Dodaj do ulubionych

Samotne matki zmienią uchwałę alimentacyjną?

21.09.04, 15:49
Jakie to szczęście,że są jeszcze takie kobiety. Mnie jest wstyd za swoją
ospałość i brak wiary. Jak zapewne większość kobiet, czekam na to co mi
spadnie z nieba. Przepraszam za to te matki, które miały tyle siły i werwy
oraz możliwości, by powiedzieć "nie" niesprawiedliwej polityce. Sama jestem
mężatką, nie mam dzieci z moim mężem. To on jest dla trojga moich dzieci
wzorem ojca. W pierwszym związku straciłam autorytet u swoich dzieci i nie
mogłam być dla nich wzorem do naśladowania. Teraz go odzyskałam i jestem
bardzo szczęśliwa. Sądzę, że postawiono mnie w niezręcznej sytuacji. Albo
zasiłek dla samotnych matek, a co za tym idzie rozwód-postawienie dzieci
przed sytuacją traumatyczną po raz drugi- albo życie z poczuciem krzywdy
mojego męża. Czy MY matki już wystarczająco dużo nie wycierpieliśmy?
Obserwuj wątek
      • Gość: Grażyna Re: Samotne matki zmienią uchwałę alimentacyjną? IP: *.ca.pw.edu.pl 22.09.04, 14:19
        Marku jesteś jednym z wielu "ogłupionym". Moze byś tak przed spłodzeniem i
        wzięciem kasy spojrzał do kodeksu rodzinnego i zasad wypłat z funduszu
        alimentacyjnego i zastanowił się nad jednym że jak nie będziesz pracował to
        emerytury nie będziesz miał. Istnieje jeszcze alternatywa że za niepłacenie
        alimentów spędzisz parę latek za kratkami. Możemy podyskutować jak za 200 - 300
        zł. bo takie były średnie wypłaty z FA można przeżyć na jak to pewnie sobie
        myślisz dobrym poziomie. Rozumiem że potrzeby dziecka miałbyś gdzieś? Osoby
        pobierajace kasę z Fa to nie tylko matki ale ojcowie, babcie itp. a ja nie
        czuję żebym zabierała komuś kasę.
        • Gość: bbb Re: Samotne matki zmienią uchwałę alimentacyjną? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.04, 16:34
          To żle Grażyno jak nie czujesz, żebyś komuś zabierła pieniądze. To jest właśnie
          egoizm, bo ja pracuję i zarabiam 600 zł, a wy macie nawet po 600 zł alimentów z
          FA na jedno dziecko. Nie opowiadaj bzdur, że po 200-300 zł. Mieszkam na ścianie
          wschodniej, gdzie jest duże bezrobocie i dużo rodzin nawet pełnych korzysta z
          FA, bo jak twierdzą, że za takie grosze jak ja to tylko głupcy pracują. Jeszcze
          się z nas pracujących wyśmiewają, tak jak ty, dobrze wiesz, że to państwowe
          tzn. nasze. Owszem alimenty od ojców dzieci, bierzcie sobie nawet po 2000 zł na
          dziecko. Ja pracuję i ja chcę aby moje pieniądze szły na służbę zdrowia,
          zabezpieczenie w kraju spokoju a nie obiboków, co leżą i rodzą dzieci i jeszcze
          ja mam ich utrzymywać.
          • Gość: Lidka Re: Samotne matki zmienią uchwałę alimentacyjną? IP: *.katowice.pik-net.pl 23.09.04, 10:02
            1. Nie zabieram nikomu pieniedzy, bo mam prawomocny wyrok sądu o przyznaniu
            alimentów.
            2. Mam dwoje dzieci a alimentow 2 x 250,00 uważasz że to dużo? Nie pisz bzdur
            że ktoś ma z FA alimenty 2000 na dziecko bo górna granica na dziecko to było
            600zł.
            3. wejdź sobie na strony ZUS - tam jest podana średnia kwota alimentów - 235
            zł. na dziecko. Nie twierdzę że nie ma tych 600zł. alimentow ale jest to kilka
            procent osób które mają takie alimenty zasądzone. Ostatnio nawet Miżejewski
            wypowiadając się w TV regionalnej mówił, że nie wie o co nam chodzi, bo
            przecież ponad połowa matek miała alimenty w kwocie MNIEJSZEJ niż te 170zł a
            pozostała niewiele większej. A nam po prostu chodzi o jedno: o to aby to nie
            państwo tak jak jest teraz ale ojciec dziecka łożył na nie. Jeśli nie chce to
            niech go ktoś do tego jakoś zmusi i nauczy odpowiedzialności.Nawet jeśli
            dostawałabym 100zł. alimentow to i tak walczyłabym aby nie zrzucać płacenia na
            podatnika tylko na ex.
            4.Co do tych rodzin które brały alimenty z FA i z tego żyły razem - to właśnie
            tym bardziej powinieneś nas popierać, bo my walczymy aby takie przypadki
            wyeliminować. Żądamy kontroli bo nie może byc tak że co dwa lata z tego samego
            ojca rodzą się kolejne dzieci przez niego alimentowane. Jeśli robi sobie matka
            kolejne dzieci z facetem który juz na pierwsze alimentow nie placi - to niech
            to robi na własny koszt, bo ja też nie życzę sobie utrzymywać takich wyłudzaczy
            z moich podatków.
            5. dlaczego sądzisz, że każda samotna matka to pewnie obibok. Ja pracuję od
            zawsze. Mam 36 lat i ciągle pracuję od 1987r. Nie leżę i nie rodzę kolejnych
            dzieci. Mam ich dwoje - urodziłam je w czasie małżeństwa. Ale życie jest
            nieprzewidywalne i musiałam rozstać się z ojcem moich dzieci.Czy dlatego że
            rozwiodlam się z nim tylko ja muszę je utrzymywać? Nie - rodziców mają dwoje i
            żadne nie może być zwolnione z obowiązku alimentowania własnych dzieci. Ja i
            tak dużo więcej im daję i pieniędzy i uczuć.
          • Gość: Grażyna Re: Samotne matki zmienią uchwałę alimentacyjną? IP: *.ca.pw.edu.pl 24.09.04, 15:29
            Znów to samo. Ja mam 27 lat pracy w sfrze budżetowej zarabiam dokładnie
            przepisowe 504 na osobę.Mam na utrzymaniu 20 latnią studentkę i 17 letniego
            syna. Czy uważasz że moje dziecko które jest aktualnie na 2 roku 3-letniej
            szkoły wyższej powinno iść do byle jak płatnej pracy czy może pozwolisz mi
            przez dwa lata pobierać alimenty po 200 zł żeby skończyła te szkołę i znalazła
            względnie płatną pracę. A może za rok syn uczeń drugiej klasy 4 -etniego
            technikum ma za rok przerwać naukę bo już wtedy nie będzie podlegał obowiązkowi
            szkolnemu? Jeszcze raz powtarzam że nie czuję że tobie zabieram podatek bo po
            pierwsze są to pieniądze od mojego byłego który jest teraz dłużnikiem państwa
            nie mnie po drugie wolę żeby te pieniądze szły na dzieci niż na "różne wydatki
            rządowe"- wiesz o co chodzi a po trzecie dzięki temu mogę zapewnić
            wykształcenie dzieciom tak znalazły prace a nie jako bezrobotni pobierać
            zasiłki opłacane z podatków. Alimenty z FA były płacone osobą które zarabiały
            poniżej 612 na osobę brutto i dostawały z FA do 600 zł. Alimentów nikt
            nie "bierze " sa przyznawane sądownie i miej pretensje do sądów nie do
            nas.Zastanów się jeszcze że te alimenty za zwrotne i ty bedziesz sie śmiała jak
            osoby które teraz brały z FA bedą musiały te pieniadze zwrócić albo pójdą za
            kratki.Poczytaj sobie najnowsze uchwał egzekucji komorniczej np może im
            zlicytować majatek albo dochodzić zwrotu alimentów od babci , rodzeństwa. Nie
            pomyślały też o tym że nia zarabiając moga nie mieć emertyury a ich dziaci
            renty rodzinnej i to wtedy kiedy może ona byłaby im najbardziej potrzebna.
            Pozdrawiam.
      • Gość: --- Re: Samotne matki zmienią uchwałę alimentacyjną? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.09.04, 19:54
        No i Marek znam sama osobiście taką rodzinę, gdzie ojciec stwierdził, że dzieci
        go wyżywią, a jak dostał skierowanie do pracy to po 3 m-cach się zwolnił bo
        zarabiał mniej jak otrzymywał alimentów na tą swoją trójkę dzieci. Przy tym ten
        gówniarz już o 4 lat korzysta z FA a ma obecnie 29 lat. Ożenił się jak miał 18
        lat. Oboje nie pracują, kupili sobie co prawda malucha, gdzie paliwo i opłaty
        nie są zbyt może duże, ale przy tyn, że oboje nie pracuja i z trójką dzieci to
        nie wiem z czego, z tych alimentów i dodatków z opieki. Może dla osób które
        zarabiają dużo to nie są duże kwoty, ale dla rodzin, gdzie pracuje tylko ojciec
        i za 600-800 zł na całą rodzinę, to napewno jest dużo. Także w naszym kraju jak
        zarabiać to dużo, a jak mało to nie opłaci się pracować tylko żyć na koszt
        państwa.
    • Gość: hhh Re: Samotne matki zmienią uchwałę alimentacyjną? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.04, 16:56
      Biedne samotne mamuśki nie pracujące a przy okazji żyjące z FA i do tego
      jeszcze wypowiadają się na forum, bo z biedy kupiły sobie komputer, internet.
      Ja jak nie mam na chleb to nie kupuje sobie w/w luksusów. Chodzę w ubraniach z
      ciucholandu i do tego pracuję, gdzie pracodawca płaci mi 600 zł. Także do pracy
      a nie całymi dniami surfować po internecie, a co do alimentów to z państwem nie
      macie dzieci tylko z konkretnymi osobami, bo dzieci oprócz waszych i to w
      większej biedzie żyjących jest jeszcze masa i im państwo nie daje prezentów po
      400-600 zł m-cznie.
      • Gość: Lidka Re: Samotne matki zmienią uchwałę alimentacyjną? IP: *.katowice.pik-net.pl 23.09.04, 10:17
        I jeszcze jedno jeśli nie chcesz płacić na nie swoje dzieci - to właśnie
        powinieneś nas poprzeć. My bowiem właśnie walczymy o to aby to ojciec dziecka a
        nie pństwo łożył na swoje dziecko. Ta ustawa 170zł.która teraz obowiązuje jest
        CAŁKOWICIE FINANSOWANA PRZEZ PAŃSTWO - wiec to właśnie teraz idą pieniądze z
        twoich i moich podatków na ten dodatek.Są to pieniadze BEZZWROTNE i dostają je
        osoby bez wyroku sądowego. Wystarczy byc samotna matką - nikt nie pyta się, czy
        czasem nie jesteś samotna z wyboru i nie podawałaś partnera o alimenty bo np.
        nie chciałaś z różnych przyczyn tego robić. Jesteś samotna - to bierz. Do tej
        pory alimenty z FA dostawała tylko matka która nie mogła ich wyegzekwować od
        ex, teraz dostanie też ta samotna matka , która do tej pory dostawała i dostaje
        alimenty "do ręki" od ojca dziecka. Ustawa mówi bowiem, że dodatek przysługuje
        KAŻDEJ samotnej matce, bez względu czy dostaje pieniądze od zobowiązanego czy
        nie. Sumując: ja dostawałam alimenty z FA (500 zł na dwoje dzieci) - a teraz
        dostanę dodatek 340 zł. na dwoje dzieci i oczywiście mogę ścigać ex o alimenty
        (choć wiem że jest to nierealne). Moja kuzynka też ma 500 zł. alimentów na
        dwoje dzieci - ale ma dobrego ex który płaci i zawsze płacił jej alimenty
        wysyłając je przekazem pocztowym. Ona dostaje więc teraz 340 zł.+ 500 zł. jak
        zwykle alimentów od tatusia przekazem. Wszystko zgodnie z prawem. Czy uważasz
        to za sprawiedliwe? Dotąd państwo pomagało dzieciom odrzuconym przez ojca,
        teraz natomiast będzie je karać za to że mamusia znalazła sobie kiedyś
        nieodpowiedzialnego męża. Państwo będzie za to nagradzać te dzieci które już
        mają dobrego tatę, który płaci alimenty do ręki mamusi - te dzieci zostaną
        nagrodzone i dostaną dodatkowe pieniądze / 170 na dziecko/. My matki walczymy,
        aby nie likwidować FA tylko zabrać się za komorników. Bo jak wytłumaczysz fakt,
        że W OBECNYM SEJMIE jest poseł (wiadomość Super Express), który prawomocnym
        wyrokiem sądu w Lublinie został skazany na pół roku w zawieszeniu na 2 lata za
        niepłacenie alimentów na syna - płacił matce właśnie Fundusz Alimentacyjny
        (ponad 10 tys. zaległości). Pytam -gdzie był komornik tego posła? Czyżby nie
        wiedział że jego dłużnik jest posłem i bierze MIESIĘCZNIE ok. 10 tys
        zł.wypłaty? Te pieniądze szły z TWOICH i MOICH podatków. I właśnie tych
        pieniedzy najbardziej powinno Ci być żal -pieniędzy które były by bez problemu
        odzyskane, gdyby tylko komornik nie mial tego w nosie.
    • Gość: Ed Re: I tak należy trzymać IP: *.olsztyn.sdi.tpnet.pl 24.09.04, 15:39
      Pozostawienie czegokolwiek w rękach samego parlamentu czy partii politycznych
      zasiadających w tym parlamencie rokuje co najwyżej pogłębianie minorowych
      nastrojów z nieudolności wybrańców narodu.
      Punktem wyjścia może być tylko brak zaufania. Xresztą sam Lenin miałpowiedzieć,
      że zaufanie jest bardzo dorą rzeczą, ale kontrola jeszcze lepszą ;))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka