Dodaj do ulubionych

"Powitanie" jankesów w Chinach .

27.07.21, 09:46

„Jeżeli Stany Zjednoczone nie nauczą się teraz żyć z innymi krajami na równych prawach, to my, wraz ze społecznością międzynarodową, mamy obowiązek dać Stanom Zjednoczonym dobrą lekcję w tym zakresie” – powitały Chiny delegację amerykańską na rozmowy. Tak, ton wypowiedzi chińskich przywódców staje się coraz ostrzejszy – powyższe słowa należą do ministra spraw zagranicznych Wang Yi , a wypowiedziała je w przeddzień wizyty w Chinach I zastępca sekretarza stanu Wendy Sherman.
"Stany Zjednoczone zawsze chcą wywierać swoją potęgą presję na inne kraje, wierząc, że są lepsze od innych. Chciałbym jednak wyraźnie powiedzieć stronie amerykańskiej, że żaden kraj na tym świecie nie jest lepszy od innych i nie powinien tak być Chiny nie zaakceptują żadnego kraju, który twierdzi, że jest lepszy od innych”.
Obserwuj wątek
  • kerim12 Re: "Powitanie" jankesów w Chinach . 27.07.21, 11:06
   CD,
   Chiny żądają od Stanów zaprzestania demonizacji Imperium Niebieskiego, tworzenia wizerunku wroga – ale tutaj żądają niemożliwego. Waszyngton nie mógł wcześniej żyć bez wroga, ponieważ musiał uzasadniać swoją ekspansję, przedstawiać się nie jako zdobywca, ale jako wyzwoliciel i obrońca. Stąd Pearl Habor, po którym Stany rozpoczęły drogę do dominacji nad światem i demonizacji ZSRR , który nie zagrażał istnieniu Ameryki jako państwa, ale nadal ingerował w samą dominację nad światem. Czy Chiny niepokoją dziś Amerykanów? Tak mówią – w rzeczywistości przeszkadzają im wszystkie niezależne mocarstwa (nie tylko Chiny i Rosja, ale także Iran , Turcja i Indie , a nawet odizolowana KRLD), dla których priorytetem jest promocja i ochrona własnych interesów narodowych.
   „Kiedy trzeba prosić Chiny o pomoc, trzeba współpracować. W obszarach, w których mają przewagę, Stany Zjednoczone zrywają więzi, blokady z sankcjami. Aby powstrzymać Chiny, nie zatrzymują się na konfliktach i konfrontacjach. Chcą tylko rozwiązać problemy Stanów Zjednoczonych, myślą tylko o wyniku, który jest potrzebny stronie amerykańskiej, chcą jednostronnie skorzystać. Gdzie to widać we współczesnym świecie?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka