Dodaj do ulubionych

Wątek na środę

24.07.23, 11:50
bo tak:
1. Camella obiecała założyć poniedziałkowy
2. wtorkowy zostawiam Wam
3. środowa żaba się tu nie przyjęła...

No to tak: wednesday (ang. środa)

www.youtube.com/watch?v=NakTu_VZxJ0
Obserwuj wątek
    • leziox Re: Wątek na środę 24.07.23, 11:53
      To może zaczniemy coś tutaj pisać w czwartek?
      • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.07.23, 12:09
        Prosz bardzo: czwartkowy wątek zakładasz Ty :) Można dziś!
        • leziox Re: Wątek na środę 24.07.23, 12:17
          Nie no, zaraz, nie robię nadgodzin...I w ogóle jakiś leniwy jestem ostatnio. Nic, tylko jesień czai się za progiem.
          • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.07.23, 12:37
            A nie słyszałeś, że "co masz zrobić jutro - zrób dziś"? To co będziesz czekał na czwartek - ciach i masz spokój :D
            • a74-7 Re: Wątek na środę 24.07.23, 12:48
              co sie odwlecze, to nie uciecze ,w mojej opinii...
              • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.07.23, 12:51
                Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie: nie...
                • super.halusia Re: Wątek na środę 24.07.23, 12:58
                  I każdy ma swoją rację...........
                  • friend_of_women Re: Wątek na środę 24.07.23, 13:56
                    ...choć nie do końca ;)
            • leziox Re: Wątek na środę 24.07.23, 13:02
              asdzxcvfsrggxdfsd napisał:

> A nie słyszałeś, że "co masz zrobić jutro - zrób dziś"? To co będziesz czekał n
              > a czwartek - ciach i masz spokój :D

A nie słyszałeś: "przewróciło się, niech leży..."?
              Robota nie zając, nie ucieknie.
              • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.07.23, 13:07
                No, to forum też się kiedyś przewróci...
                • leziox Re: Wątek na środę 24.07.23, 13:12
                  Zapewne, bo nic nie trwa wiecznie.
                  Ale zamiast się topić w czarnych myślach, może potopić smutki w jakimś dobrym piwku?
                  Ja stawiam.
                  :)
                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.07.23, 13:20
                    To ja pije.
                    • friend_of_women Re: Wątek na środę 24.07.23, 13:57
                      ...tylko z umiarem ;)
                      • ruda.replay Re: Wątek na środę 25.07.23, 11:03
                        To ja może założę wątek na piątek
                        Ale w czwartek 😝
                        • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 25.07.23, 11:05
                          To może ja zamiast obrazka w nagłówku zrobię listę polecanych wątków. Bo niestety "szpilki" są tylko 3...
                          • ruda.replay Re: Wątek na środę 25.07.23, 11:25
                            Tkwi w Tobie wulkan pomysłów :P
                            • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 25.07.23, 11:34
                              Tja, "problem" w tym, żeby inni się dołączali.
                              • ruda.replay Re: Wątek na środę 25.07.23, 20:15
                                Rano, to ludzie mają zajęcia różne, różniste...pracują...
                                przeważnie pod wieczór ludki się zbierały...
                                a założyciel śpi :>
                                • camella Re: Wątek na środę 25.07.23, 20:22
                                  Niech odpoczywa w spokoju :-)
                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 25.07.23, 20:23
                                    Wypoczywa w pokoju? :)
                                    • camella Re: Wątek na środę 25.07.23, 20:26
                                      W spokoju w swoim pokoju,z żonką i..
                                      • ruda.replay Re: Wątek na środę 25.07.23, 20:29
                                        ..pilotem od telewizora ;)
                                        kto ma pilota, ten ma władzę :D
                                        • friend_of_women Re: Wątek na środę 26.07.23, 07:45
                                          >kto ma pilota, ten ma władzę?
                                          Kobietom to jednak nie wystarcza...

• friend_of_women Re: Wątek na środę 26.07.23, 10:42
                                            ...a teraz to i jak tu nie mieć humoru ;)

www.facebook.com/reel/804799704608549
                                            • leziox Re: Wątek na środę 26.07.23, 10:48
                                              A krowa też ma duże i co? Gdzie ta władza?
                                            • ruda.replay Re: Wątek na środę 26.07.23, 16:06
                                              friend_of_women napisał:

> ...a teraz to i jak tu nie mieć humoru ;)
                                              >
                                              >

nic nie scala lepiej związku, jak seks..
                                              :P
                                              • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 26.07.23, 16:10
                                                Etam.
                                                • ruda.replay Re: Wątek na środę 26.07.23, 16:17
                                                  ..powiedział zrezygnowany..
                                                  korzeń nie płonie :D:D:D
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 26.07.23, 16:22
                                                    Ta, kolejnego potomka nam brakuje tylko do szczęścia.
    • camella Re: Wątek na środę 26.07.23, 16:04
      https://pobierak.jeja.pl/images/d/2/d/228368_jaki-dzis-dzien.jpg
      • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 26.07.23, 16:22
        Ojeje! Skąd miś takie słowa?!
        • camella Re: Wątek na środę 26.07.23, 16:24
          No tak mi sie....te dni polątały jakos
          • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 26.07.23, 16:34
            • leziox Re: Wątek na środę 26.07.23, 17:54
              Nie wiem, dlaczego, ale od dzieciństwa miałem takie marzenie, aby móc postrzelać do Puchatka z dubeltówki a prosiaczka zaprawić jakimś bejsbolem. Nie lubiłem parszywców.
              Jakoś tak.
              • camella Re: Wątek na środę 02.08.23, 09:19
                Ja w dzieciństwie nie czytałam tej bajki ,dopiero dzieciom jako dorosła osoba .Syn autora miał żal do ojca, że sprzedał jego dzieciństwo i cały intymny świat.
              • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 02.08.23, 09:58
                Puchatek dla mnie się podoba, ale temu o klapniętym uszku to by można w drugie strzelić.
    • friend_of_women Re: Wątek na środę 09.08.23, 08:19
      Wytrzymam...

• ruda.replay Re: Wątek na środę 09.08.23, 09:01
        Środy w życiu dorosłych nie mają nic szczególnego. To zwykły dzień środkowy, jak środkowy palec wystawiony do góry.

Maja Wolny, Księgobójca
        • marii51 Re: Wątek na środę 09.08.23, 15:51
          "gdybyś tu był..
          potrafiłabym--być może...
          tak duzo spełnień
          ci dać
          umiałabym odnależć czas
          do rozmów
          kończących się o świcie..
          wędrowałabym krainą twoich zdarzeń zycia
          przecież wiem
          że pustynia twoja wtedy bylaby i moja...
          a te miejsca ..w świecie
          gdzie los ciebie rzucił
          moją cząstka tez bym wypełniła
          czy tęsknie?
          czasem....
          to juz inna tęsknota,
          ---zamyślenie...
          jak byłoby gdybyś?
          tu był....""marii51
          • marii51 Re: Wątek na środę 09.08.23, 16:03
            zbiorkuliterek jak nie tu, to gdzie? bo za szybko wysłałam ...
            Bardzo pomysłowe masz wątki Brawo
            • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 10.08.23, 06:57
              Wszystko jedno gdzie - tu i tak nikt nie przejmuje się tytułem wątku - to tylko taka luźna sugestia :)
        • chris.w5 Re: Wątek na środę 09.08.23, 18:13
          ruda.replay napisała:
          > Środy... To zwykły dzień środkowy, jak środkowy palec wystawiony do góry

https://external-preview.redd.it/vxPXEGgL4v8mCGw06IFGsmJNtqWQg-z60xQQ79dHKPY.jpg?auto=webp&s=db7685262e9b352a4888e547f52a244e2ea2cb9f
          • ruda.replay Re: Wątek na środę 09.08.23, 18:20
            :D hah....ale jaki przenikliwy wzrok :))
            • camella Re: Wątek na środę 09.08.23, 18:56
              banana dla małpki :-)
              • ruda.replay Re: Wątek na środę 09.08.23, 19:02
                będzie smakował, bo jak nie, to pokaże środkowy ;))
                • camella Re: Wątek na środę 09.08.23, 19:06
                  albo będzie chciała więcej :))
                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 09.08.23, 19:26
                    to zdaje się goryl, potęzne zwierzę :)
                    z pewnością dużo zje ;)
                    • camella Re: Wątek na środę 09.08.23, 19:32
                      Pójdzie do żarłocznego wątka na pierogi,podobno goryle wszystko jedzą :))
                      • ruda.replay Re: Wątek na środę 09.08.23, 19:40
                        ...ale by się w tamtym wątku częstował :D
                        i jeszcze na wynos wziął :D
                        • leziox Re: Wątek na środę 09.08.23, 23:35
                          Spróbowałabyś nie dać gorylowi...
                          • ruda.replay Re: Wątek na środę 10.08.23, 10:36
                            Jedno machnięcie łapą i trza się witać że sw. Piotrem :)
                            • a74-7 Re: Wątek na środę 15.08.23, 22:55
                              Oj ,tam ;) Sroda to srodek / srodkowy ....na prosty chlopski rozum ;);)
          • e-zybi Re: Wątek na środę 16.08.23, 03:06
            ...tych co skaczą i...pływają ;-)
            • super.halusia Re: Wątek na środę 16.08.23, 10:38
              https://gifyagusi.pl/img/2019/08/28/obrazek-gif/sroda/Kartka%20z%20r%C3%B3%C5%BCami%20na%20%C5%9Brod%C4%99.gif
              • ruda.replay Re: Wątek na środę 23.08.23, 10:52
                Plan na środę....przeżyć :P
                • leziox Re: Wątek na środę 23.08.23, 19:34
                  Sroda prawie ku końcowi się skłania.
                  • a74-7 Re: Wątek na środę 23.08.23, 20:27
                    Jak spedzic ostatnia goraca srode sierpnia ( prawie 28 stopni ) ?
                    Ano w duzym klimatyzowanym Centrum Handlowym ,pelnym rest. z klima i chlodnych sklepow; tak zeby zajelo to nam przynajmniej najgoretsza czesc dnia :)
                    • ruda.replay Re: Wątek na środę 23.08.23, 21:07
                      A potem wychodzisz z Centrum....wrota się otwierają, i bucha gorące powietrze :D
                      jakie to jest psikre ;))
                      • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.08.23, 08:02
                        Najgorzej jak w takim miejscu walą klimą bez opamiętania. Wchodzi człek spocony i bach dostaje po nerach. Wychodzi i można umrzeć... Klima powinna obniżać o kilka stopni - lekki odpoczynek od pieca i tyle.
                        • e-zybi Re: Wątek na środę 24.08.23, 08:16
                          Jak klima działa to da się przeżyć, ale byłem w markecie gdzie szwankowała, a na dworze ponad 30 st, to dopiero koszmar :-(
                          • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.08.23, 08:26
                            Zapewniam Cię, że jak na dworze jest 30 stopni a ktoś sobie w sklepiku/małym boxie w galeri ustawi klimę na 20 stopni, bo mu tak przyjemnie - to się można zabić od tych zmian...
                            • ruda.replay Re: Wątek na środę 24.08.23, 09:19
                              Co nie zabije, to wzmocni :>
                              • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.08.23, 09:42
                                Tak, jak wyszedłem z jednostronnego porażenia nerwu twarzowego (akurat moja wina - klima w aucie) to bardziej uważam.
                                • ruda.replay Re: Wątek na środę 24.08.23, 09:52
                                  Unikam wiatraka....posiadam, ale prawie w ogóle nie używam...
                                  zaraz boli mnie ucho, kark...i to w ogóle takie mielenie gorącym powietrzem...
                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.08.23, 09:58
                                    Ale ja mówię o klimie w samochodzie - wieje zimnym (można powiedzieć tak lodówka z wiatrakiem). Teraz przestałem przesadzać...
                                    • ruda.replay Re: Wątek na środę 24.08.23, 10:14
                                      Początek jazdy z moim synem, to przeważnie...zrób coś z tą klimą, bo lodówka, a jak bez klimy, to szyby opuszczone, ile się da, huragan w samochodzie.....rzadko korzystam ze wspolnej jazdy, bo mamy odmienne zdania :D
                                      • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.08.23, 10:22
                                        Możesz mu podać dowód anegdotyczny czyli mnie. Najpierw seria zastrzyków, potem dłuższa rehabilitacja prądami. Kilka miesięcy mówienia połową ust. Brak możliwości przymknięcia niezależnie lewego oka - tylko oba razem. A to i tak szczęśliwie - bo niektórzy sobie muszą oko porażone zaklejać mimo zamknięcia drugiego.
                                        I wisienka na torcie - co mi powiedział jeden z rehabilitantów - u jego ojca, jak u pewnej części ludzi - rehabilitacja jest bezskuteczna...
                                        • ruda.replay Re: Wątek na środę 24.08.23, 10:36
                                          W zimie ogrzewanie śmiga, jak głupie....fan skrajności ;)
                                          • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.08.23, 10:58
                                            Pamiętam jak mieliśmy Fiata Uno. Konstrukcja na włoski klimat. Ja się włączyło nagrzewnicę to po jakichś 20 kilometrach coś tam ciepłego powiewało z kratek :D
                                            Szkoda tylko, że wtedy to już parkowałem pod pracą :D
                                            • ruda.replay Re: Wątek na środę 24.08.23, 11:10
                                              Znam i to doskonale :D...
                                              ogrzwanie chodzi, a ja na światłach pazurami szybę skrobie :D
                                              :D
                                              • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.08.23, 11:19
                                                Teraz? To jakie cudo motoryzacji posiadasz?
                                                • ruda.replay Re: Wątek na środę 24.08.23, 11:28
                                                  Nieee, kiedyś :)
                                                  teraz Toyota RAV4 i Pandę..
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.08.23, 11:31
                                                    Ja mam fabiedę lat 10+/. Oraz odmrażasz. Psiku psiku, szoru i turlnko na słonko w okolicę. Kilka minut i można jechać w trasę
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 24.08.23, 11:41
                                                    Nie jestem wybredna, byle sie koła toczyły....
                                                    minał już czas, że miałam "apetyt" na taki, czy owaki...
                                                    10 lat tłukłam L. Roverkiem rodem z UK...
                                                    nie do zajechania...poszedł do ludzi niedawno
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 24.08.23, 11:57
                                                    No a my niestety od dłuższego czasu myślimy o nowym niestety bo:
                                                    to jest fabia kombi brana na wyjazdy rodzinne X lat temu
                                                    - z założeniem, że dzieci wyrosną to się weźmie jakiegoś "miejskiego" Citygo, czy Volkswagen Up
                                                    - kilka lat temu się okazało, że zonk - te maluchy są tylko w wersji elektrycznej, co podobno wnikało z jakichś tam przepisów ekololopierdolo - że producenci wolą spalinowe robić duże, a elektryki małe - no fajnie, tylko ja ma toto ładować przedłużaczem z okna?...
                                                    - tera kuwa po kowidzie najtańsza fabieda i nie kombi to jest przeszło 60 tys... golas

• ruda.replay Re: Wątek na środę 24.08.23, 14:30
                                                    Oj, goluskie te auteczka, trzeba sobie samemu w różne fiki miki doposażać, nawet zapasowki niet. Zestaw naprawczy dali. Żebyś se zapsikał dziurę i jakoś doturlał do wulkanizatora. Ja tam wolę koło :-) jakie mam koniki, to ujeżdżam. Ma jeździć i tyle. Nie ma znaczenia pora roku, bo nie jestem niedzielnym kierowcą.
                                                  • leziox Re: Wątek na środę 24.08.23, 17:46
                                                    Nigdy w życiu nie kupiłem jeszcze nowego auta i nie mam zamiaru.
                                                    Jeśli już kupuję, to używane, ale takie full wypas, jak to się mówiło i nie muszę jego
                                                    w nic doposażać, bo ewentualnie ktoś je wyposażył, kiedy było "goluśkie".
                                                  • a74-7 Re: Wątek na środę 24.08.23, 20:43
                                                    Nowe autko po wyprowadzeniu z salonu juz traci sporo na cenie .
                                      • a74-7 Re: Wątek na środę 24.08.23, 20:19
                                        "Początek jazdy z moim synem, to przeważnie...zrób coś z tą klimą, bo lodówka, a jak bez klimy, to szyby opuszczone, ile się da, huragan w samochodzie.....rzadko korzystam ze wspolnej jazdy, bo mamy odmienne zdania big_grin"
                                        A niech biegnie za samochodem !
                                        ;):D
                                        • a74-7 Re: Wątek na środę 24.08.23, 20:46
                                          Tez nie lubie klimy w aucie , ale ja starej daty - szyby w dol i wiatr we wlosach .:D ;)
                                        • ruda.replay Re: Wątek na środę 24.08.23, 21:55
                                          a74-7 napisał:

> "Początek jazdy z moim synem, to przeważnie...zrób coś z tą klimą, bo lodówka,
                                          > a jak bez klimy, to szyby opuszczone, ile się da, huragan w samochodzie.....rza
                                          > dko korzystam ze wspolnej jazdy, bo mamy odmienne zdania big_grin"
                                          > A niech biegnie za samochodem !
                                          > ;):D

To historyjka z jego samochodu...:D
                                          czyli ja biegnę :D:D
                                          • a74-7 Re: Wątek na środę 24.08.23, 22:18
                                            Aaa to parda!
                                            Jak ty go wychowalas ?:D;);)
                                            Wiesz , ja to krotko...chiba ...;)
                                            Dobranocki , ide spac , dom nagrzany jak piec od dachu :D
                                            Klimy nie bede zakladala , ale okna otworze szeroko na noc. Moskitiera jest .
                                            Milych snow rudka , buziaczki ;)
                                            • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 10:14
                                              Minął tydzień, domek się schłodził, od razu przyjemniej. Sierpień odchodzi..ku jesieni coraz bliżej.
                                              • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 10:33
                                                I bardzo dobrze...
                                                • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 10:47
                                                  Ciepła, kolorowa jesień - tak...
                                                  Marudna, deszczowa, bez liści, to nie jest szczyt marzeń ...ale taka kolej rzeczy...
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 10:48
                                                    ano, kiedyś była złota polska jesień, teraz jest słota-jesień.
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 10:56
                                                    Nic na temat jesiennej pogody nie doczytałam w necie, natomiast przewidywań odnośnie zimowej aury mnóstwo...czarodzieje prześcigają się w prognozach...
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 11:02
                                                    I co tam wywróżyli?
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 11:08
                                                    Straciłam tylko czas, bo nic konkretnego się nie dowiedziałam...
                                                    Że sypnie śniegiem, że spadnie temperatura, że w normie, albo powyżej normy...
                                                    Indian zbierających chrust nie zauważono, to chyba srogiej, syberyjskiej nie będzie, ale...wszystko jeszcze może się zmienić ;-)
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 11:15
                                                    Jeden wódz powie tak, drugi wódz powie nie...
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 11:29
                                                    Trochę ryzykowne takie rokowania w pogodzie...w koncu to jeszcze mnóstwo czasu i wszystko zdarzyć się może...
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 11:44
                                                    I tak się poprawiło. Kiedyś prognoza na jutro była równie pewna.
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 11:49
                                                    Chyba, że w ostatniej chwili zmienią się fronty i cos znienacka sie przywlecze...
                                                    a później...miało nie padać, a lało...albo w drugą stronę...
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 11:57
                                                    No ale jak w ostatniej chwili, jak teraz oprogramowanie ma dostęp do danych z całego świata? Ten front, co by był jutro, to dziś i wczoraj szedł też...Owszem, walnie jakiś wulkan czy itp - no to tak. Ale normalnie to się nie zdarza.
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 12:06
                                                    To wyjaśnij mi....mam w telefonie różne pogody...zaglądam na jedną pogoda bajka, na drugiej jednak będzie lało....zanurkujesz w net - jeszcze inaczej....to chcesz mi powiedzieć, że dla kazdej stacji jest inny dostęp do danych? ;))
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 12:09
                                                    Ale że na jutro? Ja tam patrzę w tą od microsofta czasem i ogólnie się sprawdza. Za tydzień to już z pewnością mogą być różne.
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 12:14
                                                    Przyznam, że aktualizują, ale rzadko są wszędzie jednakowe....
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 12:19
                                                    Ja tam sprawdzam sobie tylko czasami - właśnie jak są upały. Czy choć trochę odpuści, czy dalej się będzie zdychać...
                                                    Ale to może jest pomysł na wątasa - kontrola przewidywań?
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 12:29
                                                    Już po upałach, jakies epizody mogą być, ale nie takie, że będziemy się topić....
                                                    pewnie trafi się jeszcze cieplutki dzień, ale zdaje się, że nie taki, by skatować...
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 12:36
                                                    I właśnie dlatego dobrze :)
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 12:54
                                                    Do grydnia 25 na plusie może być, wcale nie obraziłabym się....
                                                    no, niech będzie 23 :)
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 12:55
                                                    Grudnia*
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 12:57
                                                    I znowu wigilia bez śniegu? No proszę Cię!
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 13:04
                                                    Nie sprecyzowałam...do 23 grudnia :>
                                                    a potem tyle, co kot na płakał...zabielone...
                                                    Myślisz, że będę latać z łopatą?! No proszę Cię!
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 13:13
                                                    Ale to tak nie działa, że w przeciągu kilku dni zejdzie z 23 do minusa :)

• ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 13:21
                                                    Dlatego śniegu nie będzie!
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 13:33
                                                    Czyli odwołuję wigilię.
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 13:37
                                                    Dla mnie lepiej...nie będę pluć w palce i lepić uszek, uwijać się w kuchni, zamawiać torta na imieniny, drenować kieszeni :D
                                                    żeś wylał miód na moje serce :D:D:D
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 13:47
                                                    Ależ zawsze to żonie powtarzałem - w dobie obfitości towarów w sklepach większość zamówić. Zrobić tylko to, co niedostępne w odpowiedniej jakości. I po latach się dała przekonać...
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 14:01
                                                    Ludzie potrafią jechać na gotowcach cały rok, więc z pewnościa przy garach przed świetami nie stoją....
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 30.08.23, 14:17
                                                    Nie no, moja z córą i przy mojej małej pomocy robi duże pierogi, jakieś ciasta - a my z córą kroimy sałatkę, której nigdzie w sklepie nie znajdziesz :)
                                                    I nie ma zapierdolu, do tego się dokłada kupne i jest miło.
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 30.08.23, 22:18
                                                    Da się? Da! Można całkiem nieźle zorganizować.
                                                    A jeszcze miłej, kiedy ten cholerny śnieżek prószy :-D
                                                    Kolęda rozbrzmiewa i nic, tylko świętować :-)
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 31.08.23, 07:08
                                                    Ano, to ma być przyjemność a nie narobić się, obeżreć i zdychać z przejedzenia potem.
                                                  • leziox Re: Wątek na środę 31.08.23, 07:14
                                                    Ponieważ święta z założenia nie miauy być świętem obżarstwa i opilstwa. Ale jakoś tak się nam zrobiło.
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 31.08.23, 07:39
                                                    Akurat miały być świętem sutości - choć nie po korek. Bo mimo tego, że dzień zaczyna się wydłużać - to do zbiorów jeszcze daleko. Ale coś zapasów już można naruszyć. Mówię o praprzyczynach a nie chrześcijańskim przewłaszczeniu.
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 31.08.23, 09:59
                                                    A póki co - dnia ubywa....tak powoli przygotowujemy się do ciemności przed 16:00
                                                    :/
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 31.08.23, 10:10
                                                    No i właśnie tak będzie aż do równonocy zimowej koło 24 grudnia.
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 31.08.23, 10:15
                                                    ale potem stoi kilka dni, zanim zacznie kapać po minutce ;)
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 31.08.23, 10:23
                                                    Nope, od razu kapie; ale ten cały układ astronomiczny jest na tyle skomplikowany, że najpierw jeszcze rano wstaje później!, by wieczorem być trochę dłużej. A że bardziej patrzymy na ranek...
                                                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 31.08.23, 10:27
                                                    Ogólnie, to kijowy czas...ale idzie jakoś grudzień przetzymać...
                                                    dla mnie najgorszy styczeń, luty...wlecze się niemiłosiernie.
                                                    Kładziesz się wieczorem, rano zasypane...brrr...
                                                    i tli się nadzieja...byle do wiosny, nadchodzi wiosna, która z wiosną niewiele ma wspólnego i człek dalej czeka ;)
                                                  • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 31.08.23, 10:47
                                                    No tak, ale teraz mamy zaopatrzenie w sklepach na wyciągnięcie ręki. Kultury oparte na rolnictwie bardzo patrzyły na zjawiska atmosferyczne. I stąd te święta przesilenia wiosennego - gdy dzień już w ogóle robi się dłuższy od nocy.
                                                    Dziwnym trafem chrześcijaństwo ustanowiło swoje najważniejsze 2 święta akurat w tych okresach, nie? :)

• asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 06.09.23, 11:06
      https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2021/06/NoCMswu7sBgB0DVB.jpg
    • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 13.09.23, 08:34
      https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/01/Anoures.jpg/800px-Anoures.jpg
      • ruda.replay Re: Wątek na środę 13.09.23, 12:04
        A który to księciunio? :>
        • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 13.09.23, 12:06
          Całuj po kolei :D
          • ruda.replay Re: Wątek na środę 13.09.23, 12:14
            :D :D
            muszę przemyśleć, bo nie wiem, czy się na księżniczkę nadaję ;)
            • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 13.09.23, 12:18
              Pff, Ty się lepiej upewnij, czy jak jakiś się okaże księciem to z majątkiem :D
              • super.halusia Re: Wątek na środę 13.09.23, 12:21
                https://kartkolandia.pl/kartki/64/8/d/kartki-codzienne-dni-tygodnia-witam-ci-piknie-i-pozdrawiam-w-rod-8425.jpg
              • ruda.replay Re: Wątek na środę 13.09.23, 12:23
                asdzxcvfsrggxdfsd napisał:

> Pff, Ty się lepiej upewnij, czy jak jakiś się okaże księciem to z majątkiem :D

i nie będę mieć..usranego życia, jak to napisał pan tr?
                • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 13.09.23, 12:26
                  Przecież to JA napisałem :D
                  • ruda.replay Re: Wątek na środę 20.09.23, 08:27
                    W niedzielę cyknięte, na okoliczność środy ;)

• asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 20.09.23, 08:37
                      I co, któraś była księciuniem?
                      • ruda.replay Re: Wątek na środę 20.09.23, 09:17
                        Brązowa była duża i brzydka, a zielona pokazała się i uciekła :)
                        ale fajnie kumkały :)
                        • asdzxcvfsrggxdfsd Re: Wątek na środę 20.09.23, 09:18
                          A bo to trzeba złapać i pocałować wszak.
                        • louger.n Re: Wątek na środę 20.09.23, 09:21
                          Brzydka? No coś Ty, jak pięknie lśni 😍
                          Dzień dobry 🙂
                          ruda.replay napisała:

> Brązowa była duża i brzydka,

• ruda.replay Re: Wątek na środę 20.09.23, 09:27
                            Załapał się promyczek zachodzącego słońca ;)
                            Witaj :))
                        • leziox Re: Wątek na środę 20.09.23, 17:24
                          ruda.replay napisała:

> Brązowa była duża i brzydka, a zielona pokazała się i uciekła :)
                          > ale fajnie kumkały :)

Pan Ziaba mógłby mieć całkowicie odmienne zdanie.
                • mona.blue Re: Wątek na środę 20.09.23, 18:53
                  ruda.replay napisała:

> asdzxcvfsrggxdfsd napisał:
                  >
                  > > Pff, Ty się lepiej upewnij, czy jak jakiś się okaże księciem to z majątki
                  > em :D
                  >
                  > i nie będę mieć..usranego życia, jak to napisał pan tr?

• ruda.replay Re: Wątek na środę 20.09.23, 20:13
                    ..bo życie jest, jak koszulka niemowlaka...
                    krótkie i zasrane - usrane ;))
                    • ruda.replay Re: Wątek na środę 27.09.23, 08:27
                      Tylko i wyłącznie...szczęśliwej środy :)

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/273012212_4884816478254831_5700765385157417181_n.jpg?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=813123&_nc_ohc=CybMdAl2_y4AX8RpptF&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AfA_1FdtsOhE7zdk6UXCHRGHlu5gBmGtjzBvaXtJyLCEvA&oe=6517E1EC
                      /z netu/
                      • louger.n Re: Wątek na środę 27.09.23, 08:51
                        Cmok, cmok, cmok ...
                        Dzień dobry 🙂

youtu.be/_Ry_A2gGItA?feature=shared
                        • a74-7 Re: Wątek na środę 04.10.23, 16:19
                          Nostalgicznie, jesiennie,nawet chlodno ...
                          https://i.postimg.cc/NMjsVqCd/59-C7-F1-FD-623-D-4-B0-A-81-F5-D7-F1-A906-D449-1-201-a.jpg
                          Cisza w uszach dzwoni ...
                          • leziox Re: Wątek na środę 04.10.23, 17:15
                            Czytalem dzisiaj w Gazecie, że punkty skupu płacą za kasztany od 1,20-1,50 zeta za kilo. Po przerobieni tego na kosmetyki wychodzi pewnie 1200 zeta za kilo, np. jakiegoś kremu albo maści.
                            • louger.n Re: Wątek na środę 04.10.23, 18:17
                              Codziennie wynosimy z podwórka ok 15 kg. Mają wzięcie.
                          • dziedziczka22 Re: Wątek na środę 04.10.23, 19:04
                            Polecam nalewkę z kasztanów, oczywiście dla zdrowotności
                            Do czego nam się przyda?
                            a prawie do wszystkiego
                            Na naczynka, żylaki, bolące mięśnie i stawy oraz obrzęki. Można stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Rozgrzewa i uszczelnia naczynia krwionośne, a jak się zużyje nalewkę można kasztany zmiksować, i tę papkę dodać do kremu, smarować żylaki czy cellulitis

Można na problemy żołądkowe sobie łyknąć, ale najwyżej 30 kropelek.
                            No ludzie, ludzie cudowny to eliksir

Na tę porcję co pokazałam użyłam pół litra wódki czystej i 100 ml spirytusu, miałam, dzięki koleżance męża kasztany jeszcze w łupinach, zbierane u niej przy domu, z dala od drogi i dzięki temu czyściutkie i nie skażone, najpierw wlałam alkohol, a następnie kroiłam cieniutko (narobiłam się okrutnie) tyle pokroiłam żeby alkoholem były wszystkie kasztany przykryte.
                            Właściwie powinno się robić na butelkę 250 ml kasztany + 100 ml spirytusu albo wódki, ale ja robiłam dla nas i dla rodzeństwa, więc musiałam zrobić więcej.
                            Trzeba słój postawić w ciemne miejsce na miesiąc i prawie codziennie nim potrząsać, później dobrze jest nalewkę przechowywać w ciemnych butelkach.

Życzę zdrowia kochani
                            • a74-7 Re: Wątek na środę 04.10.23, 19:39
                              Nawet te najbardziej swieze kasztany sa tak twarde , ze nie wiem czym je pokroic .
                              Twoje pieknie pokrojone ;jak ,czym ?
                              Kilka lat temu musielismy rozjezdzac autem , zeby je zmiazdzyc .Robilam jakies remedy na pajaki :D
                              • dziedziczka22 Re: Wątek na środę 04.10.23, 20:08
                                mam bardzo ostry noży, kroiłam długo, ale jakoś się udało
                                • leziox Re: Wątek na środę 04.10.23, 20:12
                                  A siekierką, Pani kochana? Albo tasakiem, to nie próbowała?
                                  • a74-7 Re: Wątek na środę 04.10.23, 21:27
                                    Ty leziu sobie nie zartuj , Kasztany chyba w zaleznosci tzw 'siedzenia' ...
                                    • camella Re: Wątek na środę 04.10.23, 21:29
                                      Ja moje namoczyłam w gorącej wodzie i bardzo ładnie schodziły skórki.
                                      • camella Re: Wątek na środę 04.10.23, 21:31