Dodaj do ulubionych

laurka dla rosyjskiego agenta Macierewicza

24.05.17, 18:43
Żal mi towarzyszki premierki Szydłowej, bo się musi napinać w imię kombinacji rosyjskiej jaczejki Poputczyków i Sprzedawczyków pod przywództwem towarzysza prezessimusa Jara. Ale ma za swoje, za swoją głupotę i bezwolność.

Fakty są następujące: w 2007 roku odrzynane od koryta Paskudztwo i Swołocz w szczycie koniunktury ekonomicznej porzuciło wojsko w najgorszym stanie od roku 1989, niedoinwestowane, niedoszkolone, z poboru i ogarnięte tzw. "falą", czyli quasiprzestępczym systemem "stażu". O skali olania przez PiS wojska świadczy fakt, że towarzysze zdrajcy z PiSu chwalili się jedynie... f-16, które kupił postkomuszy rząd Leszka Millera.

Ówczesne nadwyżki w skarbie państwa Poputczycy i Sprzedawczycy zamiast na naprawianie niewydolnej armii przeznaczyli na korumpowanie grup zawodowych i napchanie kieszeni ruskiemu kompleksowi paliwowo-wojskowemu podPiSanymi przez Jasińskiego zawyżonymi kontraktami za gaz.

Co by nie mówić o tym bałwanie Donku, to był pierwszy polski premier, który przewidział destabilizację sytuacji w Europie (patrz tzw. drugie ekspozeeeee) i między rokiem 2008 a 2015 zbudował od pozostawionego przez PiS zera przyzwoitą zawodową armię, ocenianą jeszcze dwa lata temu na trzecią siłę lądową na kontynencie europejskim.

Jednak w 2015 władzę w Polsce przejęli Poputczycy i Sprzedawczycy i armię z rozdzielnika rosyjskich służb w Akwarium (GRU wszak - a dokładniej pułkownik Tatiana Karacuba - zaprojektowało narrację "zamachu smoleńskiego") dostał rosyjski agent Macierewicz, który rozpoczął akcje zapobiegawcze, żeby przypadkiem nie doszło do wzmocnienia obronności Polski. W przeszłości agent Macierewicz zdobył sobie uznanie przełożonych w Moskwie próbą utrącenia projektu "rosomak", który okazał się jednym z najbardziej udanych wozów bojowych w swojej klasie na świecie. Teraz zabrał się za kontrakt na "caracale", które miały być dostarczone Polsce wraz z bardzo drogim wyposażeniem FLIR, umożliwiającym działania bojowe przy złej widoczności i w nocy (dzięki czemu polska specjalnośść w NATO - komponent sił specjalnych - zyskałby wreszcie właściwą siłę), w zamian forsując starszą konstrukcję bez elektroniki bojowej pt. "wsiowy blackhawk", wiedząc, że dostawy z wymaganym sprzętem elektronicznym wymagają zgody kongresu USA, co opóźnia uzbrojenie polskiej armii w porządne śmigłowce w momencie, gdy posowieckie mi-8 kończą przydatność do użytkowania, czyli tzw. resurs.

Wywracając kontrakt na "caracale" rosyjski agent Macierewicz wraz ze swoim popychadłem Kownackim ubili swój główny cel: program strategicznego odstraszania "orka", który pozwalałby Polsce na uderzenie w rosyjskie centra wojskowe i elektrownie jądrowe jeszcze nawet w miesiące po rozpoczęciu wojny, a nawet jej przegraniu. Towarzysz zdrajca Macierewicz mianowicie wysadził w powietrze kontakty z Airbusem oraz Francją. Potrzebne do programu "orka" pociski manewrujące o zasięgu ok. 1000 km robi w Europie tylko spółka-córka Airbusa MBDA, a okręty typu "scorpene" na których wypróbowano tę technologię robi tylko Francja. Na rynku jest tylko jeden jeszcze pocisk tego typu, izraelski "popeye", instalowany na okrętach proweniencji niemieckiej, bo Amerykanie obecnie nikomu nie sprzedają swoich "cruise'ów", nawet Izraelowi. Ale Izrael daleko, a okręty trzebaby zamówić u Niemców, z którymi PiSowska targowica natychmiast na wszelki wypadek popsuła stosunki (polskie działa wymagają luf od Thyssena-Kruppa po każdych 300-500 strzałach, więc na wszelki wypadek rosyjscy agenci w PiSIe zepsuli stosunki polsko-niemieckie).

Ale wróćmy do naszego gieroja sawietskowo sajuza Macierewicza: po zrujnowaniu śmigłowców i "orki" nasz tawariszcz wziął się za tarczę antyrakietową i wszczął nieskończone rozmowy z USA w sprawie dostawy "patriotów" skutecznie opóźniając ich realizację. Następnie na poziomie operacyjnym Macierewicz rozbił odwód polskiej armii - dywizję w Żaganiu, a przy okazji przesunął batalion najlepszych polskich czołgów "leopard 2a5" w zasięg rakiet "iskander" z obwodu kaliningradzkiego. Ale tego jeszcze było naszemu tawariszczu mało: przerobił batalionową koncepcję obrony terytorialnej stworzoną za czasów Siemoniaka w łatwą do rozbicia jednym atakiem strukturę brygadową, która jest kosztowniejsza i niszczy podstawowe założenie obrony terytorialnej: zakotwiczenie w miejscu stałego pobytu żołnierzy.

Ponadto w imię zablokowania obiecującego projektu modułowej broni strzeleckiej MSBS z Radomia rosyjski agent Macierewicz zamówił dla armii regularnej w sumie około 60 tys. zmodernizowanych kałachów o nazwie "beryl", co sprawiło, że projekt MSBS stał się ekonomicznie nieuzasadniony. "Testowanie" zaś owych MSBSów towarzysz sprzedawczyk i zdrajca umyślił powierzyć nie doświadczonym żołnierzom zawodowym, lecz pryszczatym harcerzykom z tego czegoś, co zostało z prawdziwej obrony terytorialnej, wiedząc, że oni nie są w stanie tego zrobić.

Cóż więcej rzec. Antoni Macierewicz jest w oczywisty sposób rosyjskim agentem wpływu, który systematycznie obdziera polską armię z możliwości obronnych i blokuje jej możliwości rozwoju technologicznego. Czeka nas z pewnością koniec programu modernizacji "leopardów" (z Niemcami na wszelki wypadek PiSi zrujnowali stosunki, jako się rzekło), a już został utrącony przez PiSi MON program upgrade'u starzejących się polskich "twardych" pod nazwą PT-16, co ciekawe, zgłoszony przez polskie zakłady.

Kiedyś, mam nadzieję, zdrajca i rosyjski agent Antoni Macierewicz odbierze od Narodu Polskiego swoją odpłatę należną neotargowiczanom. Na razie towarzyszka premierka Szydłowa bez przekonania huczy w obronie towarzysza zdrajcy Macierewicza, a jej czerwona ze wstydu szyja odzwierciedla bolszewickie powiązania PiSu. Robi to na polecenie rosyjskiego dziedzicznego agenta, towarzysza prezessimusa Jara.

Ale dziedziczny agent rosyjski Jarosław Kaczyński to już niezupełnie, ale jednak inna historia.
Obserwuj wątek
  • aniechto.only Re: laurka dla rosyjskiego agenta Macierewicza 24.05.17, 21:03
   Cóż więcej rzec. Antoni Macierewicz jest w oczywisty sposób rosyjskim agentem wpływu, który systematycznie obdziera polską armię z możliwości obronnych i blokuje jej możliwości rozwoju technologicznego. Czeka nas z pewnością koniec programu modernizacji "leopardów" (z Niemcami na wszelki wypadek PiSi zrujnowali stosunki, jako się rzekło), a już został utrącony przez PiSi MON program upgrade'u starzejących się polskich "twardych" pod nazwą PT-16, co ciekawe, zgłoszony przez polskie zakłady


   A propos leopardów. Kolejna pozycja w księdze "chwały" gieroja Macierewicz- przerzut bataliona leopardów pod Warszawę. Jeden batalion Warszawy nie obroni, za to rozpirzona została najsilniejsza polska dywizja, 11 Lubuska Dywizję Kawalerii Pancernej.
   • erte2 Re: laurka dla rosyjskiego agenta Macierewicza 25.05.17, 09:22
    taniarada napisało:
    Jeśli Pan Macierewicz jest zdrajcą to kim jest pan redaktor Blumsztajn?

    A co ma młoteczku do sprawy redaktor Blumsztain? Czy to on rozbraja i niszczy polską armię? Czy to on wyrzuca z niej najbardziej doświadczonych dowódców? Czy to on bredzi o zamachu i próbuje udowadniać go przy pomocy puszek, parówek i biniend? Czy to on promuje misiewiczów i każe oficerom i generałom oddawać mu honory?
   • qwardian Re: laurka dla rosyjskiego agenta Macierewicza 25.05.17, 09:40
    Planem zbrodniarzy z Czerskiej, w tym Blumsztajna, było sprowadzić tysiące krwawych terrorystów z Afryki i Bliskiego Wschodu, żeby przelać polską krew. Tusk zaaranżował, żeby tzw. uchodźcy otrzymali na Okęciu polskie paszporty, gotowe karty do głosowania w wyborach 2015 roku i broń, żeby wymordować przeciwników politycznych. To wszystko wzięło w łeb i zamach na katolicką Polskę się nie powiódł dzięki Antoniemu Macierewiczowi i jego asystentowi z Żoliborza, ale faktycznie Polskę uratował Ojciec Rydzyk, który koordynował obroną naszej katolickiej ojczyzny..
    • magdolot Re: laurka dla rosyjskiego agenta Macierewicza 25.05.17, 13:08
     Tusk zaaranżował, żeby tzw. uchodźcy otrzymali na Okęciu polskie paszporty, gotowe karty do głosowania w wyborach 2015 roku i broń, żeby wymordować przeciwników politycznych.
     ------------------------------------------------------------------
     A w przechowalni bagażu na Okęciu były już przygotowane nawozy sztuczne dla tych złych "uchodźców". Po tonie na twarz, żeby mogli powysadzać całą Warszawę. Oczywiście z wyjątkiem Tuska.
     :-)))))
  • erte2 Re: laurka dla rosyjskiego agenta Macierewicza 25.05.17, 09:48
   pieluchy-i-sliniaczki napisał(a):

   Co by nie mówić o tym bałwanie Donku, to był pierwszy polski premier, który przewidział destabilizację sytuacji w Europie (patrz tzw. drugie ekspozeeeee) i między rokiem 2008 a 2015 zbudował od pozostawionego przez PiS zera przyzwoitą zawodową armię, ocenianą jeszcze dwa lata temu na trzecią siłę lądową na kontynencie europejskim.

   Tak Ci nieśmiało przypomnę że ten "bałwan Donek" (oprócz uzawodowienia armii i jej modernizacji, co zostało nader pozytywnie ocenione przez NATO) ma jednak jeszcze parę innych zasług.
   I tak:
   1. Przeprowadził Polskę względnie bezboleśnie przez światowy kryzys, bez obniżania emerytur, bez bolesnych cięć, i bez recesji.
   2. Pozostawił po sobie kilka tysięcy kilometrów dróg ekspresowych i autostrad, czego nie dokonał nikt przed nim ani po nim.
   3. Doprowadził do budowy (i praktycznie wybudował gazoport w Świnoujściu) który z wielkim hałasem otworzył kaczyński przypisując sobie jego budowę.
   4. Przeprowadził niezbędna reformę emerytalną (która niestety właśnie niszczy kaczyński).
   5. Umocnił i ustabilizował pozycję Polski w Europie i na świecie w uznaniu czego został "prezydentem" Unii, a jego praca na tym stanowisku została oceniona na tyle pozytywnie że wynikiem 27:1 został wybrany na drugą kadencję.
   Można by jeszcze wymienić parę innych osiągnięć tego "bałwana" w wyniku których "Polki i Polacy" powierzyli mu rządy po raz wtóry, ale zajęło by to zbyt dużo miejsca.

   A co do oceny roli i "osiągnięć" macierewicza - pełna zgoda.
   • buldog2 Re: laurka dla rosyjskiego agenta Macierewicza 25.05.17, 10:22
    Zgoda. Jednocześnie Platformie się należała alternatywa i odejście od władzy.
    Powtórzę kolejny raz listę grzechów PO:
    Lista przewin PO v. 1.1 (z roku 2012)

    1. Brak skutecznych prób redukcji deficytu budżetowego.
    2. Brak programu b. szerokich preferencji zagranicznych inwestycji.
    3. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
    4. Brak pomocy firmom innowacyjnym (wiem, co piszę, na przykładzie kolegi, który zamówienia ma z całego świata, a brak ok. miliona dolarów do uruchomienia produkcji).
    5. Brak przeniesienia wydatków budżetowych z dotowania postępowego elektoratu na R&D i zwiększenia ich do rozmiarów (proporcjonalnie) co najmniej takich, jak w Niemczech, oraz programu szybkiego dojścia do finansowania takiego, jak w krajach skandynawskich.
    6. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
    7. Niemal całkowita uległość wobec lobby prawniczego.
    8. Brak wschodniej polityki gospodarczej takiej, jaką prowadzą Niemcy.
    9. Brak adaptowania gospodarki polskiej do konkurencji z wielkimi koncernami w warunkach gospodarki globalnej, np. na wzór Korei Płd.
    10. Brak odpowiedniego finansowania i skandaliczny poziom publicznych mediów.
    11. Uległość wobec wyzysku przez związkowe lobby górników i podobne.
    12. Uległość wobec PSL i utrzymywanie przywilejów KRUS.
    13. Brak rozliczenia prawdziwych afer poprzedniego rządu (już nie mówię o wcześniejszych), np. prawdziwej afery hazardowej.
    14. Brak przyznania Ojcu Dyrektorowi możliwości cyfrowej emisji sygnału na drodze innej (np. ustawowej), niż ogólna. Tetrapodiom też się należy TV, było o tym nawet w mediach mętnego nurtu (np. w TOK FM mówiła o tym P. Dominika Wielowieyska).

    Należałoby powiedzieć jeszcze o skandalicznej sprawie ACTA i braku należytego odporu kłamstwom o zamachu smoleńskim. Postawa wobec ACTA została zrewidowana, dlatego nie ma jej w spisie, a była to jedna z najgorszych rzeczy w czasie rządów PO. Kłamstwo o zamachu smoleńskim, bo jego skutki trwają i do sprawy będziemy wracać - chodzi o brak sprzeciwu wobec PiSowskich bredni na temat zamachu i brak publikacji np. ostatniej rozmowy Kaczyńskich.
    • erte2 Re: laurka dla rosyjskiego agenta Macierewicza 25.05.17, 10:50
     buldog2
     Twoje zarzuty wobec rządów PO - PSL są słuszne (przynajmniej w większości), ale "tak krawiec kraje....".
     Nie zapominaj że owe rządy trwały 8 (słownie: osiem) lat i trudno wymagać żeby przez ten czas udało się doprowadzić wszystko, cała państwową machinę do stanu do którego np. państwa skandynawskie czy tzw. "stara Europa" dochodziły przez lat co najmniej kilkadziesiat o ile nie kilkaset.
     Można by z jednej strony próbować usprawiedliwiać te wszystkie wymienione przez Ciebie zaniechania, zaś z drugiej strony coś jeszcze dodać (np. brak usankcjonowania związków partnerskich). ale ogólny bilans tamtych rządów jest jak najbardziej pozytywny.
     No a w porównaniu z tym co dzieje się teraz....
     • piq Donek zmarnował gigantyczny kredyt zaufania ... 26.05.17, 04:50
      ... wyborców i pozostawił podstawy państwa w stanie, który nie gwarantuje rozwoju. To przyszpachlowany i polakierowany peerel. Po zaborach w ciągu znacznie mniej niż 8 lat napisano podstawy państwa polskiego od nowa, my tego nie zrobiliśmy od 1989 roku, chłopcze.

      A co do "związków partnerskich": upadek PO zaczął się, gdy Biernat, Kidawa-Błońska i Tyszkiewicz przedstawili projekt ustawy o "zw.part.", bo suweren związków partnerskich po prostu nie chce. Jeszcze się nie zorientowałeś, że seria dziwnych wyników wyborczych na świecie, w tym w Polsce, to bunt w końcu rzetelnie wqrvvionej klasy średniej przeciwko obcym jej dogłębnie ideologicznym fanaberiom pseudoelit właśnie w typie "związków partnerskich"? Bo klasa średnia ma dość finansowania rzeczy, którymi sie brzydzi (a to na nią zwala się sfinansowanie postempackich idiotyzmów)?

      Idźże po rozum do jakiejś głowy.
  • taniarada Musimy mówić jasno i przejrzyście 25.05.17, 11:38
   Nie musimy wyposażać naszej MW w kilkadziesiąt barek desantowych, by zdobywać wyspy duńskie (tak było za komuny), Nie musimy też mieć kilkunastu dywizji pancernych (tak było za komuny). Warto jednak rozważyć posiadanie kilku brygad rakiet operacyjno-taktycznych (tak było za komuny). To broń o dużej sile odstraszania, a stosunkowo tania. Głowice mogłyby być dostosowane do przenoszenia ładunków jądrowych (to oczywiście w uzgodnieniu z mocarstwami atomowymi NATO). Zasięg tych rakiet ok. 500 - 700 km.
   W koncepcji dość enigmatycznie mówi się o pozyskaniu przynajmniej kilku eskadr nowoczesnych samolotów i o śmigłowcach szturmowych. Przypomnę, że więcej takich samolotów ma "upadająca" Grecja, a Turcja, czy Izrael mają ich ok 6 - 8 razy więcej niż my. Mówi się natomiast o OP (NAREW), ale nie mówi się o obronie przeciwrakietowej (WISŁA). Skądinąd wiadomo, że toczą się rozmowy z Raytheon'em sprawie pozyskania PATRIOTÓW nowoczesnej generacji. O tempie tych rozmów niewiele wiadomo.
   Jeszcze Least, but not lest - Polska poza produkowaniem nowoczesnych samolotów bojowych i rakiet - posiada wszechstronną i nowoczesna bazę techniczną do produkcji uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Posiada także gotowe opracowania niektórych rodzajów uzbrojenia na światowym poziomie. Warto tutaj na szczeblu rządowym przeprowadzić analizę - w jakich kierunkach się rozwijać. Uzbrojenie produkowane w Polsce zawsze cieszyło się dobrą opinią. Np. MTLB - bojowe wozy piechoty - najlepsze w UW - HSW produkowała w ilości 700 szt rocznie i wszystko na pniu zagarniali Sowieci. Nasze laserowe celowniki czołgowe, też były najlepsze - tu Sowieci nie zdołali ich rozszyfrować. Za nasze karabiny cały świat dawał dwukrotnie większe ceny niż za chińskie. Nasz sprzęt radiolokacyjny jest na światowym poziomie. Dość powiedzieć, że dużym importerem naszych radarów były Stany Zjednoczone. Może ktoś się zdziwić, ale także polską specjalnością była budowa okrętów. Cóż, za komuny produkowaliśmy je głównie na potrzeby Czerwonej Armii. Potencjał techniczny został w dużym stopniu już zdegradowany, ale jeszcze istnieje, a co ważniejsze istnieje potencjał ludzki - umiejętności i doświadczenie naszych inżynierów. siema.

   Źródło: niepoprawni.pl/blog/janusz-40/blade-poslow-o-wojsku-pojecie
   • dr.krisk Re: Musimy mówić jasno i przejrzyście 25.05.17, 11:50
    taniarada napisał(a):

    > Może ktoś się zdziwić, ale także polską specjalnością była budowa okrętó
    > w. Cóż, za komuny produkowaliśmy je głównie na potrzeby Czerwonej Armii.
    A jakie to "okręty" produkowaliśmy? Niszczyciele? Lotniskowce?
    Prosiłbym o dane.
    • erte2 Re: Musimy mówić jasno i przejrzyście 25.05.17, 12:25
     dr.krisk napisał:
     A jakie to "okręty" produkowaliśmy? Niszczyciele? Lotniskowce? Prosiłbym o dane.

     Produkowaliśmy okręty typu BKLO (Bojowe Kajaki Lekko Opancerzone) których armia sowiecka używała do inwazji w Afganistanie.

     A tak poważnie to misiaczkowi popieprzyły się okręty ze statkami; te drugie rzeczywiście produkowaliśmy masowo na eksport do Sowietów; tyle że był to małpi interes bo sprzedawaliśmy je w pełni wyposażone w osprzęt kupowany na Zachodzie za ciężkie dewizy, a zapłatę otrzymywaliśmy w tzw. rublach transferowych, nic niewartej "walucie" umownej, i wychodziliśmy na tym jak Zabłocki na mydle. I stąd wielotysięczne załogi polskich stoczni którym trzeba było płacić pustym w dużym stopniu pieniądzem (jak zresztą wielu innym załogom w wielu innych fabrykach czy PGR-erach).
     A jak dodamy do tego doktrynę tzw. "pełnego zatrudnienia" prowadzącą do gigantycznych przerostów kadr oraz braku konkurencji w centralnie sterowanej gospodarce to nic dziwnego że to musiało pier.dolnąć.
   • buldog2 Re: Musimy mówić jasno i przejrzyście 25.05.17, 12:38
    Least, but not lest

    Do tej pory myślałem, że język wolski stara się ingerować tylko w bardzo podobny język polski. Jednak okazuje się, że miarę wstawania z kolan (za przykładem i na rozkaz Putina) niepoprawni autorzy jaczejki PIS zaczynają działać na szerszym polu. Wspólnie z innymi aktywnymi jaczejkami web-brygady.
    Zakonnik i razem z przeorem założą nowe konta w banku na Kajmanach, może kupią jakąś wyspę na Tichim okeanie.
   • piq kochana Taniu, linkujesz blog jakiegoś kretyna,... 26.05.17, 05:19
    ...który wygłasza koncepcje jak chłopiec z gimnazjum. "Zbudujmy se kilka brygad rakiet o zasięgu 500-700 km wyposażonych w możliwość przenoszenia głowic jądrowych". Co za pajac. Nawet Rosjanie, bardzo dobrzy (wręcz świetni) w amunicji rakietowej, mają tylko 9 brygad (112 wyrzutni) rakiet "Iskander". A 500-700 km zasięgu pozwoli Polsce ostrzelać okolice Orszy we wschodniej Białorusi co najwyżej oraz Czerkasy i Czernihów na Ukrainie. Jeśli ustawi się te rakiety na brzegu Bugu. Ma to sens jakiś, operacyjny lub strategiczny? Nie ma.

    Janusz-40 jest idiotą. resztę jego wypocin też można wyrzucić do śmieci, bo to rzetelne góvvienko warte co najwyżej mandatu za zanieczyszczanie miejsc publicznych.

    Puknij się, Taniu, w łepek i zacznij lepiej czytać uważnie Pana piqa, a nie blogi jakichś bałwanów, bo Pan piq pisze rzeczy ważne, przemyślane, logiczne i rozumne oraz oparte na faktach, a nie zmyślone.
  • buldog2 Re: laurka dla rosyjskiego agenta Macierewicza 25.05.17, 12:27
   Ponadto w imię zablokowania obiecującego projektu modułowej broni strzeleckiej MSBS z Radomia rosyjski agent Macierewicz zamówił dla armii regularnej w sumie około 60 tys. zmodernizowanych kałachów o nazwie "beryl", co sprawiło, że projekt MSBS stał się ekonomicznie nieuzasadniony.

   Nie doczytałem, kiedy korzystałem z telefonu. Pamiętam, Rosjanie na swoich portalach branżowych b. chwalili ten projekt, uważali go za jeden z najciekawszych na świecie i z posiadających ogromny potencjał rozwojowy.

   No fakt, pomysł b. się spodobał, podobnie jak PL-01. Za interesujący i odważny uznali pomysł budowy modułowej czołgu i ten sam pomysł konstrukcji PL-01 zastosowali w Armacie.

   Jednak w przypadku broni strzeleckiej prócz wyrazów uznania dla konstruktorów przysłali jaczejce rozkaz zastopowania programu.

   --
   Opozytura to bardzo ładne słowo, bo zawiera i działanie PiS w charakterze ekspozytury - Magdolot
   • piq zdaje się, że PL-01 został odstrzelony na amen,... 26.05.17, 05:26
    ...nic nie słychać o wynikach współpracy ze Szwedami, którzy robili do tego projektu podwozie i zespół jezdny na podstawie "armadillo" cv90. O PL-02, czyli standardzie modernizacji leopardów 2a4 i 2a5 do wersji mniej więcej 7+, też już nie usłyszymy, skoro Macierewicz odrzucił z miejsca koncept PT-16 dla "twardych", które mają już ponad 25 lat.
     • taniarada Co za kłamstwa i bzdety 26.05.17, 08:37
      Wklejasz linka czy piszesz tak na pałę co ci ślina przyniesie?Pierwszą umowę na dostawę karabinków MSBS dla Wojska Polskiego podpisano w marcu 2016 r. Obejmowała ona 150 sztuk broni w wersji reprezentacyjnej. Trafiła ona do Batalionu Reprezentacyjnego WP i zadebiutowała 3 maja 2016 r. podczas uroczystości na pl. Zamkowym w Warszawie. Karabinki MSBS-R kupiła też Służba Więzienna. Odmianę reprezentacyjną można przekształcić w wersję bojową.Niezależnie od badań nowe karabinki trafią do testów poznawczych w Wojskach Obrony Terytorialnej, które od początku roku są osobnym rodzajem sił zbrojnych, obok sił lądowych, powietrznych, morskich i specjalnych. "Inicjatywa wyszła od nas, gdyż jesteśmy zainteresowani pozyskaniem pewnych wybranych elementów rodziny MSBS na wyposażenie WOT" - poinformował PAP rzecznik prasowy Dowództwa WOT ppłk Marek Pietrzak.PL-01 – projekt polskiego czołgu wsparcia bezpośredniego tworzony przez firmę OBRUM we współpracy z brytyjskim BAE Systems[2]. Makieta pojazdu została zaprezentowana na targach MSPO w Kielcach 2 września 2013 roku[3]. Według założeń projektantów pełny prototyp miał zostać ukończony w 2016, a produkcja seryjna miałaby ruszyć w 2018 roku.Wklejaj linki .Mój portal pisze ciekawsze rzeczy niż te bzdety montowane by kogoś zohydzić.
      • piq samozaorałaś się, Taniutka, bo wychodzi twoja... 27.05.17, 01:51
       ...ignorancja. W ostatnich latach w sumie kupiono dla wojska prawie 100 tys. "beryli", żabko, z czego 60 tys. zamówił Macierewicz w tym roku, co oznacza, że przez jakieś 10-15 lat armia nie będzie potrzebowała indywidualnego wyposażenia strzeleckiego żołnierza, czyli nie kupi nic nowego. A dokładnie nie kupi MSBSa. Czyli program został zniszczony, bo nikt za granicą nie kupi spluwy, której nie używa polska armia, chociaż jest polska.

       Testowanie MSBSów przez pryszczatych harcerzyków z obrony terytorialnej jest sabotowaniem tego projektu, gdyż chłopcy ci z bronią zetknęli się w większości kilka miesięcy temu najdalej i nie mają o niej zielonego pojęcia. Sam jestem strzelcem i wiem, ile czasu zdobywa się umiejętności i doświadczenie. Broń w normalnych krajach testują weterani, którzy w róznych warunkach używali róznych broni, mają doświadczenie operacyjne i wiedzą, czego od broni wymagać. MON po prostu ściemnia, w rzeczywistości program MSBS został zabity, stracił rację bytu, bo nowy produkt może być świetny i innowacyjny, ale jeśli go nikt nie kupuje, to oznacza, że trzeba projekt zamknąć. Trzeba kojarzyć fakty, Taniuszka, i mieć przynajmniej podstawową wiedzę, żeby pisać mądre rzeczy, a ty tego nie masz. Proponujesz CtrlC-CtrlV z wikipedii, która jest kompletnie niewiarygodnym źródłem przeznaczonym dla jełopów.

       PL-01 nie istnieje i przypuszczalnie poszedł po cichu do śmieci, bo MON bąkał o przeanalizowaniu sensowności kontynuowania tego projektu. Gdzie ten prototyp, Taniuszka? Miał być w ub.r. Fakty, kochanie, są takie: polskie firmy nie potrafią zrobić podwozia do PL-01 (podobnie jak dla "kraba"), dlatego poprzedni MON nawiązał współpracę ze Szwedami, z kontrolowanych przez brytyjsko-międzynarodowy BAe firm Hagglunds i Bofors, bo zrobili oni świetny układ jezdny dla 35-tonowego wozu CV90 Armadillo i na jego podstawie mieli skonstruować napęd i dołączyć do projektu modułowego wozu bojowego pola walki PL-01 (obecnie nosi on kryptonim "Gepard") , bo jest on w tej klasie wagowej. Szwedzi owszem, zajmują się obecnie poprawianiem układu jezdnego Armadillo (mają genialne wyniki), ale nie słychać u nich nic o PL-01. W Polsce także, czyli stało się z polskim "czołgiem średnim" to samo, co z przetargiem na helikoptery uderzeniowe, który miał być już w 2016 roku, i dalej go nie ma. Oraz z programem "Orka", wyrzuconym de facto do śmieci (to jest to, o czym sobaczy syn Anton kompromitująco pierniczył ostatnio, że mają być okręty podwodne z samolotami).

       Nie będę ci dawał, dziecko, linków, bo nie wszystko jest w internecie, wyobraź sobie, biezguło, że są ludzie, którzy mają książki i drukowane czasopisma specjalistyczne. A poza wszystkim po co mam ci dawać źródła, skoro wierzysz bezkrytycznie i ślepo tawariszczu Kawnatskomu i Matieriewiczu, a żeby zrozumieć materiał, trzeba mieć elementarną wiedzę. A tu wpada Tania z wikipedią.

       Jeśli nie masz nic mądrego do naPiSania, to lepiej nie PiSz, bo się kompromitujesz, a mnie zabierasz czas, bo uważam za swój obowiązek w moim wątku prostować brednie, na które się natykam. A ty nakłamałaś, nabzdurzyłaś, zrobiłaś focha i się zesyrałaś, a ja to muszę po tobie sprzątać, żeby niewinni czytelnicy twoich głupot nie wzięli się na te musze kupki, które zostawiłaś. Idź się popraw, nadal uważam, że jesteś głupia, a nie sprzedajna, więc jest dla ciebie nadzieja. Dla Macierewicza już nie ma, a dla Kownackiego buduje się już cela.

       Jeśli twój portal PiSze ciekawsze rzeczy, to nie czytaj moich, a zwłaszcza nie komentuj w sposób matolski. Idź sobie tam po pseudowiedzę takich pajaców jak Janusz40.
  • magdolot Re: laurka dla rosyjskiego agenta Macierewicza 25.05.17, 13:44
   Martwi mnie ten wątek. Przy takiej ilości trywialnych konkretów nijak nie broni się narracja, że Macierewicz to taki przypalony rusofobiczny świr z przerośniętym ego, co uważa że trza nam rozpieprzyć armię, by od podstaw zbudować nową, naprawdę wspaniałą. Rewelacje Piątka dość łatwo jest obezwładnić właśnie takim obrazkiem Macierewicza, Piqowych - nie, bo tu za dużo się trzyma kupy, a spoza oparów szaleństwa wyłania się metoda.
   Martwi mnie, że nikt nie podejmuje próby publicznego rozprawienia się z Macierewiczem właśnie za pomocą argumentów Piqa.
   Czy nikt się na tym nie zna dość?
   Czy to aż takie ryzykowne w ten sposób podjąć temat?
   • taniarada Re: laurka dla rosyjskiego agenta Macierewicza 25.05.17, 13:54
    magdolot napisała:

    > Martwi mnie ten wątek. Przy takiej ilości trywialnych konkretów nijak nie broni
    > się narracja, że Macierewicz to taki przypalony rusofobiczny świr z przerośnię
    > tym ego, co uważa że trza nam rozpieprzyć armię, by od podstaw zbudować nową, n
    > aprawdę wspaniałą. Rewelacje Piątka dość łatwo jest obezwładnić właśnie takim o
    > brazkiem Macierewicza, Piqowych - nie, bo tu za dużo się trzyma kupy, a spoza o
    > parów szaleństwa wyłania się metoda.
    > Martwi mnie, że nikt nie podejmuje próby publicznego rozprawienia się z Maciere
    > wiczem właśnie za pomocą argumentów Piqa.
    > Czy nikt się na tym nie zna dość?
    > Czy to aż takie ryzykowne w ten sposób podjąć temat?
    >
    A co to za argumenty? Towarzysz Piq trąbi już drugi rok o tym samym .I to w trzech nickach . Miało kto poważnie bierze te argumenty. Najlepiej niech wyjdzie z tego forum i uda się do ABW.
  • taniarada Re: obal moje argumenty, głupia pindziu,... 26.05.17, 08:15
   piq napisał:

   > ...bo dotychczas nawet nie spróbowałaś. A gdy cytowałaś jakiegoś bloga, to obry
   > wałać po tłustym brudnym zadku. Jesteś żałoście głupią ślepą wyznawczynią zasło
   > n dymnych, żabko. Bo o świadomą zdradę cię jednak nie podejrzewam. Co najwyżej
   > o głupotę.
   Cytuje tego bloga bo tam w nich piszę .Bez przyczyny bym tego nie wklejał .Co ci daje tu pisanie ciągłe o panu Macierewiczu nic.Skomlesz tylko pod któryś już nickiem .Ruszył gó...ane struktury wojska .Czyli generalicję .NATO się z tego powodu nie sypie .A pisanie bzdur o agencie zgłoś to do odpowiednich służb . Co ci tu daje takie pisanie bzdetów. Odpowiem nic oprócz satysfakcji ,że paru się u ciebie wpisze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka