Dodaj do ulubionych

Walka Morawieckich z komuną.

18.01.20, 09:17
wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25607119,frasyniuk-morawieccy-walczyli-z-komunizmem-blagam-jeden-wyjechal.html#s=BoxWyboImg1 //-- Czyli tak jak PrezesPan,nawet nie bylo podstaw do jego internowania.


--
www.youtube.com/watch?v=EdmZYu9Lths
Obserwuj wątek
  • erte2 Re: Walka Morawieckich z komuną. 18.01.20, 14:47
   W latach '80. każdy region, każde miasto a nawet co większe fabryki wydawały swoje pisma, biuletyny czy po prostu ulotki. Było tego multum, i kolportowano je po całym kraju. Sam miałem ok. stu takich bibuł z różnych stron kraju (dopóki ich w czasie kolejnej rewizji esbecja nie ukradła). Były różne; czasem mądre i rzetelne, czasem niekoniecznie - pisane w emocjach i niewprawnie.
   Ale ad rem.
   Wśród tych różnych wydawnictw docierał również biuletyn tzw. "Solidarności Walczącej" z Wrocławia. I o ile inne pisma były, jak mówiłem, lepsze albo gorsze - to ten nawoływał expressis verbis do zbrojnego oporu, do atakowania milicji, mordowania esbeków itd.
   I zastanawialiśmy się - czy to głupota, czy też wyjątkowo perfidna gra prowadzona po to że a nuż się ktoś da przekonać, że ulegnie tym namowom i rzeczywiście gdzieś ktoś kogoś zamorduje, wysadzi w powietrze czy podpali. I dałoby to pretekst do zaostrzenia represji, do powrotu metod z lat '40. i '50.
   Zdania były podzielone, ale problem był. Na wszelki wypadek tę bibułę zatrzymywaliśmy nie puszczając jej w obieg.

  • no-popis oderwanie od koryta działa fatalnie 18.01.20, 15:04
   lumpior napisał:

   > wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25607119,frasyniuk-morawieccy-walczyli-z-komunizmem-blagam-jeden-wyjechal.html#s=BoxWyboImg1 //-- Czyli tak jak PrezesPan,nawet nie bylo podstaw do jego internowania.
   Już i Frasyniuk nawet odleciał z powodu braku tlenu władzy.
   • taniarada Re: oderwanie od koryta działa fatalnie 18.01.20, 15:17
    no-popis napisała:

    > lumpior napisał:
    >
    > > wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25607119,frasyniuk-morawieccy-walczyli-z-komunizmem-blagam-jeden-wyjechal.html#s=BoxWyboImg1 //-- Czyli tak jak PrezesPan,nawet nie bylo podstaw do jego internowania.
    > Już i Frasyniuk nawet odleciał z powodu braku tlenu władzy.
    Tak walczył z komuną Frasyniuk, że aż ich wspiera do dziś, przesiadując z Mazgułami i TW na ulicach Zachowuje się jak agent ,a nie jak legenda. "S"
    • no-popis Re: oderwanie od koryta działa fatalnie 18.01.20, 16:27
     taniarada napisał(a):

     > no-popis napisała:
     >
     > > lumpior napisał:
     > >
     > > > wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,25607119,frasyniuk-morawieccy-walczyli-z-komunizmem-blagam-jeden-wyjechal.html#s=BoxWyboImg1 //-- Czyli tak jak PrezesPan,nawet nie bylo podstaw do jego internowania.
     > > Już i Frasyniuk nawet odleciał z powodu braku tlenu władzy.
     > Tak walczył z komuną Frasyniuk, że aż ich wspiera do dziś, przesiadując z Mazgu
     > łami i TW na ulicach Zachowuje się jak agent ,a nie jak legenda. "S"
     Aco z sędzią Kryże przesiaduje ? Tfu !!!
  • taniarada Re: Walka Morawieckich z komuną. 18.01.20, 15:16
   Stolica Dolnego Śląska była ośrodkiem silnego oporu niepodległościowego, „Festung Breslau”, jak nieco w żartach mówili o tym mieście sami solidarnościowcy. Twierdza Wrocław - właśnie za sprawą Morawieckiego i jego bliskich współpracowników. Wydawane przez nich pismo „Solidarność Walcząca” wzywało do rozprawienia się z komunistami, do odepchnięcia ich od władzy siłą. W czasie demonstracji organizowanych od samego początku działalności, już w 1982 roku, na ulicach wznoszono barykady, dając skuteczny odpór szturmującym oddziałom ZOMO. Manifestacje przyciągały młodych gniewnych, ruch oporu szybko się rozrastał i promieniował na inne miasta.Frasyniuk mu może buty wiązać.Warto to przeczytać. www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ludzie/artykuly/507453,walczyl-z-komuna-w-prl-teraz-walczy-z-konstytucja-kornel-morawiecki-sylwetka.html&ved=2ahUKEwjm2OG2qY3nAhW1AhAIHV_VDFwQFjADegQIBBAB&usg=AOvVaw1SZSDVG0KaHYwXHfArIqJ6&cshid=1579356950697
  • buldog2 Re: Walka Morawieckich z komuną. 18.01.20, 19:10
   Były podstawy do zabezpieczenia przez Biuro Studiów MSW (znaczy, bezpośrednio KGB). Tak jak prezesa.

   --
   Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
   Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
   Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas- piter125k, PIS
    • buldog2 Re: Walka Morawieckich z komuną. 19.01.20, 14:56
     A co ty!
     A udział i gwarancje w pierwszej aferze alkoholowej, ArtB i Telegraf JARa, Srebrna (Ekspres), afera medyczna i BOŚ, a zakrwawione (zleconymi na Wschodzie morderstwami) pieniądze FOZZ to co? Że wymienię tylko to, było więcej.

     --
     Najpierw będą Polską władali komuniści, a później szubrawcy i świnie - Stefan Ossowiecki
     Sztandar PiS dumnie powiewa - Końcówka Alfabetu
     Im bliżej polexit'u tym plepiej dla nas- piter125k, PIS, Sawuszkina 55
  • taniarada Re: Walka Morawieckich z komuną. 19.01.20, 14:18
   No czytajcie, czytajcie... I przypominajcie sobie jak fighter W. Frasyniuk z tzw. kanapką na brzuchu i plecach demonstrował we Wrocławiu w obronie więźnia politycznego Kornela Morawieckiego... Faktycznie coś mu piętno na mózgu odcisnęło
   – napisała Anna Morawiecka. "Polega ona na tym, że w 1980 roku Kornel Morawiecki wzywał do strajku, a Władysław Frasyniuk jako młody kierowca autobusu, do niego przystąpił. Frasyniuk sugeruje również, że zamiast walczyć z komuną, mój ojciec wyjechał z kraju. Prawda jest taka, że Kornela Morawieckiego po jego wieloletniej działalności w podziemiu i aresztowaniu w roku 1987 Kiszczak wyrzucił za granicę po to miedzy innymi, żeby razem z Frasyniukiem biesiadować w Magdalence. Kornel nie pił wódki z Kiszczakiem, a z komuną walczył od 1968 r. Dodam, że kiedyś Frasyniuk miał szacunek do Kornela i potrafił stanąć w Jego obronie" - podaje Morawiecka.
  • annakarenina Dostałem takiego newsa w tym temacie 19.01.20, 14:48

   Premier Mateusz M...
   Jako dziecko SB wiele razy wywoziła mnie daleko za miasto, bym kopał swój grób.
   Po latach grób zalała woda i tak powstało jezioro Śniardwy!!!

   I co nie walczył?
   --
   fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ng/jf/lbav/5QMjvfylabRatHBPEB.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka