Dodaj do ulubionych

Rzecznik rządu: nie prowadzę żadnej firmy

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.04, 20:08
Marcin Kaszuba: "Straciłem dziewictwo w wyniku brutalnego gwałtu".

Kolejne kłamstwo niedorzecznika! Żadnego brutalnego gwałtu nie było. Jak się
samemu nadstawia d..., to nic dziwnego że są tacy, co to wykorzystają.
A przecież - biorąc za dobrą monetę wyjaśnienia Kaszuby - wystarczyło trochę
przezorności i dbałości o bezpieczeństwo (między innymi własnej d...).
Obserwuj wątek
    • kataryna.kataryna Re: Rzecznik rządu: nie prowadzę żadnej firmy 23.04.04, 20:42
      Ofiara gwałtu musi być jeszcze w szoku skoro nie widzi potrzeby wytłumaczenia
      się dlaczego przez lata wynajmował lokal użytkowy po bardzo preferencyjnych
      cenach na lipnej podstawie. Pewnie nie widzi w tym nic zdrożnego, że
      zarejestrował firmę tylko po to, żeby chapnąć atrakcyjny lokal za półdarmo.
      • Gość: lajkonik Re: Rzecznik rządu: nie prowadzę żadnej firmy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 01:37
        Oj Kataryno. W sprawie Rywina tak ładnie się zgadzaliśmy, a tu taki rozdźwięk.
        Wynajmować lokal użytkowy może każdy. Nawet firma, która się zarejestrowała.
        ale działalności nie prowadzi. Nic nam do tego, szczególnie gdy firmą jest
        osoba fizyczna, a nie jakaś spółka. Widocznie czynsz nie był preferencyjny,
        skoro go Kaszuba nie płacił, a może było tam jakieś inne podłoże konfliktu ?
        Nie wiem, ale dla mnie fakt wynajęcia lokalu i rejestracji działalności to
        jeszcze nie jest sama działalność. Zresztą w wielu przepisach skarbowych mówi
        się o dacie wystawienia pierwszej faktury jako dacie granicznej od której
        biegną terminy składania odpowiednich deklaracji. To potwierdza wersję Kaszuby.
        Gdyby były dowody, że Kaszuba nielegalnie komuś podnajmował lokal to sytuacja
        byłaby inna, ale dla mnie na dzień dzisiejszy jest to tylko jeden z wielu
        milionów obywateli, który jest winny komuś pieniądze (w tym przypadku
        urzędowi), a nie jakiś aferzysta, jak go pismacy wymalowali.
        • Gość: Sasza Re: Rzecznik rządu: nie prowadzę żadnej firmy IP: *.wroclaw.mm.pl 24.04.04, 08:02
          Oj, Panie Lajkonk, żle kombinujesz. O rozpoczęciu działalności gospodarczej
          decydują przepisy prawne. Mylisz pojecia, bowiem wystawienie pierwszej faktury
          funkcjonuje tylko na guncie ustawy o VAT. Jeśli zarejestrujesz firmę tą jesteś
          przedsiebiorcą.I koniec.
          Moim zdaniem, Pan Kaszuba naruszył przynajmniej kilka przepisów ustawy karnej
          skarbowej i będąc naczelnikiem jego urzędu skarbowego natychmiast zleciłbym
          swoim urzednikom przeprowadzenie stosownego postępowania wyjaśniającego w tej
          sprawie.
          Ale, niestety, żyjemy w państwie (fuj!)Pana Milera, więc ten hipotetyczny
          naczelnik zleci zapewne skontrolowanie emerytki za niezłożenie np.deklaracji
          NIP-3, gdzie powinna poinformować US, że ma nowy dowód osobisty.
        • kataryna.kataryna Re: Rzecznik rządu: nie prowadzę żadnej firmy 24.04.04, 10:00
          Gość portalu: lajkonik napisał(a):

> Oj Kataryno. W sprawie Rywina tak ładnie się zgadzaliśmy, a tu taki
          rozdźwięk.
          > Wynajmować lokal użytkowy może każdy. Nawet firma, która się zarejestrowała.
          > ale działalności nie prowadzi. Nic nam do tego, szczególnie gdy firmą jest
          > osoba fizyczna, a nie jakaś spółka. Widocznie czynsz nie był preferencyjny,
          > skoro go Kaszuba nie płacił, a może było tam jakieś inne podłoże konfliktu ?
          > Nie wiem, ale dla mnie fakt wynajęcia lokalu i rejestracji działalności to
          > jeszcze nie jest sama działalność. Zresztą w wielu przepisach skarbowych mówi
          > się o dacie wystawienia pierwszej faktury jako dacie granicznej od której
          > biegną terminy składania odpowiednich deklaracji. To potwierdza wersję
          Kaszuby.

Data wystawienia pierwszej faktury określa najwyżej kiedy firma zaczyna mieć
          przychody, przecież często prowadzi się działalność gospodarczą ze stratą,
          zwłaszcza na początku, można mieć same koszty. I właśnie strona ksoztowa
          działalności Kaszuby mnie interesuje. Kto podpisał umowę wynajmu i na kogo były
          wystawiane faktury za czynsz (niepłacone zresztą). Jeśli umowa i czynsz były na
          firmę Kaszuby to znaczy, że bez dwóch zdań tę firmę prowadził, skoro firma
          zaciągała zobowiązania i ponosiła koszty, prawda? To, że nie miał żadnych
          przychodów, o zysku nie wspominając, jest sprawą drugorzędną. Firmę miał, sam
          to przyznał w innej wypowiedzi a tutaj się zarzeka, że nigdy - kłamie więc
          bezczelnie.
    • Gość: Wojtek Re: Dziewice i panny IP: 63.146.250.* 23.04.04, 21:00
      W imieniu zniewazonych dziewic i panien na wydaniu domagam sie surowego
      ukarania parszywego komucha, co sie podszywa. Nawet gdyby nie byl eunuchem jak
      weszek miller tylko prawnie zarejestrowanym obywatelem plci zenskiej, na lewicy
      moze sie najwyzej kwalifikowac do nataszek przydroznych czy yolek koszarowych.
      Cuda sie zdarzaja, ale dziewice w bajzlu - rzadko.
    • Gość: Borys Re: Rzecznik rządu: nie prowadzę żadnej firmy IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 23.04.04, 22:42
      Wystarczy przeczytać w ustawie "Prawo działalności gospodarczej" art. 2 w
      którym zdefiniowano działalność gospodarczą jako "działalność zarobkową" i juz
      wiadomo, że zarzut postawiony Kaszubie jest nieuczciwy. Dziwi mnie opinia
      prawnika zamieszczona na stronie. Rejestracja jest jednym z kilku etapów
      zmierzających do podjęcia dz. gospod. (obok: regonu, nipu, innych spraw
      zwiąanych z fiskusem, rachunku bankowego, pieczęci itd.)

Zarzucać można Kaszubie, że rząd, który on reprezentuje produktuje tony
      przepisów, których nie tylko nie znają sami urzędnicy ale wszyscy inni w tym
      procesie uczestniczący: posłowie, senatorowie, kancelaria Prezydenta. Ale to
      juz zupełnie inna bajka.
    • Gość: gość pytanie IP: *.gwardii.bmj.net.pl 24.04.04, 01:02
      mam jedno pytanie (moze do jakiegos prawnika):
      za co dopowie pan K.?

wersja 1:
      - nie placenie czynszu
      - zlamanie ustawy antykorupcyjnej
      - niedopelnienie formalnosci prawnych z urzedem statystycznym, skarbowym i zusem
      - nie skladanie comiesiecznych deklaracji zus przez kilka lat wraz z
      nieplaceniem skladki
      - nie skladanie deklaracji do urzedu skarbowego z prowadzonej dzialanosci
      - skladanie falszywych deklaracji rocznych do urzedu skarbowego (bo nie
      uwzgledniajacych dzialalnosci gosp.)

wersja 2:
      - nie placenie czynszu
      - bezprawne uzytkowanie lokalu (zlamanie umowy z gmina, na podstawie ktorej
      lokal zostal wynajety)
      - czy moze raczej: wyludzenie warunkow wynajmu (oszustwo)

wersja 3:
      - za nic z powyzszych

a co do samej dzialnosci... to nie czasem jest tak, ze umowa z gmina dot.
      wynajmu lokalu juz stanowi dowod rozpoczecia prowadzenia dzialalnosci??? i
      niepotrzebne sa spory prawnikow, czy samo zgloszenie do gminy wystarczy...
      • Gość: lajkonik Re: pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 01:26
        Po pierwsze chcę powiedzieć, że nigdy nie byłem zwolennikiem Millera i jego
        bandy. Ale Kaszuby chcę bronić o ile prawdą jest, że nie podjął, podkreślam,
        podjął działalności gospodarczej. Za niepłacenie czynszu nie odpowiada się
        sądownie, w sensie odpowiedzialności karnej tylko sąd zasądza należne kwoty
        zaległości wraz z odsetkami, a komornik sądowy je ściąga.
        W sprawie ZUS i US, jeżeli się tam nie zgłosił to nie musiał się
        wyrejestrowywać. Nawet jeśli uzyskał Regon to nie trzeba nic z nim robić.
        Lokal użytkowy może wynająć każdy, bo posiadanie lokalu użytkowego nie oznacza
        nic poza faktem jego posiadania. Gdyby go podnajmował to byłaby to inna para
        kaloszy.
        Jeżeli fakty są zgodne z powyższymi, a ich dziennikarze Wybiórczej nie negują
        to dali d.. i teraz jakiś radca czy adwokat ma im osłonić tyłki. Tyle, że ta
        opinia jest mało warta. Opisuje co myśli ten adwokat, a nie sytuację faktyczną.
        • Gość: Tichy_44 Re: pytanie IP: 195.68.192.* 24.04.04, 06:43
          Spokojnie....tylko dwie kwestie
          - jak rozumiem Kaszuba dokonał rejestracji firmy w Urzedzie Gminy tylko w celu
          uzyskania mozliwości nabycia lokalu uzytkowego a nie prowadzenia tejże
          działalności...
          - hmm...czy to już nie wyczerpuje znamion przestępstwa ?
          Pomijam kwestie po co mu był potrzebny ten lokal... itp
        • Gość: gość Re: pytanie IP: *.gwardii.bmj.net.pl / *.bmj.net.pl 24.04.04, 10:06
          a nie jest czasem tak:
          1. jesli zglosil sie do gminy, to juz mial obowiazek zgloszenia sie tez do
          odpowiednich urzedow. za samo niedopelnienie tego, juz powinien odpowiadac.
          2. skladajac wniosek do gminy juz na starcie musial podac termin rozpoczecia
          dzialalnosci. moze podal nieprawde?
          3. mozna chyba dyskutowac co do obowiazku podatkowego i zalatwianiu w
          skarbowce, ale zus placi kazdy, prowadzacy dzialalnosc, niezaleznie od tego,
          czy naprawde cos robi, czy nie.
          4. jakie formularze zeznania rocznego skladal do urzedu skarbowego? a jak
          rozliczal ulgi remontowe?
          5. jaka byla umowa z gmina? bo jesli potrzebowal papierka na rozpoczecie
          dzilalnosci, to lokal tez musial wynajac jako osoba fizyczna prowadzaca
          dzialalnosc, a nie jako zwykla osoba fizyczna. czyli jesli nawet za poczatek
          dzialalnosci nie brac faktu zaresjestrowania, to podpisanie umowy z gmina juz
          tym rozpoczeciem jest. jesli - jak piszesz - kazdy by mogl wynajac ten lokal -
          to po co kazali mu zlozyc wniosek o rozpoczecie dzialalnosci?
          6. nie mozna prowadzic dzialalnosci tylko "w polowie", zakresie profitow
          (wynajem mieszkania) a swiadomie unikajac obciazen z tym zwiazanych. no bo moze
          jeszcze powiesz, ze mozna sobie zglosic dzialalnosc do gminy, do urzedu
          skarbowego, a do zusu to juz dobrowolnie, bo za duze oplaty? ze to kazdy sobie
          wybiera gdzie i co sklada, jak mu wygodniej?
          7. jesli dzialalnosc byla tylko na papierze, a nic nie zrobil, to oszukal
          gmine. wynajal lokal uzytkowy pokazujac papiery na prowadzenie dzialalnosci,
          nie podejmujac jej, wedlug jego tlumaczenia, wiec - podajac nieprawde w celu
          osiegniacia korzysci zwiazanych z atrakcyjnym wynajmem lokalu...
    • Gość: samsob Re: Rzecznik rządu: nie prowadzę żadnej firmy IP: *.gorowo-ilowieckie.sdi.tpnet.pl 24.04.04, 07:01
      I nie musisz drogi, chociaż niedouczony rzeczniku. W analogicznej sytuacji
      znalazło się wiele osób, w tym radni z przeciwnych obozów politycznych, których
      twoi partyjni wojewodowie wyrzucili z rad gminnych, w sytuacji, gdy ich gminna
      samodzielność jest sądownie chroniona. Zatem, żal nieszczery i wielce spóźniony.
      Polecam publikacje tygodnika "NIE", który taki rozwój wypadków sygnalizował i
      przewidział, gdzie wówczas był rzecznik?
      pzdr.
    • Gość: Tichy_44 Re: Rzecznik rządu: nie prowadzę żadnej firmy IP: 195.68.192.* 24.04.04, 08:16
      tak na marginesie:
      - rozumiem,że celem rejestracji firmy w Urzędzie Gminy dokonanej przez Kaszubę
      było uzyskanie lokalu , mówiąc inaczej warunkiem koniecznym do uzyskania
      lokalu była rejestracja działalności gospodarczej
      - Kaszuba w swoim oświadczeniu podkreśla,że nie prowadził działalności gosp
      [odarczej i nie miał takowego zamiaru gdyż nawet nie podjął dalszych czynności
      rejestracyjnych REGON, NIP itp
      cZYLI JASNO I DOBITNIE MAMY TU WYCZERPANE ZANMIONA CZYNY ZABRONIONEGO -
      oszustwo....wprowadzenie w błąd urzędnika / przy decyzji o przydziale lokalu
      podawał,że podejmuje działalność co podkreślam było warunkiem otrzymania tegoż
      lokalu, itp /
      czy Prokuratura znowu zaśpi?......Chyba tak...przecież żyjemy w państwie prawa
      dla maluczkich...dla wielkich jest BEZPRAWIE
    • Gość: Mazur Panie Kaszuba, za taki numer to mnie ścigano 7 lat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 08:33
      Jak można być tak naiwnym i mówić takie bzdury Panie Rzeczniku. Prawo dotyczace
      prowadzenia i rejestracji działalności gospodarczej jest jednakowe dla
      wszystkich... Ja za taki numer (niby że nie miałem działalności godpodarczej
      mimo jej rejestracji musiałem ponieść niezłe koszty kar) to miałem problemy. A
      Pan to z innej "gliny"? Jeśli w ciągu 14 dni od momentu rejestracji nie zgłosi
      się że nastapiły zmiany to działalność gospodarczą uważa się za rozpoczętą! I
      SZLUS! Złamał Pan ustawę i nie ma tłumaczenia! Nie można zjeść cisateczka i
      mieć cisteczko... Rzecznik- kłamca!
    • siola77 Kaszuba KRETYNIE JEDEN!!!!!! 24.04.04, 13:40
      KASZUBA JESTEŚ CZŁOWIEK BEZ HONORU-MIŁEŚ IDIOTO ZAREJESTROWANĄ FIRMĘ, MIAŁEŚ , XCZYNSZU NIE PŁACIŁEŚ NIE PŁAIŁEŚ, A ŻE NIE KUMASZ USAWODAWCA NIE MIAŁ NA MYŚLI POTOCZNEGO ZNACZENIA SLOWA PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI TO WYPIERDALAJ BIEGUSIEM Z RZADU BOŚ ZA GŁUPI >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka