Dodaj do ulubionych

Co PSL i Wiosna powiedzą ludziom?

07.07.19, 18:35
W "Świat się chwieje" w TOK FM słuchałem rozmowy z prof. Maciejem Kisilowskim o Polsce, PISie i opozycji.
Prof. twierdzi, że w warunkach autorytaryzmu wyłącznie w nadzwyczajnych okolicznościach i za cenę nadludzkich wysiłków społeczeństwo może odebrać autorytarystom władzę.
Popatrzmy, ile autorytarnych reżymów w Europie upadło. Wszystkie demoludy, Hiszpania, Portugalia, Grecja. Czy stało się na skutek jakiej heroicznej walki? NIE.
Później w kilku miejscach zaczęło się to cofać, co każe zastanowić zarówno nad przyczynami upadku totalitaryzmu, jak i powrotu do władzy autorytaryzmu. Na Węgrzech było upublicznione stwierdzenie "cały czas oszukiwaliśmy", w Polsce coś nieistotnego podniesione do podobnej rangi i przypodobanie się ludowi pisowskiemu tu i tam oraz sen o dobrobycie za darmo.

Kisilowski mówi także wiele innych rzeczy, co do których nie ma zastrzeżeń, o nich nie wspominam.

A co mówią postawieni przez Kisilowskiego na piedestale Biedroń i przystawka do Biedronia, czyli Śmiszek, Gdula i reszta Wiosny?
Polska energetyka bez węgla za 10-15 lat, likwidacja kolejek do lekarzy prawie natychmiast. Znaczy mówili, już nie mówią, znaczy wg Biedronia polskie priorytety zmieniły się w czasie 3 miesięcy.
Po zużytych otrzymaliśmy kolejne oszustwa - likwidacja braku mieszkań i cośtamcośtam jeszcze (są rzeczy warte uwagi bardziej, niż kłamstw i bzdury). Do wyborów do Sejmu usłyszymy jeszcze niejedno.

Po wyborach do PE zobaczyliśmy zasłużony rozpad części struktur Wiosny i skandale jej aparatczyków (szybko to u sił postępowych idzie).

Tymczasem oszust Biedroń tryumfalnym głosem ogłosił zwycięstwo i realizację postawionych celów, sam słyszałem.
Mandat do PE i bardzo dobre pieniądze dla Biedronia i jego partnera to było to, o co chodziło.

Prof. Kisielowski podsumował:
"Trzeba tak jak Biedroń mysleć pragmatycznie o Polsce."
O Polsce i Brukseli, jako o ojczyźnie dojnej, rozwinę tę światłą myśl.

W kolejnej audycji zaprodukowała się sama prof. Płatek. Prowokacyjnie powiedziała o sobie "głupia, nierozsądna" itd. Prowokacyjnie, ale czy ja wiem...

Z uwagami o stanie środowiska, pijaństwie i innych plag społecznych zgadzam się.
Płatek o pogardzie dla kobiet: "nie po to rodzimy dzieci, żeby szły na wojnę" i "kto nie umie przewinąć dziecka, nie powinien rządzić państwem".
No, no... Umiem przewinąć dziecko, ale związku tej umiejętności z rządzeniem państwem nie widzę. Można strawestować "nie po to płodzimy dzieci, żeby szły na wojnę", wyjdzie coś bardzo podobnego (podobna bzdura). To wszystko przypomina leninowską sentencję o kucharkach i rządzeniu państwem.

Dalej, Płatek powiedziała, że nie należy wydawać pieniędzy na armię, bo i tak nas nie obroni. Zabrakło tylko apoteozy i stwierdzenia odkrywczości oraz filozoficznej głębi materiałów edukacyjnych UE zreferowanych przez Tuska w czasie ostatnich jego wizyt.
Takie podejście do armii można było, ewentualnie, mieć kilkanaście lat temu, kiedy np. Rosjanie pisali, że zagrożenie dla np. Obwodu Kaliningradzkiego wirtualne. Ale należałoby mieć jednocześnie pewność, że przez dziesięciolecia ten stan się nie zmieni.
Na temat armii jest sporo rzeczowych odpowiedzi i bardzo łatwo można je znaleźć. Może w kolejnym wpisie, bo ten robi się długi.


▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲
BEZLITOSNE BARDZO OSTRE ZĘBY!!!!!


--
Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
Obserwuj wątek
   • buldog2 Re: Co PSL i Wiosna powiedzą ludziom? 07.07.19, 18:53
    Wynika, jak najbardziej. Że opowiadają głupoty o wielkości i genialności zakłamanego Biedronia, Gduli, Śmiszka i reszty ferajny. "Mądrości" Płatek o genialności Tuska i jego przełomowej roli w zwalczaniu PIS (o tym mówiła miesiąc temu) i roli instytucji państwa też.

    --
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza
    Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
  • haen2010 Bardzo fajny wpis. 07.07.19, 19:27
   Ja nie lubię się rozpisywać. Od początku zorientowałem się jakim jest facetem Biedroń i jego rola w polityce. To nieprzyjemne, ale z homosiami jest naprawdę coś nie tak gdy chodzi o zwyczajną przyzwoitość. Najpierw przy pomocy jakiegoś homosia z Sopot Schetyna wykończył KOD, teraz równie solidny popapraniec Kaczuś wynajął Robertę z Krzysiem na opozycję. I nie ma to nic wspólnego z tolerancją dla odmiennych preferencji seksualnych. Chyba chodzi o psyche, nie o preferencje. I o kasę oczywiście.

   Ten "profesor" to jeszcze jeden egzemplarz z takich właśnie. Moje zdziwienie budzi fakt, że całkiem porządni ludzie się na to nabierają - jak ten Gdula czy Płatek. Nawet Palikota Biedroń wydymał na tysiąc zł. I wyprowadzają na manowce milion wyborców.

   No cóż, C'est la Vie w polityce. Do czasu.
    • buldog2 Re: Bardzo fajny wpis. 07.07.19, 19:51
     Ja tam o Gduli nie wiem nic, ale prezentował Wiosnę tak i zrobił wrażenie takie, że mnie też nie dziwi niczym.

     --
     Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
     Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
     Partia Interesów Sowieckich - Obraza
     Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
    • eiran Re: Bardzo fajny wpis. 08.07.19, 06:17
     Płatek to egzaltowana pani, którą przestałem traktować serio po tym, kiedy z namaszczeniem i w poczuciu moralnej wyższości ogłosiła, że Obama to zbrodniarz, bo kierował zabójstwem Bin Ladena bez sądu.

     --
     Przez 14 lat ayran.
     • haen2010 Re: Bardzo fajny wpis. 08.07.19, 08:32
      Wbrew pozorom, jest tego sporo - religijnych i rozsądnych. Biernat, Ujazdowski, Kowal. łysy Kamiński...

      PSL jest zbyt cwane, gdyby nie liczyli na realny wynik do dziesięciu procent. Już to sobie policzyli.
      • eiran Re: Bardzo fajny wpis. 08.07.19, 09:04
       Ale czego lub kogo jest sporo?
       Nie ma to żadnego związku z moim wpisem, na który odpowiadasz, a który dotyczył p. Płatek.
       Biernat? Cokolwiek wiadomo na temat jego religijności?

       --
       Przez 14 lat ayran.
          • eiran Re: Bardzo fajny wpis. 09.07.19, 19:25
           Podobno Matki Boskie z różnych miejsc pielgrzymkowych nie przepadają za sobą. Są zazdrosne o miłość wiernych. Częstochowska nie znosi Ostrobramskiej, a Fatimska, gdyby mogła, wydrapałaby oczy tej z Lourdes. Tak że jak już na przykład MBC kogoś uzdrowi, to lepiej nie do Wilna nie jedzie, bo może wrócić w worku foliowym.

           --
           Przez 14 lat ayran.
  • buldog2 Wojsko Polskie 07.07.19, 21:49
   Nie myślę pisać apologii armii. Szczególnie takiej, jaką mamy, dzięki PISowi. Nigdy nie będzie nas stać na budowę armii, która będzie mogła oprzeć się rosyjskiej, jeśli ta uderzy z całą mocą (broń jądrowa). Ale:

   1. Potencjał ludnościowy mamy, powiedzmy, 3 razy mniejszy (co więcej, to w Rosji bez większej wartości).
   2. Potencjał przemysłu obronnego mamy wielokrotnie mniejszy, z tym, że od połowy dekady przemysł rosyjski bardzo szybko degraduje, o czym nie wolno zapominać, a to co jest, to spadek po ZSRR. W perspektywie najbliższych lat, za wyjątkiem wybranych (przemysł rakietowy, lotniczy) branż, może on być w tyle za polskim, jeśli polski będzie się rozwijał, tak jak może. Przykładem czołgi: program Armata praktycznie zamknięty, bodajże 2 lata temu armia rosyjska zmodernizowała 30 T-90 i kupiła 10 nowych. Póki co bez czołgów nie da się zajmować obszarów. Ani ich bronić.
   3. Konfrontacja na kierunku europejskim nie jest rosyjskim priorytetem, a wręcz przeciwnie. Dzialania wojenne mają charakter zachowawczy (Serbia, Gruzja, Krym i wschód Ukrainy też - zachowanie status quo nie spisanego, ale uzgodnionego w latach dziewięćdziesiątych).
   4. Obecnie (powiedzmy, w ostatniej dekadzie) rosyjski potencjał militarny powiększa się przede wszystkim w Azji. Jest skrajnie nieprawdopodobne, żeby te siły zostały przerzucone do Europy, z wielu powodów.
   5. W sytuacji skrajnej moglibyśmy przeznaczać po 5-7% PKB na armię, przede wszystkim na zbrojenia. Po kilku dekadach mądrego inwestowania osiągnęlibyśmy zdolność oparcia się atakowi nawet przy użyciu całej nieatomowej potęgi Rosji. Taki wysiłek można uznać za zbyteczny.
   6. W Polsce nie widzi się zasadniczych zmian w roli Białorusi, jej potencjału obronnego i terytorialnego. Zupełnie inaczej, niż w USA.

   Rosjanie doskonale rozumieją realia i w stosunku do państw Zachodu Europy przygotowują się do rozkładu (także militarnego) przy pomocy agentury. Nie do bezpośredniej agresji, o ile tylko nie poczują się (słusznie czy nie) do tego zmuszeni. Coś na temat za chwilę pokażę.

   Zadaniem polskiej armii jest nie oparcie się rosyjskiej potędze, ale osiągnięcie potencjału wystarczającego na to, by:

   1. Nie opłacało się przy pomocy siły zajmować nasze terytorium.
   2. Nie opłacało się na naszym przykładzie dawać Zachodowi poważne ostrzeżenie (to zagrożenie nie jest teoretyczne).
   3. Nie można było zająć Polski ot tak, bez użycia siły (do likwidacji wartości armii i wytworzenia takiej sytuacji prowadzi polityka PIS).


   Po to właśnie, nie w celu prowadzenia wojny, ale dla zachowania pokoju. Pani profesor.   --
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
   • buldog2 Rosyjski punkt widzenia 07.07.19, 23:24
    Dwa teksty, przedstawiające rosyjski punkt widzenia.

    Карибский кризис на Черном море. Как Вашингтон подставляет Украину под русский ракетный удар

    Как ПРО США может использоваться против России

    Niezależnie od oceny intencji autorów, fakty to fakty. Własne fakty to specjalność PIS, w tym przypadku faktów nikt nie kwestionuje.


    "La nuit" by Anouar Brahem at La Philharmonie de Paris


    --
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza
    • no-popis Re: Rosyjski punkt widzenia 08.07.19, 06:03
     buldog2 napisał:

     > Dwa teksty, przedstawiające rosyjski punkt widzenia.
     >
     > Карибский кризис
     > на Черном море. Как Вашингтон подставляет Украину под русский ракетный удар

     >

     Jak agentura rosyjska tak twierdzi czyli ty to jest zapewne odwrotnie.
     > Как ПРО США может испол
     > ьзоваться против России

     >
     > Niezależnie od oceny intencji autorów, fakty to fakty. Własne fakty to specjaln
     > ość PIS, w tym przypadku faktów nikt nie kwestionuje.
     >
     >
     > "La nuit" by Anouar Brahem at La Philharmo
     > nie de Paris

     >
     >
     --
     Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
     • matigrypl Re: Rosyjski punkt widzenia 08.07.19, 06:30
      Ciekawe od kiedy pis buduje armię by obronić się przed ruskami? Armia polska ma służyć jednemu; przeciwstawić się bratniej pomocy! Dywagacje o samotnej obronie są głupie i pozbawione sensu! Pozostaje tylko modlić się by nato nie postąpiło tak jak zachód podczas drugiej wojny. Obłuda, fałsz i zdrada to nieodmienne cechy tzw zachodu.
      • haen2010 Re: Rosyjski punkt widzenia 08.07.19, 08:08
       Mylisz się. Hitler przegrał już 3-go września. To, że nie byli gotowi do wojny na globalną skalę wykazał rok 1940-y.

       Dywagacje o zagrożeniu Rosją są faktycznie bez sensu. Rosja ma na głowie potęgę Chin i jej cała doktryna wojenna jest temu zagrożeniu podporządkowana. Musi zadbać o unitarność olbrzymiego terytorium.
      • buldog2 Re: Rosyjski punkt widzenia 08.07.19, 09:57
       Oczywiście, to jedyny sensowny wariant, nikt prócz prowokatorów agentury PIS tego nie kwestionuje. To samo było w 1939.
       W tym wariancie Polska ma obowiązek bronić się dopóki nie przyjdzie pomoc z Zachodu (w 1939 ok. miesiąca, jak pamiętam, polecam historycy.org). Agenturalna jaczejka PIS likwiduje wszystkie inwestycje i programy rozwojowe armii, po to, by jeśli zajdzie taka potrzeba, Armia Czerwona mogła zająć Polskę bez walki. Ot, taki anschluß Polski ze Wschodu, z wielką i pochodem wdzięczności od Mickiewicza 49 do Belwederskiej 49, to się jaczejce podoba najbardziej. To pewne.
       Ja to wiem.


       --
       Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
       Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
       • j-k belkot i niewiedza... 09.07.19, 18:21
        buldog2 napisał:
        Armia Czerwona mogła zająć Polskę bez walki.


        ta armia jest dzis w takim samym rozkladzie jak WP.

        i o zajeciu Polszy nawet nie sni - bo musi pilnowac chinskiej granicy.
        • buldog2 Re: belkot i niewiedza... 10.07.19, 09:46
         Zająć obszar niebroniony może każda armia, np. słowacka albo litewska. Antoni razem z PISem mogą urządzić zlot gwiaździsty OT i marsz tryumfalny pomiędzy Mickiewicza, Nowogrodzką i Belwederską.
         Poza tym rosyjska armia to nie przemysł obronny - ma co ma, ale w stanie rozkładu nie jest. Była, ale przestała być mniej więcej dekadę temu.
         Jeśli chodzi o Chiny, to wydaje się, że podejmowane są już tylko działania pozorowane. Tylko lotnictwo jako tako się trzyma, ale np. czołgów gotowych do walki Chiny mają kilkanaście razy więcej, niż Rosja. Reszta się nie liczy, bo zanim zostaną rozkonserwowane, załogi przeszkolone, będą zniszczone. Broń jądrowa? Rosja ma coś ok. 5 tysięcy głowic jądrowych (strategicznych. + ok. 15 taktycznych, bez środków przenoszenia), Chiny, oficjalnie, chyba 280.
         Ale nieoficjalnie ilość głowic chińskich szacuje się na 70 tysięcy, krótkiego i średniego zasięgu - właśnie takie potrzebne są do walki na kontynencie. Armia chińska ćwiczy natarcie z szybkością 1 tysiąc kilometrów na tydzień - takie można prowadzić tylko w Rosji, gdzie indziej nie ma miejsca. 20 lat temu [Rosjanie] bili na alarm, dekadę temu jeszcze się szarpali, coś robić i odzyskać równowagę, dziś chyba i to odeszło w świetlaną przeszłość. Na Syberii wciąż jeszcze słychać "naszą niepodległość gwarantują Amerykanie" (bo Chiny z Syberią to za wiele dla USA), ale chyba i to też staje się coraz mniej aktualne. Ale to oddzielny temat.


         --
         Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
         Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
         Partia Interesów Sowieckich - Obraza
         Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
       • haen2010 Re: Rosyjski punkt widzenia 10.07.19, 09:28
        Sorry, buldog, ale głupoty wypisujesz. Agentura rosyjska w PiS jest oczywiście duża, ale jej celem jest burdel w Polsce i tym samym w Unii. Po ch... im zdobycze terytorialne w stalinowskim stylu.

        To samo dotyczy również Brytyjczyków i Węgrów.
        • buldog2 Re: Rosyjski punkt widzenia 10.07.19, 09:52
         Przecież to piszę, że nie ma takich planów. Za to możliwe działania prewencyjne i odstraszające Zachód (USA) prowadzone na obszarze Polski. Nie chodzi o zdobycze terytorialne, bardziej o ewentualne gospodarcze i polityczne, do czego wystarczy agentura w rządzie (zakupy najdroższych ropy i gazu, obecnie zakupy węgla, poparcie w Radzie Europy itd.) Przy okazji szerszej konfrontacji, jako szczegół. Jaczejka robi sabotaż i bałagan, ale przygotowuje grunt każdego scenariusza. O tym piszę.

         --
         Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
         Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
         Partia Interesów Sowieckich - Obraza
         Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
         • haen2010 Re: Rosyjski punkt widzenia 10.07.19, 10:19
          No, nabierasz rozsądku z minuty na minutę. O tej szerszej konfrontacji zapomnij. Oczywiście, że Rosja mocno zacieśnia swoje relacje z Europą ekonomiczne, jako zaplecze surowcowe. Być może zakończy się to strefą północnego dobrobytu - od Kalifornii do Władywostoku i nawet Japonii. Dla Rosjan Chiny są kluczowe.

          Ale tego pewnie nie dożyjemy. Rosja zawsze miała plany długofalowe. Dziesięciolecia.
          • buldog2 Re: Rosyjski punkt widzenia 10.07.19, 11:11
           Zacieśnia relacje z Europą, to prawda. Ale nie ze Stanami, dla których staje się chińską przystawką. Po dekadach wahań USA dążą do okrążenia i destabilizacji Rosji, Rosjanie odpowiadają że w razie co rakiety polecą od razu do Ameryki (nie jak w porozumieniu Chruszczowa z Eisenhowerem, wojna jądrowa nie obejmująca USA i ZSRR). A my w tę pokerową zagrywkę wchodzimy. Możemy np. (znaczy, PISowska agentura może) dać pretekst do zajęcia Pomorza np. do Radzikowa.
           O tym można długo, temat szeroki.

           --
           Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
           Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
           Partia Interesów Sowieckich - Obraza
           Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
  • 141288bs Re: Co PSL i Wiosna powiedzą ludziom? 08.07.19, 08:48
   PSL jest partia obrotowa. - Bedzie droczyc sie dla zmyly, a gdy termin wyborow znacznie sie zblizy, przystapi do opozycyjnej koalicji, nawet teczowe szaliki zaloza okreslajac sie obroncami spoldzielczosci. Jaskolka wspolistnienia PSL-u z Wiosna, jest wypowiedz
   Kosiniaka-Kamysza o barwach teczy, ktore w PSL-u sa od czasu jego powstania. A wiec, PSL i Wiosna sa rodzenstwem ktore po
   latach odnajduje sie.
   • buldog2 Re: Co PSL i Wiosna powiedzą ludziom? 08.07.19, 11:19
    Znaczy zrobią koalicję z PISem, w którym najbliższy krąg wtajemniczonych Agenta JARa, to tęczowi. PIS już pomaga Wiośnie, co jej tęczowi działacze po cichu potwierdzają. Nie mówię, że zrobią kariery na miarę Salcesona, ale na pewno będą ustawieni. Ja to wiem.


    --
    Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
    • no-popis Re: Co PSL i Wiosna powiedzą ludziom? 09.07.19, 06:18
     buldog2 napisał:

     > Znaczy zrobią koalicję z PISem, w którym najbliższy krąg wtajemniczonych Agenta
     > JARa, to tęczowi. PIS już pomaga Wiośnie, co jej tęczowi działacze po cichu po
     > twierdzają.
     Być może dzięki temu w Warszawie nie będzie Budapesztu a w konstytucji nie znajdzie się zapis o wyższości prawa watykańskiego nad polskim.
     Czego ty nie POjmiesz bo jesteś schetynem takim samym jak tr o lle-posłowie Palikota, którzy zamiast zaszczepić idee świeckiego państwa zrobili dokładnie odwrtonie swoim pobudzeniem, nawiedzeniem takim jak i u ciebie, dziecko.

     --
     Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
  • j-k dej pokoj, no-popis... 08.07.19, 13:52
   PO to my obaj krytykujemy tu prawie codziennie...

   ale inne ugrupowania tez nie "od macochy"

   i trza powiedziec jasno, ze PSL, Wiosna i moja Lewica (SLD)
   - sa dzis tak samo bez-programowe
   - jak ci z PO...
   • buldog2 Re: dej pokoj, no-popis... 08.07.19, 15:27
    ZSL.

    --
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Partia Interesów Sowieckich - Obraza
    Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
    • no-popis Re: dej pokoj, no-popis... 08.07.19, 20:25
     buldog2 napisał:

     > ZSL.
     Dlatego tak świetnie wspolptacowalo się im z PO.     --
     Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
   • snajper55 Re: dej pokoj, no-popis... 08.07.19, 21:39
    j-k napisał:

    > PO to my obaj krytykujemy tu prawie codziennie...
    >
    > ale inne ugrupowania tez nie "od macochy"
    >
    > i trza powiedziec jasno, ze PSL, Wiosna i moja Lewica (SLD)
    > - sa dzis tak samo bez-programowe
    > - jak ci z PO...

    A PiS ma program? A, wiem, miliard drzew, milion samochodów elektrycznych, milion mieszkań, milion km autostrad i skromne dwie wieże dla Prezesa.

    S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
    • 141288bs Re: dej pokoj, no-popis... 08.07.19, 23:15
     "A PiS ma program?"- pyta snajper55. - Prawo i Sprawiedliwosc wypracowuje program w Katowicach, a nie w Wegrowie...,
     nie zauwazyles? Wiem,kabaret Bartusia Arlukowicza tak cie rozbawil, ze niczym wiecej nie zdolales sie zainteresowac.
     • snajper55 Re: dej pokoj, no-popis... 09.07.19, 01:17
      141288bs napisał:

      > "A PiS ma program?"- pyta snajper55. - Prawo i Sprawiedliwosc wypracowuje progr
      > am w Katowicach, a nie w Wegrowie...,
      > nie zauwazyles? Wiem,kabaret Bartusia Arlukowicza tak cie rozbawil, ze niczym w
      > iecej nie zdolales sie zainteresowac.

      No i co wypracował? Znów 500+ na każde dziecko? Znów pomoc dla frankowiczow? Znów milion samochodów elektrycznych? No i miliard drzew do końca roku. PiS tylko straszy opozycją - zabiorom! ZABIOROM! ZABIOROM!!! To cały program PiS - straszenie suwerena.

      S.
      --
      Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
      • buldog2 Re: dej pokoj, no-popis... 09.07.19, 09:37
       Kradną i rozdają pieniądze, które inni wypracowali. Jak to bolszewicy, nazywają to prawem i sprawiedliwością ludową.
       Taki program PIS.

       --
       Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
       Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
       Partia Interesów Sowieckich - Obraza
       Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
       • no-popis Re: dej pokoj, no-popis... 09.07.19, 16:04
        buldog2 napisał:

        > Kradną i rozdają pieniądze, które inni wypracowali. Jak to bolszewicy, nazywają
        > to prawem i sprawiedliwością ludową.
        > Taki program PIS.
        POkaż mi taki twój wpis jak POprzedni to robili.
        No tak wtedy rządził tu człowiek Putina w Warszawie a więc nie miałeś zlecenia na to:)
        --
        Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
        • buldog2 Re: dej pokoj, no-popis... 09.07.19, 18:11
         Kłamiesz, ludzikow. Było takich moich wpisów pełno, o górnikach, rolnikach i masie innych wyłudzaczy. Między innymi w raz po raz wklejanej liście zaniechań PO z 2012. Jesteś kłamcą i oszustem.

         --
         Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
         Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
         Partia Interesów Sowieckich - Obraza
         Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
         • no-popis kiedyś bardziej ceniłem służby rosyjskie na forum 09.07.19, 18:48
          buldog2 napisał:

          > Kłamiesz, ludzikow. Było takich moich wpisów pełno, o górnikach, rolnikach i ma
          > sie innych wyłudzaczy. Między innymi w raz po raz wklejanej liście zaniechań PO
          > z 2012. Jesteś kłamcą i oszustem.
          ...ale cenzura i moderacja wycięły je z archiwum :)
          Kiedyś bardziej ceniłem profesjonalizm służb rosyjskich ale widzę, że nie przygotowały ci odPOwiedniej legendy i argumentację opierasz na łgarstwie i agresji.
          --
          Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
          • buldog2 Re: kiedyś bardziej ceniłem służby rosyjskie na f 09.07.19, 19:10
           Kłamiesz, ludzikow, jak zawsze.
           Tu:
           forum.gazeta.pl/forum/w,28,144036854,144036854,poczatek_agonii.html?p=144053457
           jest wpis z 2012, w którym ta lista jest już powtórzona, o czym mowa we wpisie.
           Nie piszę tego dla ciebie, ale żeby jeśli ktoś trafi tu z przypadku, z miejsca przed oczami miał dowód twoich kłamstw i wyobrażenie o tobie, ludzikow.
           Tobie, ludzikow, nie odpowiadałbym. Już nie.


           --
           Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
           Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
           Partia Interesów Sowieckich - Obraza
           Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
           • no-popis Re: kiedyś bardziej ceniłem służby rosyjskie na f 09.07.19, 19:28
            buldog2 napisał:

            > Kłamiesz, ludzikow, jak zawsze.
            Ty kłamiesz jak zwykle.
            Równie dobrze możesz napisać, że jesteś żyjącym Elvisem.

            > forum.gazeta.pl/forum/w,28,144036854,144036854,poczatek_agonii.html?p=144053457
            > jest wpis z 2012, w którym ta lista jest już powtórzona, o czym mowa we wpisie.
            > Nie piszę tego dla ciebie, ale żeby jeśli ktoś trafi tu z przypadku, z miejsca
            > przed oczami miał dowód twoich kłamstw i wyobrażenie o tobie, ludzikow.
            > Tobie, ludzikow, nie odpowiadałbym. Już nie.
            Nie masz argumentanci i jesteś bezsilny wobec zdemaskowanie ciebie jako niezrównoważonego emocjonalnie ryskiego tro lla.
            I fakt nie pisz takich bzdur bo grzężniesz dalej w tej gnojowicy, w której tak uwielbiasz się tarzać.
            --
            Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
            • buldog2 Re: kiedyś bardziej ceniłem służby rosyjskie na f 09.07.19, 19:34
             Tak oto widać, że ludzikow kłamie po PISowsku, w żywe oczy, licząc na to, że trafi na kretyna, który mając link przeczący jego bredniom, pomimo wszystko da się nabrać.

             --
             Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
             Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
             Partia Interesów Sowieckich - Obraza
             Susanne Abbuehl - The Twilight Turns From Amethyst
             • no-popis Re: kiedyś bardziej ceniłem służby rosyjskie na f 09.07.19, 20:23
              buldog2 napisał:

              > Tak oto widać, że ludzikow kłamie po PISowsku, w żywe oczy, licząc na to, że tr
              > afi na kretyna, który mając link przeczący jego bredniom, pomimo wszystko da si
              > ę nabrać.
              Znowu próbowałeś łgać w żywe oczy i znowu Ci nie wyszło. Standard i ciebie.
              Po co te nerwy? No chyba, że przestaną Ci płacić lub zmienia hasło :)
              --
              Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
              • buldog2 Re: kiedyś bardziej ceniłem służby rosyjskie na f 09.07.19, 21:08
               dystans4 to mój inny nick. Każdy może przeczytać:

               dystans4 22.04.13, 22:26
               Robocza lista przewin PO v. 1.1 (sprzed kilku miesięcy):

               1. Brak skutecznych prób redukcji deficytu budżetowego.
               2. Brak programu b. szerokich preferencji zagranicznych inwestycji.
               3. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
               4. Brak pomocy firmom innowacyjnym (wiem, co piszę, na przykładzie kolegi, który zamówienia ma z całego świata, a brak ok. miliona dolarów do uruchomienia produkcji).
               5. Brak przeniesienia wydatków budżetowych z dotowania postępowego elektoratu na R&D i zwiększenia ich do rozmiarów (proporcjonalnie) co najmniej takich, jak w Niemczech, oraz programu szybkiego dojścia do finansowania takiego, jak w krajach skandynawskich.
               6. Powiększanie, fatalne powiększenie liczebności administracji.
               7. Niemal całkowita uległość wobec lobby prawniczego.
               8. Brak wschodniej polityki gospodarczej takiej, jaką prowadzą Niemcy.
               9. Brak adaptowania gospodarki polskiej do konkurencji z wielkimi koncernami w warunkach gospodarki globalnej, np. na wzór Korei Płd.
               10. Brak odpowiedniego finansowania i skandaliczny poziom publicznych mediów.
               11. Uległość wobec wyzysku przez związkowe lobby górników i podobne.
               12. Uległość wobec PSL i utrzymywanie przywilejów KRUS.
               13. Brak rozliczenia prawdziwych afer poprzedniego rządu (już nie mówię o wcześniejszych), np. prawdziwej afery hazardowej.
               --
               bul.
               Odpowiedz Cytuj Link Zgłoś
               Haen - rok 2008/2009
               dystans4 23.04.13, 11:39
               Odpowiedź tu, bo odnosi się do całości.

               Nie zapowiadał? Zapowiadał.

               To co było na Forum w 2009, zostało opisane w 2007/2008. Wszystko było częścią artykułu o polskiej scenie politycznej, przede o PiSie. Napisane w 2007, później przerabiane i uzupełniane.
               Wszystko się zgodziło, nie tylko odnośnie PiS, ale i PO. Nawet charakter deprecjacji Platformy, przez co rozumiem pierwszą przyczynę zejścia z drogi (ona jest w PiSie), jak też obszary działalności "zastępczej". O PiSie nie można w tych kategoriach mówić, bo to ruch gnostycki, który podąża za zbawcą, świat go niewiele obchodzi, nadaje się do zniszczenia, żeby mógł powstać nowy, wspaniały.
               Może ten tekst kiedyś tu pokażę.

               Pozdrowienia
               buldog.

               --
               Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   • no-popis Re: PiS odda wladze w roku 2023 09.07.19, 16:32
    j-k napisał:

    > bo sie po prostu ludziom przeje.
    >
    > a do tego czasu bedziesz musial zyc pod Pisim buciorem:
    > solitario.flog.pl/wpis/2018548/bucior
    Sądzę, że następna kadencja będzie ostatnią ale tylko jak spadnie znaczenie tych schetynów z PO i Nowoczesna do np 10 % to może powstać inna nowa siła, mądrzejsza i zdrowsza pscyhicznie niż tutejsi : buldog, aniechto only, wsk 175, hrania, praktykujący ateista, ukos i inni, która, mam taką nadzieję, rozpirzy ten nieudaczny i szkodliwy PiS.    --
    Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.
    • j-k PO-PiS odda wladze w roku 2023 09.07.19, 18:25
     tez mam taka nadzieje.
     podobnie jak i Ty uwazam, ze caly POPiS musi odejsc - ale to moze nastapic dopiero za 4 lata
     - gdy stare solidarnosciowe struktury wszystkim sie przejedza.

     i to pisze JA.
     dzialacz "S" w 1981.
     • no-popis Re: PO-PiS odda wladze w roku 2023 09.07.19, 19:03
      Oby się stało jak w tytule !
      :)
      --
      Rząd POPiSu był ! Premierem był Jerzy Buzek a ministrami Balcerowicz, Geremek, Komorowski i ...Lech Kaczyński. Także układ okrągłostołowy nie brzydził Kaczyńskich nawet w roku 2000.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka