Dodaj do ulubionych

Posłowie PiS, RP, SLD, SP odwołajcie ten rząd!

25.09.12, 13:03
Ja wiem, że to będzie egzotyczna koalicja, wiem że rząd techniczny będzie miał trudne zadanie mając minimalną przewagę w Sejmie, wrogi Senat, prezydenta, sądy, trybunały itd... W dodatku idzie kryzys, ale usunięcie zbrodniczego rządu Tuska jest obowiązkiem każdego posła, któremu pozostało jeszcze choćby szczątkowe poczucie odpowiedzialności za kraj. Usunięcie rządu Tuska to nie tylko interes kraju, to także interes waszych partii panowie Kaczyński, Miller, Palikot i Ziobro, w paru punktach wyjaśnię dlaczego:

1. Po 3 kolejnych latach żaden z was i tak nie zdobędzie większości takiej jak ma Orban na Węgrzech, chyba na serio żaden z was w to nie wierzy, nawet jeśli PO zostanie zmieciona ze sceny politycznej, a wy będziecie chcieli dokonać poważnych zmian w kraju do których potrzebna większość konstytucyjna będziecie skazani na koalicję. Aby rządzić w miarę stabilnie też będziecie musieli zawierać koalicję przynajmniej dwupartyjną.
2. Kalkulacja na zasadzie "nie róbmy nic czekajmy aż PO sama zatonie" także jest śliska, po pierwsze gdy PO zatonie kraj będzie tak zrujnowany, że ktokolwiek dojdzie do władzy zanim zdąży cokolwiek posprzątać czy rozliczyć zostanie zmieciony przez opinię publiczną przy huraganowym ataki neoliberalnych mediów. Media potrafiły wykańczać zarówno rządy PiS jak i SLD gdy wzrost PKB przekraczał 7% przy recesji zrobią to jeszcze łatwiej, lemingi mają krótką pamięć.
3. Nie ma gwarancji, że znienawidzona powszechnie koalicja PO-PSL odda władzę w demokratycznych wyborach. Wbrew pozorom to nic trudnego, gdy w jednym szeregu z władzą stoją media, ośrodki sondażowe, a w dodatku gdy rząd ma pod kontrolą sądy, które po pierwsze mogą sparaliżować kampanię wyborczą opozycji, po drugie mogą uznać ważność sfałszowanych wyborów. Poza tym nie zapominajcie, że ludzie związani z obecnym układem rządzącym za 3 lata nie będą walczyli tylko o władzę, będą walczyli o życie, bowiem skala afer, zbrodni i złodziejstw jakie już popełnili i jakie popełnią bedzie oznaczała prznajmniej dla większości z nich (tych którzy nie urządzą się za granicą) nie tylko utratę stanowisk, czy mandatów, ale utratę majątków i wolności, więc nie mając nic do stracenia nie cofną się przed niczym.
4. Tylko głosując wspólnie udowodnicie Polakom, że różnicie się od rządzących gangsterów, nawet jeśli koalicja PO-PSL zdoła się obronić, to ważne jest aby obroniła się wyłącznie własnymi głosami, to powinno skutecznie zniechęcić kierownictwo tej koalicji do kontynuacji antyspołecznych posunięć, a po pół roku można operację powtórzyć aż do skutku, lub do wyborów.

Taki apel roześlę do partii i klubów poselskich PiS, SLD, RP i SP.
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka