Dodaj do ulubionych

Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z PiS

03.03.13, 11:02
Ustawa o ratownictwie przyczynia się do kolejnych zgonów dzieci, kolejny przyczynek do dymisji Arłukowicza, który już nad swoim resortem nie panuje...
Obserwuj wątek
          • m.c.hrabia Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 11:33
            kzet69 napisał:

> Bardzo proszę: ustawa o ratownictwie zlikwidowała pogotowie pediatryczne oraz e
            > rki dziecięce, teraz do ciężko chorych dzieci przyjeżdża chirurg z S-ki, który
            > o pediatrii ma takie pojęcie jak ja o hodowli pisowskich kotów...

i rozumiem ,że przywrócenie tychże ,zapobiegnie podobnym przypadkom , coś
            nie chce mi się wierzyć.

a co do sedna tematu to jakie uzasadnienie takiej decyzji było,
            i czy wszyscy lekarze sadzą tak jak ty ,czy są też przeciwstawne zdania.
            • kzet69 Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 11:50
              Napiszę to tylko raz: od 17 lat pracuję na Oddziale Intensywnej Terapii Dzieci, stworzyliśmy w 1997 roku profesjonalną R-kę dla Dzieci, która obsługiwała, we współpracy z pogotowiem przypadki zagrożenia życia w zakresie 0-18, Ustawa o ratownictwie taką działalność nam uniemożliwiła, bo nie przewiduje usługi R-ka dla Dzieci. @ lata temu za łamanie kontraktu (bo nadal jeździliśmy np. do potrąconych dzieci, drgawek, bezdechów i i innych sytuacji zagrożeń życia u maluchów) NFZ nam wpie...ł 12 000 PLN kary (za ratowanie życia dzieci!), ograniczyliśmy wyjazdy, co i tak nic nie dał;o bo tydzień temu, po kolejnej kontroli NFZ dostaliśmy kolejne 15 000 PLN kary za ... jeżdżenie do ciężko chorych niemowlaków w stanie zagrożenia życia w Ośrodku dla Przewlekle Chorych niemowląt... wg NFZ znów złamaliśmy kontrakt, a dzieci to ... ch......
                • kzet69 Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 13:49
                  nie postuluję zikwidować kontroli, tylko zlikwidować absurdy, nas ukarano za ponad planowe wyjazdy do DZIECI W STANIE ZAGROŻENIA ŻYCIA!!! Przecież to jest absurd, i tu akurat polityka ma się do tego o tyle że do Ministerstwa zdrowia apele o zmiany w ustawie o ratownictwie od środowiska pediatrycznegołyną od czasu śmierci tego chłopczyka przygniecionego przez bramkę na Podhalu, minęło kilka lat a ministerstwo głuche... A rozwiązanie jest proste dołączyć do pakietu świadczeń medycznych usługę "karetka reanimacyjna dla dzieci"....
              • life.form Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 14:05
                kzet69 napisał:

> Napiszę to tylko raz: od 17 lat pracuję na Oddziale Intensywnej Terapii Dzieci,
                > stworzyliśmy w 1997 roku profesjonalną R-kę dla Dzieci, która obsługiwała, we
                > współpracy z pogotowiem przypadki zagrożenia życia w zakresie 0-18, Ustawa o ra
                > townictwie taką działalność nam uniemożliwiła, bo nie przewiduje usługi R-ka dl
                > a Dzieci. @ lata temu za łamanie kontraktu (bo nadal jeździliśmy np. do potrąco
                > nych dzieci, drgawek, bezdechów i i innych sytuacji zagrożeń życia u maluchów)
                > NFZ nam wpie...ł 12 000 PLN kary (za ratowanie życia dzieci!), ograniczyliśmy w
                > yjazdy, co i tak nic nie dał;o bo tydzień temu, po kolejnej kontroli NFZ dostal
                > iśmy kolejne 15 000 PLN kary za ... jeżdżenie do ciężko chorych niemowlaków w s
                > tanie zagrożenia życia w Ośrodku dla Przewlekle Chorych niemowląt... wg NFZ znó
                > w złamaliśmy kontrakt, a dzieci to ... ch......

Horror...
      • kawusia_z_palacu Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 11:25
        cookies9 napisała:

> E tam,wystarczy zwolnić dyspozytora pogotowia,paru nieudolnych lekarzy...

O nie, to za mało. Trzeba środków bardziej radykalnych - zorganizować marsze protestacyjne, zamknąć kilka szpitali i stacji pogotowia, a w pozostałych ogłosić strajk na tak długo, az sie chorym poprawi (a poprawi się jedynien wtedy wróci do władzy Jarosław Kaczyński, a słuzbę zdrowia przejmie Bolesław Iwobradynowicz, czy jak mu tam)...
            • iq-ok Wyluzuj doktorku bo sam wychodzisz na IDIOTĘ 03.03.13, 13:11
              Twierdzenie, że do tragicznego końca tej małej dziewczynki przyczynił się w głównym stopniu Arłukowicz a nie zaniedbania i niekompetencja lekarzy i personelu medycznego leczącego ją przez ponad miesiąc jest przejawem głupio pojętej solidarności zawodowej i graniczącego z idiotyzmem rozpolitykowania.

• jola.iza1 Re: Wyluzuj doktorku bo sam wychodzisz na IDIOTĘ 03.03.13, 13:27
                iq-ok napisał:

> Twierdzenie, że do tragicznego końca tej małej dziewczynki przyczynił się w przyczynił się w głó wnym stopniu Arłukowicz a nie zaniedbania i niekompetencja lekarzy i personelu
                > medycznego leczącego ją przez ponad miesiąc jest przejawem głupio pojętej solid
                > arności zawodowej i graniczącego z idiotyzmem rozpolitykowania.
                A stwierdził?
                  • jola.iza1 Re: Wyluzuj doktorku bo sam wychodzisz na IDIOTĘ 03.03.13, 13:53
                    Należy rozumieć rozumieć dokładnie tak, jak napisał . najmniej winne.
                    A to, że trafiło na Arłukowicza,cuż?. Mądry, to on był w opozycji, albo sprawiał takie wrażenie.
                    Powtórzę się, ale Ktoś/Coś spowodowało, ze mamy, to co mamy. Myślisz, że to zasługa dyspozytora z pogotowia, albo idiotów, którzy pracują w firmie , która dostała po znajomości kontrakt, a nazywa się
                    " nocna i świąteczna pomoc lekarska" ?
                    Zacznij od jajka.
                    • iq-ok Re: Wyluzuj doktorku bo sam wychodzisz na IDIOTĘ 03.03.13, 14:02
                      Co ty glendzisz Izo?
                      Wychodzi na to, że oboje z kzetem uważacie iż w tej sprawie lekarze a personel medyczni sa najmniej winni a zawinił mityczny "system", domniemana korupcja przy przyznawaniu kontraktów itp.
                      I kzet jeszcze lży adwersarzy od idiotów i wysyła ich do PiS choc akurat oboje w tej sprawie oboje myslicie w 100% po PiSowsku.
                      • jola.iza1 Re: Wyluzuj doktorku bo sam wychodzisz na IDIOTĘ 03.03.13, 14:58
                        Dobrze Ci wychodzi. I niekoniecznie mityczny system, a tym bardziej domniemana korupcja.
                        W moim , małym, miasteczku żadnej korupcji nie było. Całkiem przypadkiem zadecydował głos radnej, żony szefa obecnej opieki nocnej. A lekarze z mojej opieki nocnej już tyle razy udzielali mi światłej pomocy przez telefon, że przestałam dzwonić. Tyle tylko, że się zastanawiam, dlaczego ta firma, i dlaczego tam są zatrudniani akurat tacy lekarze. Wszystko mi podpowiada, że " kasa", czyli system zawalił.
                        --
                        • iq-ok Re: Wyluzuj doktorku bo sam wychodzisz na IDIOTĘ 03.03.13, 17:55
                          Nie bardzo wiem co mi wychodzi.
                          A przykład z twojego miasteczka raczej potwierdza moja tezę, że zawodzą ludzie przede wszystkim.
                          Radna (ktoś ją i całą radę która tak ochoczo przychyliła się do jej opini wybrał chyba), jej mąż (lekarz przecież zapewne) , który jak sama piszesz wykonuje usługę opieki nocnej nierzetelnie.
                          System ich do tego przymusza czy raczej własna chciwość i brak etyki zawodowej i urzędniczej.
                          W moim mieście też mam dziesiątki przykładów byle jakiego wykonywania kontraktów, oszczędzania na wszystkim tyle, ze tak się składa, żę te ZOZy prowadzą w 100% sami lekarze a nie jacyś mityczni przedsiębiorcy dorabiajacy się kosztem zniewolonych przez system medyków.
                          Ale jak przyjdzie co co czego to lekarze są niewinni a winny jest system. Notabane od lat budowany i rozregulowywany przez samych lekarzy na stołkach ministerialnych, konsultantów krajowych, doradców, dyrektorów szpitali itp itd.
              • kzet69 Re: Wyluzuj doktorku bo sam wychodzisz na IDIOTĘ 03.03.13, 13:51
                iq-ok napisał:
                "niekompetencja lekarzy i personelu
                > medycznego leczącego ją przez ponad miesiąc jest przejawem głupio pojętej solid
                > arności zawodowej i graniczącego z idiotyzmem rozpolitykowania."

Wedle wszystkich znaków na niebie i ziemi przyczyną śmierci była sepsa, proces, który rozwija się w ciągu godzin, miesięczna wcześniejsza terapia nie ma z tym nic wspólnego...
          • jola.iza1 Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 13:15
            PKP/ mam nadzieję, że znasz rozwiniecie/ cookies9.
            Kzet69 ma rację, to system winien. I proszę mi nie chromolić, że człowiek w postaci dyspozytora pogotowia, ratownika, lekarza z pomocy nocnej i świątecznej, a tym bardziej lekarza ze szpitala.
            Ktoś to wymyślił, ktoś rodzinie załatwił kontrakty, i taakietam.
            I coby było jasne, ja bronie swojej sprawy, jako wieloletni pośrednio/pacjent.

• iq-ok Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 13:42
              Oczywiście,
              system winny, że leczona przez róznych lekarzy przez miesiąc mała dziewczynka była źle zdiagnozowana a w sytuacj zagrożenia życia olana przez pogotowie.
              Nie wiem jak pojmujesz swój interes jako pacjenta ale bezmyslne zwalanie wszystkiego na system z pewnością mu mie słuzy.
              I piszę to jako pacjent ale również ojciec dwójki praktykujących pracujących w Polsce lekarzy.
              • jola.iza1 Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 16:07
                To jeszcze raz, ja jestem pacjent pośredni, czyli taki, co ma pod opieką dwoje schorowanych, starych ludzi. Zapytam, czy Twoje dzieci pracują w SOR, w opiece nocnej ? I dlaczego zgodziły się za taką marną pensję, jeśli? Tu jest pies pogrzebany, najdrożej powinien być opłacany lekarz z SOR, z opieki nocnej, właśnie dlatego, że najwięcej będzie można potem oszczędzić. Jeden warunek, to ma być lekarz o największych kompetencjach z możliwych, a nie znajomy króliczka, bo tani.
    • adamusb Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 12:55
      Czy ustawa w tym kształcie powstała za rządów Arłukowicza, czy może wcześniej?

Jeżeli tak, to co RP zrobił żeby tą ustawę zmienić?

Co zrobili, zamiast zajmować się "bohomazami", krzyżami i innymi duperelami?

Jeżeli powstała wcześniej, to zapewne za takim, a nie innym kształtem tej ustawy głosował również Janusz P., czyli jest on współodpowiedzialny całej tej sytuacji.

Po trzecie, tu nie zawiniła ustawa, tylko czynnik ludzki, któremu zabrakło empatii na drugiego człowieka.

• kzet69 Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 13:54
        A co ma do tego RP??? O zmianę ustawy o ratownictwie i jej uelastycznienie od lat postulują izby lekarskie i konsultanci krajowi, bez efektu, oczywiście że Arłukowicz jej nie uchwalał, ale Arłukowicz ponosi polityczną odpowiedzialność za to że ustawa nadal nie jest zmieniona, zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku.
        • adamusb Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 14:04
          kzet69 napisał:

> A co ma do tego RP??? O zmianę ustawy o ratownictwie i jej uelastycznienie od l
          > at postulują izby lekarskie i konsultanci krajowi, bez efektu, oczywiście że Ar
          > łukowicz jej nie uchwalał, ale Arłukowicz ponosi polityczną odpowiedzialność za
          > to że ustawa nadal nie jest zmieniona, zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku.

Ustawa działa od kilku lat, czyli Janusz P. jako członek PO, która tą ustawę przegłosowała ponosi POLITYCZNĄ odpowiedzialność za jej kształt.

Co ma RP, ano ma, mniej walki z "bohomazami" i "dwiema deskami" w sejmie, a więcej walki z prawdziwymi problemami, takimi jak np, ta "durna" ustawa
    • haen2010 Można na pewno stwierdzić 03.03.13, 14:05
      Pieniądze na służbę zdrowia zostały zmarnowane. Poszły na apanaże dla jej szefów, zarządów i inwestycje poza zdrowotne. Nie poszły do pacjenta. Widzę to po swojej przychodni. Odnowiona, wypicowana, komputery, więcej obsługi, a kolejki są dłuższe niż parę lat temu. Po prostu - zeżarła je administracja i jej komfort pracy. Lekarze zmieniają się jak sztafeta stumetrowców. Zaczynasz choróbsko leczyć u jednego, kończysz na trzecim.

Jeżeli chodzi o leczenie dzieciaków - to kzet wie, o co poszło dokładnie. W tym przypadku karetka w końcu przyjechała, ale było już za późno.

System, czy człowiek? Mogę odpowiedzieć banalnie - to system kształtuje i wymusza ludzkie zachowania.
      • erte2 Re: Można na pewno stwierdzić 03.03.13, 14:24
        haen2010
        heniu ptaszyno - wynagrodzenia lekarzy i pielęgniarek, wyremontowana przychodnia, komputery i komfort pracy personelu to też są pieniądze na pacjenta ! Wolałbyś żeby cię przyjmował sfrustrowany źle zarabiający lekarz w rozsypującym się baraku z podłogą z gumoleum i ścianami pomalowanymi "olejnico w kolorze niebrudzącym" ?
        • haen2010 Re: Można na pewno stwierdzić 03.03.13, 15:36
          Chorych nie leczą marmury, drogie meble, komputery i rozbuchana administracja tym majątkiem. Chorych leczą lekarze i lekarstwa. Zatracono cele, jakie miały spełnić olbrzymie pieniądze wpakowane w służbę zdrowia.

Obywatel nie choruje 24h. Obywatel choruje prez parę procent swego życia. Obecnie pacjent jest zbędnym balastem, na którego leczenie pieniędzy po prostu zabrakło przy takim ich rozdziale.
          • x2468 Re: Można na pewno stwierdzić 03.03.13, 16:49
            Kiedyś złe się poczułem wiec poszedłem do mojej zakładowej lekarki.Ta na mnie popatrzyła, zajrzała do gardła zmierzyła temperaturę i stwierdziła ze nic mi nie jest, dala mi do zrozumienia ze jestem symulantem.Na drugi dzień poszedłem do Lekarza rejonowego.Ten złapał się za głowę i odesłał mnie natychmiast do szpital.Obustronne,ciężkie zapalenie płuc. Kto według was był winny nierozpoznaniu przez lekarkę choroby? Ówczesny premier,minister zdrowia czy lastriko na schodach?
    • man_sapiens Re: Zgadzam się w 100% i z Millerem i z Dudą z Pi 03.03.13, 16:41
      W tym wypadku żaden z lekarzy i dyspozytor pogotowia, z którymi kontaktowali się rodzice, nie uważali, że dziecko wymaga pilnej pomocy. Tak więc specjalistycznej karetki z pediatrą na pokładzie - gdyby taka istniała - też by do niej nie wysłali.
      To, że NFZ jest organizacją zbrodniczą - to prawda, ale inna para kaloszy. Tak jak w całym systemie opieki zdrowotnej jest dyktat bezmózgiego urzędnictwa nad zdrowym rozsądkiem, potrzebami pacjentów i wiedzą lekarzy. Że cały ten system zapomina, że jego celem nie jest realizowanie planów finansowych przy pomocy urzędowych prikazów ale ratowanie zdrowia i życia ludzi.
      Przecież jeżeli pod koniec roku zdarzy się np. wielka epidemia grypy, zapalenia płuc albo zbiorowe zatrucie na wielką skalę (np. czymś w rodzaju hemolitycznej Escherichia Coli) to chorzy nie dostaną pomocy. Bo wszystkie lecznice będą miały wyczerpane limity... Kto dożyje nowego roku - ten pomoc dostanie. Paranoja.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka