Dodaj do ulubionych

Mocodawcy i tworcy Nowoczesnej wplacili

18.04.16, 12:45
na jej kampanie datki:
"Andrzej Olechowski, były szef MSZ i cżłonek rady nadzorczej Citi Banku Handlowego na konto biznesmena przelał "jedynie" 5 tysięcy złotych. Wojciech Kostrzewa był bardziej hojny. Znany z tego, że w przeszłości wpłacał pieniądze na kampanie PO, wiceszef rady nadzorczej TVN wsparł Petru kwotą 20 tysięcy złotych.
Najbardziej hojny, według dziennikarzy "Newsweeka" był Piotr Krupa, prezes i współzałożyciel grupy "Kruk", która zajmuje się windykacją i obrotem wierzytelnościami. Wespół ze swoją żoną przelał na konto Nowoczesnej aż 87,5 tysiąca złotych. Wśród darczyńców widać również nazwiska Marcina Michalaka i Artura Hoffmana, którzy należą do rady nadzorczej ATM, największej polskiej firmy zajmującej się produkcją filmową i telewizyjną. Pierwszy z nich wpłacił 20 tysięcy złotych, zaś drugi (razem z małżonką) 75 tysięcy złotych. Wśród wspierających Nowoczesną widać również jednego z najbogatszych Polaków, Krzysztofa Klickiego. Jest on prezesem i założycielem kieleckiej spółki Kolporter. Na konto Petru przelał on 43 750 tysięcy złotych.
Warto również dodać, że przed ogłoszeniem daty wyborów parlamentarnych Petru finansował swoją kampanię ze środków, jakie zebrały jego stowarzyszenia i fundacje. W sumie lider Nowoczesnej zarejestrował 5 takich podmiotów. Tego, kto wpłacał na stowarzyszenia i fundacje partia jednak nie chce zdradzić. Jak tłumaczył Marcin Kowalski, szef biura komunikacji Nowoczesnej: - Przyjęliśmy, że osoby, które wspierały fundację, w większości robiły to, mając świadomość, że pozostaną anonimowe.

Mam nadzieje, ze teraz przeciwnicy finasowania partii z budzetu beda musieli swoje poglady zrewidowac.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka