wątpliwe "szczęście" do różnych nawiedzonych
      półgłówków.
      • Gość: Warszawiak ZIMA się zacznie - bardzo mądrze, panowie!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.06, 23:37
        A kilka tysięcy studenciaków sobie będzie pomykać na piechotę do UW. Ale wy
        oczywiście musicie zacząć robotę dopiero wtedy kiedy i oni zaczynają naukę -
        pewnie ich nienawidzicie, bo oni się uczą, a wam rozwój intelektualny jest obcy
        i wrogi i po prostu się mścicie. Nie łatwiej zaczynać roboty z wiosną Panowie?
        A zimą sobie odpocząć? Zimą się pracuje dłużej poza tym. Zresztą róbcie co
        chcecie, z głupim nie można gadać chyba że w jego stylu, ale wtedy nas pokona
        bo jest przecież mistrzem w głupocie.
        • vanessa14 Re: ZIMA się zacznie - bardzo mądrze, panowie!!!! 19.09.06, 00:43
          domyślam sie, że komunikacja będzie kursować normalnie :) tzn. będzie trochę
          kłopotów, jak przy remoncie Zielenieckiej, ale autobusy będą jeździły
          normalnie, więc się nie martw! Ja się cieszę, że w końcu zrobią ten chodnik,
          zawsze chodziłam na piechotę od Pl. Zamkowego do UW i kiedy padało nie dało się
          przejść do Pałacu prezydenckiego, bo chodnik był tak krzywy, że robiły się
          wszędzie gigantyczne kałuże, ostatecznie trzeba było iść ulicą. W dodatku
          chodniuk był taki wąski, że kiedy przejeżdżał samochod lub autobus nie było
          gdzie się schować, a ulica też nierówna i tworzyły się bajora, w efekcie całe
          ubranie było mokre. Mam nadzieję, że teraz będzie dużo lepiej, szkoda, że nie
          wcześniej...! P.S. Podczas 4 lat niemal codziennego chodzenia musze powiedzieć,
          że przechodzi tamtędy wielu obcokrajowców, ten chodnik był/jest wstydem naszego
          miasta!
      • Gość: Czynnik Miarodajny Wlasnie! IP: *.lsanca.dsl-w.verizon.net 19.09.06, 08:39
        Żeby do głownej uczelni w mieście nie doprowadzać z założenia żadnej ścieżki
        rowerowej to szczyt zacofania. Koniec końców ludzie będą i tak w coraz większym
        stopniu rowerami na uczelnie dojeżdzać, a bez ścieżki wszystkim będzie trudniej.
        W sumie cała ta przebudowa to komporomitacja do kwadratu, nawet zanim się
        jeszcze zaczęła.
        • Gość: kk Re: Wlasnie! IP: *.elartnet.pl 19.09.06, 08:46
          Po co ścieżki ? Przeciez prezydent K. (wtedy Warszawy) powiedział do czego
          słuzy rower i gdzie powinno sie z niego korzystać.
          PS. A Obiecankiewicz tylko PEŁNONOCNIKA powołał "od rowerów". Za taka kasę co
          miesiąć to wiele nierówności mozna na ścieżkach istniejacych poprawić. I usunąć
          wszędzie wszechobecna trawę i inne roślinki wdzierajace się na nieszczęsna
          kostkę brukową. A pełnomocnika nawet za frajer to moznma znaleźć wśród licznych
          działczy organizacji promujacych rower w Warszawie . I zajmie sie tym nie tylko
          na pokaz w czasie kampanii wyborczej
        • Gość: Yey Re: A rowery? IP: 213.17.162.* 19.09.06, 12:24
          Na Nowym Świecie tak naprawdę dopuszczony jest tylko ruch autobusów, taksówek i
          pana K. - o rowerach mowy nie ma (a zakaz wjazdu ich także dotyczy), na razie
          przymyka się na roweżystów oczy ale kto wie jak długo.
          • dorsai68 Re: A rowery? 19.09.06, 12:37
            Gość portalu: Yey napisał(a):

> Na Nowym Świecie tak naprawdę dopuszczony jest tylko ruch autobusów, taksówek
            > i pana K. - o rowerach mowy nie ma (a zakaz wjazdu ich także dotyczy), na
            > razie przymyka się na roweżystów oczy ale kto wie jak długo.

O ile pamięć mnie nie myli, na obu krańcach pod znakiem B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”, jest tabliczka informująca o tym, że nie dot. on komunikacji taxi i rowerów.
              • dorsai68 Re: A rowery? 21.09.06, 13:39
                Jak mówi przysłowie, "do odważnych świat należy", a mój znajomy instruktor jazdy zwykł mawiać, "dla strachliwych i nerwowych wymyślono autobusy i tramwaje".
                Po prostu trzeba myśleć z wyprzedzeniem, słowem przewidywać. Jeśli autobus własnie zatrzymuje się na przystanku, możesz go spokojnie wyprzedzić/ominąć i pojechać dalej. Dojedziesz do skrzyżowaniz alejami przed nim. Jeśli jednak stoi na przystanku, to poczekaj aż ruszy. Będzie i bezpieczniej i kulturalniej.
                W końcu jedziesz rowerem, szybko nadrobisz "stracony czas". :-)
      • Gość: kk Re: Byle zdążyć z "Uroczystym przecięciem" do wyb IP: *.elartnet.pl 19.09.06, 08:40
        Raczej pokaże się w TV przy wbiciu "pierwszej łopaty" w kasku budowlańca. I
        oczywioście jak na Obiecankiewicza z Gorzowa przystało powie ze inwestycje
        skończa przed zima zapominając dodać że dopłaci za to z NASZYCH podatków
        wykonawcy pare milionów. Tak jak juz zrobił przy Starzyńskiego.
        PS. Nie mam nic przeciwko zeby wykonawca dostawał w kontrakcie wiecej
        deklarujac od razu ze taka cena obowiazuje przy wykonaniu inwestycji np. w 8
        miesiecy a moze byc 30% nizsza przy przedłużeniu robót do np. 15 miesiecy.
        Wtedy sprawa jasna od poczatku a nie jakaś premia na wybory i gadki " oddamy
        warszawiakom parę miesięcy przed terminbem". Ciekawe czy za to ta Nelken i
        Mistewicz wezmą dodatkowe nagrody od Obiecankiewicza ?
    • Gość: Ergiel Uwaga W A R S Z A W I A C Y - możliwy szwindel!! IP: *.acn.waw.pl 19.09.06, 09:31
      Cały trick rozbiega się o kostkę brukową znajdującą się pod asfaltem, która
      należy do najdroższych na świecie (wykonywana jeszcze za carskiej Rosji,
      nomen-omen przez skazańców gdzieś na Kaukazie czy Sybirze). Wykonawcy koniecznie
      chcą ją zerwać i opchnąć na Zachód za ogromne pieniądze. Dlatego prace były tak
      długo wstrzymywane. A pierdoły mediów można sobie wsadzić w 4 litery. Z
      dotychczasowych raportów dziennikarskich wynika, że tak naprawdę nie wiadomo o
      co chodzi. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. I wiadomo,
      gdzie te pieniądze leżą (w bruku). Przekażcie to komu się da, niech nie czują
      się bezkarni, bo za parę lat będziemy tego żałować, kiedy wyjdzie "przez przypadek".
    • ppo Kolejny korkotwór. Leję z radości! 19.09.06, 13:02
      Zamknąć Krakowskie Przedmieście. A gdzie puścić samochody? Zakorkować
      równoległe wąskie uliczki, to oczywiste. Genialny pomysł! Zrobić deptak dla
      drecholi i pijaczków- oni z wdzięczności wybiorą Kazia na prezia miasta. Jestem
      jak najbardziej za eleganckimi miejscami do spacerowania w Warszawie. Ale
      społeczeństwo do tego nie dorosło! Wykwaterujcie najpierw menelstwo z centrum,
      zróbcie tam dzielnicę dla bogatych, to wtedy będzie kultura. A na razie, to na
      deptaku będą musiały spacerować głównie pieski w odblaskowych kamizelkach, żeby
      było jako-tako bezpiecznie i spokojnie.
    • Gość: nowy Zamknąć ruch autobusowy IP: 195.8.101.* 19.09.06, 14:17
      Uważam,że nalezy zamknąć ruch również autobusowy od NOwego Światu aż do Starego
      Miasta i stworzyć tam prawdziwy deptak, którego bardzo brakuje w Warszawie. Od
      razu powstałoby tam pełno sklepów, kawiarni i restauracji. Ruch autobusowy jest
      najbardziej uciążliwy i smrodliwy. Siedząc w kawiarni przy Nowym Świecie wdycha
      się spaliny i trudno usłyszeć rozmówcę. Nie tak powinien wyglądać deptak.
      Nigdzie na świecie deptakami nie jeżdzą autobusy. Ponadto spaliny bardzo
      niszczą elewację budynków przez co Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście
      wyglądają na zaniedbane i brudne ulice, a nie reprezentacyjne aleje.
      • Gość: Nika Re: Zamknąć ruch autobusowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.06, 18:25

Zgadzam się! Marzę o prawdziwym deptaku od Ronda De Gaulle'a do Pl. Zamkowego.
        Zaraz noże w kieszeniach pootwierają się tym, którzy są zwolennikami
        dojeżdżania na Uniwerek autobusami (ale to też moja trasa... jak prez jedzie
        do / z Wilanowa, korek murowany). Alternatywą jest poprowadzenie linii
        tramwajowej po tym deptaku. Takie rozwiązanie funkcjonuje bardzo dobrze w
        Amsterdamie (bodaj Leidsestraat).
        Co do autobusów - prawda jest taka, że jeżeli mieszka się przy Trakcie
        Królewskim, a dojazd do Nowego Swiatu jest związany z przejazdem Alejami
        ujazdowskimi, to przy okazji jakiejkolwiek większej imprezy z blokadą ruchu
        tak czy inaczej ląduje się na rondzie Dmowskiego. Stamtąd przejście do UW
        zajmuje jakieś 15 minut.
        Ach, przy okazji - Chmielna! Tyle tam ulg dla różnych kierowców, że powoli
        spacerowanie nią robi się naprawdę niebezpieczne. Dzisiaj ulica bardziej
        przypominała mi parking, niż deptak.
        Pozdrawiam,
        N.
    • Gość: piesza Re: Remont Krakowskiego Przedmieścia wykrakany na IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.06, 15:33
      mne najbardziej denerwuje perspektywa kostki brukowej. To jakaś mania
      decydentów, której nie rozumiem. Właśnie musiałam przejśc Marszałkowską i
      wróciłam udręczona przez ten przeklęty bruk, chociaz miałam w miarę stabilne
      buty. Ktos dzis napisał w Gazecie entuzjastyczny artykuł o tym, jak to za rok
      będzie sie swietnie jeździło Krakowskim na wózku inwalidzkim. Po bruku??
      Współczuję mieszkającym w pobliżu mamom i osobom starszym, którym trudno
      chodzić.
        • nessuno Re: do nesunno.Ty to nienawidzisz panów K.jesteś 25.09.06, 17:49
          Gość portalu: daniello napisał(a):

> czy PO ? Nesuuno powinneś pochwalić PiS ,że im się w końcu udało !

Mylisz się.Nie lokuję swoich sympatii ani w SLD, ani w PO, ani w żadnej innej
          partii. Nie chodzi mi też o nienawiść, raczej o krytykę dwóch krasnali, którzy
          usiłują rządzić tym krajem. Tak samo krytykowałem ich poprzedników,jeśli
          uważałem, że robią coś niewłaściwie.Pochwalić zaś też potrafię i to niezależnie
          której strony sceny politycznej przedstawiciela, bo moim zdaniem liczy się
          człowiek i jego osiągnięcia,a nie jego przynależność. Jestem surowym, czasem
          może niesprawiedliwym sędzią.
          P.S. pisiorów nie chwalę, bo według mnie nie ma za co ich chwalić.
          P.S.2 Kaczek nie trawię szczególnie, do czego mam pełne prawo.
      • nessuno Re: oj nesunno jesteś z partią jakąś związany.... 25.09.06, 20:50
        Gość portalu: miki 488 napisał(a):

> pewnie jesteś sztabowcem koalicji wspólna polska blok przekrętów,aferzystów SLD
        > -
        > SDPL-PD albo sztabowcem PO przekrętów,handlarzy polską bankowością i
        > przemysłem za 10 % wartośći.Walcz,walcz ! wybory idą ! Ciekawe ile ci płacą ?

I tu się bardzo mylisz przyjacielu.Nie mam żadnych sympatii politycznych i jako
        prawy obywatel bardzo nad tym boleję, bo kolejne wybory za pasem, a ja znów na
        nie nie pójdę.Po raz kolejny zresztą.Moim zdaniem nie ma na kogo głosować. Nie
        rozumiem tylko, na czym opierasz swoje przeświadczenie, iż jestem sztabowcem
        jakiejkolwiek partii.
        Jestem poprostu w.ku..onym i zawiedzieonym człowiekiem, że przyszło żyć w kraju
        nie mającym szczęścia do elit politycznych z prawdziwego zdarzenia, mającym za
        to wątpliwe szczęście do szumowin,kacyków i malwersantów wszelkiej maści.
        pozdrawiam z szacunkiem.
    • Gość: miki 488 nesuunno ale ty chyba nie jesteś Michnikiem....... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.06, 00:29
      napewno lubisz i masz talent do poprawiania treści naszego hymnu
      narodowego............i to za każdym razem do każdego postu dopisujesz
      hymn.......oj Nesunno czyż byśmy mnieli doczynienia z samotnym,walecznym
      rycerzem, walczącym na forum z polskimi pseudo elitami,z polską głupotą? oj nie
      wierze........epoka Romantyzmu się skończyła.Walczysz na forach o jakąś swoją
      idee ,o jakąś partie.......Kaczyńscy ci się podobają ? trudno ! ci się nie
      dziwie ,nikogo już tak dawno nie atakowano jak braci K.TVN ,TVN 24 a w nim np.
      szkło kontaktowe -to bezprecedensowy atak na PiS i braci.Gazeta
      Wyborcza,Fakty,Trybuny,Przeglądy,Polityki itp.oni tylko atakują braci K.To jak
      ma społeczeństwo ich odbierać.A atakują ich tak wszyscy bo powoli dobierają się
      do skóry różnym przekrętom,rozwiązują WSI,powołują CBA itp.
      A ja znam tych trolii ,jak ich nazywasz.Fajni ludzie,porządni.Mało jest takich
      jest w polityce To ludzie starej daty bardzo porządni !a że czasami
      anachroniczni. Zobaczysz nesuuno ,doczekasz się niedługo PO i komuchy ,dojdą do
      władzy ,opylą dokońca reszte zakładów,banków itp.zabraknie za parę lat na
      emerytury,będziemy murzynami Europy.To wtedy może za braćmi zatęsknisz ! Ja nie
      jestem z żadnej partii.
      • nessuno Re: nesuunno ale ty chyba nie jesteś Michnikiem.. 26.09.06, 19:03
        Gość portalu: miki 488 napisał(a):

> napewno lubisz i masz talent do poprawiania treści naszego hymnu
        > narodowego............i to za każdym razem do każdego postu dopisujesz
        > hymn.......oj Nesunno czyż byśmy mnieli doczynienia z samotnym,walecznym
        > rycerzem, walczącym na forum z polskimi pseudo elitami,z polską głupotą? oj nie
        >
        > wierze........epoka Romantyzmu się skończyła.Walczysz na forach o jakąś swoją

Nnnniieee jeeessssttemmm Mimimichnikiem,jak babcię kocham :-)
        Talentu nie mam, ot taki ze mnie zwykły szary człowiek.
        Walczyć z nikim nie zamierzam, bo siły nie te, a byłaby to walka z wiatrakami.
        Mam swoje zdanie i twardo go bronię.Wszakże wolno, nieprawdaż???
        Niestety, bracia Kaczyńscy mnie się nie podobają, bo nie muszą.Gustuję w kobietkach.
        Dziwią Cię ataki na braci K. z praktycznie każdej strony? Mnie nie, ta krytyka
        nie jest bezpodstawna.
        Nigdzie nie twierdziłem, że bracia K.są niefajni czy też nieporządni.Nie mnie to
        oceniać.Ale moim zdaniem taki prawy człowiek,patriota,wychowany, powinien umieć
        zaśpiewać bezbłędnie nasz hymn narodowy.Nawet fałszując, ale bez błędów.
        Ani PO, ani komuchy mnie nie rajcują.Oni wszyscy są siebie warci, dlatego
        twierdzę, że nie ma u nas elit politycznych z prawdziwego zdarzenia.To, co jest
        to zwykłe popierdułki.Smutne to, bo nie ma na kogo głosować.
        Ja też nie jestem z żadnej partii.Moim wzorem była i jest Margharet Tatcher.
        Pozdrawiam szczerze.
      • nessuno do miki 488 27.09.06, 19:17
        Czy dalej będziesz twierdził, że Kaczyńscy to tacy porządni ludzie? Szczególnie
        kaczka premier błysnął nam uczciwością prawda?
        To zgraja politycznych degeneratów, dla których nie liczy się nic, poza dobrem
        własnego dupska. Te szumowiny należy pogonić w PIZDU, a nie ich chołubić i
        trąbić, jacy to oni uczciwi. K.U.R.W.A ich mać!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka