Dodaj do ulubionych

No i macie senat w swoich rękach

15.01.20, 17:38
Tylko patrzeć, ja się wszystko rypnie.
Porażka opozycji w Senacie. Wniosek KO ws. zdjęcia z obrad punktu dotyczącego wyboru przedstawicieli senatorów do KRS przepadł. W głosowaniu padł remis, a przeciw zagłosowało trzech senatorów niezwiązanych z PiS.
wiadomosci.wp.pl/senat-wiekszosc-nie-zadzialala-porazka-opozycji-6467970309207681a
Obserwuj wątek
      • buldog2 Tak! Tak! Pełna zgoda! 19.01.20, 15:23
        Bardzo mądre. Bardzo bardzo. Staraj się, prezes przyzna ci kolejny punkt IQ i już nie będziesz mógł zliczyć ich na palcach jednej ręki. Zresztą, nie będzie ci to robić różnicy, bo przecież nie umiałeś zliczyć do czterech? IQ!!

--
        Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
        Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
        Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas- piter125k, PIS, Sawuszkina 55
      • taniarada Stwierdził tylko fakt 15.01.20, 18:07
        eiran napisał:

> Na pewno, rysiu, senator Tyszkiewicz został zwolennikiem PiS. Jesteś jeszcze du
        > rniejszy, niż się to wydaje na pierwszy rzut oka.
        >
        Dokładnie taka sama liczba parlamentarzystów zagłosowała przeciwko. Wśród nich byli senatorowie PiS oraz dwoje senatorów niezależnych – Wadim Tyszkiewicz i Lidia Staroń. Na sali zabrakło dwóch parlamentarzystów.Kiedyś Staroń była w PO.Lecz zrozumiała że to nie jej bajka.Ta kobieta jest jak złoto w najwyższej cenie.Każdy może się pomylić .Po co to ubliżanie.Walczymy na argumenty nie wyzwiska.
      • lechutek1966 Re: No i macie senat w swoich rękach 19.01.20, 20:56
        eiran napisał:

> Na pewno, rysiu, senator Tyszkiewicz został zwolennikiem PiS. Jesteś jeszcze du
        > rniejszy, niż się to wydaje na pierwszy rzut oka.

Tu masz wypowiedź Szewacha Weissa.Dotyczy wizyty prezydenta w Izraelu do której nie dojdzie. A rzecz na którą chce zwrócić uwagę to ta że Szewach mówi że jest w opozycji do Netanjahu jednak "jest on moim premierem".

"Mnie oburza to, że Putin obarcza Polaków za holocaust, ale chcę być szczery. Izrael ma intensywny kontakt z Putinem. Ten kontakt jest potrzebny do egzystencji Izraela, mówię o obozach wojskowych i rakietach irańskich na granicy północnej w Syrii. Nie głosuję na Benjamina Netanjahu, należę do opozycji, ale to on jest moim premierem. Według umowy z Putinem, Izrael może teraz działać w Syrii na rzecz obrony Izraela. To jest sprawa życia. Historia czasami jest ofiarą tej sprawy – mówił Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce w programie „Kobiecym okiem”.

Ile jeszcze wam brakuje do stanu aby można było was nazwać cywilizowanymi obywatelami Polski.
    • lechutek1966 Re: No i macie senat w swoich rękach 15.01.20, 17:50
      Każda partia reprezentowana w Senacie powinna zastanowić się nad tym czy ma jakąś własną osobowość czy oddaje swoich senatorów we władanie POKO. Druga sprawą jest ubezwłasnowolnienie senatorów którzy pozbawieni własnego zdania i barw politycznych wykonują ślepo wytyczne POKO. Ani to demokracja ani to różnorodność partii i poglądów politycznych. Czy przywódcy partyjni nie mają nic do powiedzenia?

Wyborco!!!!. Jeśli chcesz oddać głos na SLD czy PSL czy Korwina to najlepiej oddaj od razu głos na POKO bo to oni zarządzają TWOIMI senatorami. A jak nie chcesz oddawać głosy na POKO to zostań w dniu wyborów w domu, wyjedź na wycieczkę poza miasto, zrób grilla, odwiedź rodzinę. Kiedyś tak zalecał wyborcom Tusk i dobrze na tym wyszedl. Nie warto głosować na "swoich" bo i tak POKO ich kupi..
    • qinto Re: No i macie senat w swoich rękach 19.01.20, 15:40
      qinto napisał:

> Tylko patrzeć, ja się wszystko rypnie.
      > Porażka opozycji w Senacie. Wniosek KO ws. zdjęcia z obrad punktu dotyczącego w
      > yboru przedstawicieli senatorów do KRS przepadł. W głosowaniu padł remis, a prz
      > eciw zagłosowało trzech senatorów niezwiązanych z PiS.
      > wiadomosci.wp.pl/senat-wiekszosc-nie-zadzialala-porazka-opozycji-6467970309207681a

Sygnaturka....

--
      Woda wściekle bije w wał, a wał stoi tak, jak stał.
    • inocom Dobre. A oni wiedzą jak głosować - ci Totalni? 19.01.20, 16:21
      qinto napisał:

> Tylko patrzeć, ja się wszystko rypnie.
      > Porażka opozycji w Senacie. Wniosek KO ws. zdjęcia z obrad punktu dotyczącego w
      > yboru przedstawicieli senatorów do KRS przepadł. W głosowaniu padł remis, a prz
      > eciw zagłosowało trzech senatorów niezwiązanych z PiS.
      > wiadomosci.wp.pl/senat-wiekszosc-nie-zadzialala-porazka-opozycji-6467970309207681a

Może powinni przejść szkolenie u Pawlaka?

--
      "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
      • qinto Re: Dobre. A oni wiedzą jak głosować - ci Totalni 19.01.20, 17:16
        inocom napisał:

> qinto napisał:
        >
        > > Tylko patrzeć, ja się wszystko rypnie.
        > > Porażka opozycji w Senacie. Wniosek KO ws. zdjęcia z obrad punktu dotyczą
        > cego w
        > > yboru przedstawicieli senatorów do KRS przepadł. W głosowaniu padł remis,
        > a prz
        > > eciw zagłosowało trzech senatorów niezwiązanych z PiS.
        > > wiadomosci.wp.pl/senat-wiekszosc-nie-zadzialala-porazka-opozycji-6467970309207681a
        >
        > Może powinni przejść szkolenie u Pawlaka?
        >
        >

Od początku śmieszyło mnie to zadęcie łopozycji, że senat jest w ich rękach.
        No i co z tego wynika?
        Teraz sejm, odrzuci weto senatu i o wszystkim rozstrzygnie prezydent Duda.
        Pyrrusowe zwycięstwo senatu.

--
    • taniarada Re: No i macie senat w swoich rękach 19.01.20, 19:58
      W senacie to tak samo jak na GW czytają tylko Tokarczuk.A wcześniej czytali głównie panegiryki Szymborskiej na cześć Stalina .Ale co tam senat może.Jedynie przyblokować ustawę na krótką chwilę.Wraca do sejmu szach mat i biegusiem do prezydenta.Dobry Boże ześlij wszystkie plagi egipskie na totalnych.A naszego Andrzeja trzymaj w opiece.Amen.
      • qinto Re: No i macie senat w swoich rękach 19.01.20, 20:18
        taniarada napisał(a):

> W senacie to tak samo jak na GW czytają tylko Tokarczuk.A wcześniej czytali głó
        > wnie panegiryki Szymborskiej na cześć Stalina .Ale co tam senat może.Jedynie pr
        > zyblokować ustawę na krótką chwilę.Wraca do sejmu szach mat i biegusiem do prez
        > ydenta.Dobry Boże ześlij wszystkie plagi egipskie na totalnych.A naszego Andrze
        > ja trzymaj w opiece.Amen.

I ześlij wszystkie plagi egipskie na te "kargulowe plemię".

--
    • erte2 Re: No i macie senat w swoich rękach 19.01.20, 22:24
      qinto
      Dobry człowieku - jako typowy tępy pisior nie potrafisz zrozumieć jednej prostej sprawy, a mianowicie że ktoś, kto nawet jest z jednej partii czy koalicji może mieć własne zdanie na jakiś temat. Że demokracja nie polega na bezmyślnym i bezrefleksyjnym głosowaniu tak jak wuc każe, że nawet nie trzeba głosować choć się z tego nie cieszyć.
      Ale cóż - takie rzeczy w pisim łbie się nie mieszczą, bo przeciętny pisior jest bezmyślną istotą o IQ rozwielitki i mentalności ameby.
      • qinto Re: No i macie senat w swoich rękach 20.01.20, 08:43
        dobry człowieku - jako typowy tępy pisior

gdybym nim przynajmniej był. Ty "oświecony" człowieku nawet nie potrafisz dopuścić do swojej łepetyny myśli, że ktoś może mieć inne zdanie niż równie "oświecona" jak ty platforma oszustów. Ja, pisałem o tym, żeby pobudzić was (platfusów) do refleksji, ale za tępi jesteście do tego żeby tę elementarną prawdę zrozumieć.
        Pomyśleć, że kiedyś platforma zbierała podpisy za zniesieniem senatu, które potem zmieliła a dzisiaj chwali się, że odzyskała senat.

--
      • taniarada Super 20.01.20, 10:16
        erte2 napisał:

> qinto
        > Dobry człowieku - jako typowy tępy pisior nie potrafisz zrozumieć jednej proste
        > j sprawy, a mianowicie że ktoś, kto nawet jest z jednej partii czy koalicji moż
        > e mieć własne zdanie na jakiś temat. Że demokracja nie polega na bezmyślnym i b
        > ezrefleksyjnym głosowaniu tak jak wuc każe, że nawet nie trzeba głosować choć s
        > ię z tego nie cieszyć.
        > Ale cóż - takie rzeczy w pisim łbie się nie mieszczą, bo przeciętny pisior jest
        > bezmyślną istotą o IQ rozwielitki i mentalności ameby.
        Rozmowa na poziomie dzieci w piaskownicy.Demokracja ma też takie zasady ,że nie klepiejmy byle czego .Na zasadzie młynów wodnych i obrażamy wszystkich.Bo moja racja jest mojsza .Bo są tego granice.Polecam Doppelherz aktiv bo bardzo gwiazdorzysz .
    • sverir Re: No i macie senat w swoich rękach 19.01.20, 23:57
      " Spoko, ja od początku mówiłem, że "zagarnięcie" senatu jest mirażem"

Nie do końca, efekty już widać - Senat przeprowadził interesującą debatę, zamiast przepychać ustawę kolanem.

--
      "A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu. Czy nie do tego dąży się dziś w Polsce?”
      • qinto Re: No i macie senat w swoich rękach 20.01.20, 08:49
        sverir napisał:

> " Spoko, ja od początku mówiłem, że "zagarnięcie" senatu jest mirażem"
        >
        > Nie do końca, efekty już widać - Senat przeprowadził interesującą debatę, zamia
        > st przepychać ustawę kolanem.
        >

Oglądałem tę interesującą debatę. Podobało mi się zwłaszcza wystąpienie L.Staroń, gdyż ta Pani była przez lata przewodniczącą sejmowej komisji sprawiedliwości i zna temat "sędziowskiej sprawiedliwości" na wylot.
        Pan wicemarszałek Borusewicz, kiedy poprosiła go o dodatkowe dwie minuty, gniewnym głosem jej odmówił i powiedział " u mnie nie ma czegoś takiego" - " u mnie nie ma"

--
        • no-popis Re: No i macie senat w swoich rękach 20.01.20, 08:51
          qinto napisał:
          > Oglądałem tę interesującą debatę. Podobało mi się zwłaszcza wystąpienie L.Staro
          > ń, gdyż ta Pani była przez lata przewodniczącą sejmowej komisji sprawiedliwości
          > i zna temat "sędziowskiej sprawiedliwości" na wylot.
          > Pan wicemarszałek Borusewicz, kiedy poprosiła go o dodatkowe dwie minuty, gniew
          > nym głosem jej odmówił i powiedział " u mnie nie ma czegoś takiego" - " u mn
          > ie nie ma"

Pani Staroń to godna postać a Borusewicz jak to Borusewicz styropianowa bolszewia.
        • sverir Re: No i macie senat w swoich rękach 20.01.20, 09:32
          A jednak nie powołała się na doświadczenia z komisji sprawiedliwości, tylko na osobiste rozmowy z sędziami, z którymi często rozmawia. Ciekawe, czy po ustawie kagańcowej takie rozmowy będą dopuszczalne, czy już rzecznik dyscyplinarny uzna je za upolitycznienie sądownictwa? W każdym razie nie oglądałem posiedzenia, czytałem stenogram. Może na żywo wypowiedź pani Staroń wyglądała inaczej, ale jak dla mnie nie błysnęła. Natomiast zauważyłem coś innego. Nie licząc właściwie pani marszałek, to opozycja senatorska w większości nie potrafi sformułować jakichś konkretnych zarzutów wobec ustawy. W sumie senator Pęk brzmiał jakoś tak lepiej, nawet minister Ziobro i wiceminister Kaleta brzmieli konkretniej. Inna sprawa, że zastanawia mnie logika PiS - jak można jednocześnie twierdzić, że przepisy nie wystarczą, bo sędziowie mają je gdzieś, a następnie mówić, że nowe przepisy jednak wystarczą, żeby sędziowie ich gdzieś nie mieli? Jeśli na tym opiera się cała filozofia PiS, że sędziowie, którzy rzekomo dotychczas nie szanowali przepisów, nagle zaczną je szanować, to ja podziękuję za takie gwarancje.

--
          "A warto tu przypomnieć, co zrobił Hitler po dojściu do władzy: rozwinął media, propagandę, zakładał nowe stacje, udostępniał wszystkim odbiorniki nastawione na jego programy. Bo wiedział, że to pozwala mu panować nad ludźmi. Kto chce mieć władzę, chce mieć media. I nie chce pluralizmu, dąży do monopolu. Czy nie do tego dąży się dziś w Polsce?”
          • lechutek1966 Re: No i macie senat w swoich rękach 21.01.20, 19:19
            sverir napisał:

>... Nie licząc właściwie
            > pani marszałek, to opozycja senatorska w większości nie potrafi sformułować ja
            > kichś konkretnych zarzutów wobec ustawy.

Senatorowie z oPOzycji doszli do wniosku że nie ma żadnych zarzutów do ustawy, nie było by jak udowodnić tych zarzutow. ( Uważaj bo cię erte pozwie za korzystanie ze słowa "zarzut")🤭🤭🤭 Ustawa się im podoba i chętnie by za nią zaglosowali jednak dyscyplina senatorska zmusiła ich za głosem przeciw. Tak to u nas wygląda. Nawet mn7 w miłej rozmowie nic bardziej konkretnego "poza likwidacja samorządu" nie zglaszala po stronie zagrożeń.

W sumie senator Pęk brzmiał jakoś tak
            > lepiej, nawet minister Ziobro i wiceminister Kaleta brzmieli konkretniej.

Nie wiem czy konkretniej. Dla osoby zdecydowanej nie brzmiał lepiej, ale dla osób się wahających w którą stronę pojsc być może tak. Dziwi mnie że piszesz to ty?. Przecież jesteś zdeklarowanym przeciwnikiem tych zmian.
            • sverir Re: No i macie senat w swoich rękach 22.01.20, 08:16
              "Nawet mn7 w miłej rozmowie nic bardziej konkretnego "poza likwidacja samorządu" nie zglaszala po stronie zagrożeń"

To jest akurat bardzo konkretne zagrożenie. Połącz ręczne sterowanie sądami z dyscyplinarką na zamówienie i masz zawisłe sądy zależne od ministra sprawiedliwości.

"Dziwi mnie że piszesz to ty?. Przecież jesteś zdeklarowanym przeciwnikiem tych zmian"

Dziwi Cię, że można być zadeklarowanym przeciwnikiem zmian z innych powodów niż takie, że przeciwna jest KO?
              Jestem przeciwnikiem, ale to nie oznacza, że nie mogę ocenić poziomu przygotowania do debaty. To, że słabo oceniam przygotowanie opozycji nie wpływa na moją ocenę kierunku, w jakim zmierza deforma.

--
                • sverir Re: No i macie senat w swoich rękach 24.01.20, 09:57
                  "A ja znów jestem za próbą zmian. Nie ważne czy te zmiany dniosą zamierzony skutek"

Czyli jesteś za tym, żeby przywrócić PRL, bo jeśli za 25 lat wygra jakaś opozycja, to będzie można zlikwidować PRL. Nareszcie się przyznałeś.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka