Dodaj do ulubionych

Czy jest lepszy lub gorszy imperializm?

26.03.12, 17:47
Lepszy lub gorszy militaryzm? Tak się nad tym zastanawiałem, śledząc dyskusję w tym wątku

forum.gazeta.pl/forum/w,28,134568550,134568550,9_lat_temu_26_III_2003_.html

Porównajmy:

Wojna w Iraku - 200 tys. cywilnych ofiar

Konflikt w Czeczenii - 100 tysięcy cywilnych ofiar

wystawa.czeczenia.com.pl/

Taziuto, indrisie - naprawdę uważacie, że jest jakaś różnica?
Obserwuj wątek
    • taziuta Re: Czy jest lepszy lub gorszy imperializm? 26.03.12, 17:55
      indeed44 napisał:

> Taziuto, indrisie - naprawdę uważacie, że jest jakaś różnica?

Ależ oczywiście, że nie ma żadnej różnicy. Ale może zapytaj o to naszych rządzących...
      • indeed4 Re: Czy jest lepszy lub gorszy imperializm? 26.03.12, 18:12
        Ufff, to się cieszę... wiesz, niedawno czytałem komentarze przyjaciół z TPPR, domagających się oddania śledztwa w ręce prokuratury rosyjskiej ( bo nie ufają polskiej ) i o "wielkim rosyjskim niedźwiedziu, który tylko machnie łapą i uciszy Polskę" ( chyba zapomnieli, że jesteśmy w NATO ) więc dopuszczałem możliwość, że może być różnie.

Nie macie pojęcia, jakie relikty można spotkać na martwych forach... :-O
        • taziuta Re: Czy jest lepszy lub gorszy imperializm? 26.03.12, 20:22
          indeed4 napisał:

/.../
          > Nie macie pojęcia, jakie relikty można spotkać na martwych forach... :-O

FK martwym forum?
          Never, póki Was i nas! :)
    • qqazz Dobry, lepszy, radziecki 26.03.12, 18:14
      takie są odmiany imperializmu.

pozdrawiam;)
      • indeed4 jankeski też niezgorszy 26.03.12, 18:32
        widziałeś, jak nasze geniusze nawywijały?

forum.gazeta.pl/forum/w,28,134572291,134572291,Wspolny_front_Leszka_Millera_Kaczynskiego_i_Tuska.html
    • cookies9 Re: Czy jest lepszy lub gorszy imperializm? 26.03.12, 18:39
      Nie ma ani lepszego ani gorszego.Jest czymś negatywnym od zarania powstania...
      "Imperializm (łac. imperialis - "imperium", "władza") – polityka państw o statusie lub aspiracjach mocarstwowych, zmierzająca do rozszerzenia ich wpływów politycznych, militarnych, gospodarczych i kulturalnych na obszary do nich nie należące."

pl.wikipedia.org/wiki/Imperializm
      • mariner4 Problem w tym, że lewica się wypiera 26.03.12, 19:03
        swoich imperialistycznych tradycji. Imperializm ich zdaniem jest tylko prawicowy.
        Dla zbrodni nawet stalinowskich są bardzo tolerancyjni. Che Guevara, to nadal idol lewicowej młodzieży.
        Ja dobrze pamiętam jak europejska lewica przez długi czas popierała Czerwonych Khmerów i twierdzili, że doniesienia o ich zbrodniach to imperialistyczna propaganda.
        Nie zapominajmy, że podczas wojny w 192O lewica europejska organizowała strajki dokerów, którzy odmawiali przeładunków broni dla Polski.
        Teraz palą głupa i mówią, że oni zawsze byli po stronie zwykłych ludzi.
        Totalitaryzm, to totalitaryzm i nie ważne z jakich pozycji ideologicznych pochodzi.
        Zarówno lewica, jak i prawica mają jedną rzecz wspólną. Uzurpują sobie prawo do wychowywania społeczeństw na swoją modłę. Jak się nie da inaczej to siłą.
        Teraz są słabi, więc pozornie łagodni. Ale to tylko pozory.
        M.
        • taziuta Ja rozumiem, że różne głupki mają różne fobie... 26.03.12, 20:24
          mariner4 napisał:
          Re: Problem w tym, że lewica się wypiera

> swoich imperialistycznych tradycji.

Lewica jakoś się nie wypiera swojej imperialistycznej napaści na Irak, póki co, więc nie kłam. :/
          • mariner4 Masz na myśli siebie, jeżeli chodzi o te głupki? 26.03.12, 20:48
            Nie będę się spierał.
            M.
        • hummer Lewica, prawica, centrum 26.03.12, 20:36
          i tak w kółko.

Imperializm nie ma barw politycznych. To wytrysk umysłu psychopatycznego. A barwy polityczne, przybiera takie, za jakimi pójdzie społeczeństwo.

Teraz jest moda na Solidarnościowców. Czym się różni p. Tusk od p. Gomułki, albo p. Kaczyńskiego?

Imperializm to zło. Ale ktoś na nie daje przyzwolenie.
          • mariner4 I to jest prawda. 26.03.12, 20:47
            Dla mnie lewicowy, czy prawicowy totalitaryzm to jest to samo.
            M.
            • hummer Re: I to jest prawda. 26.03.12, 21:02
              mariner4 napisał:

> Dla mnie lewicowy, czy prawicowy totalitaryzm to jest to samo.
              > M.

Dla mnie też. Totalitaryzm nie ma barw.
              Społeczeństwo nie różni się od dzieci. By dorosło nie można cały czas nim kierować.
              Wolność to prawo wyboru. Nikt za nikogo nie ma prawa decydować.

Ostatnio na forum był wątek o pelikanach. Czepiono się jednych nieboraków, nie bacząc, że własny worek skórny zwisa z dzioba do kostek, od łykania jedynie słusznej papki.

A potem dać takim osobom prawo do zabijania w imię papki i mamy powtórkę.
              • taziuta A Łagowskiego czytał? :) 26.03.12, 22:29
                hummer napisał:

/.../
                > Dla mnie też. Totalitaryzm nie ma barw.
                > Społeczeństwo nie różni się od dzieci. By dorosło nie można cały czas nim kierować.
                > Wolność to prawo wyboru. Nikt za nikogo nie ma prawa decydować.
                /.../

Pelikany są ponadczasowe. ;)

P.S.
                Łagowski - "Pochwała politycznej bierności"

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka