Dodaj do ulubionych

W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli

IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 09.11.07, 22:34
JAGA JAGA JAGA JAGIELLONIA. LONDYN POZDRAWIA JAGE
Obserwuj wątek
  • Gość: ja Pod sąd!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 22:35
   !
   • Gość: Warszawiak Re: Pod sąd!!!!!!!!! IP: *.halleracaffe.broadband.pl 09.11.07, 22:46
    Przecież to nie byla rasistowska flaga. Moze zamiast wydawac opinie warto byłoby
    ją zobaczyc. Chociaż na zdjęciach
    • Gość: Zwykły kibic [...] IP: *.238.64.65.ip.airbites.pl 09.11.07, 23:04
     Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
     • Gość: Rafał Re: Magdalenka... IP: *.compower.pl 09.11.07, 23:40
      Rzeczywiście dobre, mam nadzieję, że traktujesz to podobnie jak ja -
      naprawdę niezły żart. Trzeba bowiem mieć mocno poprzekręcane w
      głowie aby traktować tą publikaję poważnie,...nie mówiąc już o
      napisaniu tego steku bzdur (wprawdzie zabawnych).

      Pozdrawiam
      • Gość: tomson Ta flaga ma tyle wspólnego z rasizmem, co GW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 23:48
       ... ze zdrowym rozsądkiem.
       Wytarczyło mi raz zobaczyć tę flagę i obrazek czerwonej ręki
       trzymającej racę o żółtym płomieniu (barwy klubowe, zółto czerwone),
       by sobie uprzytomnić, żę ktoś tu sięmocno pomylił.
       Przy okazji polecam uwadze panów red. Błońskiego, Weber i -last but
       not least- Steca, poniższy link:
       images.google.pl/images?svnum=10&um=1&hl=pl&lr=&q=red+fist
       • tekameka cała prawda o zakazanych symbolach - czytajcie 10.11.07, 08:34
        Jak Simon Mol PZPN edukował - str.11
        Kordian Krawietz
        PZPN zabronił wnoszenia na stadiony chrześcijańskiego krzyża celtyckiego oraz Szczerbca, czyli Mieczyka Chrobrego, używanego m.in. przez żołnierzy NSZ i AK. To „symbole zakazane” – postanowił związek. Kibice mogą za to bez przeszkód wnosić na trybuny transparenty z sierpem, młotem i czerwoną gwiazdą. Jak dowiedziała się „GP”, kuriozalna lista zakazanych symboli to owoc współpracy PZPN z Simonem Molem, aresztowanym za świadome zarażanie kobiet wirusem HIV.

        Nie milkną odgłosy afer korupcyjnych w polskiej piłce, a już pojawiła się nowa – tym razem polityczna. Polski Związek Piłki Nożnej opublikował „Vademecum bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich w Polsce”. W broszurce wskazane zostały „symbole zakazane”, których – pod groźbą niewpuszczenia na stadion – polski kibic mieć ze sobą nie może. Od wiosny br. ochroniarze na niektórych stadionach mają zakaz wpuszczania osób z zakazanymi flagami czy emblematami.

        > Zielone światło dla czerwonych

        Wśród symboli zakazanych, wymienionych w „Vademecum”, oprócz skandynawskich znaków mitologicznych, swastyki, flagi amerykańskiego Południa znajdujemy jako „rasistowskie”: narodowy Mieczyk Chrobrego, tzw. Szczerbiec (noszony przez polskich patriotów, np. Romana Dmowskiego, Władysława Grabskiego czy Wojciecha Korfantego) – przedwojenną odznakę ruchu narodowego, używaną także w czasie okupacji przez NSZ i część oddziałów AK, oraz symbol „ręki z mieczem” (tzw. Falangę) i stylizowany płomień biało-czerwony. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że te dwa ostatnie to sądownie zarejestrowane symbole legalnej, radykalnej partii politycznej – Narodowego Odrodzenia Polski.

        Na liście „symboli zakazanych” jest nawet chrześcijański krzyż rodem z Irlandii czyli „Kołomir – Krzyż Celtycki – (…) międzynarodowy symbol rasizmu” – jak czytamy w broszurze.

        Tymczasem jak wyjaśnia na portalu kosciol.pl Roman Zając, biblista i demonolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, „Krzyż celtycki jest jedną z form krzyża akceptowanego przez Kościół, jako religijny symbol chrześcijan”.

        PZPN nie zakazuje natomiast propagowania na stadionach piłkarskich komunizmu. „Symbole komunistyczne takie jak sierp i młot oraz czerwona gwiazda są doskonale znane delegatom ds. bezpieczeństwa, wobec czego nie było potrzeby ich zamieszczania w przedmiotowym Vademecum. Dotyczy to również komunistycznych wizerunków Che Guevary” – dowiedzieliśmy się w związku. Tyle tylko, że w „Vademecum” umieszczono m.in. swastykę, znak reżimu hitlerowskiego, który niewątpliwie też jest „doskonale znany” wszystkim Polakom. Tym samym PZPN zrównało symbole chrześcijańskie i narodowe z nazistowskimi.

        Jak ustaliła „GP”, „Vademecum” jest efektem współdziałania PZPN, Stowarzyszenia „Nigdy Więcej” i… Kameruńczyka Simona Mola, przebywającego w areszcie za świadome zarażanie kobiet wirusem HIV. Zanim Afrykańczyk trafił za kratki, pomógł działaczom piłkarskim opracować dokument, który ma nauczyć Polaków tolerancji i historii Polski.
        Broniąc się przed oskarżeniami o nielegalną działalność, PZPN twierdzi, że „Vademecum” to „jedynie dokument wewnętrzny PZPN służący podczas meczów piłkarskich przede wszystkim delegatom ds. Bezpieczeństwa do identyfikacji zakazanych przez Związek symboli. Pragniemy przy tym zauważyć, iż wskazany materiał stanowi wewnętrzną sprawę PZPN”.

        Tymczasem z początkiem piłkarskiej rundy wiosennej firmy zajmujące się ochroną meczów otrzymały „Vademecum” z poleceniem ścisłego wypełniania zawartych tam zaleceń.

        – W drugiej połowie marca otrzymaliśmy od szefostwa kopie dokumentu PZPN ze „znakami zakazanymi”. Broszurka była ściśle reglamentowana – tylko jeden egzemplarz „na bramę”. Przykazano nam nie wpuszczać i zatrzymywać wszelkimi sposobami ludzi, którzy będą mieli flagi czy emblematy tam wyszczególnione. Kilku z nas odmówiło, gdyż uznaliśmy, że jest to łamanie prawa, kiedy zakazuje się używania krzyża czy historycznego Szczerbca. Błyskawicznie przeniesiono nas do innej pracy – mówi „GP” Paweł, pracownik jednej ze śląskich firm ochrony.

        A więc „Vademecum” to nie „materiały wewnętrzne”, lecz instrukcja działania w obszarze publicznym. I to działania motywowanego politycznie, zakładającego użycie siły. A takie postępowanie, zdaniem prawników, wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 119 i 18 kodeksu karnego.

        > Wstydliwa przyjaźń PZPN

        Dla potrzeb PZPN „Vademecum” przygotowało Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”. Powstało ono w 1996 r. i deklaruje, że jest apolityczne, ma „przeciwdziałać patologiom społecznym: nacjonalizmowi, faszyzmowi, nienawiści wobec obcych”. Jak daleko środowisko to trzyma się od polityki, pokazuje artykuł Aleksa Callinicosa, opublikowany w numerze 1. pisma „Nigdy Więcej”: „Jedyna droga pozbycia się rasizmu, to zadać klęskę kapitalizmowi samemu w sobie. Kapitalizm sieje ziarna, z którego rośnie rasizm. Kapitalizm rodzi podziały, a te osłabiają klasę robotniczą. Kapitalizm musi odejść, jeśli chcemy skończyć z rasizmem”.

        Lider „Nigdy Więcej”, Marcin Kornak, nie chciał rozmawiać z „GP” ani o treści „Vademecum”, ani o roli w jego powstaniu Simona Mola.

        O Simonie Molu, „kameruńskim uchodźcy politycznym”, który uchodźcą w rzeczywistości nie był, stało się głośno, gdy wyszło na jaw, że świadomie zarażał kobiety wirusem HIV. Mało kto jednak wie, że swoją karierę medialno-publiczną Mol zawdzięcza m.in. PZPN i Stowarzyszeniu „Nigdy Więcej”.

        Rzecznik prasowy Związku Zbigniew Koźmiński przyznał „GP”, że Simon Mol był aktywnym współpracownikiem PZPN. – Ale skąd mieliśmy wiedzieć, kim on jest? – tłumaczył nam. Kilka dni później w oficjalnym piśmie stwierdził jednak: „Pan Simon Mol nigdy nie prowadził w Polskim Związku Piłki Nożnej rozmów w sprawie treści «Vademecum bezpieczeństwa na obiektach piłkarskich», w szczególności z ramienia Stowarzyszenia «Nigdy więcej»”.

        Jaka jest więc prawda? Odnajdujemy ją w innej części tego samego pisma Związku. „Partnerami PZPN i Stowarzyszenia „Nigdy Więcej” w realizacji programu „Wykopmy rasizm ze stadionów” [którego ukoronowaniem jest „Vademecum”] stali się następujący partnerzy pozarządowi: (…) Stowarzyszenie Uchodźców w Rzeczypospolitej Polskiej”. „Rzeczpospolita” w artykule „Simon Mol – zawodowy uchodźca”, opublikowanym 1 lutego 2007 r., napisała, że jedną z inicjatyw Kameruńczyka było założenie praktycznie jednoosobowej organizacji pod nazwą… Stowarzyszenie Uchodźców w RP.

        Powiązań Mola z PZPN jest więcej. Jak czytamy w komunikacie „Nigdy Więcej” z 27 sierpnia 2005 r., nieznany podobno Związkowi Simon Mol występował w programie TVN w roli eksperta autoryzowanej przez PZPN kampanii „antyrasistowskiej”. W październiku 2003 r. we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nigdy Więcej” zorganizował m.in. serię imprez w ramach Tygodnia Akcji „Futbol przeciwko rasizmowi w Europie”. W czasie pisania niniejszego tekstu pojawiły się informacje, że po interwencjach wiceprezesa LPR Sylwestra Chruszcza PZPN zamierza wycofać się z zakazu dotyczącego Mieczyka Chrobrego. O reszcie symboli nie było na razie mowy.

        Choć PZPN wypiera się wstydliwej przyjaźni z Molem, kibice i tak już nazywają broszurę PZPN „Vademecum Simona Mola”.
        • dzikowy Przerwano mecz z powodu flagi "white śledź" 10.11.07, 09:21
         na komisariat bydło, przesłuchanie pałami i do domu.
         • e-kibic Na zachodzie już dawno poradzono sobie z chuligana 10.11.07, 09:32
          "Na zachodzie już dawno poradzono sobie z problemem chuligaństwa a w
          Polsce nie można"

          Często słyszę powyższe słowa z ust komentatorów sportowych i śmiech
          mnie ogarnia :)

          Jestem zdecydowanie przeciwny chuliganom ale NIGDY nie zgodzę się z
          tym że w Polsce jest inaczej niż w innych krajach.

          Dowody poniżej:
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=43632&w=60397592
          • lecoqsportif Re: Na zachodzie już dawno poradzono sobie z chul 10.11.07, 09:42
           Gdyby nie było tego szumu medialnego i przerwy w grze, to o rasistowskiej fladze wiedziałoby może łącznie 100 osób.

           A teraz wiedzą wszyscy :-) wrocław.fotolog.pl
           • tekameka dziadki z PZPN obejrzyjcie znaki klubowe Liverpool 10.11.07, 12:45
            FC, Charlton Athletic czy Fulham London
            w każdym można sie dopatrzyć zakazanych w Vademekum Mola znaków
            • Gość: heniu kto z was wiedział że pięść jest rasistowska? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.07, 12:52
             przecież to jakaś bzdura, 95% osób nie wie skąd wzięła się zaciśnięta pięść
             wśród symbolów zabronionych! Dlaczego sierp i młot nie jest zabroniony?? Dla
             mnie to paranoja.

             ps: nie jestem antysemitą, faszystą, komunistą czy liberałem
             • Gość: ja Re: kto z was wiedział że pięść jest rasistowska? IP: *.pronet.lublin.pl 10.11.07, 16:15
              może dlatego że tylko faszyści chodzą na mecze, więc nawet nie ma takiej potrezby
         • Gość: FC Łapy Jaga [...] IP: 80.50.231.* 10.11.07, 14:24
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: kibic Ja na tym filme widzę tylko transparent "Kołderka" IP: *.e-wro.net.pl 10.11.07, 09:22
         Ja na tym filmie widzę tylko transparent "Kołderka" :)
        • Gość: krz Re: cała prawda o zakazanych symbolach - czytajci IP: *.eranet.pl 10.11.07, 10:29
         myślisz ze belkotanie sprawia, ze nie jestes zly?
         Zbiera mi sie na wymioty.
         • Gość: troll Re: cała prawda o zakazanych symbolach - czytajci IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.07, 12:42
          ogolnie rzecz ujmjac sama flaga rasitowska imho nie jest ale tak czy siak bym
          na miejscu organizatorow spalowal tych kiboli za palenie szalikow , nie dlatego
          ze ejstem fanem legi bo mam ja gleboko w dupie ale dlatego ze potencjalnie przez
          glupote tych debili moglo stracic zycie wiele osob . i ja sie pytam ja tutaj do
          cholery isc na jakis mecz bez obaw o wlasne zycie jak stado zwierzat agresywnych
          i poprostu ogranizonych umyslowo bez wyobrazni siedzi na trybunach?
        • Gość: Mimon Sol Re: cała prawda o zakazanych symbolach - czytajci IP: *.chello.pl 10.11.07, 10:43
         no ale do czego zmierzasz?
         przeciez "chrześcijański krzyż celtycki" jednoznacznie się kojarzy.. a moze na
         trybunach siedzą druidzi?
         • Gość: afrikaanerboetie Re: cała prawda o zakazanych symbolach - czytajci IP: *.ipt.aol.com 10.11.07, 19:05
          to,ze naziole profanują krzyz celtycki nie oznacza,ze ma być zakazany
        • Gość: actus Re: cała prawda o zakazanych symbolach - czytajci IP: *.19.165.10.osk.enformatic.pl 10.11.07, 11:01
         ciekawy jestem ile ty widziales szalikow klubowych z sierpem czy
         mlotem lub czerwona gwiazda, zakaz a propos ww znakow wprowadzony
         zostal wlasnie dlatego zeby na trybunach bylo jak najmniej
         naziolstwa, ktore niestety ma silny wplyw na kibiców/pseudokibicow
         dla ktorych mecz jest sprawa drugorzedna, czemu tak jest, nie wiem,
         gdy rozum spi w jednosci sila, no bo co
        • Gość: gość Re: cała prawda o zakazanych symbolach - czytajci IP: *.ghnet.pl 10.11.07, 17:07
         tłumacząc, ze swastyka jest symbolem staroskandynawskim, a takowe powinny być
         wpuszczany na stadion jesteś równie niepoważny jakgdybyś mówił ze ku.. to nie
         przekleństwo tylko zakręt po włosku. strasznie mi przykro że nie możesz
         identyfikując się z mitologią skandynawską pownosić sobie jej symboli na stadion
         ale takie to prawo historii że przed tobą całkiem niedawno użyli go narodow
         socialiści niemieccy. z nimi głównie, zresztą całkiem słusznie jest kojarzony.
         nie pisałeś tego tekstu zapewne. po co siejesz takie puste, smutne historie?
         • Gość: afrikaanerboetie Re: cała prawda o zakazanych symbolach - czytajci IP: *.ipt.aol.com 10.11.07, 19:14
          przecież on nie napisał ze swastyka jest symbolem
          staroskandynawskim,zadałes sobie trud i zdobyłeś sie na post
          zupelnie bez sensu,w przytoczonym artykule chodzi o symbole narodowe
          (szczerbiec)i chrzescijanskie( krzyz celtycki),które nie dość ,ze
          profanowane przez nazi to jeszcze doczekały sie jakiegoś zakazu
       • Gość: Historyk Całkowita kompromitacja redaktorów GW! IP: *.chello.pl 10.11.07, 09:23
        jestescie chorzy i zrobicie wszystko by wasza kampanie przeciwko kibicom
        naglosnic nawet posuwajac sie do ostatecznej żenady i kłamstwa.

        Przy okazji sie kompromitujecie bo okazuje sie ze nawet nie wiecie co oznaczaja
        symbole (czerwona piesc to znak lewicowych organizacji studenckich ale akurat
        domyslam sie ze w przypadku Jagielloni to mialo bardziej symbolizowac barwy
        klubowe czerwona piesc- zółty piorun- znowu nadmienic trzeba ze to symbol
        greckiego boga Zeusa, ale skad redaktorzyny GW maja to wiedziec?)

        jednym slowem jako osoba wyksztalcona a jednoczesnie kibic (z ktorego pan Stec i
        jemu podobne beznadziejnie przeciętne redaktorzyny chca na siłe zrobic "kibola"
        i wmowic to innym ludziom)jestem zbulwersowany poziomem do jakiego znizył sie
        dział sportowy Wyborczej. Do kłamstw , przeinaczen, fałszerstw listów i postów
        (w tym dat zamieszczania postów!!).
        Powinniscie za to trafić do sądu i byc moze niedługo ktos sie Wami zajmie.Na
        miejscu kibicow Jagielloni bym się mocno zastanowił nad procesem z Waszą
        impertynencką gazetką.
        SKANDAL

        PS:
        ekstraklasa.wp.pl/kat,75914,title,Obserwator-PZPN-ma-klopoty-ze-wzrokiem,wid,9378095,wiadomosc.html?rfbawp=1194682494.859&ticaid=14cba
        • Gość: chr Re: Całkowita kompromitacja histeryka IP: *.eranet.pl 10.11.07, 10:34
         skonczyl sie panie historyk, czas kiedy pisaliscie historie, skonczyl sie z ostatnim wyborami, pseudo-naukowe dywagacje nie pomoga. Historycy maja ten klopot, ze historia wszystkiego nie wyjasnia, i nie pomoze genealogia "dobrej" swastyki i krzyza celtyckiego, ty wy sie kompromitujecie. Istotne jest, co dzieje sie z symbolem teraz. Tak sie sklada, ze znaczenia sa plynne. A teraz prosze sie przeniesc na forum Zwisu czy innych ludzi, ktorzy bija na ulicy. Pan wie kto to jest.
        • Gość: troll Re: Całkowita kompromitacja redaktorów GW! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.07, 12:46
         gosciu nie wymyslaj debilizmow okey ?? znak zeusa jasne odrazu qrna maluj
         hierogrify .. kibole to kibole i nie gadaj ze jest inaczej jestem z wwa i jak
         jest mecz na legi nie mozna spokojnie wyjsc na miasto ubranym w skore czy cos bo
         zaraz bandy lysych przyglupow po podstawowce terroryzuja miasto . imho powinno
         sie zrobic jedyna sluszna zecz ustawiac przed stadionami tysiace psow i napie***
         kazdego kibola ktory sie zblizy i nie tam ze poklepac totalnie wdeptac w ziemie
         moz sie czegos naucza..w wielkiej brytani policja tak spuszczala regularnie
         wpier kibolom ze im sie odechcialo do tego olbrzymie kary finansowe zakazy
         stadionowe kary wiezienia nie jakies tam zawiasy odrazu za 2 rozrobe na stadione
         palenie flag rasizm czy nawet przeklinaie/wyzywanie druzyny przeciwnej rok bez
         zawiasow i sie naucza
        • Gość: rte Re: Całkowita kompromitacja redaktorów GW! IP: *.aster.pl 10.11.07, 15:16
         musze przyznać że z rasizmem i kibolizmem też trzeba walczyć z
         sensem a nie z idiotycznymi pretensjami - bo pieśc była biała:)))
         • mulla_komar Re: Całkowita kompromitacja redaktorów GW! 10.11.07, 20:31
          Ja pierdykam!!! Galeria zdjec, video, idealnie widac ze piesc byla czerwona, a
          ty takie brednie piszesz.
       • Gość: Kibic A myślałem, że tylko Legia ma pojeb...nych kibiców IP: *.chello.pl 10.11.07, 09:41
        :/
        • Gość: Great Cornholio Re: A myślałem, że tylko Legia ma pojeb...nych ki IP: *.chello.pl 10.11.07, 10:10
         nie wypowiadaj sie jak nie masz pojecia o co chodzi...
         czytanie "artykułów" GW i Steca moze skutecznie wyprac mózg...jak widac Tobie
         wyprali (o ile było co prać LOL)
       • Gość: wiesiek to jest rasistowska flaga? buhahhahaha IP: *.chello.pl 10.11.07, 10:41
        Polska dla Polakow to tez rasizm?
        • Gość: troll Re: to jest rasistowska flaga? buhahhahaha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.07, 12:50
         polska dla polakow to nazizm i nacionalizm zeby nie rzecz ograniczenie
         swiatopogladu do stwierdzenia zjednoczenie jest be zydzi ukradna niemcy ukradna
         ruskie ukradna polska dla polakow jestem idiota po podstawowce wine za to ze nie
         mam kasy wszsytkich innych jak mam zly humor biore glany lancuch ide wpier***
         metalom albo jakis innym "brudasom" bo siedze cale dnie na silce to moge nie ??
         to jest myslenie kibicow to jest myslenie ludzi mowiacych polska dla polakow
     • porarelaksu Re: Magdalenka... 10.11.07, 00:38
      TY DEBILU!!! Jeszcze nigdy tak nie wyraziłem się o żadnym
      forumowiczu, ale nie wiem jak nazwać kogoś kto zamieszcza link
      do "polonica.net". To trzeba mieć nieźle nasrane we łbie żeby
      dopatrywać się analogi między magdalenką a artykułem o meczu Legia-
      Jagiellonia. Chociaż nie, to w sumie zrozumiałe. Jak ktoś powołuje
      się na najbardziej antysemicką i rasistowską stronę internetową, to
      pewnie nie bolą go skinowskie symbole. Ludzie, co się z wami qrwa
      dzieje!?!? Stronniczy artykuł, jasne.
      • Gość: Sh Re: Magdalenka... IP: *.spray.net.pl 10.11.07, 00:41
       Dokładnie. Nie wiem co ma głupota Steca do głupoty Michnika pomijając że jest eksponowana w tej samej Gazietce...
      • Gość: Praski bandzior White Power hahaha IP: *.acn.waw.pl 10.11.07, 16:00
       Czy Ty wiesz co widnieje na tej fladze, że piszesz głupio o symbolice
       rasistowskiej?To dłoń z zaciśniętą w ręku racą a nie żadne "white power" a na
       fladze nie ma też żadnych rasistowskich treści....ogarnijcie swoją głupotę
       krytycy tej flagi i zachowania kibiców co ją wywiesili.Zacznijcie myśleć sami bo
       ciągle ktoś myśli za was a uważacie się za inteligentów ciołki.
    • Gość: popo Re: Pod sąd!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 23:05
     Może zamiast sie ośmieszać sprawdził byś najpierw informacje na temat tej flagi.
     Jest to symbol używany od lat przez grupy skinheadów i na całym świecie wiązany
     jest z rasizmem.
     • Gość: W Re: Pod sąd!!!!!!!!! IP: *.halleracaffe.broadband.pl 09.11.07, 23:10
      Jaki znowu symbol związany z rasizmem? Czerwona pięśś na czarnym tle z napisem
      Jagiellonie Białystok Ultras? Ja akurat znam te flagę więc może TY powinieneś
      sprawdzić jak ona wygląda. Inne organizacje tez używają pięśći na flagach,
      transparentach i jakoś to nie jest rasizm. A jak chodzi o kibiców to oczywiście
      jest.
     • Gość: Katolik Swastyka w kościele IP: *.238.64.65.ip.airbites.pl 09.11.07, 23:14
      W niektórych kościołach (głównie w Niemczech, ale też w Polcse) są
      umieszczone krzyże-swastyki. To, że jacyś idioci (np. Hitler)
      zawłaczyli pewne symbole nie oznacza, że mają tylko jedno znaczenie.
      • Gość: zet Re: Swastyka w kościele IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 23:26
       symbol symbolem, ale napis "white power" kojarzy sie dosc jednoznacznie.
       • Gość: Katolik Re: Swastyka w kościele IP: *.238.64.65.ip.airbites.pl 09.11.07, 23:31
        Na fladze nie ma takiego napisu
       • Gość: E(L)emelek Re: Swastyka w kościele IP: *.spray.net.pl 09.11.07, 23:34
        Na tej fladze nie ma nic o żadnym white power tylko o jagiellonia ultras zaś zaciśnięta czerwona pięść charakteryzuje rękę trzymającą racę (płomienie obok) i jest wykonana w kolorach klubowych Jagiellonii.

        Zamiast głupki się czepiać najpierw proponuję sprawdzić co i jak.

        Tu jest link do strony właścicieli tej flagi i rzeczone logo:

        www.ujb.pl/site/index.php?go=oprawy        Pozdrawiam - kibic Legii
        • Gość: troll Re: Swastyka w kościele IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.07, 12:54
         buahah kto im te stronke robil ??? ahahah no nie moge zalosna moj 10 letni
         sasiad sobie zrobil lepsza omfg wez mnie nie denerwuj
     • Gość: kass Re: Pod sąd!!!!!!!!! IP: *.chello.pl 09.11.07, 23:27
      Z jakim rasizmem pustaku?! -chyba indiańskim!!
      Jak klub ma żółto-czerwone barwy to w jakich kolorach mają robić flagi i rysunki?
      Pół roku temu jakiś debil z PZPN stwierdził że flaga Ruchu White&Blue (barwy
      tego klubu to biały i niebieski) to też emblemat rasistowski,
      ale dziś ewidentnie mamy nowy rekord głupoty.

      Pozdrawiam wszystkich tłumoków, którzy wierzą we wszystko co im media sprzedają...
    • Gość: loc Re: Pod sąd!!!!!!!!! IP: *.man.bydgoszcz.pl 09.11.07, 23:29
     legunia nie dałaby rady na boisku, to zdobędzie 3 pkt. poza nim. proste.
    • Gość: Zorientowany Pod sąd! ale delegata PZPN i pismaków! IP: *.chello.pl 10.11.07, 20:29
     Za pomówienie kibiców Jagiellonii o rasizm, za bezpodstawne
     wyzywanie od pseudokibiców itd. Pan Stec i reszta powinni przeprosić
     kibiców Jagi, zamieścić sprostowanie. Delegat z kretyńską broszurką
     stowarzyszenia lewackiego "Nigdy Więcej" jest waszym guru, alfa i
     omegą? Żenujące, płakać się chce na takie rzetelne i obiektywne
     media :/ Urban was chyba uczył jak kłamać (Jerzy, nie Jan ;)
    • Gość: repozycja Re: Pod sąd!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.07, 00:46
     Nie była rasistowska...wiesz co oznacza white power i pięśc wokół
     której owinięta jest błyskawica...to była rasistowska flaga
   • mk.16 Re: Pod sąd!!!!!!!!! 10.11.07, 00:06
    kiboli powinno się powybijać i tyle :P
   • Gość: yj Gazeta Żyd... znów szuka dziury by się wykazać!! IP: *.tkdami.net 10.11.07, 08:20
    znów Polska nie trzyma linii masonskiej szukają dziury w całym
  • Gość: andek W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.07, 22:35
   Przeciez to nie jest rasistowski symbol!
  • Gość: Ziobro do roboty!! W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 22:36
   Gdzie te 24-godzinne sądy?
   • Gość: RTS pilka nozna dla kibicow IP: *.toya.net.pl 09.11.07, 23:51
    Poskarz sie Ziobro lamusie! Tylko Widzew RTS!!! Stadion to nie teatr
  • Gość: ibroy W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.75.59.138.brzesko59.ptc.pl 09.11.07, 22:38
   Najsmieszniejsze jest to że z tego co mi wiadomo Jaga nie ma żadnej flagi z białą pieścią , na 90% chodzi o flagę ULTRASÓW Jagiellonii.. na której jest czerwona pięść nie mająca nic wspólnego z "zakazanymi" znakami..
   kolejny popis obserwatora i dziennikarzy....
  • Gość: Jaro Co za bydło... IP: *.spray.net.pl 09.11.07, 22:38
   Radzę wszystkim omijać szerokim łukiem te bajzle zwane stadionami.
   • Gość: Pora_Reraksa Re: Co za bydło... IP: *.adsl.inetia.pl 09.11.07, 22:44
    bydlo bo co?wywiesili flage z piescia, i co?kazdy wizerunek piesci w tym kraju
    jest zakazany?to obetnij sobie rece bo przeciez lamiesz przepisy lazac z rekami
    na wierzchu, prezentujesz faszystowski symbol!
    paranoja po prostu paranoja ludkow z pzpnu a juz tytul i sam artykul vel news
    wyborczej zasluguje na sprawe w sadzie, tym 24h!zenada!
    • Gość: precz Re: Co za bydło... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 23:12
     Kibole świnie do chlewu nie na stadiony. Faszyzm nie przejdzie !
     • Gość: nie_dzwiedz Re: Co za bydło... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 23:36
      jak faszyzm?? To flaga ULTRAS BIALYSTOK czlowieku. Smieszny jest ten pzpn.
      • Gość: Xxx131 Re: Co za bydło... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.07, 00:09
       Racja. GW specjalnie umieszcza takie newsy, aby zrobic z naszego Polakow nazistow i homofobow. To wszystko jest zaaranzowane.
   • Gość: Historyk Re: Co za bydło... IP: *.chello.pl 10.11.07, 09:25
    i wlasnie do takich głupków jak Ty adresowane są kłamstwa i przeinaczenia Wyborczej.

    Bardzo łatwo Ci wyprać mózg...o przepraszam móżdżek...
   • Gość: xxxx Re: Co za bydło... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.07, 09:36
    Wpie..spuscic ..ym śledziom białostockim gó..arstwo sie
    nauczyło bez wychowania pałą przez łeb by dostał jeden z drugim to
    wiecej by nie poszedł
  • radek4500 Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli 09.11.07, 22:39
   Białystok powinien się wstydzić.
   • Gość: W Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.halleracaffe.broadband.pl 09.11.07, 22:48
    Przecież to nie jest arsistowski symbol, a wstydzić to sie możesz Ty sowjej
    niewiedzy
   • Gość: kass Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.chello.pl 09.11.07, 23:33
    Czego?
    Nieuków w PZPN czy bezmózgów na internetowych forach?
  • Gość: PIKON Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.89-161.tel.tkb.net.pl 09.11.07, 22:39
   BIAŁYSTOK POZDRAWIA PIĘKNY LONDYN!!! JAGA JEST THE BEST!!!!!!!!LEGIA
   MISTRZEM W WIĄZANIU KRAWATÓW)))))
  • Gość: KKS LESZEK Ległaaaa legła stara krowa z warszawy hahaaa IP: *.chello.pl 09.11.07, 22:39
   mieliście wygrywać nietracić punktów i znowu pytka hahhhaaaa
   • Gość: Praski bandzior Re: Ległaaaa legła stara krowa z warszawy hahaaa IP: *.acn.waw.pl 10.11.07, 16:09
    Ty coś ci na banie padło...tydzień temu też byłeś taki aktywny jak wam Jaga
    załadowała 4 bramki na garba czy siedziałeś jak zbity pies w budzie leszczyku.
  • Gość: yak Od kiedy delegat pzpn jest oficerem politycznym? IP: *.icpnet.pl 09.11.07, 22:40
   ??
  • Gość: error W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.07, 22:40
   rzeczywiscie symbol rasistowski
   Niech żyje czerwona rasa
   brak słów dla bezmózgów z pzpn-u
  • Gość: Wisla Biala Gwiazd Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 09.11.07, 22:41
   Jeśli Wisła wygra dziś z Groclinem będzie miała już dziesięć punktów
   więcej niż Legia.

   Kiedy?
   Dzisiaj?

   Co za glab pisal ten artykul, Wiselka gra jutro przeciez.
  • Gość: oopl Na czym polega rasizm tego symbolu? IP: *.icpnet.pl 09.11.07, 22:42
   paranoja
   • Gość: roi Re: Na czym polega rasizm tego symbolu? IP: *.hrpc.uic.edu 09.11.07, 22:47
    Ten sam symbol jest wykorzystywany tez przez Murzynow i feministki!!!
    • Gość: tomcat i był wykorzystywany przez komunistów/nt IP: *.aster.pl 09.11.07, 23:05
  • Gość: paola to nie jest zaciśnięta pięść :P IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 22:42
   propunuję zakupić okulary dla delegata PZPN
   • Gość: Anjew To nie jest zadne WHITE POWER!!!! :-))) IP: 87.111.45.* 10.11.07, 01:33
    Co to za bzdury?? Ta flaga nie ma nic wspolnego z rasizmem! Co za kabaret!!!
    :-))))))

    Nie jestem zwolennikiem ani rasistowskich zachowan ani wszelkiej przemocy czy to
    stadionowej czy ulicznej, ale szopka, ktora zaprezentowal pan delegat nadaje sie
    do monty pythona. Aha, i jestem kibicem Widzewa, raczej piknikiem juz teraz... :-))
  • Gość: bardmd zamknąć Legię IP: *.tvk.torun.pl 09.11.07, 22:43
   a Legię powinni zamknąć. za partactwo jakim jest nieumiejętność poradzenia sobie z bandą żuli...
   • Gość: emka(L) Re: zamknąć Legię IP: 91.104.108.* 10.11.07, 09:05
    Sam się żulu zamknij
  • Gość: michał W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.toya.net.pl 09.11.07, 22:43
   Jak mam ocenić czy słusznie obserwator zakazał wieszania tej flagi skoro jej mi
   tu nie pokażą... Mam wierzyć na słowo :D :D :D na meczu Jagi z Widzewem też
   kazali zdejmować fanę Awanturnicy. Śmieszne jest to, że te flagi już wiele razy
   wisiały na innych meczach a tu nagle jakiemuś obserwatorowi szajba uderza do głowy
  • Gość: maniek23 W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.07, 22:43
   tak panowie z wyborczej zachęcacie ludzi do przyjścia na stadiony,
   więcej obiektywizmu życzę
  • Gość: z1234567 Zaraz tam kibole - wyborcy PO albo Cimoszki... IP: *.chello.pl 09.11.07, 22:44
   Zaraz tam kibole - wyborcy PO albo Cimoszki...
   • Gość: fgjkf Re: Zaraz tam kibole - wyborcy PO albo Cimoszki.. IP: *.nettelinwestycje.pl 09.11.07, 22:48
    o ile mi wiadomo, cała ściana wschodnia, w tym białystok murem stoją
    za PiS-em... przynajmniej tak głosowali
    • Gość: Jaga Re: Zaraz tam kibole - wyborcy PO albo Cimoszki.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 23:00
     1. To była flaga Ultras Jaga - taki mają symbol.
     2. Skinów i innych debili dawno tzw. kibole Jagi dawno się pozbyli ze stadionów.
     3. W Białymstoku wygrała PO.
     • agaj.agaj Re: Zaraz tam kibole - wyborcy PO albo Cimoszki.. 09.11.07, 23:16
      Najbardziej druzgocace zwyciestwo PO odnioslo w wiezieniach. Tam
      PiS byl ponizej 3%. Jesli chodzi o flage to o ile dobrze czytam
      pisze na niej WHITE POWER. Jest to niewatpliwie rasistowski napis
      bo sam symbol chyba taki nie jest. Kto by pomyslal, ze white power
      odrodzila sie w Bialmstoku, takim milym miescie.
      • Gość: W Re: Zaraz tam kibole - wyborcy PO albo Cimoszki.. IP: *.halleracaffe.broadband.pl 09.11.07, 23:19
       Ciekawe gdzie to przeczytales - chyba w wyborczej. Bo na fladze jest napisane
       Jagiellonia Białystok Ultras Gamoniu.
      • Gość: maciek Re: Zaraz tam kibole - wyborcy PO albo Cimoszki.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.07, 01:26
       agaj a wiesz gdzie PiS odnioslo oszlalmiajaca wygrana?

       W zakladach dla psychicznie chorych. nie zartuje to prawda.
    • Gość: x Re: Zaraz tam kibole - wyborcy PO albo Cimoszki.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 23:14
     Tak to byli PiS-dzielcy
   • guru133 Re: Zaraz tam kibole - wyborcy PO albo Cimoszki.. 10.11.07, 11:00
    Gość portalu: z1234567 napisał(a):

    > Zaraz tam kibole - wyborcy PO albo Cimoszki...
    Przecież Białystok to ostoja PiS-u. To tacy szowiniści jak oni wybrali n.p. Putrę.
  • Gość: colo Do autora.Czlowieku co ty za propagande siejesz? IP: *.upc.chello.be 09.11.07, 22:46
   Pan Tomaszewski zrobil fatalna promocje bialej,silnej piesci?Skad on
   ma ten poradnik delegata?Parodia!!!Pozdro dla Jagi,silnej,bialej
   Jagi!
   • Gość: zz Re: Do autora.Czlowieku co ty za propagande sieje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.07, 13:55
    Poradnik nazywa sie "Vademecum bezpieczeństwa" czy coś w tym stylu i został
    opracowany przez pana Simon Mole-tego samego od zarażania HIV "bojownika o wolność"
  • Gość: obserwator Tak to jest jak się wiochę wpuszcza na salony... IP: *.nettelinwestycje.pl 09.11.07, 22:46
   Liga powinna pracować nad takimi rozwizaniami systemowymi, żeby tego
   typu białostockie i temu podobne zacofania nie miały wstępu do
   ekstraklasy. No z całym szacunkiem, ale przecież białostoczczanie
   nie mogą być naszą wizytówką - wtedy pokazują tak jak dzisiaj całego
   siebie co dzisiaj miało miejsce. Miejsce tych ludzi jest w puszczy
   białowieskiej i niech stamtąd nie wychodzą, bo zdaje się mocno się
   zacofali i nie nadążają za cywilizacją już mocno.
   • Gość: antybo(L)ek Re: Tak to jest jak się wiocha glos zabiera... IP: *.upc.chello.be 09.11.07, 22:49
    i swoich korzeni sie wypiera,chodzacy intelekcie z Wyszkowa!!!
   • Gość: W Re: Tak to jest jak się wiochę wpuszcza na salony IP: *.halleracaffe.broadband.pl 09.11.07, 22:53
    A to sie reprezentant znalazl. Czy ty chociez wiesz jak ta flaga wyglada.
    Zamknij dziub bo az sie przyrko robi na glupote takiego czlowieka jak ty.
   • tygrysio_misio Re: Tak to jest jak się wiochę wpuszcza na salony 09.11.07, 23:07
    niech zgadne....
    tys warszawka?

    rodak z za Buga? a moze i z za Grodna?

    przeciez to z tamtych terenow po wojnie wies ciagnela do stolicy by
    reprezentowac Polske<hahaha>
   • Gość: piotrek Re: Tak to jest jak się wiochę wpuszcza na salony IP: *.osiedle.net.pl 10.11.07, 03:00
    to ja tylko w ramach lekcji historii (bo o fladze nie będę już pisał bo dużo
    napisano) napiszę że Jagiellonia jako pierwsza sprowadziła zagranicznego
    piłkarza na polskie boiska. a co do tych głupot co piszecie o rasizmie to akurat
    Jagiellonii nie dotyczy (właśnie rasistów pozbyto się ze stadionu w Białymstoku
    przez co dochodzi czasami do awantur między kibicami a skinhaedami których nikt
    na stadionie nie chce widzieć). pozdro wszystkim Prawdziwym Kibicom!!!
   • Gość: Great Cornholio Re: Tak to jest jak się wiochę wpuszcza na salony IP: *.chello.pl 10.11.07, 09:26
    to samo pewnie myślą w WIlnie do dzisiaj...

    wez się koleżko nie osmieszaj LOL
  • Gość: egeta W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.07, 22:47
   ta niby rasistowska flaga jest widoczna na zdjęciu załączonym obok
   ŚMIECH NA SALI
   • Gość: are Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: 83.238.201.* 09.11.07, 22:54
    Z ciebie śmiech na sali, a co niby ma oznaczać hasło "white power"? To ja sobie
    powieszę flagę "Żydzi do gazu" z serduszkami i w słodkich kolorach, wporządku
    bedzie?
    • Gość: W Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.halleracaffe.broadband.pl 09.11.07, 22:55
     Ale tam nie bylo zadnego napisu White Power. Lepiej zobacz jak ta flaga wyglada
     a pozniej komentuj, a nie piszesz zeby cokolweik napisac
    • Gość: m Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 22:56
     A gdzie Ty tam widzisz napis "white power"?
    • Gość: E(L)emelek Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.spray.net.pl 09.11.07, 23:40
     TAM NIE MA ŻADNEGO WHITE POWER!!!
     ILEŻ RAZY MOŻNA PISAĆ!
     • Gość: J07 Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.nycmny.east.verizon.net 10.11.07, 00:47

      Jak wybiorcza napisala,ze jest tzn.jest,i nie sprzeczaj sie,dobrze?
      • Gość: Anjew Dokladnie, rece opadaja... Gdzie tam jest... IP: 87.111.45.* 10.11.07, 01:39
       ...white power??? :-)) Skad ten debil delegat ubzdural sobie, ze flaga jest
       rasistowska?? Kpiny z ludzi, ktorzy zaplacili za bilety...

       (nie jestem kibicem ani Jagielloni ani Legii)
  • Gość: zadam W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 22:48
   Ten sam delegat co na meczu jagi z widzewem, proponuję złożyć się na okulary dla
   szanownego pana, flaga jagi nie miała nic wspólnego ze znakiem rasistowskim. a
   gazeta.pl jeszcze takie głupoty pisze!
   • Gość: Legionista [...] IP: *.csk.pl 09.11.07, 22:57
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
   • Gość: Legionista Wyznawcom ojca Michnika tylko oto chodzi.... IP: *.csk.pl 09.11.07, 23:00
    Gazeta.pl jest zainteresowana tylko i wyłącznie sianiem zamętu .
    Jako część żydowskiego geschaeftu w Polsce , będą robić wszystko by w swoim
    czasie zarzucić polskim kibicom nie rasizm a antysemityzm .
    • Gość: gość Re: Wyznawcom ojca Michnika tylko oto chodzi.... IP: *.ghnet.pl 10.11.07, 17:21
     Wyborcza to spisek przeciwko kibicom??????
   • Gość: greg Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.07, 18:54
    Proponuję właścicielom flagi podanie delegata do sądu o naruszenie
    dóbr osobistych za nazwanie rasistami. Może jest w Polsce
    sprawiedliwość i otrzymaja wysokie odszkodowanie.
  • Gość: Kaligula Wyborcza i jasne IP: *.chello.pl 09.11.07, 22:49
   Wieksza reklame zrobil delegat tej fladze, o ktorej nikt nie wiedzialby. A
   wyborcza jak zwykle swoje, Legia, Legiunia, remis przez kibiców Jagi, Dokladnie
   tak samo jak Interia z Wisła
  • Gość: KKS LESZEK fajkaaa fajka warszawaaa fajkaaa fajka warszawaaa IP: *.chello.pl 09.11.07, 22:49
   no to kryzys macie za sobą hahhaaa
  • Gość: jano W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 22:50
   Poczatkowo byłem po stronie PZPNu, ale w gruncie rzeczy rzeczywiście kolor jest
   czerwony a nie biały. A z drugiej strony skoro kibice utożsamiają sie z klubem,
   to na prosbe kapitana i prezesa mogli zdjąć ta flagę. ucierpiala by tylko ich
   duma, a tak na klub zostanie nałożona kara i kase która można było wydać jakos
   sensownie trzeba bedzie wpłacić na konto PZPNu.
   • Gość: nie Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 23:43
   • Gość: nie_dzwiedz Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.07, 23:44
    czlowieku, flaga rzecz swieta dla kibica. Kapitan odejdzie, prezes klubu tez a flaga zostanie, szczegolnie ULTRAS ktorzy robia tyle dobrego dla klubu
    • mr_pope Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli 09.11.07, 23:52
     Flaga czy klub jest dla kibica święty? Teraz Jagielloni grozi nawet odjęcie 3
     punktów z powodu złamania bzdurnych przepisów (ale zawsze są to przepisy).
     • Gość: nie_dzwiedz Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.07, 00:00
      flaga jest odzwierciedleniem klubu, jak szalik. a jesli pzpn bedzie chcial odjac punktu to pier... go!!! i tak klub jest najwazniejszy!!! BKS
      • mr_pope Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli 10.11.07, 00:14
       Jak będzie chciał to odejmie. Szkoda by było, gdyby tych 3 punktów zabrakło na
       koniec sezonu, prawda? W lidze chyba chodzi o to by zająć jak najwyższe miejsce,
       a nie aby grupa kibiców mogła manifestować swoje piłkarskie sympatie. No cóż,
       pozostaje mieć nadzieję, że PZPN zda sobie sprawę z absurdów jakie tworzy i nie
       będzie tak krytycznie podchodził do wszystkich kibicowskich flag i symboli.
       • Gość: nie_dzwiedz Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.07, 00:19
        w lidze chodzi o to aby kibicowac swojej druzynie, czy to 1 czy 2 liga!!! ULTRAS zrobili tak duzo dla kibicow Jagi ze zasluguja na dozgonny szacunek i tej flagi bede bronil do konca!!!
       • Gość: Sh Re: W Warszawie futbol przegrał z bandą kiboli IP: *.spray.net.pl 10.11.07, 00:43
        Jak już to nie 3 tylko 1. Pozatym nie odejmnie bo nie było tam ŻADNYCH RASISTOWSKICH SYMBOLI.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka