Dodaj do ulubionych

UNIA musi się dostosować do potrzeb Kraju...

08.10.16, 18:24
...siła jej jest realna jedynie poprzez siłę jej wszystkich członków a nie unijnych urzędników.

cytat:

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, witając uczestników spotkania, wyraził - jak relacjonowała Kancelaria Senatu - przekonanie, że Unia jest w momencie dramatycznym, ponieważ kwestionuje się wspólną przyszłość UE. Jak ocenił, wyjście Wielkiej Brytanii z UE to dramat.

Za późno na ubolewanie,Brytyjczycy nie po to przystępowali do UNii,żeby w końcu wylądować w jakiejś rzeszy,bo nie tylko głupie by to było,ale wręcz idiotyczne.
Niemcom się rzesza marzyła,no to niech sobie marzą,a my róbmy co do nas należy.
PO pierwsze,nigdy nie słuchajmy nowoczesnych zaKODowanych POpaprańców zdradzieckich,mówi wam to chłop polski,może głupi,ale rozum swój ma.

p.s.
mieszkam we Wspólnocie Mieszkaniowej,której władza sięga do zewnętrznej strony moich drzwi wejściowych i jest nam wszystkim bardzo dobrze,zwłaszcza dlatego,że mamy wspólny kocioł gazowy,który nas grzeje równo i sprawiedliwie,i wszyscy na niego złożyliśmy się uczciwie,proporcjonalnie do potrzeb i możliwości.
A co by to było,gdyby tak mi pan prezes Wspólnoty nic z gruszki ni z pietruszki do mieszkania jakiegoś bezdomnego wcisnął,bo on sobie tak zamarzył i chciał mu zrobić dobrze,nie pytając mnie o zgodę.
Obserwuj wątek
        • szwampuch58 Re: UNIA musi się dostosować do potrzeb Kraju... 08.10.16, 19:10
          Nie to gospodarczo-polityczny związek 28 demokratycznych państw europejskich w tym Polska .
          Państwa te mogą podjąć działania za uprzednią zgodą UE bo tak te panstwa to ustalily.Są to funkcjonowanie rynku wewnętrznego, unia celna, polityka monetarna krajów, które przyjęły walutę euro, zasoby morskie i polityka rybołówstwa, wspólna polityka handlowa.Czyli w sprawach przyjmowania uchodzcow nikt ci "bezdomnego" nie podrzuci bez twojej zgody
          • erka-4 Re: UNIA musi się dostosować do potrzeb Kraju... 08.10.16, 19:18
            szwampuch58 napisał:

Czyli w sprawach przyjmowania uchodzcow nikt ci "bezdomnego" nie podrzuci bez twojej zgody.

- no nie,to ja wiem o tym,ale po co cały ten rejwach robili,Polaków wyzywali i wyzywają nadal od ksenofobów,faszystów i ch.j wie jeszcze jakich w prasie niemieckiej.
            Zaznaczam,że nie znam niemieckiego i niemieckich gazet nie czytam,ale mam znajomych i członków rodziny w Niemczech,którzy je czytają i o tym mnie informują.
            Zatem czemu ma służyć ta antypolska propaganda w Niemczech,czyżby był to etap następny budowy niemiecko-polskiej przyjaźni ???
            Jedna rura nam wystarczy w pełni,a tu druga już się im marzy,e tam marzy,wnet będzie w realizacji.
            Rurociąg Przyjaźni,ale rosyjsko-niemieckiej.
            • szwampuch58 Re: UNIA musi się dostosować do potrzeb Kraju... 08.10.16, 19:47
              Jak sie czyta propagande antyunijna u siostrzyczek Karnowskich to sie wypisuje takie brednie,mnie to nie dziwi bo sa w calej Unii przeciwnicy obecnego porzadku w Europie,widocznie znudzil im sie pokoj i teskniom za wojenkami ale to ich sprawa.
              Antypolskiej propagandy w Niemczech nie ma i nie bylo z prostego powodu;Polska jest znaczacym partnerem gospodarczym pragmatycznych Niemcow, te brednie o zabieraniu poskich dzieci o sprzedawaniu gorszej jakosci towarow w Polsce o dyskryminowaniu polskich organizacji to wymysly palantow nadwislanskich .W sprawie tej nieszczesnej" rurki" przypomni mi kto powiedzial Niemcom i Rosjanom gdy pytali o pozwolenie na budowe rurki na ziemiach polskich:Na polskiej ziemi nigdy,po moim trupie??????Nie czasem Polacy? To wzieli "zabawki" i pobudowali rurke podwodna na nie polskim dnie Baltyku.Teraz pyskowanie to jak musztarda po kolacji.
              • erka-4 poważnie mówisz ?... 09.10.16, 08:14
                szwampuch58 napisał:

W sprawie tej nieszczesnej" rurki" przypomni mi kto powiedzial Niemcom i Rosjanom gdy pyta
                > li o pozwolenie na budowe rurki na ziemiach polskich:Na polskiej ziemi nigdy,po
                > moim trupie??????Nie czasem Polacy? To wzieli "zabawki" i pobudowali rurke po
                > dwodna na nie polskim dnie Baltyku.Teraz pyskowanie to jak musztarda po kolacji.

...no to ja ci powiem:
                Spółka Nord Stream, zajmująca się budową Gazociągu Północnego, nie przeprowadziła rozmów ani konsultacji w sprawie opłat tranzytowych przesyłu gazu w przypadku wybudowania gazociągu lądowego.

Chcieli Polskę i pozostałe państwa,przez których teren miałaby biegnąć rura ewentualnie,traktować jak jakieś tereny kolonialne.

I co niby Polak ma myśleć o przyjaźni polsko-niemieckiej,skoro ten przyjaciel,należałoby wyraz ten w nawiasy ująć,przyjaźń z największym polskim wrogiem zawiązuje,grubą gazową rurą.
                Mieliśmy już to niegdyś w przeszłości,też na gazie się zakończyło,w Oświęcimiu.
                • m.c.hrabia Re: poważnie mówisz ?... 09.10.16, 08:43
                  Spółka Nord Stream, zajmująca się budową Gazociągu Północnego, nie przeprowadziła rozmów ani konsultacji w sprawie opłat tranzytowych przesyłu gazu w przypadku wybudowania gazociągu lądowego.

a kiedy to spółka Nord Stream planowała budowę lądowego gazociągu ?
                  • erka-4 Re: poważnie mówisz ?... 09.10.16, 09:33
                    m.c.hrabia napisał:

> Spółka Nord Stream, zajmująca się budową Gazociągu Północnego, nie przeprowa
                    > dziła rozmów ani konsultacji w sprawie opłat tranzytowych przesyłu gazu w przyp
                    > adku wybudowania gazociągu lądowego.

>
                    > a kiedy to spółka Nord Stream planowała budowę lądowego gazociągu ?

- nie do ciebie mówiłem a do szwampucha i jemu odpowiadałem na pytanie,a zatem bliższego wyjaśnienia w kwestii rusko-niemieckiego antypolskiego porozumienia szukaj u niego.
      • erka-4 to ona taka już słaba ?... 09.10.16, 07:55
        ...no tak,słabnie się,kiedy traci się IDEĘ.
        Misz-masz to żadna idea.

kylax1 napisał:

> skończyło.
        >
        > Aż dziw bierze, że chcą to samo w Europie. Czyżby Polacy chcieli rozbiorów całe
        > j UE?

- mnie też dziw bierze,bo co bym musiał o tej UNii pomyśleć,gdyby się dała rozebrać ?
        Zresztą po co ją rozbierać,ona sama się rozbiera i nadstawia,też sama,co trzeba ideowym Arabom.
        Potem się w burkę przebierze.

• wilk_z_wolfow Re: UNIA musi się dostosować do potrzeb Kraju... 08.10.16, 21:56
      erka-4 napisał:

> ...siła jej jest realna jedynie poprzez siłę jej wszystkich członków a nie unij
      > nych urzędników.
      >
      > cytat:
      >
      > Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz, witając uczestników spotkania, wyr
      > aził - jak relacjonowała Kancelaria Senatu - przekonanie, że Unia jest w momenc
      > ie dramatycznym, ponieważ kwestionuje się wspólną przyszłość UE. Jak ocenił, wy
      > jście Wielkiej Brytanii z UE to dramat.
      >

>
      > Za późno na ubolewanie,Brytyjczycy nie po to przystępowali do UNii,żeby w końcu
      > wylądować w jakiejś rzeszy,bo nie tylko głupie by to było,ale wręcz idiotyczne
      > .
      > Niemcom się rzesza marzyła,no to niech sobie marzą,a my róbmy co do nas należy.
      > PO pierwsze,nigdy nie słuchajmy nowoczesnych zaKODowanych POpaprańców zdradzie
      > ckich,mówi wam to chłop polski,może głupi,ale rozum swój ma.

Nie zapomnij nigdy ,mąż Queen jest z pochodzenia Niemcem z linii Sachsen-Coburg-Gotha .Ona sama również jest potomkiem
      tego niemieckiego rodu .Jest nawet fotografia ,
      gdy była jeszcze dzieckiem , kiedy salutowala
      jak polscy katoliccy patrioci z ONR i NOP ,
      "pięć piw proszę ".
      To wlasnie ta linia w W.Brytanii , po śmierci
      Piłsudskiego , robiła wszystko , aby osadzić na najwyższych stanowiskach w II RP ludzi typu Beck i rozpocząć II WS wciągając w to "przedsięwzięcie" USA , które akurat nie miały
      ochoty ginąć za Londyn albo Paryż .Skutecznie zresztą!
      USA miały przecież fabryki w Niemczech m.in.
      Du Pont , Ford itd . Po wypowiedzeniu przez Brytyjczyków wojny przeciw Hitlerowi aby utrzymać te fabryki USA, przystąpili do niej .
      Skorzystali z tej okazji i zarobili kasę .
      IBM wzbogacił się niesamowicie , dostarczając
      po cichu do hitlerowskich Niemiec maszyny
      rachunkowe i chyba to nie przypadek , że najnowocześniejsze obecnie centrum tej korporacji w Europie znajduje się w Monachium .
      Twoje mgliste pojęcie o polityce i gospodarce zostawiam tobie.
      W.Brytania oprócz The City i BAE i Dayson'a nie posiada już nic.Lakshmi Mittal , rodzina Quandt
      VW , Bova itd . kupiły co było możliwe do kupienia. Resztę zbierają Aramco i inne fundusze
      z Zatoki Perskiej , Norwegii i USA .
      The City będzie rozlokowane we Frankfurcie nad Menem i Paryżu .

P.S . Dopiero kiedy poprzedniczka CIA , OSS
      zrozumiała , że W.Brytania chce być
      światowym przywódca , rolę się odwróciły .
      Po tym już była równia pochyła .
      Do współpracy z OSS w 1944 roku zmuszony
      został nie kto inny jak Franz Josef Strauß !

• wilk_z_wolfow Re: UNIA musi się dostosować do potrzeb Kraju... 09.10.16, 19:43
          erka-4 napisał:

> Wiem,wiem o nich wszystko i to,że ten król angielski,który musiał abtykować był
          > faszystą.
          > Hitlera darzył gorącą miłością i nawet Anglicy go gorąco kochali,tego króla,naj
          > pierw księcia,ale w porę się połapali.

Do dzisiaj powiązania Buckingham Palast z rodem Welfen i Sachsen-Coburg-Gotha
          są dość ścisłe .
          W.Brytania straciła wiarygodność po ucieczce
          Kim' a Philby do ZSRR .
          O tym napisali Peter Wright i Paul Greengrass w
          książce " Spy Catcher" .

A ja nie darzę nikogo zaufaniem , szczególnie polityków wszelkiej maści , bo zwyczajnie kłamią
          gdyby nie kłamali , nie byli by politykami .
    • nataliabi87 Re: UNIA musi się dostosować do potrzeb Kraju... 09.10.16, 19:49
      Na pewno warto w Unii być. Jednak zacznijmy od tego, że w Unii Europejskiej, która miała stać się gwarantem jednolitego rozwoju poszczególnych państw, nigdy tak naprawdę nie udało się stworzyć mechanizmu równych szans.

To, że Polska jest członkiem Unii jest naszą narodową szansą, lecz z tej szansy musimy umieć skorzystać. Do tej pory na naszym wejściu do Unii Europejskiej bardziej korzystały bogate kraje Unii, aniżeli sama Polska.

więcej na www.pomysloprzyszlosci.org
      • erka-4 Re: UNIA musi się dostosować do potrzeb Kraju... 09.10.16, 20:59
        nataliabi87 napisał(a):

Do tej pory na naszym wejściu do Unii Europejskiej bardziej korzystały bogate kraje Unii, aniżeli sama Polska.

- otóż to,pora najwyższa tą sytuację odwrócić,dziwi mnie jedynie dlaczego ta oPOzycja stawia temu taki totalny sprzeciw,czyżby oni w tym nie widzieli polskiego interesu.
        Zatem czyj oni mają interes na myśli ???

Mam taką propozycję polityczno-gospodarczą dla pana Przewodniczącego Tuska,który w rządzie polskim szuka wsparcia w celu objęcia drugiej prezydenckiej kadencji,powinien on na posiedzeniu Europejskiego Parlamentu w najbliższej przyszłości złożyć takie mniej więcej oświadczenie:

Drodzy Europejczycy

Oświadczam wam z pełną odpowiedzialnością,że rząd polski to co robi obecnie robi to wszystko dla dobra Europy i ma świętą rację !!!
        Proszę Was o wsparcie dla Polski i przestańcie rządowi polskiemu rzucać kłody pod nogi.
        Oświadczam także,że jestem w pełni sił umysłowych,chyba nie widzicie wariata we mnie ?
        A zatem spełnijcie moje życzenie,a ja obiecuję nadal uczciwie i solidnie pracować dla Was i dla Europy a zwłaszcza dla mojej Najukochańszej Ojczyzny .

Zapewniam pana Tuska,że po takim apelu nie tylko rząd polski go poprze,ale wszyscy Polacy staną za nim murem.
      • erka-4 nie bądź śmieszny... 10.10.16, 05:26
        x2468 napisał:

> Ciekawa logika. Wynika z tego że Caritas musi się podporządkować do patologiczn
        > ych rodzin którym pomaga.
        >

- nie POdlizuj się UNii,bo z Caritasem ona nie ma nic wspólnego.
        Caritas swą działalność opiera na ludzkim dobrym sercu,a UNia na manipulowaniu z POmocą pieniądza.
        ...widzisz w tym jakąś analogię ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka