Dodaj do ulubionych

Przedsoborowcy

13.05.23, 10:44
Skoro mamy wątek o ruchu z "nowy" w nazwie; to może porozmawiamy też o tych, co nowości nie chcą.
Z tego co czytałem, są to różne grupy negujące w różnym stopniu ustalenia soboru watykańskiego II.
Szczególnie widać to po odprawianiu mszy w tzw. "rycie trydenckim" - czyli jak kiedyś, po łacinie i tyłem do wiernych.

Zapraszam do uwag; potem przedstawię wam takiego ancymona z Poznania. Śmiało mogę go tak nazwać; bo już kilka lat temu poszedł do Watykanu oficjalny wniosek o wydalenie ze stanu kapłańskiego.

Obserwuj wątek
    • mona.blue Re: Przedsoborowcy 13.05.23, 11:02
      Tradycjonaliści nie znoszą neokatechumenatu, jako owocu odnowy po Soborze Watykanskim. Odwieczny spór i podgryzanie. Ja ich osobiscie nie za bardzo lubię, właśnie za te agresję wobec neo. Żadnego nie znam, że tak powiem z realu, ale czasem czytam ich wpisy na forum neonskim na fb i ręce opadają.
      • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Przedsoborowcy 13.05.23, 11:09
        No tego Rzym się JA nie spodziewał .) Żart - przecież to oczywista przeciwność.
        Ogólnie to już bardzo wielu ich wyleciało z KK, ale sam ryt jest dopuszczalny; tylko tym razem podobnie jak z neo - muszą dostać zgodę lokalnej hierarchii.
        Czyli - łacina ok, negowanie papieży po Piusie którymś tam (o ile dobrze pamiętam) - nie przejdzie.
        • mona.blue Re: Przedsoborowcy 13.05.23, 11:44
          Próbują negować, w każdym razie nieoficjalnie są złego zdania o np. Franciszku, o ile pamięć mnie nie myli.
          • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Przedsoborowcy 13.05.23, 11:58
            No ten poniższy ancymon to już nie raz JPII wysyłał do piekła :)
    • asdzxcvfsrggxdfsd Ancymon Michał Woźnicki 13.05.23, 11:42
      Podobno od początku trudna osobowość, posyłany na misje.
      Dostał zgodę od Salezjanów na odprawianie mszy trydenckiej w ich kościele przy klasztorze, w którym mieszkał.

Poniżej nagranie z 2017 roku (sam nagrał i nadal z dumą upublicznia na SWOIM kanale yt), czyli momentu, w którym mu to zezwolenie cofnięto.
      Długie jest - 45 minut! - jak ktoś nie ma cierpliwości proszę przeskoczyć pod koniec jak on się zachowuje.

Później opowiem co było dalej, choć pewne dalsze konsekwencje mogliście widzieć w ogólnokrajowych mediach.

• mona.blue Re: Ancymon Michał Woźnicki 13.05.23, 12:52
        Obejrzę później, bo na razie mam dylemat czy jechać za miasto dzisiaj czy nie. To tak z podejmowaniem przeze mnie decyzji, zawsze na ostatnią chwilę 😐
        • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Ancymon Michał Woźnicki 13.05.23, 13:04
          Na ten materiał to bardziej fotelik z herbatką. I może coś na uspokojenie. Bo jeśli podążać ideologią KK to na końcu ja już bym widział znaki opętania. Ale nie podążam - to widzę awanturnika tylko.
          • ruda.replay Re: Ancymon Michał Woźnicki 13.05.23, 13:50
            Na totalnym odlocie.....
            • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Ancymon Michał Woźnicki 13.05.23, 13:58
              I patrz, do dzisiaj daje sobie świetnie radę... Ale już piszę co dalej.
      • asdzxcvfsrggxdfsd Ok, co dalej 13.05.23, 14:02
        W tym materiale odczytano mu "list posłuszeństwa" z nakazem przeniesienia w inne miejsce.
        Oczywiście - a w życiu!

W konsekwencji został suspendowany a potem wydalony z zakonu.
        Ale chroniło go cywilne prawo lokatorskie.

Więc przerobił swoją "celę zakonną" na ekhm kaplicę i tam zapraszał swoją trzódkę. No tak w porywach 10 osób.

Potrzebny był długi proces sądowy i ostatecznie eksmisja przez komornika.
        I o tym mogliście słyszeć :)

• ruda.replay Re: Ok, co dalej 13.05.23, 14:09
          Jakie to "inne miejsce"?
          do szpitala psychiatrycznego...
          • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Ok, co dalej 13.05.23, 14:23
            Owszem, w pewnym momencie hierarchia mu sugerowała wykonanie badań, ale to było wcześniej.
            Tym razem po prostu nakazano mu się udanie w inne miejsce w Polsce i wykonywanie poleceń miejscowej hierarchii. Czyli takie wyrwanie z lokalnego środowiska i dalsza obserwacja. A skoro stanął okoniem, to tryby zaczęły mielić.
            • ruda.replay Re: Ok, co dalej 13.05.23, 14:33
              Skoro Salezjanie wezwali policję w pewnym momencie, to już poleciał na grubo...
              teraz sobie przypominam...widziałam na fejsie jakieś nagranie z nim, gdzie domaga się od garstki ludzi, by "urządzili" mu mieszkanie....
              nie chcesz wiedzieć, ile inwektyw mu posłali komentujący :D
              • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Ok, co dalej 13.05.23, 14:40
                Aaaa, faktycznie. To też było głośne ogólnopolsko. No jak policja wbija na "mszę"!!!
                Wykorzystali pretekst covida wtedy.
                A on z inwektyw to sobie gucio robi. A jak mówisz o "mieszkaniu" to już chyba najnowsza historia, gdzie "kościół" sobie urządza w domu Łysego/ministranta/przydupasa czy jak go tam w internecie zwą. W Baranowie konkretnie.
                Czy pisałaś o starszej sprawie?
                • ruda.replay Re: Ok, co dalej 13.05.23, 15:10
                  szczerze - nie wiem
                  może uda mi się to znaleźć...
                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Ok, co dalej 13.05.23, 15:12
                    Spoko, aż tak mu nie potrzeba udzielać uwagi ;)
      • mona.blue Re: Ancymon Michał Woźnicki 14.05.23, 22:56
        No, niektorym księżom odwala palma. Słyszałam o nim,. ale nie pamiętam, czym się ta historia skończyła?
        • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Ancymon Michał Woźnicki 15.05.23, 07:55
          Już wyżej pisałem:

W tym materiale odczytano mu "list posłuszeństwa" z nakazem przeniesienia w inne miejsce.
          Oczywiście - a w życiu!

W konsekwencji został suspendowany a potem wydalony z zakonu.
          Ale chroniło go cywilne prawo lokatorskie.

Więc przerobił swoją "celę zakonną" na ekhm kaplicę i tam zapraszał swoją trzódkę. No tak w porywach 10 osób.

Potrzebny był długi proces sądowy i ostatecznie eksmisja przez komornika.
          I o tym mogliście słyszeć :)
          • mona.blue Re: Ancymon Michał Woźnicki 15.05.23, 08:01
            Sorry, wczoraj wieczorem w pośpiechu przeglądałam wątki, bo oprócz bieżących pojawiły się wykopaliska, których wcześniej nie czytałam, pogubiłam się nieco :)
            • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Ancymon Michał Woźnicki 15.05.23, 08:10
              Też już się gubię :)
              • mona.blue Re: Ancymon Michał Woźnicki 15.05.23, 08:59
                Możesz dawać wykopaliska,a ja swoją drogę mogę zerknąć na początkowe wątki

Ale pusto tu będzie podczas Twojego urlopu, ech
                • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Ancymon Michał Woźnicki 15.05.23, 09:23
                  Same będziecie zakładać :)
                  • ruda.replay Re: Ancymon Michał Woźnicki 15.05.23, 09:40
                    na śtyry rence :)
                    • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Ancymon Michał Woźnicki 15.05.23, 09:44
                      Jeszcze są co najmniej drugie 4, ale coś ostatnio zajęte chyba czymś innym.
      • ruda.replay Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 13.05.23, 15:38
        Czepialski czub...
        • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 13.05.23, 15:43
          Widzisz... on jest taki do wszystkich, łącznie z "ministrantem" u którego mieszka.
          Normalny człowiek by go dawno kopnął w d... Ale nie. Oni wierni.
          • ruda.replay Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 13.05.23, 15:56
            To już na własne życzenie mają z nim siedem światów...
            Facet nadaje się do leczenia, wyciszenia....
            toż nie trzeba być specjalistą, by zauważyć, że coś tam nie halo z nim jest....
      • mona.blue Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 14.05.23, 22:50
        Boszszsze, co za odjechany człowiek. Skąd on się.taki wziął? :) A kobita to nawet nie wiem jak ja określić po jej.reakcji, a raczej prawie. braku reakcji na słowa księżunia.
        • ruda.replay Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 09:08
          Pokorna owieczka ;)
            • ruda.replay Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 09:39
              Plecie, co mu się tam uroi w tej łepetynie...
              chyba też z chowu wsobnego...
              • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 09:45
                A jednak za nim idą. Sztuk kilka, ale widać wystarcza mu na życie.
                • ruda.replay Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 09:52
                  Trudno pojąć, co trzyma tych ludzi przy nim...
                  normalny człowiek po 10 minutach jego wynurzeń orientuje się, że to człowiek mocno zachwiany i niestabilny....bredzi, nic to nie wnosi, wynurzenia chorego człowieka...
                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 10:10
                    Myślę, że wiele mechanizmów o których tu mówiliśmy w innych kontekstach. Na przykład:
                    - wspólnota, jaka by nie była jest lepsza od pustki
                    - przecież jak bije to kocha = współuzależnienie
                    - poczucie oblężonej twierdzy - cały świat przeciwko nam
                    - wg przedsoborowców chyba ksiądz nie jest od dialogowania jak kumpel - tylko ma jednoznacznie wskazywać zasady postępowania

• ruda.replay Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 10:53
                      Ksiądz też człowiek, pogadać można...
                      niekoniecznie trzymając się sztywnych ram....
                      ;)
                      • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 10:58
                        A to na ten sposób to już nie jest prawdziwy ksiądz. Zdrajca prawdziwej wiary a może wręcz sam szatan wcielony. Na ten sposób by coś powiedział nasz ancymon :)
                      • mona.blue Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 11:05
                        ruda.replay napisała:

> Ksiądz też człowiek, pogadać można...
                        > niekoniecznie trzymając się sztywnych ram....
                        > ;)

Taaak. W naszej wspólnocie mamy 4 "naszych" księży, to znaczy takich, którzy zaczynali z nami formacje, odnajdywali n DRODZE swoje powołanie, są obecnie na misjach w Europie i USA, wiem, wiem że to dziwnie może brzmieć misja na Zachodzie, mogę w wątku o neokatechumenacie napisać więcej o posługujących na kierach- prezbiterach jak.mowi się w neo.

Do rzeczy - rozmawia się z nimi jak z każdym innym członkiem wspolnoty, bez żadnego dystansu, wywyższania się z ich strony jesteśmy wszyscy z nimi po imieniu :)
                        • mona.blue Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 11:06
                          *kapłan = prezbiter
              • mona.blue Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 10:47
                ruda.replay napisała:

> Plecie, co mu się tam uroi w tej łepetynie...
                > chyba też z chowu wsobnego...

Buc, w dodatku chamski pod koniec.
                • ruda.replay Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 10:54
                  :))))
                  szkoda na takiego czasu....
                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 10:57
                    Co Ty, "pół" internetu ma z niego używanie :)
                • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Z szacunkiem do kapłana!!! 15.05.23, 10:56
                  Heh, hamski to właściwie on jest zawsze. W dodatku nieposłuszny hierarchii. I za to wyleciał z zakonu.
    • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Przedsoborowcy 28.08.23, 10:06
      Podbijam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka