Dodaj do ulubionych

Siatkarska awantura. Prezes PGE kontra komentat...

IP: *.icpnet.pl 11.04.11, 09:14
Czesto oglądam siatkówkę w Polsacie i komentarze pana Drzyzgi od dawna mnie drażnią. Udaje znawce a sam nic nie dokonał (nie mam na mysli jego kariery sportowej) Wydaje się być złosliwym malkontentem albo ma problem z przekazaniem swoich intencji. Mierny komentator.
Obserwuj wątek
  • Gość: haskiresoviak Siatkarska awantura. Prezes PGE kontra komentat... IP: *.krosoft.pl 11.04.11, 09:42
   Moim skromnym zdaniem Pan Drzyzga na siatkowce zna sie jak mało kto w naszym kraju a jego komentarze sa zawsze trafne gdyz nieowija w bawelne tylko mowi to co mysli..a pozatym kto sie niezgodzi ze mna ze Atom to sztucznie szybko zbudowany zespoł ktory wcale niewywalczyl miejsca w PlusLidze na boisku tylko wywalczyl je za pieniadze PGE. Osobiscie niepochwalam polityki PGE ..sympatii kibicow kupic niezdolacie a siatkarska kibicowska polska powoli odwraca sie od PGE!
   • ranke Państwowe molochy won od sportu 11.04.11, 11:04
    PGE to moja własnośc, moja obywatela Polski. Nie godzę się na marnotrawienie moich pieniędzy ponieważ lokalni politycy (Bałchatowscy, Zgorzeleccy i jacykolwiek inni) gdy nie potrafią swoim wyborcom zapewnic chleba zapewniają im igrzyska. To się tyczy wszystkich polityków PO, PIS, SLD a kiedyś także PZPR. Jestem za pełną prywatyzacją i jeżeli ktoś chce własne pieniądze wydawac na sport to niech to robi, ale tak jak mówię własne a nie moje. Pamiętam jak pan Kurski pisał do Krauzego list z żądaniem finansowego wsparcia dla Lechii. Oczywiście pan Krauze miał dac pieniądze by zapewnic sobie kontrakty państwowe, zaś Kurski w ten sposób zapewniał sobie poparcie kibiców. Dośc. Sprywatyzujmy PGE, Jastrzębską Spółkę Węglową i Kędzierzyńskie zakłady azotowe i zobaczymy czy ich właściciele będą skłonni do sponsorowania sportu. I tak przy okazji jestem kibicem siatkówki.
    • Gość: klon Re: Państwowe molochy won od sportu IP: *.toya.net.pl 11.04.11, 11:47
     Pomijając kwestię czy firmy "państwowe" powinny sponsorować kluby sportowe, to mnie ciekawi, dlaczego PGE zapałało taką miłością do 3miasta, inwestując grubą kasę w Trefla i stadion. Zrozumiałe jest dlaczego JSW sponsoruje klub w Jastrzębiu, Azoty w Kędzierzynie czy PGE w Bełchatowie, bo mają tam siedziby bądź zakłady. Lotos jest sponsorem w 3mieście i OK, ale tak silne wejście tam PGE jest dla mnie zagadką.
     • Gość: Fa Re: Państwowe molochy won od sportu IP: *.aster.com.pl 11.04.11, 11:55

      Mówisz zagatką, to chyba całe życie jest dla Ciebie zagatką. PGE buduje Elektrownie Atomową koło żarnowca, oraz cały czas mimo nie powodzenia chce kupić firmę Energa z Gdańska.

      Ponadto w 3mieście stoi wielka hala, stąd to bardzo dobry rynek marketnigowo dla nich. A aby Elektrownia spokojnie powstała, trzeba dać widowisko masom i pokazać, że PGE zależy na 3mieście.
      • Gość: klon Re: Państwowe molochy won od sportu IP: *.toya.net.pl 11.04.11, 13:26
       To bardzo ciekawe że "PGE buduje Elektrownie Atomową koło żarnowca". Z całą pewnością nie wybrano jeszcze lokalizacji na elektrownię atomową a Ty piszesz o budowie. Ja rozumiem Twoje preferencje, ale z całym życiem i "zagatką" nie przesadzaj. Na pewno nie jest dla mnie zagadką dlaczego piszesz "zagatka" i "żarnowiec" i to, że PGE nie ma aktywów w 3mieście, które by uzasadniały ten sponsoring.
    • Gość: Fatum Re: Państwowe molochy won od sportu IP: *.aster.com.pl 11.04.11, 11:51
     Mówisz jesteś kibicem siatkówki i nawet nie wiesz, że ona istnieje w Polsce tylko dlatego, że idą na nią pieniądze Państwowych firm. Nawet nazwa ligi jest sponsorowana przez Polkomtel(PLUS), której właściciele są spółkami skarbu Państwa.
     A polityków nie mieszaj do tego, bo takie ekscesy typu kurski, że Krauze dla Lechi to można policzyć na jednej ręce. A PGE to żadna twoja spółka, a Skarbu Państwa i tylko 70%.
     Rozumiem, że Orlenowi też zabronisz sponsorować sporty motorowe, a co tam niech one padną.

     Takie wielkie firmy jak PGE, Orlen i Lotos nie powinny nigdy zostać sprywatozywane. Na zachodzie jakoś większość podobnych spółek to sa dalej Państwowe, ponadto, czemu po nasze też głównie zgłaszają się firmy z zagranicy będące Państwowymi molochami innych Państw.
     • ranke PGE jest moje 11.04.11, 17:03
      Tak masz rację PGE to własnośc skarbu państwa, ale skarb państwa należy właśnie do obywateli, no bo do kogo innego, do ministra? (bardzo bogaty minister). Zgadzam się gdyby nie państwowe firmy siatkówka w Polsce byłaby uboższa, ale to nie moja wina, że jesteśmy ubogim państwem. Piszesz, że tak duże spółki nie powinny zostac nigdy sprywatyzowane, podobnie zresztą myśli większośc Polaków i dlatego kraje ten pozostanie biedny.
      • Gość: Fatum Re: PGE jest moje IP: *.aster.com.pl 11.04.11, 17:12
       Heh uwielbiam stwierdzenie, że jak sprywatyzujemy to będzie tylko lepiej. To nie firma Prywatna powoduje, że jest lepiej, bo jeżeli sprywatyzujemy firmy te ja stoją, to tylko na tym stracimy. Najpierw trzeba urynkowić rynek, a także umożliwić hurtowy zakup i odsprzedaż usług, bo tylko tak możemy ograniczyć koszty. Noi najważniejsze trzeba oddzielić wytworzenie, przesyłanmie od sprzedaży. A póki co na to się nie zamierza, więc jakiejkolwiek prywatyzacji mówie nie. Tylko urynkowienie i zwiększenie możliwości konkurowania coś zmieni.
      • Gość: Sir Galahad Re: PGE jest moje IP: *.jeleniagora.vectranet.pl 11.04.11, 18:00
       Hahaha. Ot neoliberalne i korwinistyczne brednie o prywatyzacji jako obiektywnym dobrze. Po co prywatyzować spółkę, która radzi sobie na rynku? Jakoś cywilizowany świat tak nie robi. Ale peryferia takie jak Polska mają neokolonialną mentalność. Uwierzyły w fetysze, w które na zachodzie już nikt nie wierzy, bo zbankrutowały najpóźniej podczas przesłuchań Greenspana w Kongresie w 2008 roku. Ale polska biurowa klasa średnia ma swoich proroków: Balcerowicza, Korwina Mikkego, Gilowską, Gadomskiego etc. Bogactwo tworzy kapitał, a nie prywatyzacja sama w sobie. To właśnie taki zwulgaryzowany, prymitywny dyskurs ekonomiczny jest główną przeszkodą w rozwoju Polski. Otóż po prywatyzacji nie będziesz miał już nic z tego PGE jako obywatel. Tak to Skarb Państwa może mieć kasę z dywidendy, z emisji akcji etc.. A Ty masz z tego choćby taki banał jak siatkówkę. To może być coś innego równie dobrze. Doposażenie szpitala, stypendia naukowe, badania naukowe, zafundowanie placu zabaw. Cokolwiek. W przypadku prywaciarza z zachodu (często sprzedajmy właśnie państwowym firmom) to będzie tylko ewentualnie jego dobra wola. A ponieważ pozbywając się majątku stracimy sporo podmiotowości własnej, a w takim pozbawionym kapitału kraju wpływy bogatego mzimu z Zachodu lub Wschodu będą większe to i tej dystrybucji w spójność społeczną będzie mniej. Inwestowania już jest mało przy kulturze szybkiej stopy zwrotu. A teraz wyobraź sobie funkcjonowanie tego mzimu prywatnego bez kontekstu kulturowego, etycznego (bo wszyscy są za prywatyzacją, i ułatwieniom dla spółek zbiorowej nieodpowiedzialności). Zostaje tylko chciwość. Warunki do rozwoju opartego na taniej sile roboczej się w Polsce skończyły. Teraz to jest bariera i to już widać. M.in. dlatego nie powinno się prywatyzować PGE. KGHM i tym podobnych skoro dobrze sobie radzą. To się skończy zasadą prywatyzuj zyski i socjalizuj straty tylko i wyłącznie (taki koleś będzie na tyle wpływowy żeby to przeforsować, do tego jest w stanie kupić sobie aparat marketingowy i mediowy, żeby wykreować korzystną dla siebie opinię). Ja wiem, że panowie Balcerowicz i Korwin mówią i piszą inaczej. Ale generalnie globalna rzeczywistość gospodarcza pokazała ich teoriom i przesądom środkowy paluszek.
    • northyorkshire Sądzę iż 38 lat 11.04.11, 11:59
     to trochę za mało na wyważone sądy, Panie Zadroga. Ostudź Pan głowę, przeżyj w zdrowiu jeszcze dwadzieścia lat i wtedy będziesz się Pan śmiać ze swoich szczeniackich zachowań i wypowiedzi. Mam tylko nadzieję iż, do tej pory grono ludzi którym, wyrządzisz krzywdę, będzie do policzenia na palcach jednej ręki i Tobie wybaczy. Wtedy będziesz MĘŻCZYZNĄ. Na razie jesteś SZCZYLEM.
   • przywalmi Re: Siatkarska awantura. Prezes PGE kontra koment 11.04.11, 13:14
    To że Drzyzga zna się na siatkówce nie podlega dyskusji ale przy komentowaniu meczu Atomu z Aluprofem było aż nadto widać jego sympatię do bielszczanek a to dobremu komentatorowi nie wypada powinien w komentarzu być bezstronny bez względu na prywatne sympatie Prezesik sie podniecił nie w tym momencie co trzeba
  • Gość: bambino Siatkarska awantura. Prezes PGE kontra komentat... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.11, 10:37
   Drzyzga zna się świetnie na siatkówce i jako komentator wydarzeń na boisku jest nieoceniony. Czasem może nawet ta znajomość siatkówki jest zbyt trudna w odbiorze dla niedzielnych kibiców, którzy czekają tylko na "Punkt, punkt, mamy punkt. Proszę państwa, co za wspaniały atak naszego zawodnika!" i męczą ich uwagi o jakości odbioru, kierunkach ataku, wysokości i szczelności bloku, taktyce zagrywki itd. To już jednak ich problem, bo słuchając ze zrozumieniem i odrobiną chęci poznawczej mogliby się nauczyć z fotela albo kanapy wiele rzeczy, które w przeciwnym wypadku musieliby poznawać na klubowych treningach. Summa summarum, jego duet ze Swędrowskim to najlepszy komentatorski duet siatkarski w Polsce, choć para Swędrowski-Wójtowicz też jest OK (od czasu kiedy nasz siatkarz wszechczasów nabrał swobody przed mikrofonem, bo na początku nie najlepiej mu to wychodziło).
   Inną kwestią są analizy Drzyzgi, jednak czy się z nimi zgadzam, czy nie, na pewno nie są to nigdy słowa ignoranta wzięte z sufitu. Zaś słowa o budowie Atomu i jego postawie na boisku są jak najbardziej trafne. Zresztą faktycznie nie jest to zarzut tylko próba usprawiedliwienia.
   Jeśli prawdą (a nie kolejnym "njułsem" dziennikarskim) okażą się słowa prezesunia PGE, to świadczy to jedynie o tym, jak bardzo zakutą pewną część ciała trzeba mieć, żeby dostać się na szczyty biznesu. Jeśli Polsat się ugnie, będę bardzo zawiedziony.
  • Gość: Fanka Siatkarska awantura. Prezes PGE kontra komentat... IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 11.04.11, 10:58
   Pan Drzyzga jest bardzo dobrym komentarorem, ogladam każdy mecz. Jakiś młody dzieciak (38 lat) został po znajomosci prezesem spółki Skarbu Państwa i juz mu się w głowie pomieszało. Nie on płaci pieniadze na sport tylko obywatele. Jak chce sam płacić i rządzić to niech poszuka sobie pracy w miedzynarodowym biznesie. Za taką postawe Pan Przes powinien zostac usuniety ze stanowiska
   Od dziś fanka Drzyzgi
  • Gość: orto Siatkarska awantura. Prezes PGE kontra komentat... IP: *.centertel.pl 11.04.11, 10:59
   Polsatowi nie pozostaje nic innego, jak tylko wystawiać do komentowania meczów Sopotu Pana Drzyzge ;)
   A tak na serio, nie dziwi mnie nerwowości Pana Zadrogi, Piechockiego i całego tego towarzystwa. Gigantyczne pieniądze utopione w zespół, ogromne kontrakty „gwiazd” i włoskiego sztabu szkoleniowego, a zespól się po prostu kompromituje (np. czwarty set z Bielskiem). Krótko mówiąc, pieniądze wyrzucone w błoto.
   Po raz kolejny potwierdza się, że nie wszystko można kupić za pieniądze, szczególnie szacunku kibiców.
  • Gość: Andrzej Siatkarska awantura. Prezes PGE kontra komentat... IP: *.lubzel.com.pl 11.04.11, 11:02
   Panu Zadrodze ostatnio puszczają nerwy - być może po publikacji na cire.pl o ile wzrosły to jego dochody a także po niezbyt udanym europejskim sezonie dla PGE Bełchatów (final four obejrzeli w tv). A Atom Trefl to rzeczywiście zlepek gwiazd (niektóre dość zaawansowane wiekowo). O ile po sezonie zasadniczym wydawało się, że mogą pokrzyżować plany Muszynie czy Bielsku to ten puchar pokazał, że król jest nagi. A czepianie się pana Drzyzgi i wyładowywanie na nim swojej frustracji jest żałosne i żenujące.
  • Gość: kibic Jeśli Pan Wojciech IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.11, 11:10
   jest złym (słabym) komentatorem meczy siatkówki to który jest dobrym. Moim zdaniem to jedyny komentator używający przyzwoitego języka, mówiący pełnymi zdaniami, nie wyśmiewa decyzji sędziów, trenerów czy zawodników. Czy zawsze zgadzam się z Jego komentarzami? - nie ale zawsze słucham z przyjemnością.
  • robert_wwa Re: Siatkarska awantura. Prezes PGE kontra koment 11.04.11, 11:12
   Mierny komentator czy dobry, bez znaczenia to co mówi szef PGE jest tak żenujące że nikt większej antyreklamy tej firmie zrobić nie mógł. Miliony złotych nieważne ja je wyrzucę w błoto bo pan Drzyzga nas skrytykował? To jest poważne? Pusty śmiech na mnie ogrania jak takie fochy słyszę od kogoś kto niby dba tylko o wizerunek swojej firmy.
   • mikolaj.plank Re: Siatkarska awantura. Prezes PGE kontra koment 11.04.11, 11:33
    To niech jeszcze Drzyzga powie kilka słów prawdy o Skrze Bełchatów... To jest dopiero szczyt. Zespół, który za gigantyczne państwowe pieniądze jest od wielu lat wyłącznie mistrzem krajowego podwórka. I tak naprawdę własnymi siłami NIC nie osiągnął. I proszę mi tu nie szczekać o jakimś klubowym wicemistrzostwie świata, bo skręcę się ze śmiechu.
  • jordanbull Jeśli w ogóle myślisz, to co masz na myśli? 11.04.11, 11:36
   Drzyzga grał całe lata w siatę i był reprezentantem Polski.
   Można nie lubić tonu głosu czy opinii na różne kwestie ale nie pitol takich farmazonów, że nie dokonał, głąbie!!
   A kto się w tym zakompleksiałym kraju internetowych troli zna na czymkolwiek?
   Szpakowski Ci nie przeszkadza?
   Szaranowicz?
   To są goście, którzy w życiu nie kopnęli piłki a sport znają z własnej telewizji.
   Wójtowicz i Drzyzga to najlepsza rzecz jaką miała polska siata od strony studia telewizyjnego.
   Zęby zjedli na siatkówce a Ty se pójdź poodbijaj trochę przez trzepak!
   A panowie z PGE to by może by swoje głupie łby wsadzili pod jaki zimny prysznic bo widać, że kasa im szare komórki mocno przytępiła!!
   Może komentator ma wam dupy wylizać publicznie przed kamerami?
  • Gość: badziewiak66 Drzyzga był wkur.....ny tą zabawą w piłkę w IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.11, 11:41
   wykonaniu Atomu Trefla. Jeśli ktoś ma wątpliwości to jest jasne jak słońce że Atom wygra Mistrzostwo Polski. Rok temu Puchar był w ogóle kpiną z kibiców. Wygrana Pań z Łodzi w celu "zapchania" nowej sali była widowiskiem śmiesznym i żenującym. Jak ktoś zna się na siatkówce ( ja grałem 6 lat na niezłym poziomie ) to widzi co te Panie czasami wyprawiają. Szczególnie podobają mi się te autowe zagrywki po "frunących" lobach. No i ta ...radość , te podskoki. Dziś już aktorek nie szkolą w wyższej szkole filmowej, pracują z nimi ciężko na boisku.
  • Gość: a Siatkarska awantura. Prezes PGE kontra komentat... IP: *.c37.178.msk.pl 11.04.11, 11:42
   Zgadzam się - Drzyzga ogólnie jest ok i nic fatalnego nie powiedział, a prezes tak wielkiej firmy powinien zajmować się czymś innym, jest tylko jedno ale...

   Polsat sam próbuje rozgrywać w polskiej siatkówce, może nie tylko polskiej. I drobne pytanie: czy to ta sama frakcja co Piechocki i spółka? Taki Kmita w swych felietonach się w pewnym momencie zamienił w prowadzącego kampanię marketingową/wyborczą. Tutaj chodzi o dużą kasę. A ze przy okazji można przegrzać koniunkturę? No cóż...

   Na boku jest problem z dziennikarzami sportowymi, bo oni z reguły pracują na dwóch etatach i jeszcze komentują - jako eksperci -gdzie indziej. A to wszystko przelicza się na kasę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka