Dodaj do ulubionych

Czy dureń powinien siedzieć cicho?

10.09.18, 11:26
Mam na mysli parę intelektualistów, ba ... profesorów, którzy głupio, naiwnie, ale dość skutecznie popierali PiS w okresie ostatnich wyborów.
Pani profesor S., tudzież pan profesor B.

Dziś pracowicie odszczekują po różnych telewizjach kolorowych, co wku...a mnie niebywale.
Bo jeśli czlowiek prosty popełnia tego rodzaju błąd, Bóg mu wybaczy.
Niebiosa kochają prostaczków.

Ale, gdy osoby aspirujące do intelektualnych sił przewodnich Narodu, robią taki głupoty, powinny siedziec w kącie .
A raczej klęczeć na grochu.

Oj, miał racje Iredynski, że smyczą traktował!
Obserwuj wątek
    • eiran Re: Czy dureń powinien siedzieć cicho? 10.09.18, 12:10
      Jeśli chodzi o Bugaja, to on popierał PiS tak raczej "na miękko", poza tym - z jego zestawem poglądów ekonomicznych - dość trudno żeby popierał rząd Tuska. Co innego Staniszkis - jej zachwyt braćmi Kaczyńskimi przybierał groteskowo bałwochwalcze formy, co biorąc pod uwagę jej tytuł i pozycję zawodową, stawia pod znakiem zapytania jej warsztat badawczy. Nawiasem mówiąc, pani Staniszkis ma dość szczególne podejście do badan socjologicznych, ostentacyjnie lekceważąc liczby i procenty.
      • ta Re: Czy dureń powinien siedzieć cicho? 10.09.18, 12:28
        Pani Staniszkis przyznała publicznie w jednym z wywiadów, że prawdopodobnie jest dotknięta jakąś odmianą autyzmu, gdyż miewa problemy z rozpoznawaniem emocji i intencji u ludzi oraz rozumieniem ich działań.
        Pytaniem jest zatem, czy zawód, który wybrała przy tych ubytkach był słusznym wyborem. Po owocach widać, że jednak niefortunnym.
        Pani Staniszkis błądzi, porusza się w świecie polityki dziwacznymi zygzakami, ośmiesza się nie będąc moim zdaniem do końca świadomą swoich błędów. Z pewnoscią na granicy dobrego smaku potrafi wyrażać poglądy z księżyca i stawia tezy nie do obrony.
        Od kiedy przeczytałam jej wyznanie odnoszące się do jej poznawczych umiejętności poskładała mi się w całość ta cała dziwaczność pani profesor.
        • eiran Re: Czy dureń powinien siedzieć cicho? 10.09.18, 13:00
          Któregoś dnia, w październiku bądź listopadzie 2004 roku, wracając z pracy do domu, stojąc w korku na Alejach Niepodległości, słuchałem rozmowy w radiu RMF, prowadzonej ze Staniszkis albo przez re. Piaseckiego, albo Tomasza Skorego. Pani Jadzia powiedziała wtedy coś, co wydało mi się tak absurdalne, że aż się głośno roześmiałem - mianowicie że być może za rok będziemy mieli jednego z braci Kaczyńskich jako premiera, a drugiego - jako prezydenta. I za jakiś czas (choć z pewnym opóźnieniem, bo w międzyczasie był jeszcze "pakt stabilizacyjny" i Marcinkiewicz), ta absurdalna i groteskowa przepowiednia się sprawdziła. Od tego czasu, przez kilka dobrych lat, kolejne absurdalne prognozy pani Jadzi starałem się traktować z należytą powagą i ostrożnością, ale chyba już żadna się nie zmaterializowała. Sądzę że ten strzał był odpowiednikiem jakiejś wielkiej kumulacji w grze losowej, która ma absolutnie zerowe szanse na powtórkę.
    • borrka Do czego zmierzam ? 10.09.18, 17:34
      Jak już pisałem, nie wierzę w skuteczne ukaranie pisowskich popleczników.

To nie jest nasza mocna strona - nawet kolaborantów w rodzaju Dymszy nie bardzo ukarano, co powiedzieć o wypadkach, gdy nie ma konkretnej winy.
      Raczej głupota..

Także, chciałbym, by pozostała pamięć tej głupoty, żeby takie "autorytety" traktowane były z pogardą, a choćby z rezerwą.
      Nie ciągłe pokazywanie w tv.
      Raczej ciągłe przypominanie ich intelektualnego skundlenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka