Dodaj do ulubionych

Dlaczego Maliniak to wszystko znosi?

10.07.16, 19:44
Pytam, bo naprawdę jest to intrygujące - dlaczego czterdziestokilkuletni facet, jakoś tam wykształcony, nie garbaty ani niespecjalnie pokraczny, którego jednak Polacy w demokratycznych wyborach wybrali na urząd prezydenta daje się aż tak upokarzać i tak sobą poniewierać? Dlaczego przybiega jak mały piesek na każde gwizdnięcie, dlaczego nie przepuści żadnej okazji aby oddać wręcz bałwochwalczy hołd kurduplowi, dlaczego bez mrugnięcia okiem wykonuje wszystkie polecenia i rozkazy tegoż kurdupla który formalnie jest nikim - szeregowym posłem i nawet nie szefem swojego klubu parlamentarnego.
A co go spotyka w zamian? Podanie ręki "od niechcenia" bez zaszczycenia go nawet spojrzeniem, uwagi w stylu "prezydent usiłuje mieć własne zdanie", kompletne lekceważenie i wręcz manifestacyjna pogarda. Znamienne było jak w czasie jakiejś uroczystości państwowej najpierw "wkroczył" kaczyrdupel w towarzystwie ochroniarzy, za nim pasztetowa, potem chyba jakiś macierewicz, a na końcu, niczym lokaj (i z lokajskim wyrazem twarzy - ni to półuśmiech, ni to pełna wyczekiwania na rozkaz mina) wdreptał Budyń, jak by chciał wszem i wobec pokazać że on tu tylko tak, bez specjalnej okazji i zaraz sobie pójdzie.
Swoistą kwintesencją tego był dzisiejszy słowotok kaczyńskiego w którym pod niebiosa wychwalał macierewicza i pasztetową; nawet mimochodem pochwalił błaszczaka, a zupełnie "zapomniał" o dudusiu - jakby nie patrzeć - formalnie gospodarzu NATO-wskiego szczytu. Dopiero zagadnięty przez któregoś z reporterów coś tam wydukał w stylu: "a tak, rzeczywiście był taki i cośtacośtam zrobił".
Więc po raz wtóry pytam - gdzie leży przyczyna takiego zachowania? Co powoduje tym człowiekiem że świadomie i dobrowolnie na rozkaz łamie Konstytucję, łamie prawo, bierze czynny udział w niszczeniu polskiej demokracji, polskiej pozycji w świecie - i robi to bez zastrzeżeń i bezkrytycznie z miną rozanielonego downa? Bo przecież musi sobie zdawać sprawę że prędzej czy później nie uniknie za to wszystko odpowiedzialności zapewne nie tylko przed Trybunałem Stanu.
Pozostawiam pytanie otwarte, bez sugestii czy przypuszczeń bo sprawa jest naprawdę niełatwa do wyjaśnienia.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka