Dodaj do ulubionych

Zmuszenie obywateli Ukrainy do udziału w wyborach

18.09.21, 12:20
Strona rosyjska zmusza obywateli Ukrainy posiadających nielegalnie wydane paszporty obywateli Rosji, w szczególności studentów i pracowników uczelni Doniecka i Ługańska, do przeprowadzenia wyborów do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej w dniach 17-19 września 2021 r.
Pełnomocnictwo tzw "LNR i DNR" wywiera presję na tych ludzi, aby głosowali on-line lub udali się do urn w obwodzie rostowskim Federacji Rosyjskiej. Naciski na studentów są otwarte i publiczne ze strony rektorów uczelni w Doniecku i Ługańsku. Bez zgody obywateli Ukrainy są oni umieszczani na listach wyborców, jako odpowiedzialni za monitorowanie procesu głosowania studentów w centrach informacji zdalnego głosowania, planowy transport studentów do lokali wyborczych w Rosji.
Warto zauważyć, że wymuszona „agitacja” studentów uczelni przybiera formę agresywną. W przypadku niechęci lub unikania głosowania studenci zmuszeni są do napisania pisemnych wyjaśnień. Powyższe jest nie tylko kolejnym dowodem na naruszenie prawa międzynarodowego, ale także świadczy o lekceważeniu przez Kreml krajowego prawa wyborczego w Rosji.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka