Dodaj do ulubionych

Dla swoich wszystko, dla reszty - prawo. - W.Putin

15.04.15, 22:00
Kilka miesięcy temu świat obiegło powiedzenie prezydenta Rosji W.W. Putina

Для cвoих y нac вcе, для ocтaльных — зaкoн!
(Dlia swoich u nas wsjo, dlia ostalnych - zakon!)

Dla swoich u nas wszystko, dla pozostałych - prawo!

Chodziło o to, że dla swoich przywileje i w ogóle wszystko, a dla całej reszty - sucha litera prawa.
**
We wczorajszym programie TVP Info jako członek z ramienia Partii ("Prawo i Sprawiedliwość") kolejny raz wystąpiła Małgorzata Sadurska. Na pytanie, jak PiS poradzi sobie z orzeczeniem TK w sprawie równego wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn Sadurska odpowiedziała, że obecnie proponowane rozwiązanie nie jest sprawiedliwe i to jest w tej sprawie najważniejsze. W związku z czym, jasna sprawa, przepisami prawa nie należy się przejmować. Nie ma co nawet o nich wspominać.

PiS-owi wciąż bliska jest popularna w ub. stuleciu myśl - że "prawo jest dla narodu, nie naród dla prawa", to raz. Ale nawet nie to jest tu najważniejsze.

W hitlerowskich Niemczech uchwalano nowe prawo faworyzujące naród niemiecki i pozbawiające praw obywatelskich zwalczane mniejszości, uchwalonego prawa ściśle przestrzegano, tymczasem Sadurska o wiele idzie dalej.

W państwie w rozumieniu IV RP "dla swoich wszystko" było od początku świata. Tak blisko dziesięć lat temu mówił Bulterier ("żaden działacz PiS... nie będzie cierpiał głodu i niedostatku"), tyle że wtedy jeszcze przynajmniej w hasłach i propagandzie istniało prawo. Dziś dowiadujemy się, że nawet prawo się już nie liczy.

Dla swoich wszystko - dla reszty prawo, to tylko w Rosji, na Łubiance.

W Priwislianskim kraju PiS chodzi o to, żeby nie było zgodnie z prawem, a wyłącznie "po poniatiam". Najlepiej tak jak za czasów Iwana Groźnego. "Dzień oprycznika", "Sacharnyj Pałac Namiestnikowski" Martusi i po lizaku dla każdego na urodziny prezesa PiS.

Filia KGB w Priwslianskim kraju wprowadza własne standardy - w których samo prawo i sprawiedliwość będą ustalane za dla każdego z osobna. "Po poniatiam" prezesa, Antoniego, Martusi, Bulteriera, Dudy, a na suchy koniec Hofmana, Błaszczaka i posłanki Małgorzaty Sadurskiej.

--
Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - © Miętowe Loczki.
Obserwuj wątek
  • 13kisiel To zawołanie PO i PSL 15.04.15, 22:18
   zwłaszcza w Gminach
   • dystans4 Re: To zawołanie PO i PSL 15.04.15, 22:27
    W gminach bezkonkurencyjne dwie Partie ludowe - Samoobrona i ZSL.
    Dla porządku - po różnych koalicjach, przejęciach i przekształceniach pierwsza partia nazywa się dziś PiS, a druga - PSL.
    • 13kisiel Re: To zawołanie PO i PSL 15.04.15, 22:30
     widocznie tak jest tylko w gminie krawaciarzy ,znam takie gdzie PSL rządzi od pokoleń całymi rodzinami :-)))

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka