Dodaj do ulubionych

Albo zrzuta albo abdykacja Dudy !

30.05.15, 12:48
Albo zrzuta albo abdykacja Dudy ! Duda zarabiac będzie ponoć 12 tys pln jako Prezydent RP - zona zero -córka zero to w porównaniu z obecnymi zarobkami
Obserwuj wątek
   • ayran Re: skad sie wzielo te 70 tys? 30.05.15, 13:28
    Wynagrodzenie: 6.200 EUR
    dieta: 306 EUR/dzień (pod warunkiem uczestniczenia w posiedzeniach) czyli ok. 2.000
    Ekwiwalent kosztów "wykonywania mandatu": 4.000 EUR. Niektórzy posłowie przeznaczają te pieniądze na wynagrodzenie dla asystentów, ale są też rożne inne możliwości - niektóre z wydatków z tej puli są rozliczane na podstawie oświadczenia.
    Dodatek za odległość + ekwiwalent kosztu dwóch przelotów miesięcznie (to jest regulowane odrębnie dla przypadków poszczególnych posłów.
    Sześciomiesięczna odprawa na zakończenie kadencji (kwotę tę należałby uwzględnić dzieląc jej wysokość przez liczbę miesięcy sprawowania mandatu przez całą kadencję).

    W sumie wychodzi coś pomiędzy 13 a 17 tysięcy miesięcznie, przy czym tylko część jest ujawniana w oświadczeniu majątkowym.
    Przyjmijmy życzliwie, że całość kosztów wykonywania mandatu Duda przeznaczał na pracowników swego biura - w takim przypadku zarabiał faktycznie nie 70.000 zł/miesiąc, tylko pięćdziesiąt kilka.

    Swoją drogą, wzruszyła mnie dzisiejsza informacja o konieczności natychmiastowego zwinięcia biura poselskiego Dudy w związku z wygaśnięciem jego mandatu. Tak jakby nie można było sprawdzić, że jest to wspólne biuro Dudy i europosła Legutki, którego mandat - a jakże - trwa dalej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka