Dodaj do ulubionych

Jesteśmy świadkami największego rozkwitu Rzeczposp

25.12.12, 14:58
olitej Polskiej po 89 roku!
Najtrudniejszą rzeczą dla przecietnego Polaka jest w chwili obecnej znalezienie miejsca parkingowego dla swoich samochodów!
Tak to jeszcze nigdy nie było!
Obserwuj wątek
          • zapijaczony_ryj Re: też nie masz prawka ? 25.12.12, 17:46
            wiosnaludzikow napisał:

> Masz Ryjku jakiś problem z samochodami. Nie masz prawka jak JarKacz?
            > W USA bezdomni i najbiedniejsi mieszkają w autach.
            Jarkacz to ciężki przypadek niedorozwoju umysłowego.

Ja mam prawko od 1965 roku i cały czas jezdzę bezwypadkowo i bez punktów karnych, choć czasem lubię depnać!
            • wiosnaludzikow Re: też nie masz prawka ? 26.12.12, 10:30

> Ja mam prawko od 1965 roku i cały czas jezdzę bezwypadkowo i bez punktów karnyc
              > h, choć czasem lubię depnać!
              Wierzę ale przeoczyłeś widać. ten moment kiedy auto przestało być w Polsce luksusem a jest czymś nieomal tak pospolitym jak telefon komórkowy. Bezrobotni przyjeżdzają po zasiłek nierzadko autem. Takie czasy i żadna to zasługa minionych czy obecnego rządu tylko np pracy na zmywaku w Londynie czy przy remontach w Szwecji. Ot co !
              • zapijaczony_ryj Teraz to przegiąłeś 26.12.12, 11:11
                wiosnaludzikow napisał:
                > Wierzę ale przeoczyłeś widać. ten moment kiedy auto przestało być w Polsce luks
                > usem a jest czymś nieomal tak pospolitym jak telefon komórkowy. Bezrobotni przy
                > jeżdzają po zasiłek nierzadko autem. Takie czasy i żadna to zasługa minionych c
                > zy obecnego rządu tylko np pracy na zmywaku w Londynie czy przy remontach w Szw
                > ecji. Ot co !

90% Polaków zarobiła na zmywaku w Anglii i remontach w Szwecji!!!
                • wiosnaludzikow Re: Teraz to przegiąłeś 26.12.12, 13:35
                  zapijaczony_ryj napisał:

> wiosnaludzikow napisał:
                  > > Wierzę ale przeoczyłeś widać. ten moment kiedy auto przestało być w Polsc
                  > e luks
                  > > em a jest czymś nieomal tak pospolitym jak telefon komórkowy. Bezrobotn
                  > i przy
                  > > jeżdzają po zasiłek nierzadko autem. Takie czasy i żadna to zasługa minio
                  > nych c
                  > > zy obecnego rządu tylko np pracy na zmywaku w Londynie czy przy remontach
                  > w Szw
                  > > ecji. Ot co !
                  > 90% Polaków zarobiła na zmywaku w Anglii i remontach w Szwecji!!!
                  Masz wolę nie rozumieć czy naprawdę nie rozumiesz ?
                  Auto to nie jest dzisiaj luksus Ryjku.
                  • zapijaczony_ryj Re: Teraz to przegiąłeś 26.12.12, 14:43
                    wiosnaludzikow napisał:
                    > > > zy obecnego rządu tylko np pracy na zmywaku w Londynie czy przy rem
                    > ontach
                    > > w Szw
                    > > > ecji. Ot co !
                    > > 90% Polaków zarobiła na zmywaku w Anglii i remontach w Szwecji!!!
                    > Masz wolę nie rozumieć czy naprawdę nie rozumiesz ?
                    > Auto to nie jest dzisiaj luksus Ryjku.

Ja nie o autkach, tylko, ze ztym zmywakiem i Szwecją to przegiąłeś.
                    30 milionów Polaków tam się nie dorobiło!
                    • tornson Re: Teraz to przegiąłeś 27.12.12, 21:31
                      zapijaczony_ryj napisał:

> Ja nie o autkach, tylko, ze ztym zmywakiem i Szwecją to przegiąłeś.
                      > 30 milionów Polaków tam się nie dorobiło!
                      Chodzi o to że aby mieć auto nie trzeba się dzisiaj niczego wielkiego dorobić. Wystarczy że raz wpadnie w ręce większe gotówka (choćby ten zmywak w UK) i już można mieć jakiś kilkunastoletni demobil z Niemiec. Dzisiaj łatwiej kupić samochód niż przez miesiąc utrzymać 4 osobową rodzinę.
              • erte2 Re: też nie masz prawka ? 26.12.12, 14:29
                wiosnaludzikow napisał:
                ...Wierzę ale przeoczyłeś widać. ten moment kiedy auto przestało być w Polsce luksusem a jest czymś nieomal tak pospolitym jak telefon komórkowy. Bezrobotni przyeżdzają po zasiłek nierzadko autem.Takie czasy i żadna to zasługa minionych czy obecnego rządu

No właśnie, takie czasy !
                Takie czasy w których rzeczy i sprawy przed rokiem '89. wydające się się nam absolutnie poza zasięgiem w przewidywalnym okresie czasu czyli auto w każdej rodzinie, pełne sklepy i parkingi, telefon w każdym domu (niekoniecznie komórkowy) - są dziś właśnie absolutnie normalne i codzienne. Więc jeśli te wszystkie "drobiazgi" były nieosiągalne przed upadkiem komuny - to co takiego sprawiło że to przysłowiowe auto już luksusem nie jest ?
                Dlaczego przez cały PRL mieliśmy "przejściowe trudności z zaopatrzeniem w mięso, wodę mineralną, kawę, pralki, sznurek do snopowiązałek, owoce cytrusowe, buty, gacie, podpaski, papier do dupy, telefony ....., ........., ..........., ...... i właściwie wszystko czego człowiek cywilizowany potrzebuje do życia - a po roku '89. nagle się to odmieniło ? A przecież przedtem też mieliśmy różne rządy i na dodatek zawsze jakiegoś "ukochanego przywódcę" czyli genseka .
                Więc nie mów że te normalne czasy nie są zasługą rządów po roku '89. (żeby nie było nieporozumień - wszystkich, począwszy od Mazowieckiego poprzez Millera i kaczyńskiego a na Tusku skończywszy) bo ktoś to państwo nam zorganizował tak że da się w nim już w miarę normalnie żyć. Bo wybierając takich czy innych dawaliśmy im alternatywę: albo zorganizujecie nam Polskę w miarę przyzwoicie, albo wybierzemy kogoś innego.
                A jak dotąd jedynie Donald Tusk został wybrany na drugą kadencję więc chyba o czyś to świadczy.
            • zapijaczony_ryj Re: też nie masz prawka ? 31.12.12, 21:50
              jan.urbaniak1 napisał:

>
              > > Masz Ryjku jakiś problem z samochodami. Nie masz prawka jak JarKacz?
              > > W USA bezdomni i najbiedniejsi mieszkają w autach.
              > Zazwyczaj są to merysie i audi.

Mam i zawsze miałem prawko. Mam od 65 roku jak by kto pytał.
              Dla mnie facet bez prawka jest pół facetem
    • wlodzimierz.ilicz Ryju, ile ci dają od takiego wpisu? 25.12.12, 17:21
      Coś się z narodem dzieje niedobrego,
      Nie ma za grosz poczucia humoru ludowego,

Ja was widziałem o świcie w tramwaju,
      Bo powracałem luźno sobie z balu,

Zawsze myślałem, że rano w tych tramwajach,
      Jest wesoluśko, że radość was upaja,
      A tu Garbary, szare mary Tuchobole Zdrój,
      Dlaczego? Ludu ty Mój?

To wycie syren i ranne bicie dzwonów,
      To najpiękniejsze odgłosy tego domu,
      Przez 8 godzin wylegania w tych pierzynach już dość,
      Więc skąd ta poranna złość? Tym bardziej, że...

Ref.
      Za oknami świta,
      Widać, że rozkwita,
      Rosną domy z prawej,
      Z lewej będą też...

Przecie to jest nasza,
      Duma pospolita,
      A wy jacyś tacy...
      Toż to przecie grzech.

2.
      Przez chwilę myślałem: "Może coś się stało?",
      Ale to by nasze polskie radio dawno już podało,

Pisałaby by prasa we wszystkich gazetach na pierwszych stronicach,
      No bo jakaż z tego byłaby... tajemnica?

I tak podniecony, już nie wytrzymałem.
      Razem z motorniczym, kumplem z partyzantki, tramwaj zatrzymałem.
      I jak ten natchniony poeta Horacy zawołałem...
      LUDZIE!!! KOCHANI... COŚCIE TACY SMUTNI???
      PRZECIE JEDZIECIE DO PRACY!!!
      (jeśli pracę macie...)

Ref.
      Patrzcie...
      Za oknami świta,
      Widać, że rozkwita,
      Rosną domy z prawej,
      Z lewej będą też...

Przecie to jest nasza,
      Duma pospolita,
      A wy jacyś tacy...
      Toż to przecie grzech.

Kabaret TEY.
    • samantha.1 Re: Jesteśmy świadkami największego rozkwitu Rzec 25.12.12, 17:24
      pan_ryj_zapijaczony_banow_26 napisał:

> olitej Polskiej po 89 roku!
      > Najtrudniejszą rzeczą dla przecietnego Polaka jest w chwili obecnej znalezienie
      > miejsca parkingowego dla swoich samochodów!
      > Tak to jeszcze nigdy nie było!

Hahaha,no fakt ,to może być wyznacznikiem rozkwitu,że nie masz gdzie postawić swojego złomu
      ze szrota niemieckiego!
      Co innego gdybyś napisał, że polska nauka rozkwita, to byłby dopiero obciach ,ale że tym złomem wszyscy jada do hipermarketów coś taniego kupować ,to jest dopiero rozkwit!
      • zapijaczony_ryj Ha ! Ha! Ha ! 25.12.12, 20:03
        samantha.1 napisała:

> pan_ryj_zapijaczony_banow_26 napisał:
        >
        > > olitej Polskiej po 89 roku!
        > > Najtrudniejszą rzeczą dla przecietnego Polaka jest w chwili obecnej znale
        > zienie
        > > miejsca parkingowego dla swoich samochodów!
        > > Tak to jeszcze nigdy nie było!
        >
        >
        >
        > Hahaha,no fakt ,to może być wyznacznikiem rozkwitu,że nie masz gdzie pos
        > tawić swojego złomu
        > ze szrota niemieckiego!
        > Co innego gdybyś napisał, że polska nauka rozkwita, to byłby dopiero obciach ,a
        > le że tym złomem wszyscy jada do hipermarketów coś taniego kupować ,to jest dop
        > iero rozkwit!

Zamienisz swój Polski złom na mój siedmioletni niemiecki?
        • wiosnaludzikow Re: Ha ! Ha! Ha ! 27.12.12, 04:50
          zapijaczony_ryj napisał:

> samantha.1 napisała:
          >
          > > pan_ryj_zapijaczony_banow_26 napisał:
          > > Co innego gdybyś napisał, że polska nauka rozkwita, to byłby dopiero obci
          > ach ,a
          > > le że tym złomem wszyscy jada do hipermarketów coś taniego kupować ,to je
          > st dop
          > > iero rozkwit!
          > Zamienisz swój Polski złom na mój siedmioletni niemiecki?
          A jakieś kilka słów o sukcesach polskiej nauki ! Na przykład ilość patentów ma jednego,praćownika uczelni wyższej.
    • samantha.1 Re: Jesteśmy świadkami największego rozkwitu Rzec 25.12.12, 17:25

> olitej Polskiej po 89 roku!
      > Najtrudniejszą rzeczą dla przecietnego Polaka jest w chwili obecnej znalezienie
      > Tak to jeszcze nigdy nie było!

forum.gazeta.pl/forum/w,28,141309873,141338764,Sa_takie_ciemniaki.html
    • ajr-on Re: Jesteśmy świadkami największego rozkwitu Rzec 25.12.12, 19:55
      olitej Polskiej po 89 roku!

W jakim cywilizowanym kraju jeździ tyle szrotów co w Polsce ? Ciągle ubywa miejsc parkingowych, a samochodów przybywa, szrota można kupić już za 1000zł.
      Autorze ! We wszystkich krajach w ciągu ostatnich lat nastąpił wzrost poziomu życia i nie ma w tym niczego dziwnego. Martwi tylko, że w Polsce tak się dziwnie układa, że w okresie prosperity upadają firmy budowlane, służba zdrowia jest w stanie agonalnym. Okradanie państwa na masową skalę i nikt tego nie kontroluje. Będzie źle, niestety bo rachunek za złe rządy będzie w końcu wystawiony i nie pomogą pomidorki za 1,5 zł.
    • mariner4 Polacy nigdy w swojej calej historii 26.12.12, 13:54
      nie żyli na takim poziomie jak teraz. Pomimo wszystkich widocznych mankamentów.
      Jeśli ktoś myśli inaczej to niech napisze kiedy? Mam na myśli oczywiście przeciętny poziom, a nie wąskich grup.
      Jest na co narzekać i nigdy nie będzie tak, aby nie było co krytykować.
      Nigdy nie widziałem kraju ( a widziałem ich bardzo wiele), w których ludzie by nie narzkali.
      Gdyby mnie 30 lat temu ktoś powiedział, że tak będzie w Polsce jak dzisiaj, to bym go wyśmiał.
      I jeszcze jednio. Trzeba zadbać trochę o siebie, a nie czekać aż jakiś mityczny rząd da za darmo. Skończyć "politologię", albo równie idiotyczne studia i potem narzekać, to każdy głupi może.
      Ja nie narzekam.
      M.
      • tornson Re: Polacy nigdy w swojej calej historii 27.12.12, 21:40
        mariner4 napisał:

> nie żyli na takim poziomie jak teraz. Pomimo wszystkich widocznych mankamentów.
        W którym miejscu? Koszty życia od 1989 rosną w sposób astronomiczny, płaca minimalna w kraju nie starcza już ludziom nawet na wszystkie opłaty a co dopiero na podstawowe wydatki. Jakość służby zdrowia w tym grajdole to koszmar nieznany od wielu dekad. A to że na świecie na skalę masową produkuje się coraz lepszą elektronikę czy samochody to żadna zasługa tego żałosnego nadwiślańskiego grajdoła. Grajdoł swoich obywateli tylko gnoi, nic im nie dał.
          • tornson Re: Moje pytanie brzmi kiedy? 29.12.12, 12:34
            mariner4 napisał:

> Kiedy w historii Polacy przeciętnie żyli tak dobrze jak teraz. Nie umiesz w pro
            > sty sposób odpowiedzieć?
            Nie umiem dostosować się do twojego poziomu prymitywnych pytań i odpowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć tych kilku zdań które napisałem powyżej jesteś funkcjonalnym analfabetą, a ja nie potrafię do takich jak ty dotrzeć, nie studiowałem pedagogiki specjalnej.

> Jak się żyje, to wiem. Ale kiedy było lepiej?
            Chociażby 40 lat temu, kiedy nikt nie żebrał po ulicach, każdy miał gdzie mieszkać, każdy miał pracę, nie było biedy nędzy i wykluczeń.
            • mariner4 15 lat czekałem na mieszkanie, 10 na telefon 29.12.12, 13:52
              Być może jesteś synem, PZPRowskiego dygnitarza, więc może masz za czym tęsknić.
              Wszyscy mieli pracę za średnio 25 USD/miesięcznie. Chcesz? Dam Ci taka pracę.
              Puste sklepy, upadlające kolejki, towary spod lady, kierowniczka mięsnego prawdziwa królowa.
              Jesteście chorzy, towarzyszu czekisto.
              M.
              • winniepooh Re: 15 lat czekałem na mieszkanie, 10 na telefon 29.12.12, 19:59
                nic nie kumasz
                owszem ogólny standard zycia za komuny był mniej podobny do zachodniego, trudniej też było wyjechac za granicę, ale nikt nie słyszał wtedy o głodnych dzieciach, o bezdomnych, zbierających w śmietnikach. były mieszkania komunalne, praca dla każdego pozwalająca na zaspokojenie podstawowych potrzeb i darmowe jedzenie z darów.
                teraz sytuacja wygląda tak, że dla coraz większej ludzkiej masy dach nad głową i jedzenie stają się niedostępne - dziś masz lemingu mieszkanie na kredyt i działającą kartę kredytową na zakupy w złotych tarasach - jutro korpo się ciebie pozbędzie i z dnia na dzień tracisz wszystko: lądujesz na bruku i dalej jesteś krewny bankowi kasę za mieszkanie kupione na górce. za komuny taki scenariusz był nie do pomyślenia i o to (chyba) idzie twojemu interlokutorowi, a nie o to że nie teraz jest kolorowy papier toaletowy w markecie, a wtedy nie było.
              • tornson 15 lat czekania na mieszkanie to ekstremum, 30.12.12, 00:23
                takie same jak dziś ludzie wykluczeni czy "working poor" którzy nie będą czekać 15 lat, ale nigdy w życiu własnego mieszkania nie dostaną.
                Za jakie USD praca? Była zimna wojna i waluty obu bloków były wzajemnie niewymienne, to skutek wzajemnej wrogości napędzanej głównie przez USA, a nie systemu.
                Kolejki? Podziękuj solidaruszym nierobom, którzy woleli wszczynać burdy i tym samym paraliżować przemysł, zamiast pracować. Pracować w sytuacji gdzie kierownik czy dyrektor zarabiał może ze 2 razy tyle co szeregowy pracownik, strajki w takiej sytuacji to wyraz skrajnego debilizmu.
                Chory? Grypa już mi przeszła, ale dzięki za troskę marynarzyku.
                • zapijaczony_ryj No i wyszedł komuch tornson z work(Grypa pomogła) 31.12.12, 16:15
                  tornson napisał:
                  Podziękuj solidaruszym nierobom, którzy woleli wszczynać burdy i tym s
                  > amym paraliżować przemysł, zamiast pracować. Pracować w sytuacji gdzie kierowni
                  > k czy dyrektor zarabiał może ze 2 razy tyle co szeregowy pracownik, strajki w t
                  > akiej sytuacji to wyraz skrajnego debilizmu.
                  > Chory? Grypa już mi przeszła, ale dzięki za troskę marynarzyku.

teraz wiemy po której stronie on stał
              • zapijaczony_ryj Re: 15 lat czekałem na mieszkanie, 10 na telefon 30.12.12, 09:08
                mariner4 napisał:

> Być może jesteś synem, PZPRowskiego dygnitarza, więc może masz za czym tęsknić.
                > Wszyscy mieli pracę za średnio 25 USD/miesięcznie. Chcesz? Dam Ci taka pracę.
                > Puste sklepy, upadlające kolejki, towary spod lady, kierowniczka mięsnego prawd
                > ziwa królowa.
                > Jesteście chorzy, towarzyszu czekisto.
                > M.

Widać miał tak jak bracia Kaczyńscy- nawet willę po Towarzyszy!
            • zapijaczony_ryj W 1973 roku w Polsce zyło się lepiej!!! 29.12.12, 15:27
              tornson napisał:
              > > Jak się żyje, to wiem. Ale kiedy było lepiej?
              > Chociażby 40 lat temu, kiedy nikt nie żebrał po ulicach, każdy miał gdzie miesz
              > kać, każdy miał pracę, nie było biedy nędzy i wykluczeń.

Taką ciekawa teorię wygłosił jeden PiS_dogłowy!
              A Fakt było tak dobrze i wsztystko było tak dostępne, ze trzy lata póżniej wprowadzono kartki na zywność.!
              • tornson Re: W 1973 roku w Polsce zyło się lepiej!!! 30.12.12, 00:28
                zapijaczony_ryj napisał:

> Taką ciekawa teorię wygłosił jeden PiS_dogłowy!
                PiSdogłowi, tak samo POsrańcy mieszają, z płytkich ideologicznych pobudek, PRL z błotem.

> A Fakt było tak dobrze i wsztystko było tak dostępne, ze trzy lata póżniej wpro
                > wadzono kartki na zywność.!
                Na cukier, którego spożywano wtedy więcej niż dziś.
          • winniepooh Re: Moje pytanie brzmi kiedy? 29.12.12, 19:50
            mariner4 napisał:

> Kiedy w historii Polacy przeciętnie żyli tak dobrze jak teraz. Nie umiesz w pro
            > sty sposób odpowiedzieć?
            > Jak się żyje, to wiem. Ale kiedy było lepiej?

lepiej było chłopom galicyjskim pod zaborem austriackim. bardzo się wku...ali za "wyzwolenie".
            • zapijaczony_ryj Re: Moje pytanie brzmi kiedy? 31.12.12, 16:11
              winniepooh napisała:

> mariner4 napisał:
              >
              > > Kiedy w historii Polacy przeciętnie żyli tak dobrze jak teraz. Nie umiesz
              > w pro
              > > sty sposób odpowiedzieć?
              > > Jak się żyje, to wiem. Ale kiedy było lepiej?
              >
              >
              > lepiej było chłopom galicyjskim pod zaborem austriackim. bardzo się wku...ali z
              > a "wyzwolenie".

Znaczy mariner na prawdę słusznie prawi, ze nigdy nam Polakom nie żyło się lepiej niż teraz
        • zapijaczony_ryj Re: Polacy nigdy w swojej calej historii 29.12.12, 09:06
          tornson napisał:
          > W którym miejscu? Koszty życia od 1989 rosną w sposób astronomiczny, płaca mini
          > malna w kraju nie starcza już ludziom nawet na wszystkie opłaty a co dopiero na
          > podstawowe wydatki. Jakość służby zdrowia w tym grajdole to koszmar nieznany o
          > d wielu dekad. A to że na świecie na skalę masową produkuje się coraz lepszą el
          > ektronikę czy samochody to żadna zasługa tego żałosnego nadwiślańskiego grajdoł
          > a. Grajdoł swoich obywateli tylko gnoi, nic im nie dał.

Jedź na Białoruś jak chcesz się cofnąć do 89 roku
      • zapijaczony_ryj Re: Polacy nigdy w swojej calej historii 29.12.12, 09:02
        mariner4 napisał:
        > Gdyby mnie 30 lat temu ktoś powiedział, że tak będzie w Polsce jak dzisiaj, to
        > bym go wyśmiał.
        > I jeszcze jednio. Trzeba zadbać trochę o siebie, a nie czekać aż jakiś mityczny
        > rząd da za darmo. Skończyć "politologię", albo równie idiotyczne studia i pote
        > m narzekać, to każdy głupi może.
        > Ja nie narzekam.
        > M.
        PiS_diogłowi z z sektą smoleńska wolą płakać i wielbić psychola
      • m.c.hrabia Re: Jesteśmy świadkami największego rozkwitu Rzec 27.12.12, 12:09
        zbysio45 napisał:

> Tego jeszcze nie było ze biedni i bezdomni wraz zrodzinami po 1500osob przychod
        > za na zupke swiatewczna a ludzie po studiach szukaja pracy po 3lata i sa na utr
        > zymaniu rodzicow.

patrz pan a narzekają że rodzina się zwija a ty znasz takie po 1500 osób no no

3 lata mówisz Zbysiu to niemożliwe ,konfabulujesz .
      • mariner4 W najbogatszych krajach są tacy, co żyją z 27.12.12, 14:36
        opieki społecznej.
        Po jakich studiach? Politologii, psychologii, i innych łatwych, lekkich i przyjemnych? Po politechnice takich problemów nie ma.
        Nie tak dawno leżałem w szpitalu z chłopakiem z 3 roku polibudy. Nie pamiętam nazwy kierunku, ale chodziło o poszukiwana naftowe, gazowe itp. Na 3 roku zaproponowano mu 1500 PLN stypendium i pierwszą płacę ok. 5000 PLN. Nie mówię, że jest łatwo z pracą dla młodych, al;e często są sami sobie winni, bo "nie mają zdolności do matematyki i są humanisty"
        Kończy to to "uczelnię krzak" i potem narzeka.
        M.
        • tornson Re: W najbogatszych krajach są tacy, co żyją z 27.12.12, 22:01
          mariner4 napisał:

> opieki społecznej.
          > Po jakich studiach? Politologii, psychologii, i innych łatwych, lekkich i przyj
          > emnych? Po politechnice takich problemów nie ma.
          Chyba w twoim wyimaginowanym świecie! Po polibudzie pracy tak samo niema, o ile ktoś zawczasu wyniesie się z tego grajdoła. Gdzie niby mają znaleźć pracę absolwenci elektroniki, robotyki czy telekomunikacji w tak odtechnologizowanym grajdole jak Polska? Dobrze będzie jak znajdą pracę w utrzymaniu ruchu w jakiejś montowni, spełnienie marzeń to stanowisko "poganiacza" w tejże montowni. Trochę lepiej mają informatycy, ale i tu miejsca pracy są ograniczone, a stanowisko informatyka to dziś często obsługa excela czy sqla.
          • zapijaczony_ryj PiS wróci znajda prace przy lustracji co rocznej 02.01.13, 17:32
            ornson napisał:

> mariner4 napisał:
            >
            > > opieki społecznej.
            > > Po jakich studiach? Politologii, psychologii, i innych łatwych, lekkich i
            > przyj
            > > emnych? Po politechnice takich problemów nie ma.
            > Chyba w twoim wyimaginowanym świecie! Po polibudzie pracy tak samo niema, o ile
            > ktoś zawczasu wyniesie się z tego grajdoła. Gdzie niby mają znaleźć pracę abso
            > lwenci elektroniki, robotyki czy telekomunikacji w tak odtechnologizowanym graj
            > dole jak Polska? Dobrze będzie jak znajdą pracę w utrzymaniu ruchu w jakiejś mo
            > ntowni, spełnienie marzeń to stanowisko "poganiacza" w tejże montowni. Trochę l
            > epiej mają informatycy, ale i tu miejsca pracy są ograniczone, a stanowisko inf
            > ormatyka to dziś często obsługa excela czy sqla.

co miesięczne i co dziennej.
            I przy budowie pomników Lecha Zimnego!
          • mariner4 Jestes pewien, że nasi bezrobotni 30.12.12, 10:01
            humaniści są na poziome absolwentów Harvarda?
            Widziałem np taką naszą "humanistkę" co brała udział w odebraniu nagrody Nobla. Studentka politologii. Nie wiedziała jaką funkcję pełnił w UE Buzek i kto to jest Barroso! Byłoby hańbą, gdyby dostała po studiach pracę jako politolog. Tylko na zmywak.
            M.
            • zapijaczony_ryj Re: Jestes pewien, że nasi bezrobotni 05.01.13, 16:50
              mariner4 napisał:

> humaniści są na poziome absolwentów Harvarda?
              > Widziałem np taką naszą "humanistkę" co brała udział w odebraniu nagrody Nobla.
              > Studentka politologii. Nie wiedziała jaką funkcję pełnił w UE Buzek i kto to j
              > est Barroso! Byłoby hańbą, gdyby dostała po studiach pracę jako politolog. Tylk
              > o na zmywak.
              > M.

Tacy jak Jarozbaw i tak zawsze pracę bedą mieli, chociaż nic nie umieją !
        • zapijaczony_ryj Re: W najbogatszych krajach są tacy, co żyją z 01.01.13, 15:43
          mariner4 napisał:

> opieki społecznej.
          > Po jakich studiach? Politologii, psychologii, i innych łatwych, lekkich i przyj
          > emnych? Po politechnice takich problemów nie ma.
          > Nie tak dawno leżałem w szpitalu z chłopakiem z 3 roku polibudy. Nie pamiętam n
          > azwy kierunku, ale chodziło o poszukiwana naftowe, gazowe itp. Na 3 roku zaprop
          > onowano mu 1500 PLN stypendium i pierwszą płacę ok. 5000 PLN. Nie mówię, że jes
          > t łatwo z pracą dla młodych, al;e często są sami sobie winni, bo "nie mają zdo
          > lności do matematyki i są humanisty"
          > Kończy to to "uczelnię krzak" i potem narzeka.
          > M.

za trudne , PiS_dogłowy i tak nie zrozumie, no bo skoro prezesPan po socjaklistycznym prawie pracy był , premierem, prezydentem i jeszcze pełnił funkcie kilku ministrów, których odwołał to oznacza, ze po każdej uczelni powinno się mieć dobrą pracę
          Tyle, ze prezes Pan nie dał rade i po dwóch latach sam zrezygnował z wadzy
      • jan.urbaniak1 Jest w pytę. Hosanna. 27.12.12, 18:43
        agnostic5 napisał:

> 2 miliony ludzi na wychodźstwie, 13% bezrobocia, minimalny przyrost naturalny,
        > totalny upadek polskiej służby zdrowia. Rzeczywiście rozkwit.
        >
        A będzie jeszcze lepiej ?
          • mariner4 Juz J. Piłsudski mówił 27.12.12, 19:55
            "Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic!"
            Motłoch myśli sobie, że kiedyś będzie taki rząd, który da na wódę, kiełbasę i w ogóle na klawe życie bez pracy. A takiego wała buraki! Sami sobie zaróbcie, a od moich podatków wara!
            M.
              • zielonabudka14 Re: Samo zło, panie, w PL 27.12.12, 21:15
                Tyle problemów mają pisie fanatyki. Bez przerwy muszą nad czymś biadolić, coś odkrywać, rozpamiętywać. Nawet nad życzeniami, jakie ta znienawidzona GW (a jednak czytają!) przekazała lemingom. Same problemy, same problemy w tej umęczonej Polsce.
                wpolityce.pl/artykuly/43513-czego-wiec-tak-naprawde-swoim-czytelnikom-zyczy-gazeta-wyborcza-czyzby-niczego-dobrego-czyli-samych-zlych-rzeczy-ciekawa-opinia-ks-roslana
                • zapijaczony_ryj Re: Samo zło, panie, w PL 24.01.13, 09:05
                  zielonabudka14 napisała:

> Tyle problemów mają pisie fanatyki. Bez przerwy muszą nad czymś biadolić, coś o
                  > dkrywać, rozpamiętywać. Nawet nad życzeniami, jakie ta znienawidzona GW (a jed
                  > nak czytają!) przekazała lemingom. Same problemy, same problemy w tej umęczonej
                  > Polsce.
                  > wpolityce.pl/artykuly/43513-czego-wiec-tak-naprawde-swoim-czytelnikom-zyczy-gazeta-wyborcza-czyzby-niczego-dobrego-czyli-samych-zlych-rzeczy-ciekawa-opinia-ks-roslana

złorzeczenie to ich specjalność! Ja jak ich słucham, to tak sobie myśłę, ze gdybym miał być aż tak nieszczęśliwym jak oni, to bym chyba palnął sobie w łeb!
              • zapijaczony_ryj zawsze sie znajdzie głupek, który traktorem będzie 23.01.13, 12:24
                takitamsobie napisał:

> Rozkwit polskiej myśli technicznej w pełni! Tak mi się skojarzyło odnośnie kole
                > i dużych prędkości w Chinach.
                >
                > My nie jesteśmy gorsi:
                >
                >

> Panie Ministrze Nowak! Opatentować! Oczywiście patenten jednolitym (przecież to
                > sukces rządu).

> próbował popchnąć ciężar tysiące razy cięższy od trakrora, ale na takiego głupka to trafić trudno:

tiny.pl/htd75
            • zapijaczony_ryj Re: Juz J. Piłsudski mówił 22.01.13, 16:29
              mariner4 napisał:

> "Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic!"
              > Motłoch myśli sobie, że kiedyś będzie taki rząd, który da na wódę, kiełbasę i w
              > ogóle na klawe życie bez pracy. A takiego wała buraki! Sami sobie zaróbcie, a
              > od moich podatków wara!
              > M.

popieram
        • zapijaczony_ryj Re: Jest w pytę. Hosanna. 11.01.13, 09:46
          jan.urbaniak1 napisał:

> agnostic5 napisał:
          >
          > > 2 miliony ludzi na wychodźstwie, 13% bezrobocia, minimalny przyrost natur
          > alny,
          > > totalny upadek polskiej służby zdrowia. Rzeczywiście rozkwit.
          > >
          > A będzie jeszcze lepiej ?

I nic nie ma, dróg, autostrad, stadionów i 20% społeczeństwa w rozpaczy wyrywa sobie włosy z głowy, ze Jarozbaw nie ma wadzy
    • tornson Rozkwit czego??? 27.12.12, 21:25
      Masowy import demobilu z Niemiec to ma dziś być wyznacznik dobrobytu? Przemysł zamieniony w montownie dla niewolniczej siły roboczej, totalny upadek myśli technicznej, 2/3 ludzi żyjących w nędzy, kraj na skraju klęski humanitarnej biorąc pod uwagę jakość opieki zdrowotnej czy świadczeń socjalnych, najniższy w historii przyrost naturalny, największa emigracja. A tępe platfusie lemingi podniecają się że po ulicach jeździ pełno rozkładającego się złomu, którego średni wiek to 20 lat.
      • x2468 Re: Rozkwit czego??? 27.12.12, 22:27
        W czasach kiedy PRL należał do RWPG taki samochodowy złom był dla 99% Polaków nieosiągalnym marzeniem,Szczytem szczęścia dla polskiego bogacza była Lada a jeszcze lepiej Mercedes-taksówka z przebiegiem 1 miliona km.Na mieszkanie czekało się ponad 20 lat,na telefon tez coś kolo tego.(ja miałem na korbkę)Benzyna,kiełbasa i inna padlina była na kartki,mleko cuchnące konserwowane proszkiem do prania,książki i gazety po znajomości spod lady,Zastrzyki(jak było coś do wstrzyknięcia) pielęgniarki robiły gotowanymi igłami jednorazowymi używanymi i gotowanymi do połamania.Papierosy na metry,butelki od piwa służyły niemowlętom,Mydło i papier toaletowy był nieosiągalnym dobrem sprzedawanym za oddana makulaturę.itd itp.
        I dzisiaj wy komuszki,sprawcy cudu gospodarczego jakim był PRL chcecie kogokolwiek pouczać? Poszli Pod stoły jajca lizać.
      • zapijaczony_ryj Re: Rozkwit czego??? 01.01.13, 13:57
        tornson napisał:

> Masowy import demobilu z Niemiec to ma dziś być wyznacznik dobrobytu? Przemysł
        > zamieniony w montownie dla niewolniczej siły roboczej, totalny upadek myśli tec
        > hnicznej, 2/3 ludzi żyjących w nędzy, kraj na skraju klęski humanitarnej biorąc
        > pod uwagę jakość opieki zdrowotnej czy świadczeń socjalnych, najniższy w histo
        > rii przyrost naturalny, największa emigracja. A tępe platfusie lemingi podnieca
        > ją się że po ulicach jeździ pełno rozkładającego się złomu, którego średni wiek
        > to 20 lat.

A Polski tej normalnej nie tej jaką ty postrzegasz!
        Tobie jak PST nic nie dogodzi, chyba, ze awans prezesa na premiera.
      • zapijaczony_ryj Re: Rozkwit czego???-znów PiS_dogłowy kłamiesz!!! 22.01.13, 21:07
        tornson napisał:
        A tępe platfusie lemingi podnieca
        > ją się że po ulicach jeździ pełno rozkładającego się złomu, którego średni wiek
        > to 20 lat.

archiwum.pim.pl/dealerzy/index.php?option=com_content&view=article&id=3925:redni-wiek-samochodu-w-polsce-przekracza-15-lat&catid=41:informacje&Itemid=180
        Co byś wolał PiS_dogłowy , nowego malucha , duzego fiata, czy pietnasto letniegomerca klasy S?
        I dlaczego wy z PiS_dogłowiem jak się nie pomylicie to prawdy nie powiecie?
        Skąd u was takie zakłamanie?
        Odzieczyliście po Naczelnym Idiocie?
    • zapijaczony_ryj Re: też nie masz prawka ? 31.12.12, 11:26
      jan.urbaniak1 napisał:

>
      > > Masz Ryjku jakiś problem z samochodami. Nie masz prawka jak JarKacz?
      > > W USA bezdomni i najbiedniejsi mieszkają w autach.
      > He ?

Mam od 45 lat- nie jestem niedorozwinięty
        • adherent1 Szczyt złej woli klęski nazwać sukcesami. 01.01.13, 00:39
          jan.urbaniak1 napisał:
          Co czwarty Polak nie ma pieniędzy na zakup przepisanych mu przez lekarza lekarstw.
          Zgodził bym się z x-razy banowanym (przecież to wstyd) tylko że w sprawach
          które dotyczą większości pracujących i gotowych podjąć jakąkolwiek pracę Polska
          cofnęła się nie tylko w stosunku do 1980 roku ale w stosunku do średniej europejskiej.
          Weźmy na przykład przywoływane przeze mnie 21 postulatów MKS.
          Postulat 14 - Obniżyć wiek emerytalny do 50/55 lat - przecież postsolidarnościowcy
          zrobili sobie kpinę nie tylko z postulatów ale z obecnie żyjących. Przeliczając lata
          pracy potrzebne teraz do przejścia na emeryturę na godziny - wychodzi że my
          musimy przepracować 10 lat więcej niż Niemiec czy Francuz. Za ten numer Tuskowi
          żaden przyszły emeryt nie powinien podać ręki!
          Postulat 21 - Co prawda wprowadzono wszystkie soboty wolne ale nowoczesna
          Europa uciekła nam bardziej niż wtedy gdy my pracowaliśmy 46 godzin tygodniowo
          a oni pracowali 40 godzin. Teraz Niemcy, Francuzi i inne nacje pracują 35 godzin
          my 40 godzin - skutek nie zbliżyliśmy się w stosunku ilości pracy/wolne do UE
          i mamy wyższe bezrobocie niż większość krajów w UE!
            • adherent1 Re: Szczyt złej woli klęski nazwać sukcesami. 01.01.13, 18:41
              jan.urbaniak1 napisał:
              > > Zgodził bym się z x-razy banowanym (przecież to wstyd)
              > Wstyd to kraść, chłopcze nie... .

Napisałem że wstydem dla mnie jest być wielokrotnie banowanym.
              Co do chłopca - hm, może faktycznie na starość dziecinnieję, ale
              wszyscy wokół twierdzą że ze względu na zaburzenia emocjonalne
              grozi mi demencja starcza z czym ja z kolei się nie zgadzam :-).
              • jan.urbaniak1 Re: Szczyt złej woli klęski nazwać sukcesami. 02.01.13, 15:32
                adherent1 napisał:

> jan.urbaniak1 napisał:
                > > > Zgodził bym się z x-razy banowanym (przecież to wstyd)
                > > Wstyd to kraść, chłopcze nie... .

> Napisałem że wstydem dla mnie jest być wielokrotnie banowanym.
                > Co do chłopca - hm, może faktycznie na starość dziecinnieję, ale
                > wszyscy wokół twierdzą że ze względu na zaburzenia emocjonalne
                > grozi mi demencja starcza z czym ja z kolei się nie zgadzam :-).
                No i git ... .
      • zapijaczony_ryj Re: Przekwita Rzecz... 06.01.13, 09:46
        zaz22 napisał:

> Parkingów brak, gospodarka zwalnia, dług rośnie, czego chcieć więcej?
        >
        >
        > Skok na kasę
        >

Comiesięcznych spędów pod pałacem, spędów w święta narodowe, można by jescze codziennej lustracji...
        • zdd Re: Przekwita Rzecz... 19.01.13, 22:26
          W tej uroczej dyskusji raczej nie weźmie już działu te już ponoć 10 milionów obywateli rzecz pospolitej zagrożonych skrajnym ubóstwem...
          Za dostęp trzeba zapłacić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka