Dodaj do ulubionych

Poseł PiS założył w Sejmie grupę lobbystów Izraela

03.06.15, 22:33
1 czerwca w Sejmie rozpoczęła działalność grupa lobbystów Izraela. Jej inicjatorem, a obecnie liderem jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Dziedziczak, były rzecznik Jarosława Kaczyńskiego w czasach gdy był on premierem.

Na inaugurację proizraelskiego lobby do Sejmu przyjechała delegacja Światowego Kongresu Żydów oraz przedstawiciele Israel Allies Foundation. W skład grupy wszedł także poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba z sejmowej komisji spraw zagranicznych. Polonijny portal greenpoint.pl zauważa, że o ile o zainicjowaniu przez posła PiS grupy lobbystycznej wspomniał izraelski dziennik, o tyle cicho o niej w polskich mediach. Swoją inicjatywą nie pochwalił się nawet sam Dziedziczak - próżno szukać o niej informacji na jego stronie internetowej.

Dziennik "Jerusalem Post" pisze, że grupa Dziedziczaka będzie 32 grupą lobbystyczną wchodzącą w skład ogólnoeuropejskiej sieci Israel Allies założonej w 2006 r. Określa cele lobby jako "wspieranie dyplomacji Izraela". "To jest bardzo ważny moment dla dyplomacji opartej na wspólnych wartościach. Siedemdziesiąt lat po Holocauście musimy zwiększyć nasze wysiłki na rzecz mobilizacji wsparcia dla Izraela. Izrael jest jedynym gwarantem przetrwania dla Żydów” – powiedział dziennikowi Josh Reinstein deputowany izraelskiego parlamentu.

jpost.com/greenpoint.pl/kresy.pl

Coż to, Światowy Kongres Amerykańskich Żydów sypnął kasą "ponad podziałami"?

Razem PO i PiS zdążą jeszcze przed wyborami sprzedać spółdzielcze ogródki i Lasy Państwowe, aby wypłacić te 67 mld baksów za Holokaust...
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka