porannakawa01
04.04.18, 22:04
Warszawska giełda notuje najgorsze wyniki od niemal roku.
Takich spadków jak w Warszawie próżno szukać gdziekplwiek indziej.
Najgorzej radzą sobie spółki związane z górnictwem i branżą energetyczną.
Sytuacja na polskiej giełdzie jest bardzo zła, większość spółek ma najniższe notowania od niemal roku.
Nie pomogły im styczniowe wzrosty notowań.
Jednak to nie notowania podawane w procentach robią największe wrażenie.
O fatalnej kondycji giełdy świadczy dopiero przełożenie danych bezpośrednio na finanse. Oznacza to tyle, że od początku roku z warszawskiego parkietu odpłynęło około 150 mld złotych.
Taki wynik stawia naszą giełdę zdecydowanie na pierwszym miejscu wśród wszystkich najgorzej radzących sobie, a liczących się giełd.
Najbardziej niepokojący, w oczach analityków , jest fakt, że spadki dotyczą spółek działających niemal we wszystkich branżach i to niezależnie od ich wielkości, chociaż prym wiodą zdecydowanie spółki związane z sektorami górnictwa i energetyki.
Ciekawy fakt - większość spółek działających w tych dwóch branżach ma jednego właściciela. Jest nim nie kto inny jak Skarb Państwa.