Dodaj do ulubionych

w sprawie powstania warszawskiego polecam...

01.08.17, 15:32
...pozbawione pseudopatriotycznej mitomanii wpisy historyka na jego blogu:
www.salon24.pl/tag/136827,awantura-warszawska
wraz z bieżącą okolicznościową notką:
predatorxl.salon24.pl/798529,awantura-warszawska-1944-jeki-i-kabotynskie-wrzaski
Zwłaszcza PiSiej tłuszczy czczącej radośnie machając chorągiewkami zagładę setek tysięcy ludzi, stolicy oraz utratę własnej historii w spalonym doszczętnie archiwum akt dawnych.
Obserwuj wątek
  • buldog2 Re: w sprawie powstania warszawskiego polecam... 01.08.17, 16:12
   Warto zacytować xiazeluka (drugie źródło):

   Awantura warszawska 1944 – jęki i kabotyńskie wrzaski

   Od razu wyjaśnienie dlaczego „awantura” - ano dlatego, że:

   1. Była to awantura wywołana puczem w Komendzie Głównej AK 31 lipca 1944 po południu. Puczem wszczętym przez byłego (a może i czynnego) informatora NKWD, zdrajcę Okulickiego.

   2. Było to przedsięwzięcie równie awanturnicze, co niedorzeczne (z gołymi rękoma rzucono się na uzbrojonych i ufortyfikowanych przeciwników)

   3. Było to działanie na szkodę sprawy polskiej, a w interesie naszych wrogów (Niemcy mogli wreszcie zrobić porządek ze znienawidzoną Warszawą, a Sowieci napić się szampana i zakąsić kawiorem – Polacy sami zatroszczyli się o to, by łatwiej było sowietyzować resztki Polski)

   4. Nie minęła doba, gdy rozpoczęło się poniżające dla nas i żenujące dla innych łaszenie się i skamlenie o natychmiastową pomoc.

   5. Awantury wszczyna się bez głębszego, rozsądnego planu – taka też była awantura w Warszawie. Oszukano i wydano na rzeź Warszawski Korpus AK oraz ludność stolicy.

   6. Awanturnicy bez argumentów dostają łomot – tak też było i w tym przypadku: 16 000 zabitych powstańców i 100 000 zamordowanych cywilów przy góra 2500-3000 stratach bezpowrotnych Niemców (w sprzęcie 7 pojazdów pancernych), przy czym gros tych strat poniosły jednostki pozbawione wartości frontowej. Powstanie zwalczała policja i jednostki zapasowe, a nie prawdziwa armia (ta wchodziła do akcji na krótko i lokalnie).

   7. Do strat ludzkich należy dołączyć straty materialne (zniszczona Warszawa wraz ze swoim dorobkiem), polityczne (kompromitacja AK i rządu na uchodźctwie) oraz mentalne (konsekwencja poprzedniej – klęska Londynu i AK spowodowała osłabienie oporu przez sowietyzacją).

   8. Awanturnicy czasami mają plany – puczyści i ich pomagierzy plany, owszem, mieli. Żadnego punktu z tych planów nie udało się zrealizować.

   Klęska. Klęska w każdym wymiarze. Bez żadnej rekompensaty, bez żadnej, choćby najmniejszej korzyści. Co wiec pozostało?

   Pozostało to, czego świadkami jesteśmy co rok: próba racjonalizacji kompromitującej i hańbiącej przegranej prowadzi do jedynej możliwej czynności czyli wychwalania pod niebiosa „bohaterstwa, męstwa, heroizmu, poświęcenia i oddania ble ble ble” powstańców i ewentualnie, półgębkiem przypominanej ludności cywilnej (oszukani przez puczystów akowcy przynajmniej mogli sobie postrzelać, porzuceni na pastwę losu cywile ginęli codziennie, bezradnie czekając końca awantury). Kabotyńskie, pompatyczne wielkie słowa z okazji każdej rocznicy fałszują na potęgę prawdziwy obraz tej nieszczęsnej draki. Prawdę mówiąc ktoś słabo obeznany z historią, gdyby miał wyciągać wnioski na przykładzie okolicznościowych przemówień, miałby poważny kłopot z odpowiedzią na narzucające się pytanie „Ale kto właściwie wygrał?”

   Wygrali militarnie Niemcy, wygrali politycznie Sowieci, Polacy natomiast przegrali – militarnie i politycznie. I żadne nadęte, hałaśliwe hucpy pod pomnikiem na placu Krasińskich faktów tych nie zmienią. Pucz sowieckiego donosiciela, który doprowadził do największej klęski w historii Polski, powinien pozostać wstydliwym wspomnieniem, a nie hucznie obchodzonym świętem.

   --
   Partia Interesów Sowieckich - Obraza
   • 141288bs Re: w sprawie powstania warszawskiego polecam... 02.08.17, 00:10
    Nie ma najmniejszej watpliwosci,ze uroczystosc upamientniajaca 73 Rocznice Powstania Warszawskiego byla spontanicznym spotkaniem Polskich Rodzin Patriotycznych.Wspaniala uroczystosc dajaca dowod wspanialego wielkiego patriotyzmu Polakow.
    Wspaniale spiewajace dzieciaki,potwierdzajace,ze tradycja patriotyczna Polskich Rodzin jest zywa i dajaca przekonanie wiecznego jej trwania.Wielkie podziekowania Panu Janowi Oldakowskiemu,Dyrektorowi Muzeum Powstania Warszawskiego za jedoczenie Polskich Rodzin milujacych swoja Ojczyzne - to saduje nasze serca i daje poczucie zycia w Wielkiej Rodzinie,ktorej
    na imie P O L S K A.
    :(gdzie podziali sie tzw.obywatele rp,gdzie byli bojownicy z KOD-u,co robila totalna opozycja i gdzie zapodziali sie wczoraj udekoeowani przez HGW,honorowi obywatele Warszawy? Pytam tez gdzie sie zapodziali patrioci z klubow Gazety Polskiej,czy to wizja braku przelewu finansowego,powstrzymala przed uczestnictwem? Co z innymi organizacjami patriotycznymi? -Wstyd
    pseudopatrioci.
    • dr.krisk Re: w sprawie powstania warszawskiego polecam... 02.08.17, 00:24
     Okropnie się wzruszyłem - te Polskie Rodziny Patryjotyczne, ta dziatwa śpiewająca, Łojczyzna, serca, sztandary, modlitwy i tak dalej.
     Jako zaprzaniec i niepatryjota dzień spędziłem jak zwykle: trochę pozdradzałem Łojczyznem, trochę knowałem, a jak się znudziłem to powspierałem wrogów Polski.
      • adam.eu Re: Kazdego Polaka... 02.08.17, 22:44
       141288bs napisał:

       > ta uroczystosc wzruszyla.

       Prawie każdego wzruszyła, to racja.
       Szkoda, że tak wielu Polaków akceptuję ryzykowną akcję zakończoną śmiercią tysięcy walczących oraz ludności cywilnej i zburzeniem Warszawy.
       Dobrze, że w Krakowie nie było takiego spotkania.

       Ktoś uważa inaczej???
   • zoil44elwer Re: w sprawie powstania warszawskiego polecam... 06.09.17, 15:04
    polski_demokrata napisał:

    > ale to już wszystko było... wiele prawicowych środowisk nie zostawia suchej nit
    > ki na decyzji o wybuchu PW...
    >
    > Jednak należy się tym ludziom pamięć zamiast polityczny jazgot na użytek bieżąc
    > ego politykowania. Jeszcze trochę i przypisze cię winy PW PiSowi...
    > sTALIN miał pomóc PW.Tak jak w 1942 gen ANDERS pomógł Stalinowi w wojnie przeciwko Hitlerowi swoim II kORPUSEM uzbrojonym i wyekwipowanym orzez STALINA.Prysnął gdy Niemcy podchodzili pod Stalingrad.Jako były jeniec [ wiezien NKWD miał prawo nie wierzyć Stalinowi.A KG AK i rzad w LONDYNIE....;.;.dał zgodę na PW.
    • horpyna4 Re: w sprawie powstania warszawskiego polecam... 06.09.17, 20:36
     Sorry, ale II Korpus został wyekwipowany przez Brytyjczyków. A jak już byli gotowi i uzbrojeni, to Stalinowi coś się odwidziało i chciał ich rozbroić. Dzięki czujności Andersa byli ciągle w gotowości, żeby nie dać się zaskoczyć - wiem to z bezpośredniej relacji byłych żołnierzy II Korpusu. Nic więc dziwnego, że Anders wyprowadził wojsko przy pierwszej okazji.

     Przy okazji - Angielki szyjące mundury czasem wkładały do nich karteczki z prośbą o korespondencję. Zdarzało się, że potem następowały spotkania w realu; czasem też korespondencja trwała długie lata.
  • rzewuski1 Re: w sprawie powstania warszawskiego polecam... 01.08.17, 17:45
   Tak to jest jak na dowódców mianuję się osoby które się na to nie dają.
   Gdy przyjdzie próba dochodzi do strasznej tragedii.
   Ci dowódcy w Warszawie nie bardzo wiedzieli co trzeb robić , nie wiem czy Okulicki był sowieckim agentem czy tylko bezmyślnym mało przewidującym człowiekiem , jednak jego zachowanie w tym czasie i słowa są dla mnie na pograniczy szaleństwa.

   "Jak relacjonuje płk. dypl. Pluta-Czachowski, nasz nieszczęsny bohater niezwłocznie po swym przybyciu do Warszawy nawiązuje sieć kontaktów. Działa przede wszystkim wśród wpływowych oficerów AK, a nadto i wśród upatrzonych działaczy politycznych Podziemia. Okulicki ciska jak piorunem słowem Teheran. W Teheranie, wyjaśnia, alianci zachodni zdradzili Polskę. Przywódcy Zachodu okazali się małodusznymi. Musimy zdobyć się na wielki zbrojny czyn. Podejmiemy w sercu Polski walkę z taką mocą, by wstrząsnęła opinią świata. Krew będzie się lała potokami, a mury będą się walić w gruzy. I taka walka sprawi, że opinia świata wymusi na rządach przekreślenie decyzji teherańskiej, a Rzeczpospolita ocaleje. "
  • taniarada Teraz różne dupki będą negować powstanie 01.08.17, 19:33
   Salon 24 pl różni tam piszą .Od wielbicieli kodu do uwielbienia Tuska lub znienawidzenia Kaczyńskiego. Teorie szpiegowskie . Czy powstanie było ważne ? W dupie mam wszystkie dywagacje. Tak jak na Westrplatte dowódca garnizonu to tchórz i pijak. W dupie to mam .CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM. Spadać
  • n-tybesserwisser ocena powstania warszawskiego zależy od 01.08.17, 19:44
   wyznawanego, przez każdego z nas, światopoglądu a ponieważ większość ludzi nie posiada własnego światopoglądu, ponieważ zbudowanie takowego wymaga ciężkiej a nie przynoszącej korzyści materialnych pracy, wiec najczęściej prezentujemy poglądy cudze wynikające z politycznego zaangażowania.
   Zmiana ścieżki globalizacyjnej w ostatnich latach ( Trump) politycznie każe powstanie 44 uznawać za zgodne z polską racją stanu.
   • piq cokolwiek naPiSzesz to brednia, homoś,... 01.08.17, 22:12
    ...a to:
    > wyznawanego, przez każdego z nas, światopoglądu
    ...to czysta postempacka postmoderna. Fakty są, jakie są, chłopczyku, albo wierzymy w istnienie jako tako obiektywnej prawdy, albo popadamy w relatywizm. A zatem: udowodnij, ale na podstawie faktów, a nie typowego dla parapatriotów żałosnego i obrzydliwego pojękiwania na brak ruskiej pomocy, że powstanie było i jest zgodne z polską racją stanu. Inaczej wyjdziesz na skończonego buca.
      • n-tybesserwisser wiedzy mam niedostatek, to fakt, ale zdrugiej 02.08.17, 17:30
       strony mam jej na tyle, żeby nie wdawać się się w rozmowy z ludźmi niezrównoważonymi psychicznie, do tego prymitywnie agresywnymi, którzy swoje "rację" wyrażają napastliwym, histerycznym słowotokiem pełnym wulgarnych przymiotników i dyszących nienawiścią co polskie w formie i inteligenckie w treści.
       Wypisz, wymaluj aktywny żołnierz Fundacji Otwartego Dialogu, który z kilkoma kumplami założyli fk, na którym podobno można dyskutować o krajowej polityce.
       • piq inteligenckie w treści z pewnością nie jest,... 02.08.17, 18:18
        ...homosiu, co najwyżej aspiruje do półinteligenckości. Inteligent opiera się na faktach i ma poważne podejście do logicznej poprawności wywodu. Jako aspirujący do półinteligencji ćwierćinteligent musisz sobie w pierwszym rzędzie zdać sprawę, że nawet najgłębsze czyjeś przekonanie nie jest żadnym argumentem.

        Co do polskości formy: rozmemłanie to produkt kompleksów, a nie polskości. Polskość jest dumna i świadoma własnej wartości. Zaprzeczeniem polskości jest smoleńszczyckie pieprzenie o zamachu pośród histerii i popłakiwania. Dumny Polak nie ma problemu z tym, że inny Polak coś spieprzył, bo zna wartość polskości. Zakompleksiony niedoPolak szuka zawsze winy w kimkolwiek innym poza sobą. Ten wątek jest tego dowodem. Powstanie zostało spieprzone i było żałosną klęską, podobnie jak lądowanie na siłę w Smoleńsku. Trzeba to wziąć na klatę i wyciągnąć wnioski, a nie tak jak ty mamlać o "patriotyzmie" w formie upodobania do bycia ofiarą. Wbij sobie to, homoś, w puste miejsce po rozumie. Twój "patriotyzm" to produkt czasu komuny i ówczesnej propagandy, bo sowiet/rosjanin będzie dążył do ukształtowania polskiego ducha w formie zakompleksionej. Narody odnoszący sukcesy są dumne i pewne siebie. Obnoszenie się z zadrapaniami i pokazywanie ich wszystkim to nie duma. To żałosna postawa parobka, który został wychłostany. Czyli wymarzony model dla sowietów.

        Ja jestem dumnym Polakiem. Ty - wręcz przeciwnie, choć ci się zdaje odwrotnie. Zrób coś ze sobą.
  • taniarada Gdyby nie bierność kacapów za Wisłą 01.08.17, 20:04
   Powstanie mogło się udać.Propaganda sowiecka

   Przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu walki w stolicy nie bez znaczenia były także działania propagandy sowieckiej. Pod koniec lipca na ulicach Warszawy zaczęły pojawiać się bowiem odezwy informujące o ucieczce KG AK i o przejęciu dowództwa nad siłami zbrojnymi podziemia przez dowództwo Armii Ludowej. Z kolei oddana przez Sowietów Związkowi Patriotów Polskich radiostacja Kościuszko wzywała warszawiaków do natychmiastowego podjęcia walki. W tej sytuacji KG AK obawiała się, że komunistyczna dywersja może doprowadzić do niekontrolowanych i spontanicznych wystąpień zbrojnych przeciwko Niemcom, na czele których będą stawać komuniści.Za rozpoczęciem walk w stolicy przemawiała również ewakuacja Niemców, która w drugiej połowie lipca 1944 r. objęła niemiecką ludność cywilną i wojskową, oraz widoczne przejawy zaniku morale niemieckiej administracji i wojska, wywołane sytuacją panującą na froncie, a także zamachem na Hitlera (20 lipca 1944).Represje

   Były również poważne obawy co do konsekwencji bojkotu zarządzenia gubernatora Fischera, wzywającego mężczyzn z Warszawy w wieku 17-65 lat, do zgłoszenia się 28 lipca 1944 r. w wyznaczonych punktach stolicy, w celu budowy umocnień. Istniało niebezpieczeństwo, że zarządzenia niemieckie, mogą doprowadzić do rozbicia struktur wojskowych podziemia i uniemożliwić rozpoczęcie powstania. Dodać należy, iż w ostatnich dniach lipca Niemcy wznowili represje wobec ludności oraz rozstrzeliwanie więźniów.
   Ogromne znaczenie przy podejmowaniu decyzji o powstaniu miały także nastroje panujące w Warszawie w lipcu 1944 r.My albo oni"

   Władysław Bartoszewski wspominając tamte dni w jednym z wywiadów, który zamieściła w 2002 roku "Gazeta Wyborcza" mówił: "Dla nas Powstanie było oczywiste - my albo oni. Wóz albo przewóz. Czy Pan sobie wyobraża, że Niemcy mogliby ścierpieć na bezpośrednim zapleczu frontu Warszawę najeżoną ukrytą bronią i dyszącą chęcią odwetu? Takie bajki można opowiadać dzieciom".Amen.
   • m.c.hrabia Re: Gdyby nie bierność kacapów za Wisłą 01.08.17, 20:13
    NIEDOROZWÓJ NAPISAL:
    >
    > Władysław Bartoszewski wspominając tamte dni w jednym z wywiadów, który zamieśc
    > iła w 2002 roku "Gazeta Wyborcza" mówił: "Dla nas Powstanie było oczywiste - my
    > albo oni. Wóz albo przewóz. Czy Pan sobie wyobraża, że Niemcy mogliby ścierpie
    > ć na bezpośrednim zapleczu frontu Warszawę najeżoną ukrytą bronią i dyszącą chę
    > cią odwetu? Takie bajki można opowiadać dzieciom".Amen.


    :):):):):):):)

    www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_2038590313041653.png
   • piq co za idiotyzmy,... 01.08.17, 22:14
    ...możesz mi wytłumaczyć, dlaczego bolszewicy mieli postępować wbrew własnym interesom i forsować Wisłę, żeby pomagać politycznym wrogom, zwłaszcza skoro oni sami skazali się na unicestwienie? Jak ja nienawidzę takiego bucowskiego i tępego pieprzenia w oderwaniu od faktów i realiów jak to twoje nic nie warte bredzenie.
    • erka-4 załóżmy żeś Polak... 02.08.17, 13:23
     piq napisał:

     > ...możesz mi wytłumaczyć, dlaczego bolszewicy mieli postępować wbrew własnym in
     > teresom i forsować Wisłę, żeby pomagać politycznym wrogom, zwłaszcza skoro oni
     > sami skazali się na unicestwienie? Jak ja nienawidzę takiego bucowskiego i tępe
     > go pieprzenia w oderwaniu od faktów i realiów jak to twoje nic nie warte bredze
     > nie.


     ... w co bardzo wątpię,no ale załóżmy żeś Polak,zatem nadejdzie taki dzień,że znienawidzisz sam siebie.
     Ale co do Ruskich to masz rację,oni tak samo chcieli jak Niemcy,żeby wyginęli Polacy.
     • taniarada Re: załóżmy żeś Polak... 02.08.17, 14:50
      erka-4 napisał:

      > piq napisał:
      >
      > > ...możesz mi wytłumaczyć, dlaczego bolszewicy mieli postępować wbrew włas
      > nym in
      > > teresom i forsować Wisłę, żeby pomagać politycznym wrogom, zwłaszcza skor
      > o oni
      > > sami skazali się na unicestwienie? Jak ja nienawidzę takiego bucowskiego
      > i tępe
      > > go pieprzenia w oderwaniu od faktów i realiów jak to twoje nic nie warte
      > bredze
      > > nie.

      >
      > ... w co bardzo wątpię,no ale załóżmy żeś Polak,zatem nadejdzie taki dzień,że z
      > nienawidzisz sam siebie.
      > Ale co do Ruskich to masz rację,oni tak samo chcieli jak Niemcy,żeby wyginęli P
      > olacy.
      Jaki z niego Polak .To ruski troll lub ukraiński .Do tego faszysta.
     • x2468 Re: załóżmy żeś Polak... 02.08.17, 20:56
      Nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie?
      Niemcy chcieli nas, Słowian zlikwidować. Komuniści odwrotnie, potrzebowali nas do podbicia przez komunizm całego Świata. Owszem mordowali lecz nie z przyczyn rasowych lecz ideologiczny i wcale nie więcej niż innych w tym swoich. Dzisiaj robi coś podobnego pis. Co prawda na razie nie mordują lecz eliminują innych z życia gospodarczego i politycznego.
   • adam.eu Re: Gdyby nie bierność kacapów za Wisłą 05.08.17, 21:31
    taniarada napisał(a):

    > Powstanie mogło się udać.Propaganda sowiecka..................

    Jakie debile liczyły na pomoc sowiecką w ówczesnej sytuacji?????
    Chyba tylko młodzi i niedoświadczeni, którzy chcieli przyspieszyć wyzwolenie Warszawy.
    Czy ktoś uzgadniał wybuch powstania z sowieckim dowództwem????
  • adalberto3 Winston Churchill o polskich politykach. 01.08.17, 21:41
   "Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie.
   Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych."

   • matigrypl Re: Winston Churchill o polskich politykach. 02.08.17, 05:44
    Na pomysł krytykowania powstania pierwsza wpadła propaganda banderowska. Chodziło o relatywizm do ludobójstwa ukraińskiego. Kto wtedy się spodziewał że mordercy z niemiec tak okrutnie potraktują miasto. Czegoś podobnego do losu Warszawy do tego czasu nie było. Dowództwo AK postąpiło zgodnie z tym co wiedziało jak to się robi. Wcale nie zakładali że ruscy pomogą Warszawie i liczyli że szwabstwo opuści miasto a powstanie to tylko kilka dni. Tymczasem okazało się inaczej jak wiele innych pociągnięc w nowoczesnej wojnie. Wredne szwabstwo miało gdzieś konwencje i obyczaje wojennę. Do spółki z ukraińcami mordowali masowo ludność cywilną ogarnięci przemożną chęcią mordowania i niszczenia. Dla ścisłości dodam że w walkach bezpośrednich zginęło około 10% ludności. Reszta to wynik zdziczenia i degeneracji niemców.

    Drugą sprawą jest to że Polska pokazała swoją desperację do bycia wolnym narodem. Wredny stalin nie ośmielił się włączyć Polski tak jak ukrainy w skład rosji ale nadał jej pozory wolności. Gdybanie nic tu nie pomoże ale i tak ostatecznie w latach osiemdziesiątych zaczął się ruch ku wolności a ruscy nie ośmielili się na interwencję bo powstanie pokazało postawę Polaków. Komuna się załamała a do stłumienia solidarności nie było już wystarczających sił. Musieli ruscy spasować!
    • x2468 Re: Winston Churchill o polskich politykach. 02.08.17, 21:40
     Nie kłam ruski knechcie. Nie Ukraińcy lecz RONA Bronisława Kamińskiego brali niechlubny udział u boku brygady Dirlewangera i pochodzących z Kraju Warty sił policyjnych Reinefahrta. Nie można wykluczyć że wśród katów byli również Ukraińcy, jednak w porównaniu do ilości Rosjan była to mala kropelka.
   • mariner4 Re: Winston Churchill o polskich politykach. 02.08.17, 07:20
    Wiedział co mówi. To co wyrabiali polscy politycy w hotelu "Rubens" wołało o pomstę do nieba. Wszystkie polityczne konflikty z przed wojny, wzajemne podgryzanie, intrygi i spiski. A na to wszystko nakładało się bohaterstwo żołnierzy.
    W związku z filmem "Dunkierka" (Polecam!) jeszcze jedno. Na plażach Dunkierki po raz pierwszy Polacy pokazali, że słowa Churchilla miały sens. Anglicy ewakuowali wojsko w taki sposób, aby odtworzyć jak najwięcej jednostek. Były parytety oficerów, podoficerów, i szeregowców. To co wyrabiali Polacy wołało o pomstę do nieba. Pierwszeństwo mieli oficerowie starsi, ich żony, kochanki, bagaże, bagaże kochanek a dopiero w dalszej kolejności zwykli żołnierze. W Anglii polskie wojsko miało nadmiar oficerów, szczególnie wyższych a dotkliwe brali szeregowców i podoficerów.
    Tak więc Churchill miał rację!
    M.
  • taniarada Re:W sprawie powstania warszawskiego polecam Wam 02.08.17, 11:33
   Tylko wrogowie Polskiego Ducha są zdolni wkładać wszystkie kwestie dotyczące Powstania Warszawskiego do jednego worka.Tak robią pseudo historycy, judasze.
   W dniu takim jak dziś, należy odłożyć na bok rozważania o celowości Powstania, jego wojskowy-polityczny aspekt. Bowiem ocena od tej strony byłaby zupełnie inna gdyby nie podłość sowietów stojących na drugim brzegu Wisły oraz wstrzemięźliwość aliantów, liczących się ze zdaniem Stalina a nie liczących strat ludzkich i materialnych walczącej Warszawy.
   Dzień dzisiejszy i wszystkie kolejne rocznice powinny być bezwarunkowo poświęcone Czci i Chwale Powstańców tak, jak bezwarunkowo oni poświęcali swe życie wolności Warszawy i wyzwoleniu Polski. Dziś ciągle pogrobowcy tych to z bronią u nogi przyglądali się z praskiego brzegu jak Oni giną , usiłują dobijać pamięć o Bohaterach.To właśnie ci co dziś kwestionują celowość i sens poświęcenia Powstańców zasługują na pogardę. Oni przecież usiłują kwestionować naszą o Powstaniu pamięć. Dezawuują Muzeum , które tą pamięć ma przechować .
   Dla mnie, mimo że "wychowywano" mnie w szkole w okresie stalinizmu, pamięć o Powstaniu i Powstańcach jest rzeczą świętą. Wówczas , w komunizmie, potrafiono poprzez harcerstwo przekazać nam wiedzę i szacunek nie tylko do żołnierzy - harcerzy. Książki o Powstaniu wchłaniałem błyskawicznie. Dziś nie proponuje się młodzieży książek o Szarych Szeregach, o "Zośce" ale bzdety o Harrym Poterze. Dokładając do tego idiotyzmy o bezsensowności zrywu wyzwoleńczego, tylko po to aby uchronić się przed kolejnym , podobnym zrywie młodzieży i dorosłych .
   Tego właśnie boją się obrońcy "starego porządku". Dlatego idea "divide et impera" nakazuje dzielenie na robotników i inteligencję, na studentów i roboli, na yntelgencje i moherów, na budowniczych zgody i siewców nienawiści. To dla nich pamięć o Powstaniu warszawski może okazać się zabójcza.Amen


   Źródło: niepoprawni.pl/blog/nathanel/nie-dajmy-zniszczyc-pamieci-o-powstaniu

   • kfugktru23 Re:W sprawie powstania warszawskiego polecam Wam 02.08.17, 13:31
    Bredzisz. Powstanie na Słowacji Niemcy stłumili mimo pomocy sowietów. To że Sowieci nie przejdą Wisły było jasne dla każdego prawdziwego dowódcy. Sowieci przesunęli front w jednej operacji praktycznie od Kurska do Warszawy. Gdy stali pod Warszawą na flankach mieli Wermacht. Niemcy byli wciąż w Estonii i Rumuni.
   • snajper55 Re:W sprawie powstania warszawskiego polecam Wam 02.08.17, 15:18
    taniarada napisał(a):

    > Tylko wrogowie Polskiego Ducha są zdolni wkładać wszystkie kwestie dotyczące Po
    > wstania Warszawskiego do jednego worka.

    Tylko cyniczni gracze polityczni oddzielają polityczne zyski od ich kosztów.

    > Dzień dzisiejszy i wszystkie kolejne rocznice powinny być bezwarunkowo poświęc
    > one Czci i Chwale Powstańców tak, jak bezwarunkowo oni poświęcali swe życie wol
    > ności Warszawy i wyzwoleniu Polski.

    Co powiesz o bojownikach islamskich, posiadających swe zycie wolności Palestyny i chwale Allaha?

    > Dla mnie, mimo że "wychowywano" mnie w szkole w okresie stalinizmu, pamięć o Po
    > wstaniu i Powstańcach jest rzeczą świętą. Wówczas , w komunizmie, potrafiono po
    > przez harcerstwo przekazać nam wiedzę i szacunek nie tylko do żołnierzy - harc
    > erzy. Książki o Powstaniu wchłaniałem błyskawicznie. Dziś nie proponuje się mło
    > dzieży książek o Szarych Szeregach, o "Zośce" ale bzdety o Harrym Poterze. Dok
    > ładając do tego idiotyzmy o bezsensowności zrywu wyzwoleńczego, tylko po to ab
    > y uchronić się przed kolejnym , podobnym zrywie młodzieży i dorosłych .

    Oczywiście że młodzież i dorosłych należy chronić przed bezsensownymi, samobojczymi zrywami a Warszawę przed unicestwieniem. Kto uważa inaczej jest wrogiem Polaków, wrogiem Polski.

    > Tego właśnie boją się obrońcy "starego porządku". Dlatego idea "divide et imper
    > a" nakazuje dzielenie na robotników i inteligencję, na studentów i roboli, na y
    > ntelgencje i moherów, na budowniczych zgody i siewców nienawiści.

    Chyba chciałeś napisać o dzieleniu na gorszy i lepszy sort, na panów i zdradzieckie mordy, na prawdziwych Polaków i lemingi.

    S.
   • x2468 Re:W sprawie powstania warszawskiego polecam Wam 02.08.17, 21:45
    "Tego właśnie boją się obrońcy "starego porządku". Dlatego idea "divide et impera" nakazuje dzielenie na robotników i inteligencję, na studentów i roboli, na yntelgencje i moherów, na budowniczych zgody i siewców nienawiści. To dla nich pamięć o Powstaniu warszawski może okazać się zabójcza.Amen"
    "Na tych którzy stali tu gdzie my stoimy i tych którzy dzisiaj stoją tam gdzie ZOMO stało"
   • piq tania rosyjska agentko, putinko PiSowska,... 06.08.17, 19:27
    ...właśnie bierzesz udział w wychowaniu Narodu Polskiego do bycia ofiarą, wiecznym przegranym dumnym ze swojego nieudacznictwa i szukającym winnych wszędzie, tylko nie w sobie samym, pośmiewiskiem narodów świata - co od dawna jest celem i pezetpeerowskich zdrajców, i rosyjskich agentów, a zwłaszcza ich polskich sługusów - takich jak ty i ten skończony jełop, który naPiSał te bzdury na swoim blogu. I wy Paskudztwo i Swołoczy, wylizywacze rosyjskiego rowu - wierchuszka za pieniądze, a tacy jak ty z durnoty.
  • dr.krisk Re: Kazdego Polaka... 02.08.17, 15:38
   Łotr - to mało powiedziane! Kanalia i Zdradziecka Morda! Nie mówiąc o Gorszym Sorcie, Wykształciuchu oraz wielu innych określeń nadanych mi przez PrezesaPana. Jestem z nich dumny, bo znakomicie oddają mój upadek moralny, brak zasad, antypolskość i mizantropię.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka