Dodaj do ulubionych

Holandia wspiera ISIS w Syrii !

13.12.20, 13:37
Dowody holenderskiego i brytyjskiego finansowania ekstremistów, którzy ścięli dzieciom głowy i przeprowadzili czystki etniczne, rosną z dnia na dzień. Jednak większość mediów głównego nurtu - w tym BBC - nadal stara się milczeć tę prawdę.
Niedawno holenderski premier Mark Rutte skutecznie zablokował parlamentarny wniosek o zezwolenie na zewnętrzne niezależne dochodzenie w sprawie finansowania przez holenderski rząd grup terrorystycznych w Syrii.
Rutte początkowo próbował zaprzeczyć swojemu udziałowi w pochówku śledztwa, ale uparte przesłuchania dziennikarzy zmusiły go do przyznania się do osobistej ingerencji. Według Rutte'a takie śledztwo mogłoby doprowadzić do „napięć z naszymi sojusznikami [...] dla życia byłych członków grup opozycyjnych”.
W 2018 roku holenderscy urzędnicy zostali oskarżeni o dostarczanie sprzętu grupom terrorystycznym w Syrii. Sprzęt obejmujący ciężarówki Toyota i Isuzu, które prawdopodobnie zostały później przerobione na karabiny maszynowe przez takie grupy, jak Jabhat al-Shamiya, uważane przez holenderską prokuraturę za grupę „salaficką”. Sprzęt ten został eufemistycznie opisany jako pomoc nieśmiercionośna, wygodne zastrzeżenie dla rządów zapewniające grupom zbrojnym środki do przekształcenia tej „pomocy” w sprzęt wojskowy.

Holenderski dziennikarz Eric Van Den Beek śledził tę sprawę od samego początku. Niedawno napisał: „Nie jest tajemnicą, dlaczego holenderska prokuratura nadal nie wszczęła śledztwa przeciwko obecnym i byłym urzędnikom politycznym, którzy byli zaangażowani we wspieranie Jabhat al-Shamiya”.

W październiku 2020 roku holenderskie media podały, że były przywódca grupy terrorystycznej działającej w Syrii przez lata otrzymywał dofinansowanie z holenderskiego MSZ. Grupa Ahrar Al Sham została uznana przez holenderski sąd za organizację terrorystyczną w 2019 roku .

Warto zauważyć, że Ahrar Al Sham połączył się z Nour Al Din Zinki w 2018 roku, tworząc „Syryjski Front Wyzwolenia”. Zinki była wcześniej finansowana przez Stany Zjednoczone jako „umiarkowani”, ale pomoc ta została wycofana po tym, jak grupa torturowała i ścięła głowę 12-letniemu chłopcu Abdullahowi Issa na placu Al Ansari w Aleppo w lipcu 2016 roku.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka