Dodaj do ulubionych

Czy to nie zabawne?

23.01.12, 23:39
Czy to nie zabawne że partia nazywająca się Prawo i Sprawiedliwość próbowała maksymalnie upolitycznić resort sprawiedliwości poprzez naginanie prawa.

Czy to nie zabawne że partia nazywająca się Platforma Obywatelska skupia się na ograniczaniu swobód obywatelskich ?

Dodam jeszcze że partyjka pod nazwą Polska Jest Najważniejsza urzęduje... w Brukseli.

Ale to już było Polska Zjednoczona Partia Robotnicza też gnębiła robotników właśnie...

Takie polskie małeśmiesznostki...
Obserwuj wątek
      • 8macek Re: Czy to nie zabawne? 24.01.12, 00:14
        olga_w_ogrodzie napisała:

> zapomniałeś o najśmieszniejszej nazwie, która z góry określa czym jest partia i
        > że daleką ona od demokracji albowiem, jak mówi nazwa, po to jest, by popierać
        > jednego człowieka.

jesli już mamy się użalać nad nazewnictwem olgo, to "ruch palikota" jest nazwą najmniej zakłamaną bo też sam palikot raczej nie ukrywa, że jest przywódcą, który bierze odpowiedzialność za swoją partię przede wszystkim jako człowiek, jako konkretny palikot a nie tylko jako polityczny gracz.
        dla mnie śmieszniejsze jest nazwanie się "platformą obywatelską" gdy obywateli ma się za wrogów, nazwanie się "prawem i sprawiedliwością" gdy prawo i sprawiedliwość się łamie powszechnie i ma w pogardzie. dlaczego się z tego nie śmiejesz, olgo?
        • olga_w_ogrodzie Re: Czy to nie zabawne? 24.01.12, 00:24
          8macek napisał:

>
          > jesli już mamy się użalać nad nazewnictwem olgo, to "ruch palikota" jest nazwą
          > najmniej zakłamaną bo też sam palikot raczej nie ukrywa, że jest przywódcą, któ
          > ry bierze odpowiedzialność za swoją partię przede wszystkim jako człowiek, jako
          > konkretny palikot a nie tylko jako polityczny gracz.
          > dla mnie śmieszniejsze jest nazwanie się "platformą obywatelską" gdy obywateli
          > ma się za wrogów, nazwanie się "prawem i sprawiedliwością" gdy prawo i sprawied
          > liwość się łamie powszechnie i ma w pogardzie. dlaczego się z tego nie śmiejesz
          > , olgo?

ja się nad nazewnictwem niespecjalnie użalam.
          podjęłam tylko temat za Kzet.
          czemu się nie śmieję ?
          bo nie jestem wesołkiem ?
          Ciebie nie śmieszy Ruch Palikota, a mnie nie śmieszy "bywatelska".
          za to od początku nie podobało mi się słowo "platforma".
          ale jakoś niespecjalnie mnie to zajmuje, bo nie jest to moja partia.
          moja partia znikła, a na PO głosuję, gdyż z tego, co jest do wyboru, najbardziej mi odpowiada.
        • damakier1 Re: Czy to nie zabawne? 24.01.12, 00:35
          > jesli już mamy się użalać nad nazewnictwem olgo, to "ruch palikota" jest nazwą
          > najmniej zakłamaną bo też sam palikot raczej nie ukrywa, że jest przywódcą, któ
          > ry bierze odpowiedzialność za swoją partię przede wszystkim jako człowiek, jako
          > konkretny palikot a nie tylko jako polityczny gracz.
          Palikot nie tyle tego nie ukrywa, co udaje, że jest tak, jak piszesz. W rzeczywistości cały ten Ruch Palikota uzbierał i wykorzystuje wyłącznie do lansowania własnej osoby.

Na jakiej podstawie piszesz, że PO ma obywateli za wrogów? Gdyby tak było, nazwa "platforma obywatelska" byłaby niezwykle cyniczna.

Tak, jak faktycznie jest cyniczna nazwa "prawo i sprawiedliwość".

Niesłusznie zarzucasz Oldze, że nie śmieje sie z nazw PO i PiS. W wypadku PO, myślę, że nie uważa Platformy za wrogą obywatelom. Na temat Pisu napisała tyle, że zarzut ten jest dość absurdalny.

PS. Przepraszam, Olgo, że odpowiedziałam za Ciebie.
          • olga_w_ogrodzie Re: Czy to nie zabawne? 24.01.12, 00:40
            damakier1 napisała:

>
            > Na jakiej podstawie piszesz, że PO ma obywateli za wrogów? Gdyby tak było, nazw
            > a "platforma obywatelska" byłaby niezwykle cyniczna.
            >
            > Tak, jak faktycznie jest cyniczna nazwa "prawo i sprawiedliwość".
            >
            > Niesłusznie zarzucasz Oldze, że nie śmieje sie z nazw PO i PiS. W wypadku PO, m
            > yślę, że nie uważa Platformy za wrogą obywatelom. Na temat Pisu napisała tyle,
            > że zarzut ten jest dość absurdalny.
            >
            > PS. Przepraszam, Olgo, że odpowiedziałam za Ciebie.

dziękuję, że napisałaś za mnie, gdyż moje ręce się już rozłożyły bezradnie.
            jest tak, jak napisałaś.
        • zoil44elwer Re: Czy to nie zabawne? 24.01.12, 15:06
          Tusk zaczął prywatyzować państwo(RP3) dając prywatnym "windykatorom" koncernów medialnych,fonograficznych,wydawniczych,wytwórniom filmowym itp uprawnienia Prokuratury,Policji,Służb Specjalnych,Sądów,Komorników......Odrzucenie przez Tuska Karty Praw Podstawowych było prologiem.Co jeszcze wprowadzi Tusk i jego "obywatelska" partia?
      • damakier1 Re: Czy to nie zabawne? 24.01.12, 00:16
        > zapomniałeś o najśmieszniejszej nazwie, która z góry określa czym jest partia i
        > jednego człowieka.

To akurat piszę im na plus. Przynajmniej nie udają i od razu w nazwie mówią jasno, o co chodzi.
      • l_zaraza_l Re: Czy to nie zabawne? 24.01.12, 14:54
        olga_w_ogrodzie napisała:

> jednego człowieka.

A widzisz, Olgo, w tym nie ma nic "nieśmiesznego". Tu nie ma żadnej ściemy. Palikot wyruszył w Polskę i porwał za sobą ludzi. To jest ruch wzbudzony przez jednego człowieka i spotęgowany przez wielu innych, którzy szli za tym jednym człowiek, właśnie.
        To trochę jak z WOŚP, która jednoznacznie kojarzy się z Owsiakiem.
        To się nazywa przywództwo.
        PiS to prywatny folwark Kaczyńskiego a PO to (coraz wyraźniej to widać) włości, na których niepodzielnie panuje Tusk. W obu partiach zgromadzenia są partyjniacy z dziada na dziada - od zawsze funkcyjni. Palikot zebrał (w większości) ludzi wolnych i niezależnych a z takimi ludźmi nie można zrobić nic wbrew ich woli bo działają oni tylko wtedy, gdy są do czegoś przekonani. Chodzi mi o to, że nazwisko w nazwie ugrupowania nie ma związku z tym, jaki zamordyzm panuje wewnątrz i kto faktycznie rządzi i z pewnością jest o wiele bardziej uczciwe niż wymyślanie nazw, które wyraźnie odstają do tego, co takie ugrupowania prezentują.
      • kzet69 Re: Czy to nie zabawne? 24.01.12, 00:40
        Chociażby sposób przemycenia sprawy ACTA już nawet abstrahując od jej zapisów, wcześniej próba cenzury internetu przy okazji ustawy hazardowej, ustawa i informacji niejawnej. Moim zdaniem PO robi praktycznie to samo co wcześniej PiS tyle że znacznie bardziej inteligentnie no i posługuje sie białymi rękawiczkami, a nie bejsbolem...
      • l_zaraza_l Re: Czy to nie zabawne? 24.01.12, 15:00
        akt.notarialny napisał:

> Czy to nie zabawne że lekarz skupia się na uprawianiu propagandy i to w godzin
        > ach pracy również?

Czy to nie jest zabawne, że ludzie są gotowi zrobić z siebie głupka, tylko po to, by dowalić rozmówcy, w sytuacji, gdy brak im rzeczowych argumentów?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka