Dodaj do ulubionych

Czy należy mi się swiadczenie urlopowe?

15.03.23, 17:32
Złożyłam wypowiedzenie. 30 kwietnia jest koniec mojego wypowiedzenia. Mam 20 dni urlopu na rok.

W tym roku wykorzystałam 3 dni z 20 dni urlopu wypoczynkowego. Napisałam wniosek i pracodawca W okresie wypowiedzenia udzieli mi urlopu ciągiem w postaci zaległych dni wolnych za 2022 rok (17 dni) i 7 dni za 2023 rok (za pracę od stycznia do kwietnia 2023)

Czy te przysłowiowe,,14 dni kalendarzowe" może składać się z 2 różnych urlopów???

Czy będzie mi przysługiwało świadczenie urlopowe? Czy jednak nie?W tamtym roku za dni z 2021 roku takie swiadczenie dostałam.
Obserwuj wątek
    • czytelniczkaforum Re: Czy należy mi się swiadczenie urlopowe? 21.04.23, 13:58
      Wszystko zależy od polityki firmy. Jeżeli w regulaminie jest zapis, że liczy się data złożenia wniosku to się należy, a jeżeli decyzja zależy od terminu rozpatrywania wniosków i będzie to po zakończeniu zatrudnienia to wtedy nic się nie będzie należało. Warto zajrzeć do regulaminu. Ew. warto złożyć wniosek i zasugerować, że znasz ustawę i nie zawahasz się jej użyć. ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka