Dodaj do ulubionych

Nielegalne wybory na ukraińskim Krymie

16.09.21, 21:32
17 września 2021 r. w Federacji Rosyjskiej rozpoczną się wybory do Dumy Państwowej Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej, które potrwają do 19 września 2021 r.
W związku z tym pełnomocnicy Autonomicznej Republiki Krymu i miasta Sewastopol aktywnie pracują nad zorganizowaniem wyborów na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy. Ponadto rosyjska elita rządząca planuje zaangażować obywateli Ukrainy z nielegalnie wystawionymi paszportami obywateli rosyjskich mieszkających w TOT w obwodach donieckim i ługańskim.
Kolejne naruszenie przez Federację Rosyjską prawa międzynarodowego powinno spotkać się z jednoznaczną i negatywną reakcją społeczności międzynarodowej. Strona ukraińska liczy na potwierdzenie przez partnerów zasad polityki nieuznawania próby aneksji i czasowej okupacji Krymu, rozszerzenia sankcji międzynarodowych i restrykcji wobec zaangażowanych podmiotów rosyjskich.
Zdaniem strony ukraińskiej, organizując wybory do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej na czasowo okupowanym terytorium Autonomicznej Republiki Krym i m. Sewastopol, strona rosyjska postępuje niezgodnie z zasadami i normami prawa międzynarodowego, rezolucje ONZ oraz istniejące umowy dwustronne i wielostronne.
Wybory na okupowanym Krymie, organizowane przez państwo okupujące, są bezprawne, a ich wyniki są prawnie nieistotne, ponieważ Autonomiczna Republika Krymu i miasto Sewastopol pozostają integralną częścią suwerennego terytorium Ukrainy objętego Konstytucją i ustawami Ukraina.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka