Dodaj do ulubionych

Rozdawnictwo dla bogatych jest OK?

17.12.19, 07:18
Ileż to można było naczytać się w kontekście świadczeń rodzinnych, jakim to wielkim złem jest państwowe rozdawnictwo. Tymczasem minął już ponad miesiac od wydania przez pisowską władzę rozporządzenia o dopłatach do kwoty nawet 37 tys. złotych przy zakupie samochodów elektrycznych - i nic, cisza. Ani w TVN, ani w Wyborczej, ani w innych wolnych mediach nie słychać o tym niedobrym rozdawnictwie. Czyżby Gadomski z Maziarskim liczyli na to, że załapią się na tę dopłatę?
Obserwuj wątek
  • eiran Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 07:43
   O ile się nie mylę, to mimo istnienia rozporządzenia, program jest "zamrożony". Pomijając ten drobny szczegół, że w zatwierdzonym kształcie pozwala na sfinansowanie dwóch modeli tego samego producenta, w obu przypadkach z groteskowym zasięgiem ok. 100 km. Pisała o tym gazeta nie raz i nie dwa, a że akurat nie Gadomski z Maziarskim, to już twoje zmartwienie.

   --
   Przez 14 lat ayran.
  • sverir Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 08:14
   "Ileż to można było naczytać się w kontekście świadczeń rodzinnych, jakim to wielkim złem jest państwowe rozdawnictwo"

   Nie państwowe rozdawnictwo, tylko to rozdawnictwo. Z waszej perspektywy GazWyb to liberałowie, z mojej lewacy. I co na to poradzisz?   --
   "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
   • jureek Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 14:02
    sverir napisał:

    > Nie państwowe rozdawnictwo, tylko to rozdawnictwo. Z waszej perspektywy GazWyb
    > to liberałowie, z mojej lewacy. I co na to poradzisz?

    Już nie przesadzaj z tą uprzejmością. Naprawdę nie wymagam, żebyś zwracał się do mnie przez "wy" :)
    Zaś co do lewaków, to nie będę się wypowiadał, bo epitet ten stał się tak uniwersalny, że przestał cokolwiek znaczyć. Mogę tylko tyle napisać, że Wyborcza na pewno nie jest gazetą lewicową. To już bardziej lewicowy jest katolicki Tygodnik Powszechny.
    • eiran Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 14:15
     Lewak to XIX-wieczne rosyjskie, dość obraźliwe słowo, które w rodzącej się wówczas klasie pracowniczej było czymś pomiędzy obibokiem, bumelantem a sabotażystą. Lenin przejął to prawie zapomniane wówczas słowo w imieniu bolszewików, a od tego momentu miało ono oznaczać rzekomych komunistów, którzy bądź ze złej woli, bądź z głupoty, szkodzili interesom proletariatu. Tzw. prawica uwielbia język zaangażowanego marksizmu-leninizmu, stąd zamiłowanie jej przedstawicieli do posługiwania się tym epitetem w celu obrażania ludzi o odmiennych poglądach w dowolnej sprawie.

     --
     Przez 14 lat ayran.
    • sverir Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 14:18
     " Już nie przesadzaj z tą uprzejmością. Naprawdę nie wymagam, żebyś zwracał się do mnie przez "wy" :)"

     Wybacz, trudno jest odróżnić kiedy piszesz wyłącznie we własnym imieniu, a kiedy piszesz w cudzym, np. fotografa.

     "Zaś co do lewaków, to nie będę się wypowiadał, bo epitet ten stał się tak uniwersalny, że przestał cokolwiek znaczyć"

     Podobnie jak "liberał". Znak czasów.

     "Mogę tylko tyle napisać, że Wyborcza na pewno nie jest gazetą lewicową"

     Lewica lewicy nierówna. Nie będę się bawił w dyskusję o lewicowości, dla mnie GazWyb jest na lewo. Że nie domaga się uspołecznienia środków produkcji wcale nie czyni jej liberalnej gospodarczo. Ale to bez znaczenia dla przedmiotu - GazWyb miała swój moment krytykowania 500+ jako nieskutecznej formy wsparcia celu, któremu rzekomo ta forma miała służyć. I z tej perspektywy miała rację - nie jest to ani program pronatalistyczny, ani program socjalny, tylko po prostu rozdawanie kasy przypadkiem powiązane z posiadaniem dziecka.

     --
     "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
     • jureek Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 15:03
      sverir napisał:

      > t to ani program pronatalistyczny, ani program socjalny, tylko po prostu rozdaw
      > anie kasy przypadkiem powiązane z posiadaniem dziecka.

      Dokładnie jak niemiecki Kindergeld czy podobne świadczenia rodzinne w innych europejskich krajach
      • sverir Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 15:32
       "Dokładnie jak niemiecki Kindergeld czy podobne świadczenia rodzinne w innych europejskich krajach"

       Znakomicie. Czy to oznacza, że przestaje to być rozdawnictwem?

       --
       "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
       • jureek Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 15:42
        sverir napisał:

        > Znakomicie. Czy to oznacza, że przestaje to być rozdawnictwem?
        >

        No jest rozdawnictwem. Wcale nie jedynym rozdawnictwem. Miasto Opole funduje na przykład wolne przejazdy komunikacją miejską w piątki dla przypakowych posiadaczy samochodów. To taka nagroda za to, że na co dzień trują. A ekologiczni frajerzy nie posiadający samochodu niech płacą
        • sverir Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 16:39
         "No jest rozdawnictwem. Wcale nie jedynym rozdawnictwem. Miasto Opole funduje na przykład wolne przejazdy komunikacją miejską w piątki dla przypakowych posiadaczy samochodów. To taka nagroda za to, że na co dzień trują. A ekologiczni frajerzy nie posiadający samochodu niech płacą"

         Kiepsko wyszła Ci ta ironia, ale może to efekt emocji. Ad rem - dowolny system ulg, zwolnień czy nie jest rozdawnictwem. Takim rozdawnictwem jest... rozdawanie pieniędzy, które nie realizuje żadnego celu. Bez względu na to, że tak jest w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii. System ulg czy zwolnień stanowiący zachętę do określonego zachowania rozdawnictwem nadal może być (jeśli zachowanie niczemu nie służy), ale może być programem realizującym ważny cel społeczny. Program 500+ nie przełożył się na wyraźny wzrost liczby urodzeń, zatem niespecjalnie realizuje cele pronatalistyczne. Zresztą chyba nie takie były jego cele, skoro autorka programu tak się cieszyła z liczby złożonych wniosków. A ta liczba wynikała m.in. z tego, że nie był to także program socjalny, przeznaczony dla uboższych obywateli (obecnie już nawet takiego programu nie udaje). Nie można oczywiście stwierdzić, że program w żaden sposób nie wspiera rodziców - bo wspiera. Tyle, że nie realizuje postawionych przed nim celów. Równie dobrze może to być 500+ na krowę, parę butów czy zły humor - skutek byłby taki sam.
         W odróżnieniu od tego bezpłatna komunikacja miejska dla posiadaczy samochodów - nawet jeśli to jeden dzień - może przyczynić się np. do spadku emisji spalin, jeśli takie rozwiązanie przekona kierowców do pozostawienia samochodów na postoju i skorzystanie z komunikacji miejskiej. Zatem owszem, masz rację, 500+ nie jest jedynym rozdawnictwem, ale wybrałeś sobie zły przykład.

         --
         "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
         • jureek Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 18:09
          sverir napisał:

          > W odróżnieniu od tego bezpłatna komunikacja miejska dla posiadaczy samochodów -
          > nawet jeśli to jeden dzień - może przyczynić się np. do spadku emisji spalin,
          > jeśli takie rozwiązanie przekona kierowców do pozostawienia samochodów na posto
          > ju i skorzystanie z komunikacji miejskiej. Zatem owszem, masz rację, 500+ nie j
          > est jedynym rozdawnictwem, ale wybrałeś sobie zły przykład.

          To przecież nielogiczne. Jak pozbędę się samochodu, to będę musiał normalnie płacić za bilet w autobusie, za który nie musiałbym płacić, gdybym samochodu się nie pozbył. Fajna mi zachęta, nie ma co!
          • sverir Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 18:38
           "To przecież nielogiczne. Jak pozbędę się samochodu, to będę musiał normalnie płacić za bilet w autobusie, za który nie musiałbym płacić, gdybym samochodu się nie pozbył. Fajna mi zachęta, nie ma co!"

           A wydawało mi się, że masz coś wspólnego z marketingiem. Serio uważasz, że warto przekonywać już przekonanych? To jest jeszcze bardziej bezsensowne.

           --
           "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
           • jureek Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 18:45
            sverir napisał:

            > A wydawało mi się, że masz coś wspólnego z marketingiem.

            Pracuję w agencji reklamowej. Ale jako informatyk.

            > Serio uważasz, że wart
            > o przekonywać już przekonanych? To jest jeszcze bardziej bezsensowne.

            No więc napisałem powyżej o tych właśnie jeszcze nieprzekonanych, którzy nadal posiadają samochód. Jeżeli ktoś ma samochód, to jeździ w piątki za darmo. Jeżeli samochodu się pozbędzie, będzie musiał płacić. Perspektywa normalnego płacenia, gdy dotychczas jeździł za darmo, ma być dla niego zachętą do pozbycia się samochodu?


            • buldog2 Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 19:25
             Można przecież inaczej.
             Masz samochód, płacisz za bilet 10 zł, a w piątki - 5 zł. Nie masz - płacisz 3 zł.

             Teraz pasuje?

             --
             Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
             Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
             Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
             Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
            • snajper55 Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 19:48
             jureek napisał:

             > sverir napisał:
             >
             > > A wydawało mi się, że masz coś wspólnego z marketingiem.
             >
             > Pracuję w agencji reklamowej. Ale jako informatyk.
             >
             > > Serio uważasz, że wart
             > > o przekonywać już przekonanych? To jest jeszcze bardziej bezsensowne.
             >
             > No więc napisałem powyżej o tych właśnie jeszcze nieprzekonanych, którzy nadal
             > posiadają samochód. Jeżeli ktoś ma samochód, to jeździ w piątki za darmo. Jeżel
             > i samochodu się pozbędzie, będzie musiał płacić. Perspektywa normalnego płaceni
             > a, gdy dotychczas jeździł za darmo, ma być dla niego zachętą do pozbycia się sa
             > mochodu?

             Samochodem jeździ się za darmo?

             S.
             --
             Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
              • snajper55 Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 22:50
               jureek napisał:

               > snajper55 napisał:
               >
               > > Samochodem jeździ się za darmo?
               >
               > Nie. Ale jak się ma samochód, to możesz w Opolu w piątki jechać autobusem miejs
               > kim za darmo.

               Napisałeś: "Jeżeli samochodu się pozbędzie, będzie musiał płacić. "

               Za jeżdżenie tak czy inaczej musi płacić. Czy jedzie samochodem, czy jedzie komunikacją miejską. Więc w jakiż to sposób konieczność płacenia za jazdę komunikacją ma go zniechęcić do niejeżdżenia po mieście samochodem?

               S.
               --
               Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
               • inocom We Wrocławiu płacisz i nie wiesz czy dojedziesz 19.12.19, 12:04
                snajper55 napisał:


                > Za jeżdżenie tak czy inaczej musi płacić. Czy jedzie samochodem, czy jedzie kom
                > unikacją miejską. Więc w jakiż to sposób konieczność płacenia za jazdę komunika
                > cją ma go zniechęcić do niejeżdżenia po mieście samochodem?

                Dziwne, że na wywiad do Radia Wrocław Sutryk nie przyjechał tramwajem linii 7, a autem.

                www.radiowroclaw.pl/articles/view/92414/Jacek-Sutryk-W-urzedzie-pracuja-wroclawianie-nie-kosmici-Nalezy-im-sie-za-wykonana-prace-nagroda
                gazetawroclawska.pl/tramwaje-omijaja-skrzyzowanie-piludskiego-i-kollataja-wszystko-przez-wykolejenie/ar/c1-14667499
            • sverir Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 18.12.19, 08:08
             "Perspektywa normalnego płacenia, gdy dotychczas jeździł za darmo, ma być dla niego zachętą do pozbycia się samochodu?"

             Ale po co ma się pozbywać samochodu? Wystarczy, że raz na jakiś czas wybierze komunikację zbiorową zamiast indywidualnej.


             --
             "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
          • pies.na.czarnych Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 19:22
           "Jak pozbędę się samochodu, to będę musiał normalnie płacić za bilet w autobusie, za który nie musiałbym płacić, gdybym samochodu się nie pozbył".

           Ciekawostka. Kontrolerzy przy sprawdzaniu biletów w dni bezpłatnej komunikacji sprawdzają czy ktoś posiada samochód? Coś ci się chyba pojebało.

           --
           Uwaga szczur!
           • jureek Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 21:51
            pies.na.czarnych napisała:

            > Ciekawostka. Kontrolerzy przy sprawdzaniu biletów w dni bezpłatnej komunikacji
            > sprawdzają czy ktoś posiada samochód? Coś ci się chyba pojebało.
            >

            Tak właśnie jest w Opolu. Możesz w piątki legalnie jechać autobusem bez biletu pod warunkiem, że kontrolerowi zamiast biletu pokazesz dowód rejestracyjny swojego samochodu. Jak nie masz samochodu, to musisz normalnie płacić za bilet. Zgadzam się z Tobą, że jest to pojebane, ale, jak widzisz, nawet takie porąbane pomysły mają to obrońców.
            • sverir Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 18.12.19, 08:10
             "Jak nie masz samochodu, to musisz normalnie płacić za bilet. Zgadzam się z Tobą, że jest to pojebane, ale, jak widzisz, nawet takie porąbane pomysły mają to obrońców"

             Równie pojebane jak bilety rodzinne np. do zoo. Jak nie masz dzieci i idziesz sam, to płacisz 40 złotych. Jak masz dzieci i chcesz z nimi iść, to płacisz 150. I co z tego, że wychodzi taniej na osobę, jak ostatecznie musisz ponieść wyższy koszt? Całe szczęście, że do biletów rodzinnych nie trzeba dowodów rejestracyjnych.

             --
             "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
     • jureek Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 15:05
      sverir napisał:

      > " Już nie przesadzaj z tą uprzejmością. Naprawdę nie wymagam, żebyś zwracał się
      > do mnie przez "wy" :)"
      >
      > Wybacz, trudno jest odróżnić kiedy piszesz wyłącznie we własnym imieniu, a kied
      > y piszesz w cudzym, np. fotografa.

      W imieniu fotografa? Rozwiniesz temat, bo nie bardzo wiem, o co chodzi?
      Na ogół piszę w swoim imieniu, a jeśli nie, to staram się to wyraźnie zaznaczyć. Nie dopilnowałem tego z jakimś fotografem?
      • sverir Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 15:31
       "Na ogół piszę w swoim imieniu, a jeśli nie, to staram się to wyraźnie zaznaczyć. Nie dopilnowałem tego z jakimś fotografem? "

       Wybacz, mój błąd. Nie fotografa, tylko Michała. Pytałeś czy taniuchna z Olgino chce dołączyć do osób, przeciw którym Michał złożył pozew. Tak jakoś nie wyglądało mi to na pytanie z ciekawości.

       --
       "Stany Zjednoczone wyrażają głęboką wdzięczność z powodu odrzucenia [przez Polskę] propozycji podatku od usług cyfrowych, który utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami”
       • jureek Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 18:15
        sverir napisał:

        > Wybacz, mój błąd. Nie fotografa, tylko Michała. Pytałeś czy taniuchna z Olgino
        > chce dołączyć do osób, przeciw którym Michał złożył pozew. Tak jakoś nie wygląd
        > ało mi to na pytanie z ciekawości.

        A to akurat była moja własna inicjatywa i pisałem nawet bez uzgodnienia z Michałem. Rozmawiałem z nim o tym wątku dopiero tydzień później i wypadałoby mi teraz uspokoić Buldoga (bo widzę, że biedaczek przejął się tą groźbą pozwu bardziej niż Taniucha, ciągle o tym pisze), że Michał żadnego pozwu przeciw anonimowym opluwaczom z forum Kraj nie planuje. Złożone zostały tylko 3 pozwy przeciw Patrykowi Jakiemu, TVP - centrali i lokalnemu ośrodkowi TVP w Opolu.
   • inocom Ciekawie na tym tle wygląda wrocławski magistrat:) 19.12.19, 12:01
    sverir napisał:

    > "Ileż to można było naczytać się w kontekście świadczeń rodzinnych, jakim to wi
    > elkim złem jest państwowe rozdawnictwo"
    >
    > Nie państwowe rozdawnictwo, tylko to rozdawnictwo.

    Dla swoich kasa jest.

    gazetawroclawska.pl/kontrola-we-wroclawskim-magistracie-czy-jacek-sutryk-zlamal-prawo/ar/c1-14666051


    gazetawroclawska.pl/jacek-sutryk-te-nagrody-nam-sie-po-prostu-nalezaly/ga/c1-14667385/zd/40821435

    www.radiowroclaw.pl/articles/view/92414/Jacek-Sutryk-W-urzedzie-pracuja-wroclawianie-nie-kosmici-Nalezy-im-sie-za-wykonana-prace-nagroda

    --
    Gwiazda Polarna tiny.pl/gz1ck
     • inocom Problem zauważa nawet Gazeta Wyborcza. 19.12.19, 12:34
      pies.na.czarnych napisała:

      > Dzień bez Surtyka dniem straconym.

      www.radiowroclaw.pl/articles/view/68541/Mimo-braku-sprzedazy-S
      "chodzi o włożoną pracę, a nie o jej efekty" i 600 tys. się należy.

      wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25329513,stadion-wroclaw-placi-2-mln-zl-rocznie-za-pomysly-na-imprezy.html
      Marnotrawienie publicznych pieniędzy we Wrocławiu. Stadion płaci doradcy 2 mln zł rocznie za wymyślanie imprez, których nie ma
      Joanna Urbańska
      21 października 2019 | 06:33


      --
      Jako społeczeństwo bardzo potrzebujemy platformy, która nie decyduje się banować ludzi odbiegających od mentalności tłumu - Mikhaila Peterson.
  • buldog2 Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 08:59
   To jest rozdawnictwo mające na celu promowanie nowych technologii, że dla bogatych, to prędzej przez przypadek. Zamiana energetyki węglowej na zieloną (baterie słoneczne, wiatr, energetyka jądrowa...) będzie kosztować jeszcze więcej i bez dotacji się nie obejdzie.

   Ale przecież można tak jak Kępa czy Pytlik, wziąć sprawy w swoje ręce. No, jakieś dary dla dzieci czy torbę...

   Można, tak jak jureek, grozić sądem tym, którzy nie chcą się, RazemzPISem, takim stanowieniem sprawiedliwości zachwycać. Jak już, trzeba mieć własne SB, prokuratury i sądy. No, zmiany idą w jak najbardziej dobrą stronę...

   --
   Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
   Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
   • buldog2 Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 10:38
    Pannie Krysi wciąż udaje się tego uniknąć.

    --
    Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
    Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
    Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
    Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat
   • no-popis Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 18:17
    m.c.hrabia napisał:

    > a c.. z rozdawnictwem ,
    > najważniejsze ,że Małgorzata Rozenek-Majdan jest w ciąży

    Niech uważa aby pijana Kidawa Błońska jej nie przejechała na przejściu dla pieszych.


    --
    Donald Tusk wymordował wszystkich w Platformie Obywatelskiej, którzy byli wybitniejsi i stało się, jak się stało. Dzisiaj widać, za co on jest współodpowiedzialny. Kiedy on będzie siedział w Brukseli, będziemy, być może, skazani na rządy PiS-u przez parę lat.
    /Włodzimierz Cimoszewicz/
    • pies.na.czarnych Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 11:36
     albo jeszcze ich nie ma, albo jeżeli beda w promocji to sie załapiesz. To tak jakbyś dzisiaj proponował Polakom kupno Malucha. To nie sa samochody, którymi moglbys pojechać z rodzina na wakacje.
     e.autokult.pl/35798,jakie-samochody-elektryczne-zostana-dofinansowane-przez-panstwo
     --
     Uwaga szczur!
     • jureek Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 14:13
      pies.na.czarnych napisała:

      > albo jeszcze ich nie ma, albo jeżeli beda w promocji to sie załapiesz. To tak j
      > akbyś dzisiaj proponował Polakom kupno Malucha. To nie sa samochody, którymi mo
      > glbys pojechać z rodzina na wakacje.

      Na wakacje jeździ się pociągiem, panie nowoczesny!
      Wiem, że Łukaszek Warzecha woli stać w korkach, niż wsiąść z motłochem (i Grecią) do pociągu, ale to raczej nieuleczalny przypadek. Poza tym w Polsce nie musisz się obawiać, że pojedziesz razem z motłochem tłoczącym się na korytarzach. Do pociągu pendolino nie wsiądziesz bez miejscówki (PKP wciskało kit, że to ze względów bezpieczeństwa w pociągach dużych szybkości nie można jechać bez miejscówki, ale to ściema, bo w szybszych niemieckich pociągach ICE jest to możliwe i jakoś nie doprowadziło to do niebezpiecznych sytuacji)
      • pies.na.czarnych Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 18:18
       > Na wakacje jeździ się pociągiem, panie nowoczesny!

       Nie na każde. Dodatkowo nie bierz tego az tak dosłownie.
       Te samochodziki, na ktore mozesz sie zalapac z dotacjami nie spełniają zadania uniwersalnego samochodu jaki chca miec zwykli obywatele. Smart czy inne maleństwa w tej cenie jak zauwazyles w poście zlozycielskbim sa raczej dla bogatszych.

       --
       Uwaga szczur!
       • jureek Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 18:39
        pies.na.czarnych napisała:

        > > Na wakacje jeździ się pociągiem, panie nowoczesny!
        >
        > Nie na każde.

        Wiem. Jak się mieszka w fajnej okolicy, to można spędzić wakacje w zasięgu roweru. Wtedy ani pociągiem nie trzeba jechać :)
        • pies.na.czarnych Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 19:17
         Ty i twoje przyjemności, czy upodobania nie sa odzwierciedleniem oczekiwań większości obywateli.
         Samochodu jeszcze przez wiele lat sie nie pozbędziemy i dlatego obowiązkiem rządów jest zapewnienie zwykłym ludziom taniego i ekologicznego pojazdu, ktory moze używać w codziennym życiu.

         --
         Uwaga szczur!
         • inocom Nie ma alternatywy 17.12.19, 22:57
          pies.na.czarnych napisała:

          > Samochodu jeszcze przez wiele lat sie nie pozbędziemy i dlatego obowiązkiem rzą
          > dów jest zapewnienie zwykłym ludziom taniego i ekologicznego pojazdu, ktory moz
          > e używać w codziennym życiu.

          Gdzie na zwykłym baku przejedziesz 1250 km?          --
          Jako społeczeństwo bardzo potrzebujemy platformy, która nie decyduje się banować ludzi odbiegających od mentalności tłumu - Mikhaila Peterson.
    • eiran Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 14:22
     Łapie się kilka modeli samochodów, tzn. dwa warianty smarta (z zasięgiem 100 km), jedna skoda( citigo iV) i jeden volkswagen (e-up). Wszystkie w wersji z najmniejszą baterią, a więc maleńkim zasięgiem. Inne są za drogie.

     --
     Przez 14 lat ayran.
  • szwampuch58 Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 12:16
   "Kraj mlekiem i miodem płynący, który wstał z kolan i rozdaje kasę za darmochę i bzykanie, na 21 miejscu w Europie? "
   next.gazeta.pl/next/7,151003,25517199,dobrobyt-w-polsce-polske-niewiele-dzieli-od-rumunii-przepasc.html#a=90&c=145&s=BoxBizImg6
   --
   www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
   • no-popis Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 18:19
    szwampuch58 napisał:

    > "Kraj mlekiem i miodem płynący, który wstał z kolan i rozdaje kasę za darmochę
    > i bzykanie, na 21 miejscu w Europie? "
    > next.gazeta.pl/next/7,151003,25517199,dobrobyt-w-polsce-polske-niewiele-dzieli-od-rumunii-przepasc.html#a=90&c=145&s=BoxBizImg6

    czyli tłumaczą propagandówkę Gazety , czego long Szwampuch nie zrozumie, to Polska jest na 3 miejscu z dawnych tzw demoludów.


    --
    Donald Tusk wymordował wszystkich w Platformie Obywatelskiej, którzy byli wybitniejsi i stało się, jak się stało. Dzisiaj widać, za co on jest współodpowiedzialny. Kiedy on będzie siedział w Brukseli, będziemy, być może, skazani na rządy PiS-u przez parę lat.
    /Włodzimierz Cimoszewicz/
   • inocom Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 20.12.19, 11:34
    szwampuch58 napisał:

    > "Kraj mlekiem i miodem płynący, który wstał z kolan i rozdaje kasę za darmochę
    > i bzykanie, na 21 miejscu w Europie? "
    > next.gazeta.pl/next/7,151003,25517199,dobrobyt-w-polsce-polske-niewiele-dzieli-od-rumunii-przepasc.html#a=90&c=145&s=BoxBizImg6

    Całe dobra w jednych rękach.
    gazetawroclawska.pl/czy-urzednicy-powinni-oddac-nagrody-internauci-do-prezydenta-wstyd/ar/c1-14670269

    --
    "Rekordzistką pod względem liczby urodzonych dzieci jest rosyjska chłopka, Fiodorowa Wasiljewa, która w latach 1725 – 1765 urodziła 69 żywych dzieci. Była ona w ciąży 27 razy i wszystkie były mnogie. 16 razy urodziła bliźniaki, siedem razy trojaczki, czworaczki natomiast cztery razy. Ze wszystkich dzieci, dwójka zmarła"
  • no-popis Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 18:16
   jureek napisał:

   > Ileż to można było naczytać się w kontekście świadczeń rodzinnych, jakim to wie
   > lkim złem jest państwowe rozdawnictwo. Tymczasem minął już ponad miesiac od wyd
   > ania przez pisowską władzę rozporządzenia o dopłatach do kwoty nawet 37 tys. zł
   > otych przy zakupie samochodów elektrycznych - i nic, cisza. Ani w TVN, ani w Wy
   > borczej, ani w innych wolnych mediach nie słychać o tym niedobrym rozdawnictwie
   > . Czyżby Gadomski z Maziarskim liczyli na to, że załapią się na tę dopłatę?
   Bardzo trafne.
   --
   Donald Tusk wymordował wszystkich w Platformie Obywatelskiej, którzy byli wybitniejsi i stało się, jak się stało. Dzisiaj widać, za co on jest współodpowiedzialny. Kiedy on będzie siedział w Brukseli, będziemy, być może, skazani na rządy PiS-u przez parę lat.
   /Włodzimierz Cimoszewicz/
  • taniarada Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 19:50
   Znowu burza w szklance wody.Doczytajcie do końca, to nie są dopłaty na samochody dla bogatych, tylko na samochody, których cena nie przekracza 125 tys zł, więc 60-90 tys zł za samochód, to chyba realna cena dla przeciętnego Polaka , który myśli o elektryku.
   • no-popis Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 20:46
    taniarada napisał(a):

    > Znowu burza w szklance wody.Doczytajcie do końca, to nie są dopłaty na samochod
    > y dla bogatych, tylko na samochody, których cena nie przekracza 125 tys zł, wię
    > c 60-90 tys zł za samochód, to chyba realna cena dla przeciętnego Polaka , któr
    > y myśli o elektryku.
    Bo to dogoniliśmy Niemcy i Norwegię jak obiecał Morawiecki.
    Jesteśmy tak bogaci, że finansujemy dopłaty do aut.    --
    Donald Tusk wymordował wszystkich w Platformie Obywatelskiej, którzy byli wybitniejsi i stało się, jak się stało. Dzisiaj widać, za co on jest współodpowiedzialny. Kiedy on będzie siedział w Brukseli, będziemy, być może, skazani na rządy PiS-u przez parę lat.
    /Włodzimierz Cimoszewicz/
    • taniarada Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 17.12.19, 21:03
     no-popis napisała:

     > taniarada napisał(a):
     >
     > > Znowu burza w szklance wody.Doczytajcie do końca, to nie są dopłaty na sa
     > mochod
     > > y dla bogatych, tylko na samochody, których cena nie przekracza 125 tys z
     > ł, wię
     > > c 60-90 tys zł za samochód, to chyba realna cena dla przeciętnego Polaka
     > , któr
     > > y myśli o elektryku.
     > Bo to dogoniliśmy Niemcy i Norwegię jak obiecał Morawiecki.
     > Jesteśmy tak bogaci, że finansujemy dopłaty do aut.
     >
     > A co biedni jesteśmy.Patrz na to forum .Biedacy tu piszą od rana do wieczora ? Prąd kosztuje .Nic nie robią od rana do wieczora ,Bieda panie ino chleb ze smalcem.I cebulą przegryzamy .Bieda🤣
     >
   • taniarada Nie długo auta na wodór 17.12.19, 21:09
    mephlstopheles napisał(a):

    > Bogaty raczej kupi teslę, a dofinansowanego smarta wypożyczy "biedny" w car sha
    > ringu. Poza tym te środki z FNT pochodzą z akcyzy i opłaty emisyjnej, czyli od
    > kierowców.
    Jeżeli nabór wniosków ruszy następnego dnia – tak jak to przewidują przepisy – chętni na Skodę CITIGOe iV będą mogli kupić ją w ofercie premierowej z dodatkowym upustem wysokości 8,6 tys. zł i pakietem przeglądów na cztery lata za 299 zł. To najtańsza oferta na rynku.www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://pieniadze.rp.pl/lifestyle/madre-wydatki/21689-doplaty-do-aut-elektrycznych&ved=2ahUKEwiS4djQvb3mAhXpkIsKHQHcCjQQFjAHegQIAxAB&usg=AOvVaw26fINethRNeUn2LO2fgrfm&cshid=1576613347099
    • mephlstopheles Re: Nie długo auta na wodór 17.12.19, 23:24
     Vmax 130 km/h, 12.3 do setki, 250-litrowy bagażnik, 250 km zasięgu i gdzie to później naładować ?? Ja nie mam czasu na takie zabawy i nie wziąłbym tego nawet z 50% dopłatą. Takie auto jest dobre w mieście i do wypożyczenia na minuty. Za te 60 tys. kupisz dustera że 130 konnym turbo, ale co kto lubi, jedni chcą samochód, a drudzy pół samochodu.
   • taniarada Pieprzysz 17.12.19, 21:10
    na_deszczu napisała:

    > Rozdawnictwo, ktore doprowadza do ruiny służbę zdrowia. Panprezydent wytłumaczy
    > ł "postawiliśmy na rodzinę". Na więcej wyobraźni zabrakło.
    Wpadłeś tylko by sobie po hejterzyć.
    • snajper55 Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 18.12.19, 01:07
     peace2u napisał(a):

     > za PO robiono rozdawnictwo na in vitro, bardzo kosztowne i doprowadzajace sluzb
     > e zdrowia do ruiny

     Za PO w ogóle na służbę zdrowia wyrzucano masę pieniędzy. Nie to co teraz. Teraz kasę wydaje się na potrzebne rzeczy - na hejtowanie sędziów, na podróże Janigera, na loty Kuchcińskiego, na biznesy Rydzyka i inne, równie ważne cele.

     S.
     --
     Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
    • na_deszczu Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 19.12.19, 11:51
     "za PO robiono rozdawnictwo na in vitro, bardzo kosztowne i doprowadzajace sluzbe zdrowia do ruiny "

     Były pieniądze i rozsądny budzet to robili i chwała im za to. Teraz służba zdrowia się zwija. Prawie 400 zamkniętych oddziałów. Nalezy o tym przypominac tym, co sie zachłysnęli 500 plus. Stan polskich szpitali to takie "welcome to IVRP"
    • buldog2 Re: Rozdawnictwo dla bogatych jest OK? 20.12.19, 11:54
     No niestety, a żałosne skutki eksperymentów profesora Nowaka oglądamy teraz na naszym forum.

     --
     Ellerhein Girls Choir - Lauliku Lapsepõli
     Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
     Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
     Zło większym złem zwyciężaj!! - © KC PIS i e_PIS_kopat

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka