Dodaj do ulubionych

Polska PISdeuszowa hipokryzja

25.08.21, 09:43
Polski plan budowy nowego muru granicznego na Białorusi jest „niewiarygodnie hipokryzją”, biorąc pod uwagę, że Zachód stworzył kryzys migracyjny.
Wysiłki zmierzające do obwiniania Białorusi za nową falę migracji do UE są „niewiarygodnie obłudne”, powiedział belgijski profesor Jean Bricmont, ponieważ zostały one spowodowane 20-letnią wojną Zachodu w Afganistanie i jej „obrzydliwym” końcem.
Upadek wspieranego przez USA rządu afgańskiego i przejęcie władzy przez Talibów uruchomiły nowy potok uchodźców, którzy chcą uciec ze strefy wojny i dotrzeć do Unii Europejskiej. Szlak białoruski stał się jednym z gorących punktów migracji, wywołując lawinę oskarżeń wobec Mińska ze strony sąsiadów z UE.
Trwający napływ „kwalifikuje się jako hybrydowy atak na Litwę, Łotwę i Polskę”, powiedziały we wspólnym oświadczeniu narody sąsiadujące z Białorusią w poniedziałek, twierdząc, że „został zaplanowany i systematycznie zorganizowany” przez Mińsk. Litwa, Łotwa, Estonia i Polska.
Zarzuty pod adresem Białorusi są jednak bezpodstawne, biorąc pod uwagę, że nowy kryzys migracyjny nie powstał na Białorusi i na pewno nie został w jakiś sposób sztucznie podsycony przez Mińsk, uważa Bricmont, belgijski profesor, pisarz i komentator polityczny.
„Głównym problemem jest katastrofa humanitarna w Afganistanie, która jest wyłącznie winą Stanów Zjednoczonych i NATO” – powiedział Bricmont.
„To całkowicie niespójne, niewiarygodnie hipokrytyczne, nie do uwierzenia, postawa Zachodu. Stworzyli ten chaos w Afganistanie, nie tylko z powodu przedłużającej się wojny, którą przegrali, ale także sposób, w jaki się wycofali, stworzył chaos”.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka