Dodaj do ulubionych

Nowy skład rządu D.Tuska

16.11.11, 02:34
o 16. premier ma przedstawić prezydentowi skład rządu.
podobno ów ma wyglądać tak :

"na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Miller zastąpi Jacek Cichocki, który obecnie pełni funkcję sekretarza do spraw służb specjalnych. Ministerstwo Edukacji Narodowej obejmie Krystyna Szumilas, która zastąpi Katarzynę Hall, Ministerstwo Infrastruktury po Cezarym Grabarczyku - Sławomir Nowak, Ministerstwo Cyfryzacji - nowy resort - Michał Boni.
Na dotychczasowych stanowiskach pozostaną minister finansów Jacek Rostowski, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski i minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka oraz minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska.
Rzeczpospolita podaje, że Donald Tusk będzie chciał zachować pięcioosobową reprezentację kobiet w rządzie. Obok Szumilas, Bieńkowskiej i Kudryckiej do rządu mogą wejść jeszcze: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, która zastąpi Elżbietę Radziszewską na stanowisku pełnomocnika ds. równego traktowania oraz być może Joanna Mucha. Lubelska posłanka jest wymieniania jako nowa szefowa jednego z trzech resortów: sportu, Skarbu Państwa bądź ochrony środowiska.
PSL - jak mówił w ubiegłym tygodniu Waldemar Pawlak - pozostanie przy dotychczasowych resortach: gospodarki, rolnictwa z Markiem Sawickim na czele i pracy które obejmie Władysław Kosiniak - Kamysz. Wiceszef PO Grzegorz Schetyna obejmie stanowisko szefa sejmowej komisji spraw zagranicznych."
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10649660,_Wprost___Tusk_ma_juz_sklad_rzadu.html
Obserwuj wątek
   • olga_w_ogrodzie Re: Nowy skład rządu D.Tuska 16.11.11, 18:15
    się wierzyć nie chce.
    byłabyż to prawda ?

    " Jeśli informacja "Faktów" potwierdzi się, to będzie to pierwszy przypadek, gdy ministrem sprawiedliwości zostanie nie prawnik.
    Jarosław Gowin, zapyta przez "Wprost" powiedział, że ani nie potwierdza ani nie zaprzecza tej informacji. - Dotychczasowy minister Krzysztof Kwiatkowski otrzymał już informację o tym, że nie zachowa teki ministra - mówi jeden z bliskich współpracowników premiera.
    Propozycja Donalda Tuska dla Jarosława Gowina miałaby być ukłonem w stronę Grzegorza Schetyny. Byłby to już kolejny ukłon w ostatnim czasie, gdyż, jak pisze "Wprost", pierwszym był wybór Rafała Grupińskiego na szefa klubu parlamentarnego. Zarówno Gowin jak i Grupiński uważani są za najbliższych ludzi Schetyny."

    wiadomosci.onet.pl/kraj/gowin-ministrem-sprawiedliwosci-nie-potwierdza-nie,1,4908828,wiadomosc.html
    • damakier1 Re: Nowy skład rządu D.Tuska 16.11.11, 19:00
     To, że Gowin nie ma wykształcenia prawniczego specjalnie mi nie przeszkadza. Ma jakies wykształcenie filozoficzne, jest niegłupi, podobno swietnie zarządza jakąś szkołą wyższą i mając do pomocy prawników z wykształcenia mógłby sie całkiem dobrze sprawdzić. Ale ministerstwo sprawiedliwości i ministerstwo edukacji - to dwa ministerstwa, w których minister nie powinien być tak jednoznaczny ideowo. Ani zdeklarowani prawicowcy, ani zdeklarowani lewicowcy nie powinni byc brani pod uwage do obsadzania tych minsterstw.
     Rozumiem, że mógł Tusk miec na względzie poptrzebę wzmocnienia prawicy i stąd propozycja dla Gowina. Ale mógł mu zaproponwać jakieś stanowisko w dziedzinie, gdzie jego wybujała prawicowość nie będzie tak istotna.
     Ledwo zdążył Tusk naprawić odwołanie ministra Ćwiąkalskiego i wpadkę z Czumą mianowaniem Kwiatkowskiego, juz znowu robi taki idiotyczny manewr. Nie podoba mi sie to.
     A w ogóle to lepsze jest wrogiem dobrego. Absolutnie mógł Kwiatkowski ministrować dalej.
  • zoil44elwer Re: Nowy skład rządu D.Tuska 16.11.11, 18:32
   Ministrowie fachowcy od wszystkiego.Np taki 30-latek Kaminiak-Kamysz,najpierw miał być ministrem zdrowia(?),ostatecznie będzie ministrem pracy(?)! Kontynuacja kompetencji ministrów rządu Tuska? Mógł ministrem ON być LEKARZ PSYCHIATRA,adwokat budował drogi,polonistka walczyła z korupcją,to ministrem pracy może być człowiek który jeszcze nie był zatrudniony.Bo do tej pory studiował.
   • olga_w_ogrodzie Re: Każdy może być każdym! (jeśli Opus Dei sie zg 16.11.11, 22:44
    honeyr napisał:

    > Dlaczego niby Mucha nie może być ministrem zdrowia, spraw zagranicznych, sprawi
    > edliwości? Nawet kucharka nosi buławę w plecaku! To ciekawe, rząd tworzony pod
    > kątem układzików, stref wpływów, pozycji wodza i PR - a co tam program i kompet
    > encje, kogo by obchodziły.

    a istniał rząd o którym możesz powiedzieć, iż był stworzony niezależnie od układzików, stref wpływów, pozycji wodza i PR za to oparty tylko i wyłącznie o program i kompetencje ?
    • honeyr Re: Każdy może być każdym! (jeśli Opus Dei sie zg 17.11.11, 18:03
     > a istniał rząd o którym możesz powiedzieć, iż był stworzony niezależnie od ukł
     > adzików, stref wpływów, pozycji wodza i PR za to oparty tylko i wyłącznie o pro
     > gram i kompetencje ?

     Nie podejrzewam, ale bywały chyba takie, w których to nie dominowało. W czasach kryzysowych wypadałoby wiedzieć, jakie są kompetencje Gowina do wyrwania ślimaczego sądownictwa z XIX wieku (czy on w ogóle wie o istnieniu kpc i kpk?), jakie kompetencje Nowaka do budowy autostrad i uzdrawiania kolei (do tej pory znany był głównie z cykania fotek komórką Prezydentowi Obamie), jakie Muchy do sportu (poza pilatesem, bo koledzy z PO podkreślają głownie wizualny walor kandydatki), jakie Jacka Cichockiego do MSWiA (poza przyjaźnią ze śp. Kaczyńskimi i działalnością w Klubie Inteligencji Katolickiej) - no i nie zapominajmy, ze kompetencje samego premiera poznaje się po doborze ludzi do rządu.
   • emkin Re: Nowy skład rządu D.Tuska 16.11.11, 20:24
    To nie jest taki głupi pomysł. Jako minister nie będzie się codziennie walał po mediach i wypowiadał na każdy temat. Rostowski jest równie konserwatywny jak Gowin, a lansuje swoje poglądy w porywach - raz na pół roku, jak go ktoś przy okazji zapyta. Ministra się nie zaprasza, żeby pogadać np. o związkach partnerskich, bo to przecież nie Ministerstwo Sprawiedliwości będzie pilotować taki projekt tylko pewnie będzie to inicjatywa poselska. Także, ja chcę to odbierać jako ograniczenie jego medialnej aktywności. A jeśli chodzi o jego ministrowanie, to poczekajmy. Może akurat ktoś, kto nie jest prawnikiem trochę przewietrzy to środowisko. Czas pokaże, czy to był dobry ruch, czy totalne nieporozumienie. Tak sobie myślę, że 100 razy gorzej by było, gdyby dostał Ministerstwo Edukacji.
  • olga_w_ogrodzie Re: Nowy skład rządu D.Tuska 17.11.11, 12:15
   - Tak, to jest rząd zderzaków i ja też jestem zderzakiem - powiedział premier - nie mam pojęcia czy te zderzaki wytrzymają 4 lata czy 4 miesiące.

   z innej beczki - w dalszym ciągu nie wiem czemu J. Gowin zastąpił min. Kwiatkowskiego o kórym premier wypowiada się jak najlepiej.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka