Dodaj do ulubionych

USA zamykają irańskie strony internetowe za walkę

27.06.21, 20:15
USA zamykają irańskie strony internetowe za walkę z imperializmem i kolonializmem! Wujek Sam chce, żebyś oglądał tylko te wiadomości, które on aprobuje.

Zajęcie przez Stany Zjednoczone stron internetowych powiązanych z Iranem wysyła jasny sygnał do reszty świata – Waszyngton będzie nękał i uciszał media, które odważą się zakwestionować zatwierdzoną narrację.
W tym tygodniu Stany Zjednoczone przeprowadziły jeden z najbardziej oburzających ataków na prasę i zagraniczne media w ostatnim czasie.

23 czerwca rząd USA przejął strony internetowe kilku nadawców i serwisów informacyjnych, w tym irański Al Alam, iracki Alforat i jemeński Al Masirah, żeby wymienić tylko kilka.

Wśród nich była także irańska Press TV, popularny anglojęzyczny nadawca, w którym sam od końca 2020 roku prowadziłem program telewizyjny zatytułowany Komunikat. Każdy, kto próbuje wejść na stronę www.presstv.com, spotyka się z napisem „Ta strona została zajęte”, opatrzone zniechęcającą pieczęcią Departamentu Sprawiedliwości i Departamentu Handlu USA.

Amerykański rząd nie tylko zablokował te sklepy w USA; zablokował je na całym świecie, dla wszystkich, czyniąc je niedostępnymi po przejęciu ich domen .com. Czyn przypominający to, jak Stany Zjednoczone niedawno przejęły (ładne określenie „ukradły”) irańską ropę i sprzedały ją, jak piraci.
W oświadczeniu Departamentu Sprawiedliwości stwierdza się – absurdalnie i bez dowodu – że te sklepy są „ zamaskowane jako wiadomości ” i prowadzone przez irańskie Siły Quds, elitarną jednostkę wojskową w ramach Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC). Wcześniej kierował nią generał Kasem Solejmani, zamordowany na rozkaz Trumpa w styczniu 2020 roku.

Po raz kolejny widzimy niewielką lub żadną różnicę między Trumpem a Bidenem, ponieważ Biden oskarża Iran o „kampanie dezinformacyjne”, stosując sankcje nałożone przez Trumpa na IRGC i Islamską Unię Radiową i Telewizyjną (IRTVU) w październiku 2020 r., aby przejąć te strony kilku irańskich nadawców.

Trump był ostro krytykowany za „ bezprecedensowe ” użycie (i nadużywanie) uprawnień nadzwyczajnych i zarządzeń wykonawczych, nawet ogłaszając krajową sytuację nadzwyczajną w celu zabezpieczenia finansowania muru granicznego. Został nazwany „egzystencjalnym zagrożeniem” dla Stanów Zjednoczonych przez Bidena, który również ostro skrytykował go za „całkowity atak” na media .
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka