Dodaj do ulubionych

Wolacy... ludzie wolni...

22.03.12, 17:07
Wcale mi nie przeszkadza kiedy europejka ave duce lub mietowe loczki by mi dopiec ciskają we mnie okresleniami pochodnymi od slowa WOLA i wydaje im sie, że wyzwisko stworzyli swoja wybujala inteligencją.

Pewnie owe damy a i kawalerowie o nickach róznych nigdy nie słyszeli o wolnej woli. I wydaje im sie, ze cokolwiek pochodnego od woli ma znaczenie zblizone do plugawej inwektywy.

Nie jest tak jak sobie roja owe mądrale. Wola to synonim wolnego czlowieka.

Jednym z atrybutów człowieczeństwa jest wolna wola, dzięki której jesteśmy zdolni samodzielnie i dobrowolnie podejmować decyzje i dokonywać wyborów, także moralnych - między dobrem a złem. Tym właśnie mamy się m.in. różnić od zwierząt, których zachowanie jest z góry zdeterminowane przez zakodowane w nich odruchy.

Więcej... wyborcza.pl/1,75476,6582890,Wolna_wola_jest_iluzja_.html#ixzz1prTsAUwZ

Więc w porz, moge być wolaczką z wolski.
Obserwuj wątek
    • dupetek Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 17:13
      Pomyliłaś chyba genealogię wolskości!! Pojęcie to nie ma nic wspólnego z woluntaryzmem!
      Wolska, to kraj do którego maszeruje z Włoch J. Kaczyński w swoim hymnie:)
      • woda_woda Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 17:24
        dupetek napisał:

> Pomyliłaś chyba genealogię wolskości!! Pojęcie to nie ma nic wspólnego z wolunt
        > aryzmem!
        > Wolska, to kraj do którego maszeruje z Włoch J. Kaczyński w swoim hymnie
        > :)

Chyba ci się "wydaje im sie, ze cokolwiek pochodnego od woli ma znaczenie zblizone do plugawej inwektywy."!

To niemożliwe, aby "Wolska" w ustach Jarosława była inwektywą?
      • ayran otóż nie... 22.03.12, 19:12
        wcale nie z Włoch tylko z ziemi polskiej do Wolski.
        No i wcale nie jestem pewien, czy maszeruje. Ja raczej słyszałem "marszcz marszcz Dąbrowski z ziemi polskiej do Wolski".
        • dupetek Re: otóż nie... 22.03.12, 20:06
          Dzięki za korektę. Dawno tego słuchałem:)
        • remik.bz Przejęzyczenie 22.03.12, 20:17
          ayran napisał:

> wcale nie z Włoch tylko z ziemi polskiej do Wolski.
          > No i wcale nie jestem pewien, czy maszeruje. Ja raczej słyszałem "marszcz marsz
          > cz Dąbrowski z ziemi polskiej do Wolski".

Zawsze mię dziwiło dlaczego ludzie inteligentni ze zwykłego przejęzyczenia robia sprawę "wielka i wazna".
          Moim zdaniem robicie to z bardzo niskich pobudek. I doskonale wiesz o tym.
          PS jestem pewien , że za chwilę cos napiszesz o rytmie na 3/4
          • loczek62 Re: Przejęzyczenie 22.03.12, 20:26
            remik.bz napisał:
            > Zawsze mię dziwiło dlaczego ludzie inteligentni ze zwykłego przejęzyczenia robi
            > a sprawę "wielka i wazna".

Zawsze myślałem że dla człowieka który usta ma pełne patriotyzmu, co ja mówi sam jest jednym wielkim patriotyzmem, sprawa Hymnu Państwowego jest jednym z najważniejszych imponderabiliów. A tu nagle taka skucha...
            • remik.bz Re: Przejęzyczenie 22.03.12, 20:32
              loczek62 napisał:

> remik.bz napisał:
              > > Zawsze mię dziwiło dlaczego ludzie inteligentni ze zwykłego przejęzyczeni
              > a robi
              > > a sprawę "wielka i wazna".
              >
              > Zawsze myślałem że dla człowieka który usta ma pełne patriotyzmu, co ja mówi sa
              > m jest jednym wielkim patriotyzmem, sprawa Hymnu Państwowego jest jednym z najw
              > ażniejszych imponderabiliów. A tu nagle taka skucha...

Ty nigdy nie popełnasz błedów ?
              Pamiętasz to : "kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem"? Obecni przy tym ludzie zawstydzili sie i odeszli. Ale to nie byli nowocześni "Europejczycy" z Polski. Wy byście "dla jaj" ukamienowali.
              • loczek62 Re: Przejęzyczenie 22.03.12, 20:34
                Ale jakoś ten "omylny" jarosławPolskęzbaw nigdy przed takim moralnymi dylematami nie staje. Ciska "kamieniami" ile tylko mu sił wystarczy...
                • remik.bz Re: Przejęzyczenie 22.03.12, 20:35
                  loczek62 napisał:

> Ale jakoś ten "omylny" jarosławPolskęzbaw nigdy przed takim moralnymi dylematam
                  > i nie staje. Ciska "kamieniami" ile tylko mu sił wystarczy...

No cóż, to prawda niestety.
                  Ale to nie znaczy , ze "ja" mam tez ciskać.
                  • loczek62 Re: Przejęzyczenie 22.03.12, 20:40
                    A cóż my mamy przeciwko jego "kamieniom", a i głazom częstokroć? tylko kpinę i szyderstwo. Wszak "Prawdziwa cnota krytyki się nie boi"...
                    • remik.bz Re: Przejęzyczenie 22.03.12, 20:42
                      loczek62 napisał:

> A cóż my mamy przeciwko jego "kamieniom", a i głazom częstokroć? tylko kpinę i
                      > szyderstwo. Wszak "Prawdziwa cnota krytyki się nie boi"...

Problem w tym, ze kpina i szyderstwo bardzo łatwo stają sie "kamieniami"
                      • loczek62 Re: Przejęzyczenie 22.03.12, 20:44
                        Naprawdę uważasz ze mają tę samą wagę co pomówienie, oszczerstwo, potwarz?
        • erte2 Re: otóż nie... 22.03.12, 23:01
          Niektórzy uważają że było to "Barszcz, barszcz..." Ale zdania są podzielone.
    • czan-dra Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 17:24
      Naprawdę nie wiesz skąd to się wzięło?
      Posłuchaj hymnu w wykonaniu Kaczyńskiego Jarosława, długo będzie to Cię prześladować.
      • remik.bz Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 22:02
        czan-dra napisał:

> Naprawdę nie wiesz skąd to się wzięło?
        > Posłuchaj hymnu w wykonaniu Kaczyńskiego Jarosława, długo będzie to Cię prześla
        > dować.

A co ten przeraźliwie fałszowany (jak u 95% Polaków) hymn ma wspólnego z wolna wolą , o której pisała Sawa?
    • kzet69 Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 17:35
      sawa.com napisała:

>
      >
      > Pewnie owe damy a i kawalerowie o nickach róznych nigdy nie słyszeli o wolnej
      > woli. I wydaje im sie, ze cokolwiek pochodnego od woli ma znaczenie zblizone do
      > plugawej inwektywy.
      >
      > Nie jest tak jak sobie roja owe mądrale. Wola to synonim wolnego czlowieka.
      >
      > Jednym z atrybutów człowieczeństwa jest wolna wola, dzięki której jesteśmy z
      > dolni samodzielnie i dobrowolnie podejmować decyzje i dokonywać wyborów, także
      > moralnych - między dobrem a złem. Tym właśnie mamy się m.in. różnić od zwierząt
      > , których zachowanie jest z góry zdeterminowane przez zakodowane w nich odruchy
      > .

>
      > Więcej... wyborcza.pl/1,75476,6582890,Wolna_wola_jest_iluzja_.html#ixzz1prTsAUwZ
      >
      > Więc w porz, moge być wolaczką z wolski.
      >
      "Wolacy... ludzie wolni..." od rozumu i samodzielności myślenia, uzależnieni od fobii i urojeń Jarosława, szkoda Was...
      • remik.bz Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 22:12
        kzet69 napisał:

>> "Wolacy... ludzie wolni..." od rozumu i samodzielności myślenia, uzależnieni od
        > fobii i urojeń Jarosława, szkoda Was...

Ciekawe spostrzeżenie, tyle że nieprawdziwe i nielogiczne. Jak człowiek mający świadomośc posiadania wolnej woli moze być uzależniony od czyichś urojen?
        A poza tym to obsesyjne łączenie przez naszych przeciwników ideowych (nie w Twoim przypadku-zgoda ) przejęzyczenia zwyklego , ludzkiego błędu Kaczyńskiego z ideologią "Wolaków jako Wolnych Polaków , ludzi posiadających wolna wolę" jest takie bardzo prostackie.
        PS tak z ciekwaości zapytam, serio uważasz,ze my Wolacy nie posiadamy rozumu i ie potrafimy samodzielnie mysleć ? Ja bym sie tak nie odważył pisać o nowoczesnych "Europejczykach", których chęć bycia "trendy" jednak może byc różnie rozumiana.
    • cookies9 Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 17:36
      He,he - dobre -ludzie wolni:-) To niewolnictwo i kompletne uzaleznienie od panaprezesa.
      Ten sam sposób myslenia,mówienia ...'z ziemi włoskiej do Wolski' J.Kaczyński
      • zapijaczony_ryj Sawa jest za cienka na Ave!! 22.03.12, 17:56
        cookies9 napisała:

> He,he - dobre -ludzie wolni:-) To niewolnictwo i kompletne uzaleznienie od pan
        > aprezesa.
        > Ten sam sposób myslenia,mówienia ...'z ziemi włoskiej do Wolski' J.Kaczyński
        • ave.duce Sawa "oszczędnie gospodaruje prawdą" 22.03.12, 18:21
          - jak mawiał D00ronowaty.

ps. dzięki, Ryju, ale to nie moja zasługa ;)
    • ave.duce Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 17:43
      sawa.com napisała:

> Wcale mi nie przeszkadza kiedy europejka ave duce lub mietowe loczki by mi dopi
      > ec ciskają we mnie okresleniami pochodnymi od slowa WOLA i wydaje im sie, że wy
      > zwisko stworzyli swoja wybujala inteligencją.

Poproszę o link do mojego "ciskania wyzwiskami".
      • mietowe_loczki Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 20:59
        Ja się nie doczekałam. Ty też nie licz ;)
    • ploniekocica Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 17:48
      sawa.com napisała:

> Wcale mi nie przeszkadza kiedy europejka ave duce lub mietowe loczki by mi dopi
      > ec ciskają we mnie okresleniami pochodnymi od slowa WOLA i wydaje im sie, że wy
      >

Jeśli im się tak wydaje to się mylą. Wyzwisko to stworzył swoją wybujałą inteligencją (choć raczej intligencją) sam Prezes Pan Jarozbaw Kaczyński.
    • mietowe_loczki Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 17:52
      sawa.com napisała:

> ec ciskają we mnie okresleniami pochodnymi od slowa WOLA

Jesteś pewna, czy coś ci się jednak może pomyliło? :)
    • zapijaczony_ryj Być , w tym przypadku znaczy jestem! 22.03.12, 17:52
      sawa.com napisała:
      >
      > Więc w porz, moge być wolaczką z wolski.
      >
    • zapijaczony_ryj [...] 22.03.12, 17:55
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • manny-jestem Wolak to komplement 22.03.12, 18:20
      tak jak oszolom. Jedno i drugie wskazuje ze tak okreslany nie jest lewakiem albo komuchem.
      • ave.duce Re: Wolak to komplement 22.03.12, 18:23
        manny-jestem napisał:

> tak jak oszolom. Jedno i drugie wskazuje ze tak okreslany nie jest lewakiem alb
        > o komuchem.

Komplement > pozytywna wypowiedź o kimś, nie zawsze zgodna z prawdą.
      • tw_wielgus Re: Wolak to komplement 22.03.12, 18:31
        He he he już nie wiesz jak się pocieszyć? Może kup sobie dropsy?

manny-jestem napisał:

> tak jak oszolom. Jedno i drugie wskazuje ze tak okreslany nie jest lewakiem alb
        > o komuchem.
      • piq ja, manny, nie jestem wolakiem,... 22.03.12, 18:43
        ...i nie chcę być. Czyli wg ciebie jestem komuchem i lewakiem, drogi amerykański szpecyjalisto od kąserwatizma.
        • manny-jestem Piq zanizasz znowu poziom 22.03.12, 18:57
          kolejny raz wyciagajac nieuprawnione wnioski.
          • piq piq (nie Piq, jeśli łaska) nigdy nigdzie... 22.03.12, 19:23
            ...nie zaniża poziomu.
            • manny-jestem Re: piq (nie Piq, jeśli łaska) nigdy nigdzie... 22.03.12, 19:27
              ;) ubawiles mnie.
    • mariner4 To nie od woli. To od bełkotu tego 22.03.12, 18:21
      śmierdzącego gnoma, byłego bliźniaka, któremu się wydaje, że mówi po polsku.
      M
      • zapijaczony_ryj Re: To nie od woli. To od bełkotu tego 22.03.12, 18:24
        mariner4 napisał:

> śmierdzącego gnoma, byłego bliźniaka, któremu się wydaje, że mówi po polsku.
        > M

"można powiedzić!"
    • tw_wielgus Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 18:31
      sawa.com napisała:

Otóż nie zgodzę się z Twoją tezą, ale rozumiem, że pragniesz pozbyć się kompleksu i z tej właśnie przyczyny założyłaś ów wątek. Wolni ludzie mają prawo do nie zagrożonego sankcją usunięcia z partii ( towarzystwa) wyrażenia swojej opinii. Chyba nikt kto ma trochę rozumu w głowie i potrafi samodzielnie analizować rzeczywistość nie może popierać człowieka, który z wolnością myśli i słowa bezwzględnie walczy. Wolak ma prawo i obowiązek utrwalać stanowisko prezesa. Myśleć tak jak mu każą rozumieć tak jak mu każą i głosić słowo JEGO tu i teraz i na wieki wieków amen.
    • sawa.com i cóz ja moge poradzić, ze kwiat FK 22.03.12, 18:45
      aż w takiej liczbie bo i plonąca kocice dopadł syndrom uczulenia na Jarosława Kaczyńskiego. Wszędzie widzą i słyszą kaczora. Kazde wolne słowo kojarzy wam się z Kaczyńskim.
      Że Kaczyński nie potrafi śpiewać hymnu? Górniak tez została zbesztana, ze źle zaśpiewała hymn. Wielkie mi mycyje.

Wola to jest wola. To wolnośc .
      • ave.duce Prośba do Ciebie, nie przeocz łaskawie > 22.03.12, 18:47
        forum.gazeta.pl/forum/w,28,134481651,134482549,Re_Wolacy_ludzie_wolni_.html
        • sawa.com Re: Prośba do Ciebie, nie przeocz łaskawie > 22.03.12, 19:13
          ave.duce napisała:

> forum.gazeta.pl/forum/w,28,134481651,134482549,Re_Wolacy_ludzie_wolni_.html

przecież uzywasz w swoich postach nowomowy "wolska". Nie każ mi robic kwerendy.
          • scoutek Re: Prośba do Ciebie, nie przeocz łaskawie > 22.03.12, 19:19
            sawo, "wolska" to odmiana słowa "wolskiej" użytej przez panaprezesa przy śpiewaniu hymnu
            posłuchaj dokładnie, śpiewał, cyt.... z ziemi polskiej do wolski....
          • ave.duce Re: Prośba do Ciebie, nie przeocz łaskawie > 22.03.12, 19:20
            Napisałaś to, co napisałaś. Nie udawaj, że nie rozumiesz.

sawa.com napisała:

Poproszę o link do mojego "ciskania wyzwiskami".

W CIEBIE, personalnie.
            • manny-jestem Cos mi sie wydaje Avciu 22.03.12, 19:21
              ze nie czytasz dokladnie:

"Wcale mi nie przeszkadza kiedy europejka ave duce lub mietowe loczki by mi dopiec ciskają we mnie okresleniami pochodnymi od slowa WOLA i wydaje im sie, że wyzwisko stworzyli swoja wybujala inteligencją. "
              • ave.duce Maniuś, przeczytałam bardzo dokładnie. 22.03.12, 19:30
                Nawet tak dokładnie, że nie wytknęłam Sawie błędu gramatycznego. Mam gest.
                • remik.bz Re: Maniuś, przeczytałam bardzo dokładnie. 22.03.12, 22:16
                  ave.duce napisała:

> Nawet tak dokładnie, że nie wytknęłam Sawie błędu gramatycznego. Mam gest.

E tam zaraz gest. Po prostu całkiem słusznie skupiasz się na treści, nie na formie wypowiedzi.
            • sawa.com Re: Prośba do Ciebie, nie przeocz łaskawie > 22.03.12, 19:26
              ave.duce napisała:

> W CIEBIE, personalnie.

Do ciebie pasuje przysłowie: "krew wypije, a dziurki nie zrobi".
              • ave.duce Re: Prośba do Ciebie, nie przeocz łaskawie > 22.03.12, 19:32
                Rozumiem, że wykręcasz kota ogonem, czyli norma.

Pozdrawiam.
      • piq wszak, sawciu, "Jar" sam wymyślił to określenie... 22.03.12, 18:54
        ...w przebłysku geniuszu (a właściwie jew-gienija), więc nie wykręcaj teraz kota w wyżymaczce. Pisząc "wolak" sama przywołałaś "Jara", a teraz obłudnie się z tego wycofujesz, że to inni. Nieładnie tak nie brać odpowiedzialności za własne mamrotanie.
      • woda_woda :))) 22.03.12, 18:57
        sawa.com napisała:

> Wola to jest wola. To wolnośc .

A Wolska to Wolska, czyli ty razem z Jarosławem. I nie ma nic wspólnego z wolnością, jeśli już to z głupotą :)
        • sawa.com Re: :))) 22.03.12, 19:19
          woda_woda napisała:

> sawa.com napisała:
          >
          >
          > > Wola to jest wola. To wolnośc .
          >
          > A Wolska to Wolska, czyli ty razem z Jarosławem. I nie ma nic wspólnego z wolno
          > ścią, jeśli już to z głupotą :)

Tobie wolska kojarzy się z Jarosławem Kaczyńskim a mnie z ulica Wolska w Warszawie, róznymi miescowosciami zwanymi Wolami. Blisko Warszawy jest gmina Żąbia Wola o pieknych krajobrazach, które malował Józef Chełmoński... no i wolna wolą!
          • woda_woda Nie kombinuj, sawciu, jak koń pod górę :) 22.03.12, 19:27
            sawa.com napisała:

> Tobie wolska kojarzy się z Jarosławem Kaczyńskim a mnie z ulica Wolska w Warsza
            > wie

Wolak to mieszkaniec ulicy Wolskiej, tylko ten, kto śpiewał: "ziemi polskiej do Wolski" - razem ze swoimi wyznawcami :)
          • mike.recz Re: :))) 22.03.12, 19:28
            sawa.com napisała:

> woda_woda napisała:
            >
            > > sawa.com napisała:
            > >
            > >
            > > > Wola to jest wola. To wolnośc .
            > >
            > > A Wolska to Wolska, czyli ty razem z Jarosławem. I nie ma nic wspólnego z
            > wolno
            > > ścią, jeśli już to z głupotą :)
            >
            > Tobie wolska kojarzy się z Jarosławem Kaczyńskim a mnie z ulica Wolska w Warsza
            > wie, róznymi miescowosciami zwanymi Wolami. Blisko Warszawy jest gmina Żąbia Wo
            > la o pieknych krajobrazach, które malował Józef Chełmoński... no i wolna wolą!
            >
            >

wzzw.wordpress.com/2009/04/25/wojciech-jaruzelski-donosicielem-w-czasach-stalinowskich/
            “1. Jaruzelski Wojciech s. Władysława, ur. w 1923 r. w m. [miejscowości] Kurów pow. Puławy. Syn zarządcy majątku. (…). W lipcu 1943 r. zostaje zmobilizowany do Armii Polskiej i od tego czasu służy w WP ostatnio – szef Wydziału Sztabu Dowództwa Wojsk Lądowych. Jest naszym tajnym informatorem, pseudonim “Wolski” – zwerbowanym 23.03.46 r. w 5. Pułku Piechoty 3. Dywizji Piechoty na uczuciach patriotycznych. Dobry tajny współpracownik, nadający się na rezydenta. Charakteryzowany jako jednostka wartościowa, członek Partii. Kompromitujących materiałów nie posiadamy”.
          • loczek62 Re: :))) 22.03.12, 19:29
            To w Żabiej Woli mieszkają "Wolacy"? Ciekawe, zaiste ciekawe....
            • woda_woda Tak! 22.03.12, 19:31
              loczek62 napisał:

> To w Żabiej Woli mieszkają "Wolacy"? Ciekawe, zaiste ciekawe....

Przy ulicy wolskiej.

To do nich Jarsław wracał z polskiej ziemi :)
            • sawa.com Re: :))) 22.03.12, 19:32
              loczek62 napisał:

> To w Żabiej Woli mieszkają "Wolacy"? Ciekawe, zaiste ciekawe....

Jest tez dzielnica w Warszawie
              • loczek62 Re: :))) 22.03.12, 19:34
                Czyli przez analogię na Woli mieszkają "Wolacy"? Coraz ciekawej...
        • remik.bz A woda to wóda:) 22.03.12, 20:22
          woda_woda napisała:

> sawa.com napisała:
          >
          >
          > > Wola to jest wola. To wolnośc .
          >
          > A Wolska to Wolska, czyli ty razem z Jarosławem. I nie ma nic wspólnego z wolno
          > ścią, jeśli już to z głupotą :)

Ale za to woda na to tak naprawdę wóda i tyle ma wspolnego z europejską nowoczesnoscia co księzą z księzycem
          • woda_woda Remik - wracaj do swojej piaskownicy, 22.03.12, 20:33
            ale już!
            • remik.bz A to w piaskownicy jest piwo? 22.03.12, 21:37
              woda_woda napisała:

> ale już!
              Kurcze blade, a to w piaskownicy jest piwo? W której? Już tam gnam, aby zdążyć przed nowoczesnymi "Europejczykami", którzy mogą pomylic kufelek ze zniczem i nasikać do tego piwa.
      • loczek62 Re: i cóz ja moge poradzić, ze kwiat FK 22.03.12, 19:27
        sawa.com napisała:

> Że Kaczyński nie potrafi śpiewać hymnu? Górniak tez została zbesztana, ze źle z
        > aśpiewała hymn. Wielkie mi mycyje.
        Ale Edycie to tylko głos nie stroił. Melodię i tempo wykonu pomyliła. Jarosławpolskęzbaw pomylił słowa i wyszło jak wyszło.
        A co do tej wolnej woli którą to rzekomo "najwyższy" dał człowiekowi podczas jego tworzenia na tzw. "wzór i podobieństwo swoje". Jeśli takie było założenie to dlaczego ci wyznający tę wiarę nie dadzą obywatelom wolnej woli i rozpatrywania w swych sumieniach rozterek moralnych związanych z aborcją tylko podpierają się Kodeksem Karnym? To gdzie się kończy ta "wolna wola"m w waszym wykonaniu?
    • piq od słowa "wół", sawciu... 22.03.12, 18:47
      ...a poza tym niezbyt szybcy (lub niezbyt bystrzy). Taka jest udokumentowana istnieniem TW Jara etymologia.
      • remik.bz Re: od słowa "wół", sawciu... 22.03.12, 20:19
        piq napisał:

> ...a poza tym niezbyt szybcy (lub niezbyt bystrzy). Taka jest udokumentowana is
        > tnieniem TW Jara etymologia.

A co wół ma wspólnego z wolnoscia czy wolna wolą? Potrafisz merytorycznie wytłumaczyc, czy będziesz z siebie robic kubowojewódzka małpę?
        Wybór nalezy do Ciebie.
        PS możesz ewentualnie nie stracic okazji , aby siedzieć cicho.
        • piq właśnie nic, remisiu,... 22.03.12, 20:31
          ...podobnie jak wolska i wolactwo - i o tym był mój łaskawy wpis. Poćwicz sobie umysł, dobrze ci to zrobi: na początek rozwiąż zagadkę - jak merytorycznie (skoro już użyłeś, remisiu, tego magicznego wyrażenia) odnieść się do twierdzeń sawci, skoro post założycielski tego wątku nie ma kompletnie żadnej wartości merytorycznej (nie mówiąc już o jakiejkolwiek argumentacji).

Prawidłową odpowiedź podam ci z wyżyn mojej wyższości, gdy się o nią pokornie zwrócisz. Wytłumaczę ci również, co oznacza słowo "merytorycznie". A teraz idź się rozpłakać.
          • remik.bz Straciłes okazję, aby siedziec cicho 22.03.12, 20:34
            No i widzisz, a miałes okazję siedziec cicho.
            • piq nie mogłem odpuścić takiej okazji,... 22.03.12, 23:05
              ...gdy ktoś domaga się "merytorycznych" wpisów w następującej sytuacji:

Pewna sfrustrowana bidula wywodzi słowo "zasadzka" od słowa "zasada" i wciąga to swoje kuriozum nosem przywołując w sposób bzdurny w tym kontekście "zasady przyzwoitego zachowania się przy stole", bo jej to pomaga na samopoczucie. Na to pan piq robi sobie jaja i wywodzi słowo "zasadzka" od słowa "wodorotlenek", bo go bawi naprostowywanie nawiedzonych histeryczek. Na to z kolei przychodzi pan remiś i żąda od bystrego pana piqa argumentów "merytorycznych" na to, że słowo "wodorotlenek" jest "merytorycznie" z pojęciem "zasady przyzwoitego zachowania się przy stole" powiązane.

Uważam, remisiu, że gdy do mnie pisałeś te swoje głupoty, miałeś mózg w naprawie.
          • piq odpowiadałem na twój post,... 22.03.12, 20:35
            ...który zniknął:
            ------------
            piq napisał:

> ...a poza tym niezbyt szybcy (lub niezbyt bystrzy). Taka jest udokumentowana is
            > tnieniem TW Jara etymologia.

A co wół ma wspólnego z wolnoscia czy wolna wolą? Potrafisz merytorycznie wytłumaczyc, czy będziesz z siebie robic kubowojewódzka małpę?
            Wybór nalezy do Ciebie.
            PS możesz ewentualnie nie stracic okazji , aby siedzieć cicho.
            --------------------------

Sam go usunąłeś (nie dziwiłbym się) czy admilicja?
            • remik.bz Re: odpowiadałem na twój post,... 22.03.12, 20:40
              piq napisał:

> ...który zniknął:
              > ------------
              > > Sam go usunąłeś (nie dziwiłbym się) czy admilicja?

Ja miałbym usuwac swoje posty? Bez jaj. Nawet gdy "palnę głupotę" to po prostu przynaję sie do błedu a nie kombinuje.
              To jakies problemy techniczne, bo zniknął a potem znów sie pojawił.
    • mike.recz Nie ma to jak pokrętna ideologia wymyślona 22.03.12, 18:57
      rzutem na taśmę.
    • fastwinter.5 Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 19:49
      no prosze,jak się człowiek uprze,to ze wszystkiego może sobie stworzyć ideologię.
      Jakie to twórcze...
      Ot,słowo"wola","wolacy" i już można się z tym obnosić jak ze sztandarem,a nawet nim wymachiwać.
    • ayran Dąbrowski..... 22.03.12, 20:00
      .... Wojciech Dąbrowski to były wojewoda mazowiecki, poprzednik na tym stanowisku Jacka Sasina. Swego czasu został zatrzymany podczas jazdy na rowerze w stanie nietrzeźwym. Dalszą drogę odbył na piechotę, stąd "Marsz masz Dąbrowski"..
    • remik.bz Wolacy=Wolni Polacy 22.03.12, 20:14
      sawa.com napisała:

>
      Ja też uważam ,że to okreslenie nobilituje.
      Wolak to Wolny Polak, mający swe własne zdanie, przywiązny do swych wartości, broniący tych wartości ( w odróżnieniu od Polaka tzw nowoczesnego 'Europejczyka", który chce być trendy w rozumieniu kubowojewódzkim, który w TVN szuka informacji o swych własnych poglądach i którego podstawowe wartości to załapanie się na promocje w IKEA )
      I jescze takie moje spostrzeżenie: Wolacy o swych kobietach piszą wiersze, nowocześni "Europejczycy" opowiadaja kawały.
      • piq to może wymyślicie sobie jakiś znak? 22.03.12, 20:40
        żeby odróżnić Wolaka od zwykłego Polaka?

Widziałem jak w czasie marszów ku Świętej Płycie Chodnikowej Naprzeciwko Baru Przekąskowego Z Wódką używacie barw biało-pomarańczowych. Może taki znak: w pomarańczowym polu srebrny samolot z obydwoma skrzydłami?
        • calun_torunski najlepsza bylaby modyfikacja znaku A-17 22.03.12, 20:56
          wieksza osoba powinna miec na sobie sutanne

to bylby najlepszy symbol Wolakow - wolniej, wolniej, chcesz zeby twoj duszpasterz byl spocony przed konsumpcja ???
          • piq a skąd te twoje idiotyczne pomysły,... 22.03.12, 23:07
            ...dzieciątko? Masz traumę przez pana od wychowania seksualnego w waszym gimnazjum?
            • calun_torunski idiotyczny to moze jest ale twoj komentarz 22.03.12, 23:40
              w tym kraju trzeba biegac szybko
    • gat45 Szkoda mi Cię, Sawo. 22.03.12, 20:35
      Tobie musi być bardzo źle ze sobą samą i z własnymi poglądami. Życzę poprawy.
      • remik.bz Re: Szkoda mi Cię, Sawo. 22.03.12, 20:37
        gat45 napisała:

> Tobie musi być bardzo źle ze sobą samą i z własnymi poglądami. Życzę poprawy.

Dlaczego myslisz,ze jest sama ze swymi pogladami?
        Naprawdę sądzisz,ze nikt tych poglądów nie podziela?
        • gat45 Re: Szkoda mi Cię, Sawo. 22.03.12, 20:44
          Ależ skąd ! Te poglądy wyznaje bardzo wiele osób. Ale Sawę znam od dawna i mam wrażenie, że ona sama nie zawsze je podziela i dlatego się męczy :( Kiedy jest naprawdę przekonana o własnej racji, pisze jasno i klarownie i nie zniża się do małych podłostek typu zarzucanie innym grzechów niepopełnionych.
    • gat45 Polacy... ludzie polni... 22.03.12, 20:51
      W odróżnieniu od skrzętnych i zapobiegliwych mrówek ?

Odwzorowałam sobie.
    • behemot17-13 Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 21:39
      poszedłem za Twoim tokiem rozumowania i wyszło mi, stolicą wolaków powinna być Stalowa Wola. w sumie się zgadza, na wschód od Wisły.
      • remik.bz Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 22:25
        behemot17-13 napisał:

> poszedłem za Twoim tokiem rozumowania i wyszło mi, stolicą wolaków powinna być
        > Stalowa Wola. w sumie się zgadza, na wschód od Wisły.

Ja bym wolał Wolę Michową (wolał Wolę- no pieknie, zaraz mię ktos złapie za słówko)
        Wróć.
        Ja proponuję dla nas jako stolicę Wolę Michową. Na wschód -Bieszczady, na zachód Beskid Niski. Żyć nie umierać!
        No i ciekawa historia.
        • behemot17-13 Re: Wolacy... ludzie wolni... 22.03.12, 22:47
          niech i tak zostanie, najważniejsze w tej zabawie jest, ociupinka dystansu.
    • bogucjusz :-) Kali być donkey! 22.03.12, 21:56
      Sam Pan Wielki powiedzieć, że Kali być donkey!

Pogratulować pierwowzoru w interpretacji epitetu :-)

---
      "Ląduj, dziadu!"
      • icek.goldberg Jarosław Źziemipolski-Dowolski - 22.03.12, 22:10
        człowiek wolny od wiedzy, inteligencji i kultury.
        • remik.bz Re: Jarosław Źziemipolski-Dowolski - 22.03.12, 22:19
          icek.goldberg napisał:

> człowiek wolny od wiedzy, inteligencji i kultury.

A co Twoja wypowiedż ma wspolnego z naszą ideologią Wolnych Polaków?
          • dr.krisk Jakich "Wolnych Polaków"??? 22.03.12, 22:25
            remik.bz napisał:

> A co Twoja wypowiedż ma wspolnego z naszą ideologią Wolnych Polaków?
            Raczej Polnych Wolaków.....
            • remik.bz Re: Jakich "Wolnych Polaków"??? 22.03.12, 22:29
              dr.krisk napisał:

> remik.bz napisał:
              >
              > > A co Twoja wypowiedż ma wspolnego z naszą ideologią Wolnych Polaków?
              > Raczej Polnych Wolaków.....

Polny to był hetman koronny (ew. litewski) i jest konik albo kwiatuszek śliczny:)
              • dr.krisk Polny Wolak.... 22.03.12, 22:37
                To Wolak plebejski, pszenno-buraczany. Ozdoba naszych wsi i przysiółków, wdzięcznie w gumofilc narodowy odziany. Wie, że wszyscy kradną, tylko on jest bez skazy: przecież kradnie z potrzeby życiowej (nabycia wina 3 Wisienki)!
                Obiekt westchnień Kaczyńskiego Jarosława.
                • remik.bz Re: Polny Wolak.... 22.03.12, 22:47
                  dr.krisk napisał:

> To Wolak plebejski, pszenno-buraczany.

Ja bym raczej określił "taki swojski, przaśny i razowy", ktory już "młodopolaków" fascynował .

Ozdoba naszych wsi i przysiółków, wdzięc
                  > znie w gumofilc narodowy odziany.

No tak, przy Rywinie to rzeczywiście nędznie się on prezentuje

Wie, że wszyscy kradną, tylko on jest bez ska
                  > zy: przecież kradnie z potrzeby życiowej (nabycia wina 3 Wisienki)!

No cóż , niestety przykład idzie z góry (rózne Rychy,Sawickie), a na tyle jet prostolinijny, ze nie rozumie, iz co wolno wojewodzie........

> Obiekt westchnień Kaczyńskiego Jarosława.

I nie tylko jego. To jednak spory elektorat i w jego stronę wielu zerka. Czegóż się nie robi dla zdobycia/utrzymania ukochanej władzy.
            • pollack5 Re: Jakich "Wolnych Polaków"??? 22.03.12, 22:33
              Ano odnosi się do etymologii określeń pochodnych od słów hymnu Miauamara Kaczafiego " Z ziemi polskiej do Wolski..."
              A przed napisaniem warto przeczytać ze zrozumieniem.
              • remik.bz Re: Jakich "Wolnych Polaków"??? 22.03.12, 22:37
                pollack5 napisał:

> Ano odnosi się do etymologii określeń pochodnych od słów hymnu Miauamara Kaczaf
                > iego " Z ziemi polskiej do Wolski..."
                > A przed napisaniem warto przeczytać ze zrozumieniem.

No to napisz mi w prostych , zołnierskich slowach (dasz radę) co hymn jakiegos Miaumiaumiaujakmutam ma wspólnego z naszą ideologią?
    • dr.krisk Polacy - ludzie szybcy! 22.03.12, 22:22
      Owszem, Wolacy są ludźmi wolnymi - wolno myślą, a jak juz się namyślą, to zapominają co wymyślili. Dlatego nic im się nigdy nie udaje, mają rozwiązane sznurówki, nie wierzą że białe jest białe (a czarne jest czarne), i tak dalej.
      • remik.bz Re: Polacy - ludzie szybcy! 22.03.12, 22:34
        dr.krisk napisał:

> Owszem, Wolacy są ludźmi wolnymi - wolno myślą, a jak juz się namyślą, to zapom
        > inają co wymyślili. Dlatego nic im się nigdy nie udaje, mają rozwiązane sznurów
        > ki, nie wierzą że białe jest białe (a czarne jest czarne), i tak dalej.

I w 5 osób zmieniamy zarówke- jedna osoba stoi na stole trzymając żarówke a cztery osoby kręcą stolem.
        I to nieprawda , że nic nam sie nie udaje. Ustawa refundacyjna, to naprawdę nie nasza robota.
        • dr.krisk Re: Polacy - ludzie szybcy! 22.03.12, 22:40
          remik.bz napisał:

> I to nieprawda , że nic nam sie nie udaje. Ustawa refundacyjna, to naprawdę nie
          > nasza robota.
          Ot, wolska logika :)
          Proszę o przykłady szczególnych osiągnięć narodu wolskiego.
          • ewalongoria Re: Polacy - ludzie szybcy! 23.03.12, 10:11
            No choćby Twoje osiągnięcia naukowe "wybitny intelektualisto" tego forum.

dr.krisk napisał:
            > Proszę o przykłady szczególnych osiągnięć narodu wolskiego.
          • remik.bz Re: Polacy - ludzie szybcy! 23.03.12, 10:28
            dr.krisk napisał:

>> Ot, wolska logika :)
            > Proszę o przykłady szczególnych osiągnięć narodu wolskiego.

A moze być osiągnięcie jednego przedstawiciela tego narodu? Np remika.bz?
            Jesli tak, to wkręcenie żarówki "w lewo" przy pomocy czterech pomocników kręcących stołem :)
            PS a dodatkowo trójka wspaniałych dzieciaków , które "w pocie i znoju, aczkolwiek z wielką przyjemnością" tworzyłem (na szczęście moja żona nie zagląda na to forum , a chyba żaden nawet najbardziej zajadły przeciwnik PiS-u jej nie przekabluje. Gorzej, ze PiS ma tez przeciwniczki ,takie ministry).
        • dr.krisk jak Wolacy zmieniają żarówkę... 22.03.12, 22:42
          remik.bz napisał:

> I w 5 osób zmieniamy zarówke- jedna osoba stoi na stole trzymając żarówke a czt
          > ery osoby kręcą stolem.
          I to jest jakiś pomysł, ale dlaczego kręcą w lewo????
          • remik.bz Re: jak Wolacy zmieniają żarówkę... 22.03.12, 22:50
            dr.krisk napisał:

> remik.bz napisał:
            >
            > > I w 5 osób zmieniamy zarówke- jedna osoba stoi na stole trzymając żarówke
            > a czt
            > > ery osoby kręcą stolem.
            > I to jest jakiś pomysł, ale dlaczego kręcą w lewo????

Aby podlizać się Amerykanom . W USA muszą miec jakis temat do żartów (czegóż nie robi sie dla Świętej Wizy)
        • piq ale spierniczenie ustawy o IPNie... 22.03.12, 23:14
          ...przegranie wszystkiego w Lizbonie oraz nielegalna wyprzedaż polskiej i natowskiej obrony powietrznej (z tajemnicami polskiego i natowskiego wywiadu dla gieeru dorzuconymi gratis) do Gruzji to już wasza. To, że ani jednemu ubekowi przez was nic się strasznego nie stało to też wasza.
    • ukos "Wolak" pochodzi od Wolski, nie od woli 22.03.12, 23:12
      sawa.com napisała:

> ec ciskają we mnie okresleniami pochodnymi od slowa WOLA

Żadne wygibasy nic tu nie pomogą. Wolacy to rodacy Jarosława Zbawa, który swoją ojczyznę określił jako Wolskę bucząc jej hymn "Z ziemi polskiej do Wolski". Buczenie bardzo spodobało się Wolakom, którzy teraz buczą przy różnych uroczystych okazjach oficjalnych, np. na Powązkach.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka