Dodaj do ulubionych

oszust i złodziej Jarosław Kaczyński ukradnie OFE,

26.03.19, 01:16
...żeby sfinansować sobie korumpowanie elektoratu "piąstką Kaczyńskiego".
biznes.interia.pl/raport/OFE/news/przyszlosc-ofe-pod-duzym-znakiem-zapytania-podzial-aktywow,2607062,8347
Obserwuj wątek
    • ue.po.ochronniki.na.kolanach [...] 26.03.19, 07:12
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • buldog2 Ale się zdenerwowałeś. 26.03.19, 09:54
        Musiała cię przerazić myśl o tym, że ktoś wejdzie na twoje kieszonek i doliniarstwa w ogóle.
        Ochronniki na kolanach PISowców bardzo pomagają w świadczeniu usługi podstawowej i wolne ręce mogą zająć się drobnymi w kieszeniach klientów.
        Musiał zainspirować cię ten kosmiczny lament

• no-popis Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 08:08
      piq napisał:

> ...żeby sfinansować sobie korumpowanie elektoratu "piąstką Kaczyńskiego".
      > biznes.interia.pl/raport/OFE/news/przyszlosc-ofe-pod-duzym-znakiem-zapytania-podzial-aktywow,2607062,8347
      WYnika z tego, że Tuska uznajesz za oszusta i złodzieja ?
      • yoma Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 08:41
        A co ci ukradł, tak z ciekawości?
        • m.c.hrabia Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 08:45
          musiał z rana rzygnąć i tyle
          • yoma Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 08:49
            Bo pić to trzeba umieć.
            • nazimno Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 09:01
              Jakies wlasne przemyslenia?
          • nazimno Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 09:00
            To tak jak wy wszyscy tutaj.
        • no-popis Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 08:54
          yoma napisała:

> A co ci ukradł, tak z ciekawości?
          >
          Zapytaj PIGa.ps naprawdęnie rozumiesz kontekstu wobec tytułowego wątku ? To aż nieprawdopodobne.
          • yoma Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 09:20
            Ty napisałeś, ciebie pytam. Weź odpowiedzialność za słowo.
            • no-popis Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 09:47
              yoma napisała:

> Ty napisałeś, ciebie pytam. Weź odpowiedzialność za słowo.
              >
              Uprawiam sobie trolling z kimś innym. Jeżeli natomiast nie rozumiesz to ja specjalistą w nauczaniu ograniczonych co do procesu myślenia nie jestem. Zgłoś się do specjalisty lub do jakiegoś dzieciaka z gimnazjum to ci wyjaśni.
              • yoma Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 10:09
                Nadziwić się niezmiennie nie mogę, jak niektórzy są dumni z własnej głupoty.

No to co ci ukradł, podbijaczu wątków za 1,50 od postu?
          • buldog2 Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 10:18
            Tak, ludzikow, zastanawiam się czy to tylko kłopoty ze składnią, czy pisowska składnia to tylko objaw szerszej dysfunkcjonalności.
            • no-popis Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 16:08
              buldog2 napisał:

> Tak, ludzikow, zastanawiam się czy to tylko kłopoty ze składnią, czy pisowska s
              > kładnia to tylko objaw szerszej dysfunkcjonalności.
              >
              Z każdego komisja wychodzi tendencja do naprawienia innych a nie samych siebie . Zacznij od siebie .
              • piq napisz to po polsku, pajacu,... 26.03.19, 23:34
                ...bo poza tobą nikt nie wie, co to "komisj". Ledwie władasz polszczyzną, prawda, analfabeto?
                • no-popis Re: napisz to po polsku, pajacu,... 27.03.19, 16:26
                  piq napisał:

> ...bo poza tobą nikt nie wie, co to "komisj". Ledwie władasz polszczyzną, prawd
                  > a, analfabeto?
                  Tylko wskoczył w komórce wyraz komisja zamiast komunista.
                  Inteligentni się domyślą.
                  Schorowani i piszący dla Putina nabluzgają i zwulgaryzują wątek.
                  • xystos Re: napisz to po polsku, pajacu,... 27.03.19, 17:05
                    widzę że nielubicie demokracji,
                    OK po wyborach zmienimy nazwe
                    parti i stworzymy jedną partię
                    "Jedna Polska" i ZOPO też stworzymy
                    • niegracz Re: napisz to po polsku, pajacu,... 27.03.19, 20:00
                      18 marca 2019
                      Prezes Paweł Borys, na konferencji PKO BP w Londynie : "Bardzo ważne jest to, co stanie się z OFE, takie pytania często się pojawiają. Dzisiaj jest tak, że wpłaty do OFE wynoszą niewiele ponad 3 mld zł rocznie, a odpływy z tytułu suwaka niewiele ponad 7 mld zł.

Rocznie odpływa więc z OFE około 4 mld zł. To powoduje, że na warszawskiej giełdzie brakuje długoterminowych środków".

hm, ciekawe Prezes zachęca by środki składkowiczów przekazywac Graczom na Giełdzie
                      może jeszcze przeznaczyć je na grę w trzy karty...

Pokazuje i objasniam:
                      \- gdy OFE kupuje akcje na wtórnym todostaje papiera jakis Kowalski -kasę .ktpóramoże natychmiast przepuścić
                      .
                      sens dla gospodarki byłby tylko ewentualnie wtedy gdyby OFE mogły kupowac akcje tylko na rynku pierwotnym - wtedy pieniadze te trafiały by bezpośrednio do firm i teoretycznie wzmacniały ich rozwój
                      • adam.eu Re: napisz to po polsku, pajacu,... 27.03.19, 20:06
                        A o sądzisz o gospodarce Stanów Zjednoczonych?
                        Konkretnie mam na myśli, dlaczego ekonomiści zwracają uwagę na stan giełdy USA?
        • adalberto3 Mnie ukradł minimum 50 tys. zł. 26.03.19, 10:42
          W dodatku ze spadku po zmarłym bracie.
          • adalberto3 Re: Mnie ukradł minimum 50 tys. zł. 26.03.19, 11:08
            www.msn.com/pl-pl/finanse/finanse-osobiste/sk%C5%82adki-po-zmar%C5%82ym-w-ofe-i-zus-kto-je-dziedziczy/ar-BBV9ItC?li=BBr5CAr#page=1
            • yoma Re: Mnie ukradł minimum 50 tys. zł. 26.03.19, 11:14
              Ty byłeś żoną swojego brata?
              • taziuta Re: Mnie ukradł minimum 50 tys. zł. 26.03.19, 11:53
                yoma napisała:

> Ty byłeś żoną swojego brata?

Połowę dziedziczy żona, połowę osoba wskazana.
                • yoma Re: Mnie ukradł minimum 50 tys. zł. 26.03.19, 12:09
                  Otóż. Widać brat nie wskazał sępa.
                  • piq jeśli ktoś traci brata, nikczemniku,... 26.03.19, 12:22
                    ...i zachowuje się godnie, to należy złożyć mu wyrazy współczucia i zrozumienia, a nie poniewierać dla internetowej zabawy. Prawdą jest, że regulacje Tuskowskie umożliwiały praktyczną nacjonalizację oszczędności ludzi w OFE, m.in. w systemie dziedziczenia kapitału.
                    • nazimno Re: jeśli ktoś traci brata, nikczemniku,... 26.03.19, 12:28
                      Te "regulacje" to swietny, uniwersalny eufemizm.
                      Propaganda od wiekow uzywa tych samych narzedzi.
                    • eiran Re: jeśli ktoś traci brata, nikczemniku,... 26.03.19, 18:06
                      Naprawdę uznałeś za wiarygodne, że łgarz i oszczerca adalberto3 rzeczywiście stracił brata? Pozostaje mi wyrazić współczucie twojej naiwności.
                  • taziuta Re: Mnie ukradł minimum 50 tys. zł. 26.03.19, 13:39
                    yoma napisała:

> Otóż. Widać brat nie wskazał sępa.

Ups, nie zajarzyłem. :)
                    • xystos Re: Mnie ukradł minimum 50 tys. zł. 26.03.19, 14:10
                      Problem jest inny,co zrobić z malkontentami obecej władzy?
                      powiązać ich w pęczki narodowościowe i hurtem do Oregon'u wysłać?,wiz niemuszą mieć
                      załatwili to sobie.
          • piq bardzo współczuję, sam o mało nie straciłem brata, 26.03.19, 12:27
            ...to mniej więcej wiem, jak to jest. Mnie z kolei PiS ukradł jakieś kilka milionów, bo schował do szuflady nowelizację prawa spadkowego złożoną przez śp. Kochanowskiego już w lutym 2006, żeby znieść komunistyczne prawo pozbawiające ludzi rodzinnych majątków. Ale PiS to kryptokomuna, która wszystko by znacjonalizowała, więc się nie należy dziwić. Trzeba zaznaczyć, że dopiero platfusi uchwalili te zmiany, pamiętam im to na plus.
        • biologiczny_zegar Oszustwo Pisu. Skok na OFE. Krótko i zwięźle. 26.03.19, 20:30
          Oszustwo Pisu. Skok OFE. Krótko i zwięźle.

Najpierw start przymusowego PPK 1 lipca a dopiero potem decyzje o OFE.

Pisowski ZUS i rząd przejmuje kasę z OFE do czasu rzekomego przelania tylko 75 procent na "Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego" (IKZE), czyli na mocno opodatkowany i zablokowany do czasu emerytury III filar.

26 lutego 2019
          Decyzje dotyczące OFE zostaną podjęte po zakończeniu prac związanych z przygotowaniem aktów wykonawczych do PPK.

Biuro prasowe Ministerstwa Finansów: "Natomiast 75 proc. aktywów netto OFE, stanowiących głównie akcje spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, ma zostać przekazane na IKZE (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego)".

Czyli....tylko 75 procent z OFE rzekomo trafi na konta w IKZE !

18 marca 2019
          Prezes Paweł Borys, na konferencji PKO BP w Londynie
          : "Bardzo ważne jest to, co stanie się z OFE, takie pytania często się pojawiają. Dzisiaj jest tak, że wpłaty do OFE wynoszą niewiele ponad 3 mld zł rocznie, a odpływy z tytułu suwaka niewiele ponad 7 mld zł.

Rocznie odpływa więc z OFE około 4 mld zł. To powoduje, że na warszawskiej giełdzie brakuje długoterminowych środków".

"bardzo ważne byłoby,...aby możliwie szybko, najlepiej jeszcze przed startem PPK, czyli przed 1 lipca pojawiły się już rozwiązania dotyczące przyszłości OFE."

• sverir Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 11:18
        " WYnika z tego, że Tuska uznajesz za oszusta i złodzieja ?"

A Ty już przestałeś uważać Tuska za oszusta i złodzieja?
      • xystos Re: oszust i złodziej Donald Tusk ukradł 26.03.19, 13:02

weźmie przykład w tym.temacie z PO?,pewnikiem go to kusi,
        będziecie protestowac jak za czasów
        PO?
    • adalberto3 Przecież to dzieło niespełnionego piłkarza. 26.03.19, 10:35
      OFE już gdzieś przepadło i się rozpłynęło. 250 mld zł z VATu również. Jak to mówią, nieszczęścia chodzą parami. Dlaczego w Polsce ?
      • nazimno Re: Przecież to dzieło niespełnionego piłkarza. 26.03.19, 10:54
        1. Wyszukaj sobie googlem stan rezerw dewizowych roznych panstw na Swiecie.
        ( podaja to banki centralne)

2. Nastepnie wlacz graficzna prezentacje wynikow w postaci "chart" ( wykres).

3. Przyjrzyj sie tym wykreskom i zwroc uwage na tempo wzrostu rezerw dewizowych (waluty swiatowe)
        w przedziale lat 2005-2018 ( te dane juz sa w systemach dostepne), ze szczegolnym uwzglednieniem
        krytycznego roku 2008, a to ze wzgldu na "kryzys na rynku papierow wartosciowych".

4. Opowiedz, co interesujacego zauwazyles.

PS
        Wykonaj te prace sam, bez niczyjej pomocy.

• bezideowy I bardzo dobrze! 26.03.19, 11:15
      Za likwidację tego mega przekrętu, dla POPiS-u brawo!
      Szkoda tylko, że tak późno i że nikt nie zwróci ludziom zdefraudowanych pieniędzy!
      • niegracz Re: I bardzo dobrze! 26.03.19, 18:16
        OFE były przekrętem to był skok na pieniądze z systemu ZUS i słusznie są zwracane - niezależnie przez kogo
        • buldog2 Re: I bardzo dobrze! 26.03.19, 19:26
          A jak wybuchy? Ile ich było i o której?
    • no-popis Re: tawariszczu ściero ludzikow, oczywiście... 26.03.19, 16:10
      piq napisał:

> ...że Tusk mnie oszukał i okradł, ale dał mi jakieś szanse częściowego ratunku,
      > bo poszedłem do urzędu i złożyłem stosowną deklarację o pozostaniu w OFE. Wted
      > y jednak rzunt oszczędzał, a nie rozdawał idiotycznie wszystko to, co Polacy wy
      > pracowują. A teraz, ściero, won za Don.
      Tiaaaaa tawariszcz pig. Som :) złodzieje , którzy kradną sprawiedliwie i żli złodzieje którzy kradną niesprawiedliwie :) u was w Rosji tak zawsze było.
      • buldog2 Re: tawariszczu ściero ludzikow, oczywiście... 26.03.19, 16:32
        Aleś ty głupi. Głupi i podły, ludzikow. Nie wiadomo, co bardziej, bo w obu konkurencjach przodujesz, nawet w PIS.
        • m.c.hrabia Re: tawariszczu ściero ludzikow, oczywiście... 26.03.19, 16:41
          Mistrz świata ew żyganiu
      • piq mam, komunistyczny ćwierćinteligencie, nadal... 26.03.19, 23:05
        ...konto w OFE, a na nim pieniądze. Kaczyński mi je zabierze i wyda na własną kampanię wyborczą. Jesteś, biedaczku, notorycznym matołkiem. Nie mam zwyczaju wyłączać ników i ich nie widzieć, ale woje zasrywanie wątków wydzielinami twojej pustki śródczaszkowej jest zwyczajnie nudne jak olej bez flaków.
    • 141288bs Re: oszust i złodziej Jarosław Kaczyński ukradnie 26.03.19, 17:17
      Za nic nie da sie przerzucic kradziezy OFE na innych - Tusk i Rostowski to zlodzieje STULECIA... i nie ma takiej sily, ktora by to zmienila.
      • sverir Re: oszust i złodziej Jarosław Kaczyński ukradnie 26.03.19, 17:25
        "Za nic nie da sie przerzucic kradziezy OFE na innych - Tusk i Rostowski to zlodzieje STULECIA..."

Zabrali połowę. Jeśli ktoś zabiera drugą połowę, to nie robi tego samego, co oni zrobili?
        • buldog2 Re: oszust i złodziej Jarosław Kaczyński ukradnie 26.03.19, 19:25
          Zabrali połowę. Ale nawet nie próbowali ich sprzeniewierzać i rozdawać PISiewiczom i elektoratowi.
        • adam.eu Re: oszust i złodziej Jarosław Kaczyński ukradnie 26.03.19, 21:04
          sverir napisał:

> Zabrali połowę. Jeśli ktoś zabiera drugą połowę, to nie robi tego samego, co on
          > i zrobili?

Nie tyle zabrali, co raczej przeksięgowali. Powodem takiego kroku był sposób liczenia długu przez UE. Zmienili też w pewnym stopniu zasady gry, podnieśli ryzyko dla zarządzających OFE i w ten sposób podnieśli ryzyko dla członków OFE.
      • adam.eu Re: oszust i złodziej Jarosław Kaczyński ukradnie 26.03.19, 20:59
        141288bs napisał:

> Za nic nie da sie przerzucic kradziezy OFE na innych - Tusk i Rostowski to zlod
        > zieje STULECIA... i nie ma takiej sily, ktora by to zmienila.

Albo nie rozumiesz, co się stało, albo świadomie łżesz.
        • 141288bs Re: oszust i złodziej Jarosław Kaczyński ukradnie 26.03.19, 22:38
          Rozumiem co sie stalo - ratowali deficyt, ktorego nie dalo sie uratowac.
          • piq wy, pisowska swołocz, tow. Cyferkow,... 26.03.19, 23:02
            ...postanowiliście doprowadzić Polskę do bankructwa. Nie ratujecie deficytu, gnojku, tylko go tworzycie.
          • adam.eu Re: oszust i złodziej Jarosław Kaczyński ukradnie 27.03.19, 14:37
            Piszesz o kradzieży, przypisujesz komuś kradzież, kto nie kradł
        • biologiczny_zegar A Pis grabi Polaków jak leci... 26.03.19, 22:53
          adam.eu napisał:

> Albo nie rozumiesz, co się stało, albo świadomie łżesz.
          >

Tak jest. Niech to udowodni. Ja daję pisowskim oszustom 5 minut na rzeczowe dowody ! Ich propaganda tyle warta, co Rydzyk i Jankowski razem wzięci !

Po wyborach aktywa OFE cudem się nagle znalazły i Pis temat wyciszył. Tak samo jak cudem się znalazły miliardy na pocz. 2016 roku na rozdawnictwo...a jeszcze 3 miesiące wcześniej Polska była rzekomo "w ruinie".

A Pis grabi Polaków jak leci...Nie tylko w Polsce. Ustawa o Exit Tax* weszła już w życie !

Majątek z OFE idzie na PPK (od 1 lipca) i rozdawnictwo.

p. s.
          Exit Tax: "Krajowa Rada Doradców Podatkowych wysłała do Komisji Europejskiej skargę na polskie przepisy o exit tax. W ocenie doradców polski ustawodawca naruszył unijne prawo obejmując podatkiem od przeprowadzki także osoby fizyczne."
    • a-lfa Re: oszust i złodziej Jarosław Kaczyński ukradnie 27.03.19, 15:19
      tak samo za kilka lat skończy kasa w nowych planach emerytalnych czy jak tam to się ma zwać. Niech tylko uzbiera się coś wartego uwagi to zostanie przejęte.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka