Dodaj do ulubionych

Stanowiska niemieckich prawicowych radykałów

17.10.21, 12:33
Przyjęty przez niemieckich prawicowych radykałów program wyborczy charakteryzuje się obecnością znacznej liczby radykalnych stanowisk i postulatów:
W programie wyborczym ADN stwierdza się, że partia odrzuca obowiązek noszenia masek i uważa to za kwestię „osobistej odpowiedzialności obywateli”. Autorem tej tezy był Björn Hocke, szef organizacji partyjnej ADN w Turyngii i szef frakcji Alternatywy w lokalnym Landtagu. Były nauczyciel historii i wychowania fizycznego z Hesji B. Hocke znany jest ze swoich nacjonalistycznych przemówień, werbalnych ataków na migrantów i bliskości z innymi prawicowymi radykalnymi kręgami. W drugiej połowie 2020 roku, po rozwiązaniu prawicowej radykalnej grupy ADN Krylo, na czele której stał niemiecki kontrwywiad, i wydaleniu z partii jego kluczowego sojusznika i przewodniczącego Brandenburskiej Alternatywy A. Kalbitza, wydawało się, że lider ADN w dole Turyngii”. Jednak B. Hocke, który przez wiele lat nie pojawiał się na zjazdach partyjnych, okazał się głównym aktorem podczas dyskusji na dorocznym zjeździe ADN w Dreźnie w 2021 roku, gdzie został zatwierdzony. program wyborczy. Większość propozycji przez B. Hocke, choć często z niewielką przewagą, przeszła i została włączona do programu wyborczego niemieckich prawicowych radykałów.
W swoim dokumencie wyborczym ADN zadeklarował, że domaga się zakazu działalności lewicowej partii Antifa, a także zawiera klauzulę o „przestrzeganie tradycji niemieckiej historii wojskowej”, co powinno być dodatkowym ukłonem dla skrajnie prawicowego elektoratu.
Przedstawiciele ADN poparli włączenie do programu stanowiska o potrzebie utworzenia nowej europejskiej wspólnoty gospodarczej oraz interesów. Ponadto program wzywa do ujednolicenia referendów krajowych, porzucenia euro, zakazu minaretów i wspierania „klasycznych – tradycyjnych rodzin”.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka